Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Kell abba az 1.7Cdti! :D Pláne, ha caravan lesz az áldozat! :D

Az a gond az egésszel,hogy egy caravan 1.7 cdti újonann egy két extrával 3.5 körül van.Ha 1.6-t akar az ember venni,már azért is +170-et kérnek,meg még várni is kell rá.

Link to comment
Megosztás:

Ja mindenki más. Én soha nem vennék újat :D Persze ha rám szakadna az otp akkor igen :D

Az a baj,hogy magyarországon sajnos bevált szokás lett a km órákat visszatekerni.Az ember elmegy autót venni,meglát egyet ami tetszetős,jó állapotú,aztán megveszi és utána a mindennapi használat során jönnek elő a gondok.Ekkor kezd el gondolkodni,hogy hol rontotta el.Sajnos már kevés olyan autót lehet venni aminek ismerni az előéletét.Persze ki lehet fogni igazán jót is.Én már beleszaladtam egy ilyen rossz vételbe,ezért vettem most újat

Link to comment
Megosztás:

Az a baj,hogy magyarországon sajnos bevált szokás lett a km órákat visszatekerni.Az ember elmegy autót venni,meglát egyet ami tetszetős,jó állapotú,aztán megveszi és utána a mindennapi használat során jönnek elő a gondok.Ekkor kezd el gondolkodni,hogy hol rontotta el.Sajnos már kevés olyan autót lehet venni aminek ismerni az előéletét.Persze ki lehet fogni igazán jót is.Én már beleszaladtam egy ilyen rossz vételbe,ezért vettem most újat

Sztem újnál is kifoghatsz rosszat és nem csak gyártási hibákra gondolok. Azért mondtam hogy márka kereskedésben célszerű venni. mert sztem a pecsétejünk szervizkönyves dolgok már nem mennek annyira. a Márkakereskedéseknek ebben a jó gazdasági helyzetben nem jönn jól egy kitudódott "kamu szerviz"persze lehet rosszul gondolom. Én mikor vettem az astrám (szerensém volt mert 8 évesen is szakszervizben szervizelték) felhívtam a szervízt és utána kérdezgettem. A másik hogy állapotfelmérésen volt az autó és nem találtam sem én sem a szerelő olyat ami indokolná a szervizkönyv hiteltelenségét. (Mondjuk én nem tipus szerint néztem hanem állapot szerint) Nagyon sok használt autó van Ami olcsó az nem jó ami drága meg nem biztos tehát aranyközép út. Másik az autó az első 2 évben brutált veszít az értékéből. Én "az új szagért" nem fizetek 100 ezreket, inkább súlyadóra, jövedéki adóra, biztosításra költöm :D

(szvsz)

Link to comment
Megosztás:

De ha jól tudom, akkor most 2,5 milló-ért hirdetik az új Astra G-ket. (vagyis ezt hallom a rádióban)

A rádióban hallottam, hogy A GM-et megbüntették fogyasztók megtévesztése címén a legutóbbi magyarországi reklámkampánya után. A hirdetett árak valótlansága miatt (vagy mi a szöszért). :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat, akkor még nyaggatlak benneteket egy kicsit.

(azért fura, hogy egy kisgyerekes sincs itt, hogy válaszolni tudjon az ilyen jellegű kérdésekre)

Nos, új tuti nem lesz, mivel a 2M is kicsit erős, tehát inkább alatta gondolkodom.

Ennyit bír a pénztárca, ezt is éppen hogy... (építkezés után, kisgyerkőccel, sajna nem bankigazgatói állással)

A hitelekkel úgy vagyok, hogy minél rövidebbet, tehát max 3-4 éves lefutásút. Önrész lesz kb 1M, mire odáig eljutok, hogy venni tudjak valamit.

A tesztautók azért jöttek számításba, mert tuti nem volt törve (gondolom én), és tuti nincs benne x-százezer km.

Hogy nem kímélték? Lehet. De éppen itt a fórumon olvastam, hogy az 1.4 pörgetésre tervezett motor, nem dieseles vezetési stílusra. Akkor azért 1 évesen csak nincs kifektetve. (konkrét ellenpéldákkal szolgálhatnátok, az is érdekelne!)

A klíma és az ABS alap, ezek nélkül nem veszünk autót már, ezt eldöntöttük.

Hogy nem egy rakéta az 1.4? Na és? Nekünk családi verdának kell, hogy megbízhatóan eljussunk A-ból B-be.

Annyi elég, hogy ne küzdjön a motor a kasztnival. (ezért nem akarok 1.2-est venni)

A másik típus, amit nézegetek, az a Megane. (nem az új kasztnis, hanem az előzőnek az utolsó szériája) Ez azért 96 ló, és elég jól is megy. (próbáltam)

Megane volt a Corsa előtt, építkezés miatt lett eladva. (lóvé...)

Az 96-os volt, 3 évesen vettük, 2 évig hajtottam, baja sosem volt. (csak a kötelező olaj + szűrők + szíjak cseréje volt)

Most a Corsa is problémamentes, noha 92-es! (olajcserék között nem kell rátölteni oilt, alig esik vissza, hiába van benne 300e!) Ez meg is lepett, amikor írtátok itt, hogy az új Astrák kajálják az olajat. Ez tényleg ennyire általános???

Szóval megy a hezitálás a két típus között rendesen. Én az Opel felé hajlok, mivel Astra még nem volt, érdekelne.

Ja, a motor mindenképpen benzines lesz, a kasztni még nincs eldöntve.

A 4 ajtósból elég keveset látni a piacon, ez mitől lehet? Ennyire keveset adtak el?

Az 1.4-esek közül melyik motorszámút érdemes venni szerintetek? (megbízhatóság, kisebb szervízigény a szempont)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy többen is leszólták a kintről kozott autókat, hogy agyon vannak hajtva, nem szabad ilyet venni.

Én a bajoroktól hoztam a kis Corsát (92-es A2 kasznis), igen olcsón. (10 évesen 230e Ft) Ebben akkor óra szerint volt 150e km. Ami a poén: végig vezetett szervizkönyves volt! Nálunk mikor vennél ilyet? (10 évesen szervízkönyv???)

Alig pár dologhoz kellett hozzányúlni azóta is, noha 300e felett jár a kocsi azóta. A teljes szervíz, amit azóta ráköltöttem műszaki díjakkal együtt talán 100e Ft. Ami viszont tetszett: sehol nem találtam rajta mókolásokat, amit kint cseréltek, az mind GYÁRI alkatrész volt.

Ez a regadó eltűnhetne, akkor megérné 3 évesért még kimenni, de így most szerintem necces, ahogy számolgattam.

Nálunk főleg a márkaképviseleteknél érdemes keresgélni, ha nem akarok belefutni valamibe? (Bár pont a Renault vásárlásakor úgy át akartak verni Bauméknál, hogy ihajj! Nesze neked márkaképviselet! Töröttet eladni SÉRÜLÉSMENTES dumával... A motorház meg belülről más színre fújva, mint a kocsi? Biztos extra volt a bicolor fényezés...)

Erről jut eszembe: van olyan szalon, amit jó szívvel ajánlotok, ha használtat keres az ember?

Szervízes fórumosok! Mennyire komoly dolog az, ha egy Opelen a G2 minősítés megvan? Ezekben tuti lehet bízni?

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Többnyire családi autó lenne. Hétközben pesten róná az utat hétvégén pedig megenne sok száz km-t. Ezért gondoltam hogy gazdaságos lenne a dizel :wink: Igaz tapasztalatom nem nagy csak egy 1.6 16v G astra-t nyúztam pár száz kilométeren de az 8-11 litert benzint bekapott klimától, hajtástól függően és azt sokallom :? Minimum 2-3 évig nem tudom/szeretném lecserélni, igaz ennek is jó részét hitelből kell megoldanom. Ajánlotta egy b vectra fan hogy vegyek azt, amennyivel nagyobb annyival többe kerül fenntartani?

Végülis egy gazdaságos opelt szeretnék, mit tanácsoltok, ill mit nem szabad megvenni?

Link to comment
Megosztás:

(azért fura, hogy egy kisgyerekes sincs itt, hogy válaszolni tudjon az ilyen jellegű kérdésekre)

Nos, új tuti nem lesz,

A hitelekkel úgy vagyok, hogy minél rövidebbet, tehát max 3-4 éves lefutásút. Önrész lesz kb 1M, mire odáig eljutok, hogy venni tudjak valamit.

De éppen itt a fórumon olvastam, hogy az 1.4 pörgetésre tervezett motor, .

Hogy nem egy rakéta az 1.4? Na és? Nekünk családi verdának kell, hogy megbízhatóan eljussunk A-ból B-be.

Annyi elég, hogy ne küzdjön a motor a kasztnival. (ezért nem akarok 1.2-est venni)

Ja, a motor mindenképpen benzines lesz, a kasztni még nincs eldöntve.

A 4 ajtósból elég keveset látni a piacon, ez mitől lehet? Ennyire keveset adtak el?

Az 1.4-esek közül melyik motorszámút érdemes venni szerintetek? (megbízhatóság, kisebb szervízigény a szempont)

Vannak kisgyerekes astrások cabrióval meg astra vannal.... :D

Én az 1.4-et nagyon pörgetve használom... :D

Családi verdának tökéletes.

Családinak 4 ajtóst nem vennék... Akkor már inkább 5 ajtós vagy caravan....

Motorszám szerintem mindegy, de elgondolkodnék az 1.6.16v-n.....

Link to comment
Megosztás:

A rádióban hallottam, hogy A GM-et megbüntették fogyasztók megtévesztése címén a legutóbbi magyarországi reklámkampánya után. A hirdetett árak valótlansága miatt (vagy mi a szöszért). :D

Igen jól meg vannak fogalmazva a reklámok.2499000Ft-ért hirdették az astra g-t ami igaz is volt,csakhogy az teljesen extra mentes volt.Szerintem sokan azt hitték,hogy full extrásan adják ennyi pénzért.A reklám végén meg ott volt,hogy a tájékoztatás nem teljes körű.

Link to comment
Megosztás:

Azért arra ne vegyünk mérget, hogy tesztautó nem volt törve. Én újautónál is ajánlom a rétegvastagság mérőt. Családi autónak a picassot tartom igazán praktikusnak igaz az már nagyon családias, de jók és nem vészes az áruk. Itt islehet sztem találni "végig" szervizelt autót, csak sok idő.

Link to comment
Megosztás:

Az a gond az egésszel,hogy egy caravan 1.7 cdti újonann egy két extrával 3.5 körül van.Ha 1.6-t akar az ember venni,már azért is +170-et kérnek,meg még várni is kell rá.

A gond abból van, hogy ami a G-ben az adott felszereltségi szinthez tartozott, az a Classic II- ben csak mint feláras extra érhető el. Persze horror áron. Már nincsenek felszereltségi szintek csak kiegészítő csomagok.

Link to comment
Megosztás:

A gond abból van, hogy ami a G-ben az adott felszereltségi szinthez tartozott, az a Classic II- ben csak mint feláras extra érhető el. Persze horror áron. Már nincsenek felszereltségi szintek csak kiegészítő csomagok.

Sajnos eltünőben van e tipus. Nekem a H nagyon nem tetszik kiváncsi vok milyen lesz a következő.

Link to comment
Megosztás:

Robz!

Szerintem Nektek egy 1.4-es Caravan lehetne ideális. A négyajtósnak pl. hiába nagyobb a puttonya, mint az ötajtósnak, sokkal rosszabb pakolni. A Caravan-ba a gyerek-cuccok is jobban elférnek, teljesen felnyílik a hátsó ajtó, stb. Igaz, hogy a motortól nem lehet csodákat várni, viszont az alapkövetelményeket azért még klímával is hozza. :D Mostanában nem figyeltem különösebben a piaci árakat, de a dízel / benzines árkülönbözet – ugyanúgy, mint az újnál – megvan a benzines autó javára, nem beszélve arról, hogy a benzin / gázolaj ára közti különbség is nőni fog a jövőben (állítólag a gázolaj 50-60 Ft-tal is drágább lehet, mint a benzin) — így szerintem egyre nehezebben lehet majd kiautózni a dízel autó kisebb fogyasztását és magasabb vételárát...

Klíma, ABS – hasznos berendezések. Viszont ha jól tudom, csak 2004-től (Classic II) lett szériakivitel az ABS, a régebbi, „eredeti” G-kben még extra volt (nálam 2001-ben kb. 200.000-et kértek volna érte a szalonban :D ).

Azért én egy Astra / Megane összehasonlításban az előbbire voksolnék... :D

Link to comment
Megosztás:

Robz!

Szerintem Nektek egy 1.4-es Caravan lehetne ideális.

..............

Klíma, ABS – hasznos berendezések. Viszont ha jól tudom, csak 2004-től (Classic II) lett szériakivitel az ABS, a régebbi, „eredeti” G-kben még extra volt (nálam 2001-ben kb. 200.000-et kértek volna érte a szalonban :D ).

Azért én egy Astra / Megane összehasonlításban az előbbire voksolnék... :D

Én is caravanra gondoltam főleg, az 5 ajtós csomagtere egyszerűen kicsi. (anno Megane hiába a csapott hátuljú volt, abba azért fért cucc rendesen) A 4 ajtós tetszik formára, de majd élőben megnézzük, mennyire pakolható. (csak nagyobb, mint az 5 ajtós)

Az, hogy 2004-től széria, az nem probléma, mivel eleve 2004-es évjárat, amit nézegetünk, illetve ha átcsúszik jövő évre, akkor 2005. (árban ez elérhető) Így az ABS nem gond, mindben van.

Láttam tegnap G2 minősítéssel 2004-est tuti áron, már majdnem komolyan érdekelt a dolog, erre kiderült, hogy NO KLÍMA :D

Erről ennyi.

Persze, hogy az Astrára voksolsz, mivel ez a kérdés már volt nálad napirenden (mit is vegyek?), és ahogy nézem Astra lett belőle. Én nem vagyok elfogult egyikkel sem, nekem tényleg csak használati eszköznek kell. Legyen megbízható, normális áron fenntartható, el lehessen benne férni, kis szervízigényű. Az Astránál ez az olajfogyasztós kérdés azért megkérdőjelezi nálam a motor milyenségét. (eddíg egyik autóm sem ette, se a Megane, se a Corsa, na jó, előtte a Waresz igen :D )

Egy jó motor ne egyen olajat. Az sem vígasztal, hogy az Audi is eszi. (azt hiszem, A2-ről írták)

Eből kifolyó problémák miatt a megbízhatóság is csökken. (AGR leragadások, alapjárati cucc tisztogatás, stb)

Nem csak az a rossz, ha az út szélén hagy, ilyen kisebbnek tűnő dolgokkal is lehet bosszankodni.

Ettől függetlenül tetszik az Astra. (na a H az egyáltalán nem...Cégnél van pár, de elég gyíkok, hiába 1.6. Nekem nem jön be egyáltalán, még a formája sem.)

Picasso? Citromokkal vannak előítéleteim, ezért nem gondolkodtam komolyan rajta. (megbízhatóság...?)

G2 témáról senkinek nincs tapasztalata?

Wessz, Uhuhu? Ti szervizesek vagytok, mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Azért arra ne vegyünk mérget, hogy tesztautó nem volt törve. Én újautónál is ajánlom a rétegvastagság mérőt. Családi autónak a picassot tartom igazán praktikusnak igaz az már nagyon családias, de jók és nem vészes az áruk. Itt islehet sztem találni "végig" szervizelt autót, csak sok idő.

Mivaaa? Ez elég meredek elképzelés, ilyenre gondolni sem mertem. Van valami tapasztalat, vagy csak bizalmatlanság?

Azért nehezen tudom elhinni, hogy van akkora marha szalon, hogy egy törött vasba ülteti az esetleges majdani vevőt, hogy próbálja ki, milyen is ez, oszt rendeljen egy 0km-est x milláért.

Link to comment
Megosztás:

Mivaaa? Ez elég meredek elképzelés, ilyenre gondolni sem mertem. Van valami tapasztalat, vagy csak bizalmatlanság?

Azért nehezen tudom elhinni, hogy van akkora marha szalon, hogy egy törött vasba ülteti az esetleges majdani vevőt, hogy próbálja ki, milyen is ez, oszt rendeljen egy 0km-est x milláért.

Igen van tapasztalat. Sajnos nem csak a kereskedésen múlik. Van hogy ő sem tud róla. Pl a szálító cégek akik nekik is viszik az autót, sérülten kapják. Nem nagy dolgokra kell gondolni de sérült és fényezik. Van hogy a kereskedés fényezik és a kereskedés nem spot fényezést használ. (legalább is nem mindegyik) Azért mikor nagy dolog történt az autóval azért szólnak az ügyfélnek és az ár is olyan. De elképzelőnek tartom Magyarországon, hogy tető sérülétautóról nem szólnak sajnos. Másik a gyárilag újrafényezett verda, ahol a rétegvastagság mérő kb dupla értéket mutat mindenhol. Sajnos ez eladásnál okozhat gondot, magyarázkodás tanácstalanság stb. Az autók konténerekben érkeznek vagy vonatokon számtalan ember kezén átmegy, történnek balesetek mikor megsérül. Ezért célszerű az új autót is alaposan átnézni. Tesztautónál is elő fordulhat hogy karcos és átfényezik bizonyos részét, de ott törés is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Mivaaa? Ez elég meredek elképzelés, ilyenre gondolni sem mertem. Van valami tapasztalat, vagy csak bizalmatlanság?

Azért nehezen tudom elhinni, hogy van akkora marha szalon, hogy egy törött vasba ülteti az esetleges majdani vevőt, hogy próbálja ki, milyen is ez, oszt rendeljen egy 0km-est x milláért.

Ismerőseim egy hónapja törték meg a Fabiájukat, a javításkor derült ki, hogy 5 évvel ezelőtt a szalonból, 0 km-esen már törötten / javítva hozták el az autójukat... :D Szóval, azért Magyarországon élünk, vannak ilyen esetek, még ha kis százalékban is (aki elszenvedi, annak persze ez 100%)... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a töréses dolog nagyon ritka! De létező probléma..a szalon meg naná, hogy nem szól: hisz gyári minőségben cserélik a sérült portékát, forgalomba se volt helyezve-->szal új a gép és Okm-eres..nekem anno a Suzukinál volt hasonló, de idejében rájöttünk a turpisságra, kaptunk1 új gépet meg némi ingyen extrát csak ne legyen TV hír belőle...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.