Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Néztem a hasznaltauto-n: 1.4 - 1.6 millió között Astrából közel 300 db van, még dízel Caravant is tudna venni a pénzből..vagyis a választék óriási, csak jól körül kell nézni!!

én most vettem jun. 30-án 2001-évjáratu y17tdl isuzu m. combi G-ASTRÁT fehér légkondis turbos vonohorgost, 1,6mill.-áért egyenlöre miden ok. rajta csa 1.légtömegméröt kellett rajta cserélni .Az elsö forg helyezése az autonak 2001 dec 30-án volt a szám gépes nyilvtart. szerint azota csak tankolok és megyek vele mert olyan a munkám hogy sokat megy az auto

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Hali!!!

eléggé valószinü , hogy ugy alakulnak a dolgaim , hogy tudok nemsokára venni 1ujabb kocsit.. és én egy Astra G -re gondoltam. már ki is néztem párat..

1999 év végieket találtam meg 2000-reseket.

felszereltség ügyileg 1.4 16V (90LE) -st szeretnék.. min 2elektromos ablak , elektromos tükör, manuális légkondi, ABS , 2 lufi.

árban max 1millió4.

jah és hitelre.

1millió3-omért találtam is jókat :unsure:

valamire odakell nagyon figyelni ha elmegyek + nézni a kocsikat??valami tipikus motorzaj ha már valami bibi van vele?vagy hasonlók.

meg hallotam már rosszakat is + jókat is az 1.4 16V motorokról.tapasztalat , vélemény?

elöre is köszi a segitséget! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

eléggé valószinü , hogy ugy alakulnak a dolgaim , hogy tudok nemsokára venni 1ujabb kocsit.. és én egy Astra G -re gondoltam. már ki is néztem párat..

1999 év végieket találtam meg 2000-reseket.

felszereltség ügyileg 1.4 16V (90LE) -st szeretnék.. min 2elektromos ablak , elektromos tükör, manuális légkondi, ABS , 2 lufi.

árban max 1millió4.

jah és hitelre.

1millió3-omért találtam is jókat :unsure:

valamire odakell nagyon figyelni ha elmegyek + nézni a kocsikat??valami tipikus motorzaj ha már valami bibi van vele?vagy hasonlók.

meg hallotam már rosszakat is + jókat is az 1.4 16V motorokról.tapasztalat , vélemény?

elöre is köszi a segitséget! :wacko:

Inkább 1.6-oat vegyél.... Amúgy jók az 1.4-esek, nekem is ez van de az 1.6 erősebb.....

Link to comment
Megosztás:

Inkább 1.6-oat vegyél.... Amúgy jók az 1.4-esek, nekem is ez van de az 1.6 erősebb.....

tudom , hogy erösebb az 1.6.. de nem szeretnék 1.6ot.. több a bizti + adó + ilyenek.. és nekem elég a 90paci.. nem versenyezni szeretnék vele.

mostani kocsim 75ló.. és azzal is megvagyok elégedve.

Link to comment
Megosztás:

tudom , hogy erösebb az 1.6.. de nem szeretnék 1.6ot.. több a bizti + adó + ilyenek.. és nekem elég a 90paci.. nem versenyezni szeretnék vele.

mostani kocsim 75ló.. és azzal is megvagyok elégedve.

Nekem 60Lovas volt az előző Fastrám....Én sem versenyezni szeretnék vele.... viszont telepakolva, 5 emberrel nem az igazi...

Link to comment
Megosztás:

pontosan!!! :unsure: nekem elég az 1.4.. évente 1szer megyünk nyaralni azt kifogja birni.. egyébként városba meg elég lesz!

Erre sztem is bőven elég az 1.4. Egyébként valóban kicsit jobban megy az 1.6, de azért akkora nagy különbség nincs, főleg magasabb fordulatszám tartományban nincs.

Link to comment
Megosztás:

Hallgasd meg az érveket, de szürd le számodra fontos dolgokat.

Ne feledd, az autót magadnak veszed és nem másnak !

Olyat vegyél ami neked tetszik, számodra megfelelő, jól érzed

magad benne és vele. Egy ASTRA -G-t nagyon lehet szeretni.

Elismerem az 1.6 vagy az annál nagyobb motorok előnyeit,de a

mi viszonyainkra az 1.4-es nagyon ideális. A lóerő+ a nyomaték,

hát arról annyit, tudom nem szökik az egekbe, de jól autózható.

A 90-lóval(astra 1.4) meg a 45-lóval(corsa 1.2) is le lehet nagy akadályo

kat küzdeni. Voltam velük Ausztria tetején (Grossglokner) 4 személlyel

minden probléma nélkül. Az az út igazán igénybe veszi a kocsit nem szégyen vissza

kapcsolni 4..3..2.. és helyenként 1-es. Más is ezt teszi még a Td-s menő járgányok is.

Az astra g 1.4 jó választás, legalább annyi örömöd legyen benne mint nekem.

:unsure:

Link to comment
Megosztás:

Hallgasd meg az érveket, de szürd le számodra fontos dolgokat.

Ne feledd, az autót magadnak veszed és nem másnak !

Olyat vegyél ami neked tetszik, számodra megfelelő, jól érzed

magad benne és vele. Egy ASTRA -G-t nagyon lehet szeretni.

Elismerem az 1.6 vagy az annál nagyobb motorok előnyeit,de a

mi viszonyainkra az 1.4-es nagyon ideális. A lóerő+ a nyomaték,

hát arról annyit, tudom nem szökik az egekbe, de jól autózható.

A 90-lóval(astra 1.4) meg a 45-lóval(corsa 1.2) is le lehet nagy akadályo

kat küzdeni. Voltam velük Ausztria tetején (Grossglokner) 4 személlyel

minden probléma nélkül. Az az út igazán igénybe veszi a kocsit nem szégyen vissza

kapcsolni 4..3..2.. és helyenként 1-es. Más is ezt teszi még a Td-s menő járgányok is.

Az astra g 1.4 jó választás, legalább annyi örömöd legyen benne mint nekem.

:unsure:

Azért is döntöttem 1.4melett.. ált évente 1szer megyek külföldre.. esetleg nyaranta néha balcsira.. de a legtöbbet városba használnám a kocsit.. és ált én +1 fö , de azért van amikor 4en 5en is ülnének a kocsiba.. (de ha ezt a mostani 75lovas kocsim is kibirja , ami ráadásul 17éves) akkor az Astra biztos , hogy túléli :lol:

egyébként meg Bp-én böven elég lesz.

Örömöm meg tuti hogy lesz benne :wacko: mostani kocsimat is imádom.. csak kora ill mérete miatt megérett 1cserére.

jah.. hallotam olyan hogy ez az ECOTECH motor eszi az olajat??ebből mennyi igaz?

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom a korai Ecotec a problémás ... talán 2002 től jöhetett ki a jobbik énje az ecotecnek ... nekünk 2004-es G astránk van és teljesen hibátlan a motorja közel 10000 Km óta ... amióta nálunk van ... olajat egy cseppet sem eszik.

Amire oda érdemes figyelni az az hogy nekünk a 4 ajtós 8-9 liter körül eszik városban a nagyobb bódé miatt ...

a 3 vagy 5 ajtós szerintem szebb is meg jobban is fogyaszthat ...

értem.. szóval akkor nincs gáz az ecotech 1.4es mocikkal :unsure:
Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom a korai Ecotec a problémás ... talán 2002 től jöhetett ki a jobbik énje az ecotecnek ... nekünk 2004-es G astránk van és teljesen hibátlan a motorja közel 10000 Km óta ... amióta nálunk van ... olajat egy cseppet sem eszik.

Amire oda érdemes figyelni az az hogy nekünk a 4 ajtós 8-9 liter körül eszik városban a nagyobb bódé miatt ...

a 3 vagy 5 ajtós szerintem szebb is meg jobban is fogyaszthat ...

Igazából valószínű attól is függ az olajfogyasztás, mennyire nyúzták szét. Ismerek olyan 2002-es modellévű 1.8-ast, ami eszi az olajat, pedig a Z18XE motor elvileg híresen egy elnyűhetetlen konstrukció... Sőt 1.6-ból is ismerek olyat, ami 2002-es, Z16XE motorkód és eszi az olajat. Szóval azért jól meg kell nézni, bár tény, hogy főleg az 1.6-okkal kapcsolatban hallott az ember ilyen problémákról régebben.

Furcsának tűnhet amit most mondok, de sztem vételkor figyelni kell, hogy üzemmeleg motornál ne legyen égett olajszagú (enyhén kétütemű-szerű) a kipufogógáz (elvileg szagtalannak kell lennie), illetve kipróbáláskor menni kell mögötte egy másik autóval, és figyelni, hogy nem füstöl-e véletlenül kékesfehéret (pl beindításkor, egy erősebb visszakapcsoláskor, vagy sokáig alapjárat után elinduláskor). Esetleg erősebb gázadáskor / nagyobb terheléskor nem-e érezni az utána égett olajszagot (persze ezt azért nehezebb tesztelni, de én pl most már megérzem néha az előttem vagizó lestrapált / széthajtott tuningautó kipufogógázában a jellemző szagot). Ha ezeket nem csinálja nagy baj sztem nem lehet a motorral. Persze lehet, hogy eszi vmennyire így is, de az már talán nem olyan nagy mértékű, illetve persze az is lehet, hogy a tömítések mentén elfolyik vhol olaj (alulról megnézni, nem-e nagyon olajas pl a motor-váltó találkozásánál).

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom a korai Ecotec a problémás ... talán 2002 től jöhetett ki a jobbik énje az ecotecnek ... nekünk 2004-es G astránk van és teljesen hibátlan a motorja közel 10000 Km óta ... amióta nálunk van ... olajat egy cseppet sem eszik.

Amire oda érdemes figyelni az az hogy nekünk a 4 ajtós 8-9 liter körül eszik városban a nagyobb bódé miatt ...

a 3 vagy 5 ajtós szerintem szebb is meg jobban is fogyaszthat ...

én 2000res évjáratuakat néztem.. azok vannak olyan árban amit kitudok fizetni.

és 5ajtóst szeretnék.

Link to comment
Megosztás:

Ha az ECOTEC megkapja a kellő gondoskodást, kimegy a világból.Az olajfogyasztás pedig természetes velejárója a pl. az X16XEL-nek.0.01L/100km.Ami belefér.Normális olajjal még ez is leredukálható normális keretek közé.

De ami a lényeg, kerülni kell a lestrapált darabokat, mint ahogy Telo is mondta fentebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Ha az ECOTEC megkapja a kellő gondoskodást, kimegy a világból.Az olajfogyasztás pedig természetes velejárója a pl. az X16XEL-nek.0.01L/100km.Ami belefér.Normális olajjal még ez is leredukálható normális keretek közé.

De ami a lényeg, kerülni kell a lestrapált darabokat, mint ahogy Telo is mondta fentebb.

Ez így van!!

Nekem 1.6 16v X16XE motor és soha semmi bajom nem volt vele, pedig már 7 éves.

Olajfogyasztás nincs, bármennyire hihetetlen de nálam ez nem jelentkezett.

Évente cserélek olajat és mindig a legjobb minőséget kapja, nem hajtottam soha észnélkül, üveghangon leszabályzásig az autót, ha odafigyelsz rá és rendszeresen megadsz neki mindent amire szüksége van , nos akkor hálás és megbízható autó nagyon!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

G Astra kombit vennék, 2003-as évjáratút, de nem tudom eldönteni, hogy 1.6 16V vagy 1.7 Isuzu dízel legyen.Évente 10EKm-ert megyek vele, előzőleg '99-es X16XEL-es G kombim volt (elég sokat 7-8l-ert kajált).A másik az ,hogy soha nem volt még dízel autóm, ezért tapasztalatom nincs róla.Kinek mi a véleménye?Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Dízel G Astra Caravan vásárlását tervezem, 2.0-es 100 lovas vagy 2.2-es 125 lovas verziót. Utóbbit azt hiszem Magyarországon nem is forgalmazták, használtautón sincs egy darab se. Ha kell valami a 2.2-eshez (motor, váltó, kopóalkatrészek, stb), vannak ennek közös elemei Vectrával, vagy bármi mással? Vagy inkább maradjak a jól bevált 100 lovasnál, ahhoz lehet kapni mindent, a 125 lovashoz meg nagy szívás bármit beszerezni?

Javaslatok, ellenérvek? Vásárlásnál mire kell figyelni, mik a fenti motorok típushibái, etc? Minden segítséget hálásan köszönök!

Lehet olyat kérdeztem, ami minden második hsz-ben le van írva, ha lesz időm, vásárlás előtt végigolvasom ezt a topicot!

Üdv:

Rumcice

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most készülök megvenni életem első autóját. Motorkerékpárról 'nyergelek' át.

Opel Astra Classic II-t néztem ki 1.4-es motorral, 5 ajtós alapmodell +családi, + elektromos, + díszcsomaggal.Ajándékba adnak 4 téligumit és egy MP3-as rádiót. +33e lessz a felni.

Fényezésre nem akartam költeni, fehér nem tetsik, kék a színem, ezért az alap royal kék színben rendeltem meg. Igazából nézegettem, de nem láttam ilyen színű autót, lehet kevés van belőle? Esetleg valakinek nincs ilyen színű, esetleg még képek is róla?

A másik kérdésem, mire kell odafigyelnem, ha elhozom a szalonból?

Link to comment
Megosztás:

A másik kérdésem, mire kell odafigyelnem, ha elhozom a szalonból?

Gyorsan tankold tele, mert lesz benne úgy 5 liter benzin! :P Ne felejts olajat és szűrőt cserélni úgy 1000 km-er után. Ja és addig is bánj vele szűzlány módjára! :( Tuti meghálálja a gondoskodást! :cry:

Link to comment
Megosztás:

Gyorsan tankold tele, mert lesz benne úgy 5 liter benzin! :P Ne felejts olajat és szűrőt cserélni úgy 1000 km-er után. Ja és addig is bánj vele szűzlány módjára! :( Tuti meghálálja a gondoskodást! :cry:

Az első szervíz ingyenes? Vagy mennyibe fáj egy ilyen? Vagy garanciális időszakban ingyenes?

Amikor mi a szüleimmel vettünk egy Új opel corsa C-t, akkor azt mondták, hogy 1 év múlva kell elösször szervízbe vinni. Akkor ott átvertek? Ezért kérdem....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.