Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Szia mindenki!itt még új vagyok,de astrában már régóta utazom igaz "F"-ben.most a "sárkány"járgányt(feleségem)autóját szeretnénk lecserélni egy "G" astrára

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...legance-4880712

Ő lenne a kiszemelt .véleményeteket szeretném kikérni erről az autórol.

előre is köszönöm(vagy ha valaki tud 1.7 dti kombit azt is nagyon megköszönöm)

Használt diesel neppertől? :D Te tudod. Bár én a benzinessel is megsz.ptam. :D

Link to comment
Megosztás:

rendszám alapján pofon egyszerű kideríteni a tulajt!! :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4834403

ezt például magánszemély árulja,vélemény???

Az előző viszont kintről lett behozva!

Szerk:de lehet ezzel is van valami.2003-as és K rendszámú,akkor még I rendszámok voltak.Mondjuk ettől még

lehet nagyon jó az autó,csak úgy feltünt!

Link to comment
Megosztás:

rendszám alapján pofon egyszerű kideríteni a tulajt!! :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4834403

ezt például magánszemély árulja,vélemény???

Bocs, ha túl bizalmatlannak tűnök. Az egyéb információból szerinted mennyinek van valóságalapja, amit le tudsz ellenőrizni? Ha első tulaj, akkor ki használta az első két évben? És a leírás? Harsog belőle a nepper :icon4: szöveg. Ezeket mezítlábas neppernek :icon4: hívják. Nem azért, mert nincs cipője, hanem nincs telephelye. A km-ben majd megegyezünk, mi? Aki másként látja, ne tartsa magában a véleményét, ossza meg velünk!

Link to comment
Megosztás:

Az előző viszont kintről lett behozva!

Szerk:de lehet ezzel is van valami.2003-as és K rendszámú,akkor még I rendszámok voltak.Mondjuk ettől még

lehet nagyon jó az autó,csak úgy feltünt!

Az eladónál szerintem csípőből van 3 magyarázat rá. Elhagyta, ellopták, tetszik a K-s rendszám ...stb.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, ha túl bizalmatlannak tűnök. Az egyéb információból szerinted mennyinek van valóságalapja, amit le tudsz ellenőrizni? Ha első tulaj, akkor ki használta az első két évben? És a leírás? Harsog belőle a nepper :D szöveg. Ezeket mezítlábas neppernek :icon4: hívják. Nem azért, mert nincs cipője, hanem nincs telephelye. A km-ben majd megegyezünk, mi? Aki másként látja, ne tartsa magában a véleményét, ossza meg velünk!

Amikor én autót vettem, akkor 3 magánszemélynél néztem autót, abból kettő kereskedő volt mint kiderült, egy meg semmit nem volt hajlandó az autóról mondani, csak hogy menjek vele próbakört mert nagyon jó. De a motort sem akarta leállítani, egy parkolóban keleltt rá várni.... és 4 hónapig volt nála az autó. Ezeket telefonban elfelejtette mondani...

Szóval én hivatalos nagy telephellyel rendelkező kereskedésből vettem az autót, ahol minden papírt bemutattak, és elvihettem bárhova átvizsgáltatni.

Korrektek voltak. Minden baromi gyorsan és egyszerűen ment...

Figyelni kell mindig, de kereskedőnél sincs nagyobb kockázat mint egy vadidegen magánszemélynél. Sőt, kereskedőt fel lehet jelenteni, magánszemélyt legfeljebb megveretni.

A mezítlábas nepperek viszont tényleg nagyon durvák. Azt mindenki kerülje. Ott csak átvágás és lehúzás van. sokszor nem is azt az autót mutatják meg amit hirdetnek. Papirok sosincsenek. Valami bibi mindig van az autóval, de ha fizetek előleget, egyből rendezi....

Link to comment
Megosztás:

Bocs, ha túl bizalmatlannak tűnök. Az egyéb információból szerinted mennyinek van valóságalapja, amit le tudsz ellenőrizni? Ha első tulaj, akkor ki használta az első két évben? És a leírás? Harsog belőle a nepper :icon4: szöveg. Ezeket mezítlábas neppernek :icon4: hívják. Nem azért, mert nincs cipője, hanem nincs telephelye. A km-ben majd megegyezünk, mi? Aki másként látja, ne tartsa magában a véleményét, ossza meg velünk!

Kösz Endy!A második astra valószínű,hogy mezítlábas árulja megnéztem,éééééssssss hhháááááááát láttam már jobbat is!

az elsőt ma délután nézem meg.majd meglátjuk :D

most így visszagondolva az "F"-et is egy mezítlábastol vettük,igaz 1 éves korában!!naaa lekopogom semmi baja ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Amikor én autót vettem, akkor 3 magánszemélynél néztem autót, abból kettő kereskedő volt mint kiderült, egy meg semmit nem volt hajlandó az autóról mondani, csak hogy menjek vele próbakört mert nagyon jó. De a motort sem akarta leállítani, egy parkolóban keleltt rá várni.... és 4 hónapig volt nála az autó. Ezeket telefonban elfelejtette mondani...

Szóval én hivatalos nagy telephellyel rendelkező kereskedésből vettem az autót, ahol minden papírt bemutattak, és elvihettem bárhova átvizsgáltatni.

Korrektek voltak. Minden baromi gyorsan és egyszerűen ment...

Figyelni kell mindig, de kereskedőnél sincs nagyobb kockázat mint egy vadidegen magánszemélynél. Sőt, kereskedőt fel lehet jelenteni, magánszemélyt legfeljebb megveretni.

A mezítlábas nepperek viszont tényleg nagyon durvák. Azt mindenki kerülje. Ott csak átvágás és lehúzás van. sokszor nem is azt az autót mutatják meg amit hirdetnek. Papirok sosincsenek. Valami bibi mindig van az autóval, de ha fizetek előleget, egyből rendezi....

Nem is általánosítani akartam, de az esély, hogy korrekt tulajtól korrekt autót vegyél, igencsak közelít a zéróhoz. Minél idősebbet veszel, ez hatványozódik. Mármint, hogy átb.sznak. Nyilván ezer kivételt tud mindenki, de úgy gondolom az előbbi a gyakoribb.

Link to comment
Megosztás:

Nem is általánosítani akartam, de az esély, hogy korrekt tulajtól korrekt autót vegyél, igencsak közelít a zéróhoz. Minél idősebbet veszel, ez hatványozódik. Mármint, hogy átb.sznak. Nyilván ezer kivételt tud mindenki, de úgy gondolom az előbbi a gyakoribb.

Igazad van természetesen. Az érdekes még annyi, hogy az én autóm viszonylag elfogadható a korához képest. Mondom ezt 5000 km távlatából.

De ha a kereskedésben tudtam volna az előéletét, és nem csak utólag, akkor még rá is írtam volna, hogy senki se vegye meg!!! :D

Link to comment
Megosztás:

rendszám alapján pofon egyszerű kideríteni a tulajt!! :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4834403

ezt például magánszemély árulja,vélemény???

Figyi, ez a kocsi gyakorlatilag az enyém! detto ez a felszereltség, fabetét, digi klíma, 2003-as lévén KGM rendszám (az enyémet 2006-ban hozták be az országba, olasz import, azért K-s, szóval az önmagában nem jelent semmi rosszat, csak mondjuk, hogy import) Durva, de a váltószoknyám is pont ilyen, ő is cserélte, az enyém is piros varrásos. A dudagombom még nincs így kiszakadva, fehér a színe és 6 légzsákos, de még az üléskárpit mintája is ugyanaz. Érdekes. Én 2009-ben vettem 1,1 misiért, megszorult hitelestől 110E km-rel (hihi, 6 éves dízel, 110E km, persze....) törött volt, de megcsinálták... Én teljesen elégedett vagyok eddig vele, remélem, az is leszek, de lehet, hogy csak szerencsém volt!

Mondjuk az ára vicces (lehet, h csak nekem, mert én ugye 2 éve olcsóbban vettem), de lehet reális, mert én ugye irreálisan olcsón vettem, a mostani árakat egyáltán nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Naa meg néztem a másikat is(amelyik nepperes) http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4834403

hááát sokkal jobb állapotban van mint a magánszemélyes(mezítlábas nepperes :D )jobb első ajtón kb 10cm magas 5cm hosszú húzás mintha garázs ajtó rá csukódott volna,első lökös cserés gépház alsó sarka hűtőmaszk alatt 20forintos nagyságban festett "kereskedő" mondja kutyát ütött a tulaj ezért cserés a lökös,sérűlt a gépház.beindította pöcc a gép igaz 30 Celsiusban.szervízlámpa csak melegedés után aludt ki,klímát tölteni kell(ha csak annyi a baja).közeli opelben pár ezerért megéri átnézetni.

jaa és a hűtőt is cserélni kellett!!!

Link to comment
Megosztás:

Naa meg néztem a másikat is(amelyik nepperes) http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4834403

hááát sokkal jobb állapotban van mint a magánszemélyes(mezítlábas nepperes :D )jobb első ajtón kb 10cm magas 5cm hosszú húzás mintha garázs ajtó rá csukódott volna,első lökös cserés gépház alsó sarka hűtőmaszk alatt 20forintos nagyságban festett "kereskedő" mondja kutyát ütött a tulaj ezért cserés a lökös,sérűlt a gépház.beindította pöcc a gép igaz 30 Celsiusban.szervízlámpa csak melegedés után aludt ki,klímát tölteni kell(ha csak annyi a baja).közeli opelben pár ezerért megéri átnézetni.

jaa és a hűtőt is cserélni kellett!!!

Akkor csak a nyaka véres. A klímát, hogy csak tölteni kell, rablómese. Ha szerencséd van 40-50-ből megáll. Így látatlanba. A szervízlámpára nem tudok mit mondani, gondolom annak sem normális az ilyetén működése. A többi csak külsőség. Kilóméterekről nem írsz valamit?
Link to comment
Megosztás:

Naa meg néztem a másikat is(amelyik nepperes) http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4834403

hááát sokkal jobb állapotban van mint a magánszemélyes(mezítlábas nepperes :D )jobb első ajtón kb 10cm magas 5cm hosszú húzás mintha garázs ajtó rá csukódott volna,első lökös cserés gépház alsó sarka hűtőmaszk alatt 20forintos nagyságban festett "kereskedő" mondja kutyát ütött a tulaj ezért cserés a lökös,sérűlt a gépház.beindította pöcc a gép igaz 30 Celsiusban.szervízlámpa csak melegedés után aludt ki,klímát tölteni kell(ha csak annyi a baja).közeli opelben pár ezerért megéri átnézetni.

jaa és a hűtőt is cserélni kellett!!!

Nem szabad megvenni ezt...

Link to comment
Megosztás:

Ha már debrecenit nézel, ebben az árban van ez is

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...it_njoy-4876520

Lehet én vagyok naiv, de szervízkönyv nélküli dizelt ennyi pénzér már nem vennék, 10évesen 150ezer kilóméter van az összesben, ez pedig 240-el szebben néz ki mint amit előbb linkeltél.

kösz! szemeztem ezzel is , csak a CDTI miatt nem jöhet szóba.de azért köszönöm!!

monnnnyuk alakul ez a dolog előbb vagy utóbb belém szalad egy jó állapotú, ismert elő életű DTIvagy DTL példány.hál isten nem sürgős :D :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Naa meg néztem a másikat is(amelyik nepperes) http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4834403

hááát sokkal jobb állapotban van mint a magánszemélyes(mezítlábas nepperes :D )jobb első ajtón kb 10cm magas 5cm hosszú húzás mintha garázs ajtó rá csukódott volna,első lökös cserés gépház alsó sarka hűtőmaszk alatt 20forintos nagyságban festett "kereskedő" mondja kutyát ütött a tulaj ezért cserés a lökös,sérűlt a gépház.beindította pöcc a gép igaz 30 Celsiusban.szervízlámpa csak melegedés után aludt ki,klímát tölteni kell(ha csak annyi a baja).közeli opelben pár ezerért megéri átnézetni.

jaa és a hűtőt is cserélni kellett!!!

Hogy hogy melegedés után?

Mikor visszaáll az alapjárat, vagy bemelegszik a víz?

Az, hogy a lökös cserélve volt nem nagy durranás.

Festékmérővel meg kell mérni, hogy alatta a zárhíd volt e fújva.

Ha az is, akkor felejtős...

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak a nyaka véres. A klímát, hogy csak tölteni kell, rablómese. Ha szerencséd van 40-50-ből megáll. Így látatlanba. A szervízlámpára nem tudok mit mondani, gondolom annak sem normális az ilyetén működése. A többi csak külsőség. Kilóméterekről nem írsz valamit?

ebben 187K a mezítlábasban 200K

Link to comment
Megosztás:

Hogy hogy melegedés után?

Mikor visszaáll az alapjárat, vagy bemelegszik a víz?

Az, hogy a lökös cserélve volt nem nagy durranás.

Festékmérővel meg kell mérni, hogy alatta a zárhíd volt e fújva.

Ha az is, akkor felejtős...

beindította ,géptető fel körbenéz 3-4 perc után szervíz lámpa nem világít.

a felső összekötő ami a hűtőt tartja hogy ne billegjen (remélem érthető vagyok?) az nem nézett ki cseréltnek,matricák szegecselt tábla mint az eredeti(56000 ft-ost is tudják hamisítani :D :icon4: :icon4: ;) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.