Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Ezt és ezt is tuningként árulják. Pancser ítél első ránézésre. A törésmentesség nem ezen áll vagy bukik, mint ahogy dőreség az állapotra következtetni egy spoilerből, a nagyobb méretű felnikből. Ezek mindenkire más hatással vannak, vonzanak v. taszítanak.

Ehhez mit szólsz? Törött volt? Vagy miért Astrát vett? :D Monnyuk ő nem hagyta félbe!

Egyetértek veled Zachi cartárs...ez Magyarországon okoz csak problémát... majdnem minden, amire "egy fejlett európai országban" már fütyülnek...vagy pl USA sem foglalkozik a rétegvastagsággal...

pl rétegvastagság mérés, ilyenek...ezek vakítások, sztem. Meg kell nézni rendesen az autót és ha rendben van motorikusan, akkor vehető!

Nekem speciel tetszik a vauxhallos hűtőrács és az embléma is. Már én is néztem a vaterán, de drágábbról indult, várok még, hátha lesz olcsóbb is. :lol: Mr sóher voltam Bp.-ről. :lol:

Barátunk astrája SZÉP! Nekem is kéne belőle egy-két apróság. :P

PL a szemüvegtartó a vezetőoldalon. :D

vauxhall emblémák...

Tetszik a hátsóajtós világítás is.

meg a külleme! szal rendben a gép az tuti! ;)

Nem olyanokra kell figyelni, amiknek jelentősége nulla, hanem az autó lelkére! motor pl.

Ne járjatok úgy, mint én az előző astrámmal, aminek hatására vettem az újat.

Azzal a történet dióhéjban:

2001-es évjárat, fehár sedan. (sedánt jobban szeretem, erre most 5 ajtósom van)

km óra állás: ~100300.

első olajcsere, ócsóé, akciósan márkaszerviz. kérdezik a km állást, mondom mennyi...erre csodálkozva visszakérdeznek, hogy MENNNYI??? (mint a reklámban! ;))

Kiderült, hogy két évvel ezelőtt volt benne a duplája, mert egy lease plan-os autó volt...

akkor most mennyi lehetett benne? 300'000??

Na egyből kereskedőhöz vissza, alkudozni, hogyan veszik vissza...hát megodlottam. (hála jogi felkészültségemnek. :lol: :lol: )

És akkor azt mondtam, hogy inkább újat.

Link to comment
Megosztás:

Ezt és ezt is tuningként árulják. Pancser ítél első ránézésre. A törésmentesség nem ezen áll vagy bukik, mint ahogy dőreség az állapotra következtetni egy spoilerből, a nagyobb méretű felnikből. Ezek mindenkire más hatással vannak, vonzanak v. taszítanak.

Ehhez mit szólsz? Törött volt? Vagy miért Astrát vett? :D Monnyuk ő nem hagyta félbe!

Igen, a bontóban is tuningként árulják a vauxhallos hűtőrácsot 2000-ért, opelt 5000-ért, miért is? Mert Angliából áramlik be a jobbkormányos bontásra ítélt Astrák tömkelege.

Egyébként nem csak e miatt mondtam, hogy nem törésmentes. Ugy lámpa (egyik depo, másik tyc), ugy szélvédő, hézagok nagyon nem rendben, színeltérés, réteg vastagság sem ok stb.

Az utolsó linkhez valszeg azért vett Astrát, mert Astra meleg. Gondolom soha nem is állított olyat, hogy azért tuningol, hogy ne olyan autója legyen, mint minden 5. embernek az utakon. Személy szerint meg nem tudom megérteni, főleg, hogy német ember, német autót miért angolosít. Egyébként a kormányzsákhoz nem nyúlt, de legalább elöl hátul vauxhall embléma van, vagyis ha már csinálta valamilyen szinten következetes volt.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nem csak e miatt mondtam, hogy nem törésmentes. Ugy lámpa (egyik depo, másik tyc), ugy szélvédő, hézagok nagyon nem rendben, színeltérés, réteg vastagság sem ok stb.

Na! Ha ezeket látod, akkor miért a Vauxhall-logokon vagy kiakadva.

Angol cserediákok legalább olyan boldogok voltak az Opel-logokkal, mint más a Vauxhallal és a Holdennel.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem is a logo miatt, csak a kereskedő süketelése, meg, hogy hülyére veszik az embert.

Miért van az, hogy az európai piacra a linket adják, míg az ausztrál, vagy angol piacon sokkal több minden van benne?

Az európaiaik enynire barmok, hogy megveszik a linket is?

apróságkora gondolok, de azért...

pl aku takaró (védő) és még a többi dolog, ami kimarad az eu piaci autóükból...vezetékek, apróságok...ilyesmik.

Na midnegy...ha ez is jó ide...

Link to comment
Megosztás:

Miért van az, hogy az európai piacra a linket adják, míg az ausztrál, vagy angol piacon sokkal több minden van benne?

Az európaiaik enynire barmok, hogy megveszik a linket is?

apróságkora gondolok, de azért...

pl aku takaró (védő) és még a többi dolog, ami kimarad az eu piaci autóükból...vezetékek, apróságok...ilyesmik.

Na midnegy...ha ez is jó ide...

Nem az európai, hanem a közép-kelet-európai (Classic I-II) modellekből hagyták ki :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt és ezt is tuningként árulják. Pancser ítél első ránézésre. A törésmentesség nem ezen áll vagy bukik, mint ahogy dőreség az állapotra következtetni egy spoilerből, a nagyobb méretű felnikből. Ezek mindenkire más hatással vannak, vonzanak v. taszítanak.

Ehhez mit szólsz? Törött volt? Vagy miért Astrát vett? :D Monnyuk ő nem hagyta félbe!

Pancser ????? kicsit erős! én nem tartom magam annak mégis egyetértek speter @-el

Azért ne keverjük már össze az élmezőnyt Magyarországgal. Közel sem azonosak a feltételek!

Ez ám a tuning .............kormánylégzsák! Na ne már!

Értem: megveszi a 25 ezer forintos Vauxhall-os légzsákot, de a hátsó opel emblémára nem futja. Hát nem tudom, de ha erre talál valaki értelmes választ a törésen kívül???

Voltam a múlt héten 3 bontóban, tele van angol autókkal, a szerelő gyerek pedig azt mondta, még a fényszórókat is elviszik. Ezekhez az autókhoz a fele áron behozott angol autók jelenik az alkatrészbázist. ennyi...........

Link to comment
Megosztás:

Kinek mi tetszik. Személy szerint nekem is jobban tetszik bármely más jel, mint a sima opel jel. (vauxhall, holden, saturn)

Íme hányféle elnevezése van az OPELunknak:

"It is branded as an Opel in continental Europe, the Republic of Ireland, the Middle East, North Africa, Russia and South Africa, as Vauxhall in the United Kingdom, as Holden in Australasia, as Chevrolet in Latin America and as Saturn in the United States and Canada."

A tunning meg ott kezdődik, ahol a tulajdonos akarja...és ott is végződik!

Persze más a gyerek fekvése, ha "minden" jel arra utal, hogy törött volt és a kancsó kereskedő meg süketel!

De megint hangsúlyozom, hogy a motor állapota sokkal fontosabb, mint az, hogy melyik elem lett cserélve az autón!

...

szerintem legalább is!

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek veled Zachi cartárs...

...

Meg kell nézni rendesen az autót és ha rendben van motorikusan, akkor vehető!

...

Nem olyanokra kell figyelni, amiknek jelentősége nulla, hanem az autó lelkére! motor pl.

Én ilyet nem mondtam és nem is értek vele egyet! Így csak bontásra, motorért lehet(?) venni.

Az csak későbbi hsz-ból derült ki, hogy nem is a logok, hanem maga az autó külseje volt magáért beszélő.

Link to comment
Megosztás:

Pancser ????? kicsit erős! én nem tartom magam annak mégis egyetértek speter @-el

Azért ne keverjük már össze az élmezőnyt a Magyarországgal. Közel sem azonosak a feltételek!

Elolvastad a többi hozzászólást is? Én még speter első hozzászólására reagáltam így. Azóta egy s más kiderült arról a vasról.

A bontóban szerzett lámpás tapasztalatod elég elkeserítő.

Link to comment
Megosztás:

Nem az európai, hanem a közép-kelet-európai (Classic I-II) modellekből hagyták ki :D

bocsi, erre gondoltam. :lol:

A későbbiekre: nem mondtad, hogy nem kell figyelni csak a motrra, de azért sztem ez így van...hiszen akaszni általában a sérült elem az cserés szokott lenni, akkor meg miért ne lenne ugyanolyan jó, mint a másik? Persze borult rommá tört autónál ez nem állja meg a helyét...de mondjuk egy géptető vastagabb fényezésnél...???

Lehet csak kromofágos volt az autó. nem? és ezért nem vennéd meg, ha egyébként minden rendben???

(nem vagyok autókereskedő :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Voltam a múlt héten 3 bontóban, tele van angol autókkal, a szerelő gyerek pedig azt mondta, még a fényszórókat is elviszik. Ezekhez az autókhoz a fele áron behozott angol autók jelenik az alkatrészbázist. ennyi...........

A fényszórókat is, na ez igen. Nem kell ide xenon sem, hogy a jól beállított lámpájú kartársak is kivilágítsák a szembejövők szemét.

Egy angol sufni motorkerékpár importőr azt mondta, hogy nem számít a lámpa, mert a vetítését nem nézik meg vizsgán. Ez igaz? Én nem akarom elhinni főleg egy olyan motornál, autónál, amelyiket Angliából importálják, itthon első vizsgás.

Link to comment
Megosztás:

bocsi, erre gondoltam. :D

A későbbiekre: nem mondtad, hogy nem kell figyelni csak a motrra, de azért sztem ez így van...hiszen akaszni általában a sérült elem az cserés szokott lenni, akkor meg miért ne lenne ugyanolyan jó, mint a másik? Persze borult rommá tört autónál ez nem állja meg a helyét...de mondjuk egy géptető vastagabb fényezésnél...???

Lehet csak kromofágos volt az autó. nem? és ezért nem vennéd meg, ha egyébként minden rendben???

(nem vagyok autókereskedő :lol: )

Lehet, hogy megvenném egy rétegvastagságmérést követően és olcsóbban. A vastagság a javítás minőségére utal. Képzeld el a jól kinéző javítást, ami az első kanyarban v. mosásnál lepereg. És ha csak később kiderül, hogy lemez helyett pár réteg újságot vettél, akkor vered a fejed a falba? Pedig milyen jól nézett ki...! eusa_wall.gif

Link to comment
Megosztás:

Elolvastad a többi hozzászólást is? Én még speter első hozzászólására reagáltam így. Azóta egy s más kiderült arról a vasról.

A bontóban szerzett lámpás tapasztalatod elég elkeserítő.

döbbenten kérdeztem tőle: tényleg elviszik?

Azt felelte: a "passat-os " gyereknek azóta több az ismerőse (villogtatnak neki) de elviszik mert olcsóbb mint a nálunk használatos, és eladásra milyen frankó az...........

ezt bizonyítja az alábbi három angol fényszóró hirdetés is:

1 2 3

Ezek nálunk elvileg szemétnek minősülnek!

Én is elég alapos vagyok autóvásárláskor, de ki gondolna a fényszóró vetítési képre, mire az új tulaj észreveszi......... sorry

Link to comment
Megosztás:

olyan kérdésem lenne, hogyha ráadom a gyújtást egy astrára az olajon és a töltésen kívül még milyen lámpák égnek még?

mindennek ki kell "gyulladnia" mint pl (ABS, légzsák, hibajelző sárga lámpa, stb......) majd ahogy a rendszereket ellenőrzi szépen kialszanak egymás után, és csak a töltés olajnyomás marad.

Ha a sárga lámpa (nekem ez dízel autóban "kis autó villáskulcsal") csak az indítást követően alszik ki akkor tárolt hibakód van a rendszerben

Link to comment
Megosztás:

mindennek ki kell "gyulladnia" mint pl (ABS, légzsák, hibajelző sárga lámpa, stb......) majd ahogy a rendszereket ellenőrzi szépen kialszanak egymás után, és csak a töltés olajnyomás marad.

Ha a sárga lámpa (nekem ez dízel autóban "kis autó villáskulcsal") csak az indítást követően alszik ki akkor tárolt hibakód van a rendszerben

3

elméletileg igy kellene müködnie, de pl az enyémbe nem igy müködik.

nekem mindig van tárolt hibakódom a motorba, mert a rablásgátlót elszoktam felejteni kikapcsolni, és telecsapja a computert....

mégis kialszik.

Link to comment
Megosztás:

3

elméletileg igy kellene müködnie, de pl az enyémbe nem igy müködik.

nekem mindig van tárolt hibakódom a motorba, mert a rablásgátlót elszoktam felejteni kikapcsolni, és telecsapja a computert....

mégis kialszik.

az enyém pedig így működik legalábbis a corsa. ha kiütöm a kódokat akkor szépen kialszik a többivel gyújtás ráadása után, de ha valamit beírt akkor már csak akkor alszik ki(persze, ha ekkor már hibátlan)

ha elindítom.

Viszont az enyém nincs megáldva semmiféle biztonsági kiegészítővel

Link to comment
Megosztás:

3

elméletileg igy kellene müködnie, de pl az enyémbe nem igy müködik.

nekem mindig van tárolt hibakódom a motorba, mert a rablásgátlót elszoktam felejteni kikapcsolni, és telecsapja a computert....

mégis kialszik.

UHU te nagy szaki vagy,azt mondta nekem a szervizes hogy ABS lámpánál teljesen normális az ha ráadom a gyujtást felvillan,majd elalszik és mikor inditom akkor ujra felvillan majd elalszik,ha 6 másodpercen belül történik ez.

Szerinted ez igy jo müködés??????

Link to comment
Megosztás:

csak azért kérdeztem mert hétvégén voltam egy astrát megnézni.

az olaj és töltés lámpa mellett égett a motor és a motor hűtés lámpa.

kérdeztem a tulajt, hogy mi ez; és azt mondta ennek égnie kell ez a gyári állapot.

kicsit furcsálltam a választ azért kérdeztem meg tőletek.

Link to comment
Megosztás:

csak azért kérdeztem mert hétvégén voltam egy astrát megnézni.

az olaj és töltés lámpa mellett égett a motor és a motor hűtés lámpa.

kérdeztem a tulajt, hogy mi ez; és azt mondta ennek égnie kell ez a gyári állapot.

kicsit furcsálltam a választ azért kérdeztem meg tőletek.

Ez most kettő? Akkor nem vágom mi világíthatott.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás ráadásakor minden világít, mint a karácsonyfa. Aztán kialszik a biztonsági öv-légzsák kontrol valamint az ABS kontrol. Ha beröffent a motor, akkor kialszik a motorhűtés és a kipufogógáz ellenőrző, pár pillanat múlva felépül a megfelelő olajnyomás és csak a behúzott kézifékre figyelmeztető lámpa világíthat. Ennyi idő alatt az öndiagnosztikának már rég le kellett futnia.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.