Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Köszönöm a sok hozzászólást, észrevételt. Én sem vagyok oda különösebben a tuning cuccokért, (bár a lámpa nem lenne annyira csúnya, csak szinre kellett volna fújni, szemöldök meg felesleges, bár fél óra alatt tudnék sokkal szebbet is csinálni) az üléshuzattal sincs gond ha azért tette fel a tulaj, mert neki ez tetszett, vagy, hogy megóvja az ülést. Persze, ha más az oka az már gáz. Itt jobbára a relatíve fiatal életkor és a kevés kilométer érne meg egy misét, persze, csak ha tényleg nem barbár módon volt használva. Nem egyszerű az élet.

Bár mindig a volt szomszéd jut eszembe, mezei skoda oktávia (semmi tuning) és minden reggel egyes, üveghang hideg motorral. Az autó külsőre egyben volt, de a következő tulaj valoszínü soha sem tudta meg mit műveltek a verdával.

Az astra bírja a kiképzést. Kollegám 9-10l-el járt. Ha bemelegedett, akkor 4-5e alatt nem ment a kocsi. és 120e van a kocsiban, eddig semmi nagyobb gondja nem volt (3 pár fékbetét, 1 tárcsa elfogyott már), nekem 107e-nél még a gyári van. :D

Link to comment
Megosztás:

Itt motorikusan komoly gondok lehetnek, a sok tuning cuccból kiindulva (és ráadásul még rondák is). Az üléshuzat szintén nem jó jel.

Nem akarok veled kötekedni, de miből gondolod, hogy milyen lehet az autó? Én is szeretek az autóm kinézetével foglalkozni, hogy valamennyire eltérjen a sok azonos gyári kinézetű géptől. De ez még nem jelenti egyenes arányban azt, hogy az ilyen autók gyilkolva is vannak!! A G Astrám sem volt gyári kinézetű, 9X.000 km volt benne, motorikusan tökéletes állapotban. És az olyan ember, aki minőségileg próbálja az autóját fejlesztgetni ezzel azzal, annak nem biztos, hogy leélt autója van. Épp nemrég olvastam valahol, hogy 1-2 tuningverda, amit a mezei júzer lenéz, hogy milyen már, sokkal jobb állapotban van kaszni szempontból és motor szempontból, mint a korának megfelelő másik autók, mert a tulaja nem csak teleaggatja mindennel, hanem oda is figyel rá.

A fent említett autó tényleg szarul néz ki, ezek a lexus lámpák undorítóak, csak gondoltam megragadom az alkalmat, hogy valamilyen szinten védelmébe keljek a tuningtársadalomnak. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok veled kötekedni, de miből gondolod, hogy milyen lehet az autó? Én is szeretek az autóm kinézetével foglalkozni, hogy valamennyire eltérjen a sok azonos gyári kinézetű géptől. De ez még nem jelenti egyenes arányban azt, hogy az ilyen autók gyilkolva is vannak!! A G Astrám sem volt gyári kinézetű, 9X.000 km volt benne, motorikusan tökéletes állapotban. És az olyan ember, aki minőségileg próbálja az autóját fejlesztgetni ezzel azzal, annak nem biztos, hogy leélt autója van. Épp nemrég olvastam valahol, hogy 1-2 tuningverda, amit a mezei júzer lenéz, hogy milyen már, sokkal jobb állapotban van kaszni szempontból és motor szempontból, mint a korának megfelelő másik autók, mert a tulaja nem csak teleaggatja mindennel, hanem oda is figyel rá.

A fent említett autó tényleg szarul néz ki, ezek a lexus lámpák undorítóak, csak gondoltam megragadom az alkalmat, hogy valamilyen szinten védelmébe keljek a tuningtársadalomnak. :)

Sokan félnek megvenni ilyen autókat, nyilván nem véletlenül, de ahogy írtam előbb is, nyilván vannak kivételek! Nekem többet ér, egy "eredeti" állapotú autó. És itt csak a giccses optikai cuccokra gondolok és nem a motorikus, vagy más elektromos fejlesztésekre (pl. veramon).

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok veled kötekedni, de miből gondolod, hogy milyen lehet az autó? Én is szeretek az autóm kinézetével foglalkozni, hogy valamennyire eltérjen a sok azonos gyári kinézetű géptől. De ez még nem jelenti egyenes arányban azt, hogy az ilyen autók gyilkolva is vannak!! A G Astrám sem volt gyári kinézetű, 9X.000 km volt benne, motorikusan tökéletes állapotban. És az olyan ember, aki minőségileg próbálja az autóját fejlesztgetni ezzel azzal, annak nem biztos, hogy leélt autója van. Épp nemrég olvastam valahol, hogy 1-2 tuningverda, amit a mezei júzer lenéz, hogy milyen már, sokkal jobb állapotban van kaszni szempontból és motor szempontból, mint a korának megfelelő másik autók, mert a tulaja nem csak teleaggatja mindennel, hanem oda is figyel rá.

A fent említett autó tényleg szarul néz ki, ezek a lexus lámpák undorítóak, csak gondoltam megragadom az alkalmat, hogy valamilyen szinten védelmébe keljek a tuningtársadalomnak. :)

Az utolsó mondattal te is elismered, hogy ez a gép nem "minőségileg" lett fejlesztve, hanem a gagyi tuning tipikus példája. A felni nem szép, a hátsó lámpa (ami egyébként nem Lexus, hanem ledes kristály), fehéren borzalmas fekete autón, a felfelé álló kipufogóvég, a szemöldök, a csirkerács, kézifékmarkolat, váltógomb, mind a 18-éves első autós fiatalok receptje, akik esténként különféle bevásárlóközpontok parkolóiban gyülekezve a hangos kipufogójukat és a zenéjüket bömböltetik.

Én is a tuning híve vagyok, csak mindig jön valami fontosabb, ami elviszi a lóvét. De a felnim már rég megvan, a fékem is kész, a hifim alakul, kipufogóvégem is van. Ami még várható: állítható magasságú futómű, nyomtávszélesítés, sötétítő fólia,

chiptuning stb.

TÉNYLEG, MIÉRT NINCS ITT TUNING TOPIC?

Link to comment
Megosztás:

Az astra bírja a kiképzést. Kollegám 9-10l-el járt. Ha bemelegedett, akkor 4-5e alatt nem ment a kocsi. és 120e van a kocsiban, eddig semmi nagyobb gondja nem volt (3 pár fékbetét, 1 tárcsa elfogyott már), nekem 107e-nél még a gyári van. :D

Elhiszem, hogy bírja a kiképzést, de ez nem a sereg. :) Remélem azért találok egy megbízhatónak tűnő darabot. :)

Link to comment
Megosztás:

Az utolsó mondattal te is elismered, hogy ez a gép nem "minőségileg" lett fejlesztve, hanem a gagyi tuning tipikus példája. A felni nem szép, a hátsó lámpa (ami egyébként nem Lexus, hanem ledes kristály), fehéren borzalmas fekete autón, a felfelé álló kipufogóvég, a szemöldök, a csirkerács, kézifékmarkolat, váltógomb, mind a 18-éves első autós fiatalok receptje, akik esténként különféle bevásárlóközpontok parkolóiban gyülekezve a hangos kipufogójukat és a zenéjüket bömböltetik.

Én is a tuning híve vagyok, csak mindig jön valami fontosabb, ami elviszi a lóvét. De a felnim már rég megvan, a fékem is kész, a hifim alakul, kipufogóvégem is van. Ami még várható: állítható magasságú futómű, nyomtávszélesítés, sötétítő fólia,

chiptuning stb.

TÉNYLEG, MIÉRT NINCS ITT TUNING TOPIC?

Ha olyan 18 évesek lennének, mint anno én, akkor nem lenne gond. Első járgányom egy ezer éves lada volt, na azon volt tuning bőven, de mindig megkapta amit igényelt, olaj, alkatrész stb. és vigyáztam is rá, nem is volt nehéz eladni. Mostani verdán semmi tuning nincs, csak egy kis airbrush festés, az is csak reklám miatt, és a jövöben sem tervezek a jó hifin és a folián kivűl semmit.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy találsz! Választék van szerencsére.

Na igen G Astrából tényleg van választék, bár elég sok a 2007-2008 évjáratból a bevallottan is sok km (170e-280e) futott példány.

A múlt hét végén néztem meg egyet, 50 körüli palié volt, megbeszéltük két nappal előtte, hogy mikor megyek, erre odaállit egy olyan koszos verdával, mind kivül, mind belül, hogy azt leirni nem lehet, ráadásul állatokat szállitott, szag alapján, emit nem említett. S amikor rákérdezek, hogy heló a képeken azért más volt a kotta, a válasz mindössze annyi, hogy a kozmetika árát elengedi.

Mondtam is, hogy a viszont látásra.

Link to comment
Megosztás:

Na igen G Astrából tényleg van választék, bár elég sok a 2007-2008 évjáratból a bevallottan is sok km (170e-280e) futott példány.

A múlt hét végén néztem meg egyet, 50 körüli palié volt, megbeszéltük két nappal előtte, hogy mikor megyek, erre odaállit egy olyan koszos verdával, mind kivül, mind belül, hogy azt leirni nem lehet, ráadásul állatokat szállitott, szag alapján, emit nem említett. S amikor rákérdezek, hogy heló a képeken azért más volt a kotta, a válasz mindössze annyi, hogy a kozmetika árát elengedi.

Mondtam is, hogy a viszont látásra.

Nem biztos hogy ragaszkodnék a classichoz. Igaz fiatalabbak, de a felszereltség és a motorválaszték szegényes.

Lehet régebbi évjáratból is jókat kifogni, ha nem volt nagyon összetörve, nem rohad, a kopó alkatrészek cseréjét meg a maradék pénzből lehet fedezni. Én legalábbis csak 1.8-astól vennék Astrát, de persze az én vagyok. :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos nem lesz nehéz találni, annyi az G, mint égen a csillag.

Én az első Astrát megvettem, amit megnéztem (nem is Astrát akartam). Gyári, törésmentes, 165e km, magas felszereltség, össz-vissz egy kötelező szervizt csináltattam rajta (30e Ft). Érdemes a régi darabok között is nézelődni...

Amúgy ma szerintem láttam a megyeri OMV kúton az egy oldallal előbb hirdetett fehér, alufelnis Astrát, pont előtte fordultam be.

Link to comment
Megosztás:

Biztos nem lesz nehéz találni, annyi az G, mint égen a csillag.

Én az első Astrát megvettem, amit megnéztem (nem is Astrát akartam). Gyári, törésmentes, 165e km, magas felszereltség, össz-vissz egy kötelező szervizt csináltattam rajta (30e Ft). Érdemes a régi darabok között is nézelődni...

Amúgy ma szerintem láttam a megyeri OMV kúton az egy oldallal előbb hirdetett fehér, alufelnis Astrát, pont előtte fordultam be.

Ezért van alacsonyan az áruk, mert sok az eladó. :icon7:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni: szerintetek megéri behozni Németországból G Astrát?

Az öcsémnek szeretnénk behozni egy 1,4 vagy 1,6 os, 1999 vagy 2000 es G kombit.

Hozott mostanában valaki külföldről autót?

Milyen költségekkel jár? Milyen papírok kellenek?

Mi az eljárás?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni: szerintetek megéri behozni Németországból G Astrát?

Az öcsémnek szeretnénk behozni egy 1,4 vagy 1,6 os, 1999 vagy 2000 es G kombit.

Hozott mostanában valaki külföldről autót?

Milyen költségekkel jár? Milyen papírok kellenek?

Mi az eljárás?

Köszönöm

Üdv. Találtam neked egy ilyet:

Nézzünk, egy példát a gyakorlatban. Németországból szeretnénk vásárolni egy 9 éves, 1389 cm3-es, benzines, Opel Astrát, melynek a környezetvédelmi besorolása: 6-os.

  • Műszaki vizsga díja: 16.290 Ft
  • Egyedi forgalomba helyezés díja: 22.800 Ft
  • Regisztrációs díj: 88.725 Ft
  • Forgalmi engedély illetéke: 6.000 Ft
  • Törzskönyv illeték: 6.000 Ft
  • Rendszámtábla ára: 8.500 Ft
  • Érvényesítő címke díja: 585 Ft
  • Összesen: 148.900 Ft

Megközelitő értéknek jó lehet, idei adatok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv. Találtam neked egy ilyet:

Nézzünk, egy példát a gyakorlatban. Németországból szeretnénk vásárolni egy 9 éves, 1389 cm3-es, benzines, Opel Astrát, melynek a környezetvédelmi besorolása: 6-os.

  • Műszaki vizsga díja: 16.290 Ft
  • Egyedi forgalomba helyezés díja: 22.800 Ft
  • Regisztrációs díj: 88.725 Ft
  • Forgalmi engedély illetéke: 6.000 Ft
  • Törzskönyv illeték: 6.000 Ft
  • Rendszámtábla ára: 8.500 Ft
  • Érvényesítő címke díja: 585 Ft
  • Összesen: 148.900 Ft

Megközelitő értéknek jó lehet, idei adatok.

Németben nem fog sok 1,4 -es G Astrát találni,szerintem!

Link to comment
Megosztás:

En kulfoldrol behozott autot vettem. Romaniaban eleg rosszak az utak es nem mindegy, hogy hol vezettek le azt az X kilometert. Sokat nezegettem akkoriban az autokat es arra jutottam, hogy a kulfoldrol behozottak joval tobb eksztraval vannak felszerelve. Nalunk mar annyian foglalkoznak ezzel, hogy nem eri meg az embernek elmenni kulfoldre, lehozzak a viszont eladok ide. Ha bele szamoltam volna, hogy 200 euro az ut nemeto. es vissza, plusz, hogy meg kell nezni tobb autot es a nyelvet sem tudom, akkor jobban jartam igy. Nem tudom Magyaro. hogy megy de nalunk 2000 euroert mar lehet kapni turheto astrat. Ami nagy negativum, hogy vann nalunk egy durva kornyezetsennyezesi ado amit egyser, a kocsi forgalomba helyezesekor kell kifizetni ami lehet akar 1000-1500 euro. Az enyem szerencsere euro 4 be eset es csak 200 euro volt. Jollatjatok nalunk annyira "fejlett" rendser van, hogy mar csak euroba szamolnak

Link to comment
Megosztás:

Nem voltam még Romániában, de nehezen tudom elképzelni, hogy ott rosszabbak az utak mint itt ebben a rohadás országban!Már eszembe jutott, hogy levideózom és felteszem a netre hogy milyen hányinger utak vannak ebben az országban.Aztán utána már joggal keverhetik Bukarestet Budapesttel.Most cak azért húztam fel magamat, mert közben eszembe jutott hogy mennyi pénzt gombol le az állam az autósokról, aminek egy része az utak fejlesztésébe kéne hogy menjen........

Link to comment
Megosztás:

Nem voltam még Romániában, de nehezen tudom elképzelni, hogy ott rosszabbak az utak mint itt ebben a rohadás országban!Már eszembe jutott, hogy levideózom és felteszem a netre hogy milyen hányinger utak vannak ebben az országban.Aztán utána már joggal keverhetik Bukarestet Budapesttel.Most cak azért húztam fel magamat, mert közben eszembe jutott hogy mennyi pénzt gombol le az állam az autósokról, aminek egy része az utak fejlesztésébe kéne hogy menjen........

Május-Júniusban többet jártam BP-en, eredmény, hogy a futóműmet állítani kellett, rendesen húzott jobbra a kocsi.... De igaz máshol is rosszak az utak.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ma voltam Pápán megkuksizni egy 101 lovas fehér asra kombit. 900-ra volt meghirdetve, 2003 évjáratú volt. Már a telefonban elég jól tudtam alkudni tegnap, már ez gyanús volt egy kicsit. Személyesen megtekintve, már nem is akartam alkudni. Ugyan belülről eléggé rendben volt, de kivülről. Tiszta kavics felferődés, jó mélyen ecsettel plasztikázva. A kipufogó dob csoda, hogy még fent volt, hátsó ajtó körül ecsetelés, gumik elkopva ect. ect. Géptetőt már ki sem nyitottam, el sem inditottam. Mire hazaértem érdekes eltűnt a használtautoról..... Vagy valaki igy is megvette, vagy csak az eszmecsere után átgondolták, ki tudja.

Na és itt volt ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_njoy-6985356

Ezt meg sem néztem, csak azért hivtam fel, mert nem nagy kerülő lett volna megnézni. De telefonos "egyeztetés" után kihagytam a lehetőséget. Kérdezem, hogy miért ez a rendszám ami rajta van. Erre az ürge: fogalmam nincs, nem tudom stb. Minden kérdésre ez volt a válasz. Na mondom ez ám a kereskedő. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ja. Ez a rendszám valamikor 2005 környékén lett kiadva, ami azt jelenti hogy onnantól új forgalmija van. Ez benne van a forgalmi B-val jelzett rovatában hogy első nyilvántartásba vétel időpontja: ha ott szintén 2005 szerepel akkor az azt jelenti hogy akkor hozták be Magyarországra, de ha korábbi dátum, akkor csak átrendszámozták valamiért 2005-ben. De mondjuk ezt egy kereskedőnek tudnia kell, valamint sok ész se kell hozzá, csak a forgalmit kell megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.