Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Óóó ezt benéztem! ^_^

Nem olvastam át a hirdetést figyelmesen mielőtt belinkeltem, pedig láthattam volna, hogy a turbónak kaput!

Én mondjuk lehet utánanéznék, hogy mennyi egy új turbó bele, és kialkudnám az árát. A németek hajlandóak felfogni, hogy új turbót kell venni (és nem bontóban csak X ezeré) bele és ezért nem ér annyit az autó. Még lehet, hogy többet is tudnál alkudni. Itthon meg egy jó szakember megjavítja.

Link to comment
Megosztás:

Hú de jó megfogalmazás, gratula!

Még egy dolog ami nagyon igaz az itthoni autópiacra:kereskedő/nepper behozza, kiglancolja, visszapörgeti (magyarul megcsinálja amit a vevő látni akar!), ha kell szervízkönyvet hamisít, ráteszi a nemkicsi hasznát és árulja!

Ja és mégegy nagyon fontos dolog, amit emberem mondott!!

Ilyen autót CSAK kintről!!

naná.

úgysem rontaná az üzletét.

amúgy igazatok van.

Link to comment
Megosztás:

Hú de jó megfogalmazás, gratula!

Még egy dolog ami nagyon igaz az itthoni autópiacra:kereskedő/nepper behozza, kiglancolja, visszapörgeti (magyarul megcsinálja amit a vevő látni akar!), ha kell szervízkönyvet hamisít, ráteszi a nemkicsi hasznát és árulja!

Ja és mégegy nagyon fontos dolog, amit emberem mondott!!

Ilyen autót CSAK kintről!!

Milyen az az ilyen? Használt, biztos előéletű, Astra?

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk lehet utánanéznék, hogy mennyi egy új turbó bele, és kialkudnám az árát. A németek hajlandóak felfogni, hogy új turbót kell venni (és nem bontóban csak X ezeré) bele és ezért nem ér annyit az autó. Még lehet, hogy többet is tudnál alkudni. Itthon meg egy jó szakember megjavítja.

Úgy látom ez neked is megfordult a fejedben!

Nem tudom mennyi lehet egy változó geometriás turbó javítása, vagy lehet felújított is, esetleg új is, ha nem túl húzós.

Link to comment
Megosztás:

^_^ .. lehet pár nap és megyek ki kocsié!

.. a zabszem már rendesen ficereg..

Ebbe a várakozásba (meg a kutatásba a neten) már tisztára belehülyülök!

Ismerős. Kocsi/lakásvétel mindig ilyen nálam is. A várakozás örömét sokszor agyonüti, hogy a f.szom kivan az egésszel. Én ugyanis alapos vagyok, nem kímélek semmit, senkit, így magamat se :D Nyugi, 1x így vagy úgy, de megoldódik a dolog!

Link to comment
Megosztás:

A t.köm már nekem is tele van rendesen ezzel a nyüglődéssel!

Ráadásul lehet, hogy enyhén sérült autót hozok, azt még meg is szeretném csináltatni (baloldalt 3 elemet kell fújni, talán nem telibe+egy balos elektromosfűthető tükör csere.., eddig), miközben intéződnek az itthoni papírok, állítólag most már gyorsan mennek a dolgok ^_^ . Nem úgy mint a régi rendszerben, amikor 4 hónapot szoptam mire megváltam az E-s rendszámtól!

Link to comment
Megosztás:

Namost úgy néz ki a kinti projektem lefulladt..

Most itthon folytatom a vadászatot, tegnap Székesfehérváron jártam pár kereskedést végig, és meg kellett állapítanom ott is minden aranybul van!

Egy érdekes autót, ill. felszereltséget láttam (nem az én kategóriám), 1,3 D, dupla el. napfénytető és gyárilag beépített Rekáró ülések ^_^ !

Na azok a fotelek állatul néztek ki, ott aztán lehet oldaltartás!

..és a végére hagyom a lényeget, kipróbáltam egy Fókát!

..nem volt rossz, nem volt rossz, de úgy éreztem az 1.7 DTI is szedte úgy a talpát, mint ez a 90 lovával..

Link to comment
Megosztás:

Namost úgy néz ki a kinti projektem lefulladt..

Most itthon folytatom a vadászatot, tegnap Székesfehérváron jártam pár kereskedést végig, és meg kellett állapítanom ott is minden aranybul van!

Egy érdekes autót, ill. felszereltséget láttam (nem az én kategóriám), 1,3 D, dupla el. napfénytető és gyárilag beépített Rekáró ülések :D !

Na azok a fotelek állatul néztek ki, ott aztán lehet oldaltartás!

..és a végére hagyom a lényeget, kipróbáltam egy Fókát!

..nem volt rossz, nem volt rossz, de úgy éreztem az 1.7 DTI is szedte úgy a talpát, mint ez a 90 lovával..

A Fóka az F? mert akkor szerintem a kasztni miatt hanyagold. BÁRMIT csinálsz az F-fel, 9-10 évesen rohad (legalább a kerékíveknél). 3-hoz volt szerencsém így vagy úgy, mind3at kikezdte a vörös veszedelem. Én is néztem F-et (de milyen jó, hogy nem vettem), aztán gyorsan letettem róla.

Ha más a Fóka, akkor mea culpa, félreértettem ^_^

Link to comment
Megosztás:

A Fóka az F? mert akkor szerintem a kasztni miatt hanyagold. BÁRMIT csinálsz az F-fel, 9-10 évesen rohad (legalább a kerékíveknél). 3-hoz volt szerencsém így vagy úgy, mind3at kikezdte a vörös veszedelem. Én is néztem F-et (de milyen jó, hogy nem vettem), aztán gyorsan letettem róla.

Ha más a Fóka, akkor mea culpa, félreértettem ^_^

Nó problemó!

..de a Fóka az nem F Astra (visszafele nem szívesen lépnék, de volt ilyenem, ismerem), hanem offfordfókusz..

Link to comment
Megosztás:

Nó problemó!

..de a Fóka az nem F Astra (visszafele nem szívesen lépnék, de volt ilyenem, ismerem), hanem offfordfókusz..

hát ez nem volt 1értelmű (legalábbis nekem). Tulképp azzal is lehet kacérkodni, de én maradok Adaméknál. Szerintem nincs még egy márka MO-n, aminek ekkora fóruma lenne, mint az opelfórum. Aztán ki tudja...

Link to comment
Megosztás:

hát ez nem volt 1értelmű (legalábbis nekem). Tulképp azzal is lehet kacérkodni, de én maradok Adaméknál. Szerintem nincs még egy márka MO-n, aminek ekkora fóruma lenne, mint az opelfórum. Aztán ki tudja...

Máig én is azt hittem, hogy ez a legnagyobb Németautó fórum, de ez a másik márka sem panaszkodhat fórumilag!

Link to comment
Megosztás:

Na beszéltem az emberemmel, korrekt tag.

Vagy három órát dumáltunk, és osztottunk szoroztunk és lehet összejön a mutatvány.

Most már csak autót kell néznem (ő is keres), teljesen a mobile.de-re támaszkodva.

Eddig egyet találtam Münchenben (2005 1.7 CDTI 6 gang, ezüstm., 130e km, alku előtt 4800e, ebből lejöhet max 200 ojró), de egy autóért nem érdemes kimenni, még a környékben fel kell hajtanom legalább kettőt, ha netalán az első kiszemelten vmi gebasz lenne, nehogy potyára menjünk ki.

Egyébként trélerrel hozzuk el, és neki van rétegvastagság mérője és tech műszere is, amit természtesen viszünk magunkal!

Ja és rokonom is körülnéz Drezda környékén.

Hát, egy ideje figyelem a fórumot, ez a debütálásom, első hozzászólás. Nem tudom vettél e már németből autót, én igen. Nem foglalkozom hivatásszerüen ezzel, de az elmúlt években a családnak 3 használt kocsit vettem, ebből egy jött Németországból, magánbehozatallal. Egy szlovákiából, magánszemélytől(német első forgalomba helyezés), egy szlovák neppertől, olasz első forgalomba helyezés(ez utóbbi miatt egy izzadtam egy kicsit). Nem értek nagyon az autókhoz, nem vk. müszaki ember de a bizniszt meg embereket ismerem. Egy autóval sem vágtak át, most astra classic 2 van kiszemelve apámnak, magánszemély, Szlovákia, szlovák eredet. Ezért is jöttem a fórumra. Ennyit erről.

Szóval az általad kiválasztott kocsi (H astra) annyira az alsó széle az áraknak, hogy a mobilén 116-ból a legolcsóbb. Én biztosan nem mennék ki azért az autóért úgy, hogy nincs B terv. Sőt hogy őszinte legyek, kicsi a valószínüsége, hogy az autó kóser. Behozatallal kapcs. jók a tapasztalataim, de a piac tve Németországban is a piac tve, oda kell figyelni az ilyen legeslegoccsóbb ajánlatoknál. A konkrét kocsi 1000 euróval olcsóbb mint a kínálat alsó része, ráadásul diesel kombi. SZVSZ figyelj oda. Én nem te vagyok de a te limiteddel uilyen mocival G-ből vennék utolsó szériásat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.