Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

http://www.olajshop.hu

Innen rendelt már valaki?

Megbízható bolt?

Hallom hamisítják az olajakat, tudnátok megbízható webshop-okat ajánlani, ahol jó eséllyel eredeti olaj kapható, jó áron?

Castrol-t szeretnék venni...

Esetleg ez?

https://the-filtershop.com

A leírás alapján szimpatikus.

Olajszűrőből milyet? Gyárit?

Most talán olyan van benne, fehér színű.

Ha jól láttam a gyári is olyan.

Sebességváltóba milyen olajat ajánlatok?

A könyvben található katalógusszám (19 40 768) alapján ezt találtam:

http://www.olajshop.hu/eurol-mtf-75w-80-1-l.html

Link to comment
Megosztás:

Az eneos olajjaj kapcsolatban tapasztalat.

kb 2500km autópálya, és kb 2000km országútután semmi olajfogyás. Ugyanez a dexos 2 GM-ből autópályán 1-2dl/1000km volt....

Úgyhogy én ezután GM dexos2 5W-30-at nem fogok használni.

Link to comment
Megosztás:

Az eneos olajjaj kapcsolatban tapasztalat.

kb 2500km autópálya, és kb 2000km országútután semmi olajfogyás. Ugyanez a dexos 2 GM-ből autópályán 1-2dl/1000km volt....

Úgyhogy én ezután GM dexos2 5W-30-at nem fogok használni.

Premium Hyper 5w30 vagy 5w40?

Link to comment
Megosztás:

Nekem dexos 2 előtt 0-30-as edge volt, azt sem ette. Csak a GM dexos2-t eszegeti. :o

Évek óta Gm Dexos2-t használtam, ugyanebben a motorban... Nem volt látható fogyás a cserék között... Most Gulf Formula GMD 5w30 (ilyen volt készleten)... A motor hangja tök ugyanolyan, nem eszi ezt sem (3ezer km)...

Legközelebb megint valami más lesz, mondjuk 0w40 Mobil 1, Castrol, Fuchs, Eneos... Tök mind1, szerintem mind jó, de utána visszatérek a bevált GM-hez...

Link to comment
Megosztás:

Évek óta Gm Dexos2-t használtam, ugyanebben a motorban... Nem volt látható fogyás a cserék között... Most Gulf Formula GMD 5w30 (ilyen volt készleten)... A motor hangja tök ugyanolyan, nem eszi ezt sem (3ezer km)...

Legközelebb megint valami más lesz, mondjuk 0w40 Mobil 1, Castrol, Fuchs, Eneos... Tök mind1, szerintem mind jó, de utána visszatérek a bevált GM-hez...

Miért nem maradsz annál ami egyszer már bevált? :huh:

Én is váltottam,de 10W-40 ről(mindig ez volt benne) 5W-40-re(Mobil 3000 X1))ezt sem eszi,csendes ezzel is, úgyhogy ez marad míg nálam lesz a gép :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Premium Hyper 5w30 vagy 5w40?

Eneos Hyper premium 5W-40

Évek óta Gm Dexos2-t használtam, ugyanebben a motorban... Nem volt látható fogyás a cserék között... Most Gulf Formula GMD 5w30 (ilyen volt készleten)... A motor hangja tök ugyanolyan, nem eszi ezt sem (3ezer km)...

Legközelebb megint valami más lesz, mondjuk 0w40 Mobil 1, Castrol, Fuchs, Eneos... Tök mind1, szerintem mind jó, de utána visszatérek a bevált GM-hez...

Pályázol? Mert nekem akkor fogyott. Országúton nem.... (én min 1/3-át pályán megyek a megtett útnak)

Link to comment
Megosztás:

Miért nem maradsz annál ami egyszer már bevált? :huh:

Én is váltottam,de 10W-40 ről(mindig ez volt benne) 5W-40-re(Mobil 3000 X1))ezt sem eszi,csendes ezzel is, úgyhogy ez marad míg nálam lesz a gép :icon1:

Nem tudom, itt érezhetően csendesedő motorokról meg, pozitív tapasztalatokról írtak, gondoltam mind1 mire költöm a következő 8-10ezer ft-ot olajcserénél, ha már a GM ára fölment így közelít a másik márkákhoz... :)

Eneos Hyper premium 5W-40

Pályázol? Mert nekem akkor fogyott. Országúton nem.... (én min 1/3-át pályán megyek a megtett útnak)

Ritkán pályázom (megtett km-k 10-20%-a), de nem vettem észre akkor,hogy fogyott volna... :)

Link to comment
Megosztás:

fékfolyadékot kellene cserélnem,fél liter elég lehet?

Azt tudom,hogy Dot4 kell,jó minőséget akarok bele tenni,lenne gyári GM jó lehet?

Ezt nekem is kellene...

Szerintem jó a GM, valamint az Ate folyadékot dicsérik nagyon.

Én utóbbival lecseréltem az itthoni Swift-en. Ahhoz elhasználtam az 1 litert. Most szeretném az Astrán is lecserélni, szerintem annak is a literes kiszereléssel vágok neki....

Link to comment
Megosztás:

Fél liter tuti kevés. A motorban cseréltem tavasszal, abba is belement ~3.5dl.

Nekem legutóbb alig kellett több mint fél liter, csak azért hogy a tartályban a maximum jelzést elérje, ne pedig alatta legyen pár mm-rel... :)

Egy fél literes meg egy 250 ml-s már bőven elég:)!

Link to comment
Megosztás:

Nekem legutóbb alig kellett több mint fél liter, csak azért hogy a tartályban a maximum jelzést elérje, ne pedig alatta legyen pár mm-rel... :)

Egy fél literes meg egy 250 ml-s már bőven elég:)!

Én nem tudom, nekem gyári benne a fékfolyadék. :)

Ilyenkor a kuplungot is leengeditek? (mert abban is ugyanaz a folyadék van, ugyanabból a tartályból)

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, nekem gyári benne a fékfolyadék. :)

Ilyenkor a kuplungot is leengeditek? (mert abban is ugyanaz a folyadék van, ugyanabból a tartályból)

Amikor nálam cseréltek csak a fékpedált kellett taposni, kuplunghoz nem nyúlt a szerelő. A négy kereknel légtelenített és kész.

Link to comment
Megosztás:

Gondlom az is csak aknáról megy nem? Azt nem láttam alul mit csinált, hisz bent ültem :D De üres volt a tartály mindent leengedett belőle.

A kuplung olaj / folyadek csere nekem uj. Valaki leirhatna mit hol hogyan! Azt viszont tudom, ha a tartaly leurul, levegot kap az ABS egyseg, es azt csak tulnyomassal szervizben lehet helyrehozni. Ezert sosem szabad leengedni a tartalyt.

Fecskendovel kell kiszivni a nagyjat. Tele tolteni ujal. Es ezutan alul varni az uj folyadekot. Elso fek utan (jobb hatso)ratolteni. Utana mar eleg a vegen. De en neztem a szintet gyakran.

Link to comment
Megosztás:

(...)

Sebességváltóba milyen olajat ajánlatok?

A könyvben található katalógusszám (19 40 768) alapján ezt találtam:

http://www.olajshop.hu/eurol-mtf-75w-80-1-l.html

Senki?

Mennyi kell egyáltalán bele?

H*ynes 1,6 liter ír, ott egyébként tök más katalógusszám van...

Azokra gugli semmi értelmeset nem dobott.

http://www.olajinfo.hu/index.php/hajtomuolajok

Ezek alapján nemigen mindegy mit teszek bele :P

Jelenlegi információim alapján azt saccolom SAE 75W80 API GL5 az előírás :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv Opel kollégák !

kicsit össze zavarodtam a sok olvasgatásba de a legjobbat szeretném a kocsinak .

Olaj csere lesz a kocsiba 9000km után mindig cserélem .

Opel Vectra b 1.6 8v !1997 289000 km .

Jelenleg 10w40 félszintetikus Stateoil van benne , előző tulaj rakta bele .ELőtte végig castrol volt . Kérdésem a következő , mehet bele szintetikus vagy felesleges ? 10w40 ? 5w40 ?

Link to comment
Megosztás:

Senki?

Mennyi kell egyáltalán bele?

H*ynes 1,6 liter ír, ott egyébként tök más katalógusszám van...

Azokra gugli semmi értelmeset nem dobott.

http://www.olajinfo.hu/index.php/hajtomuolajok

Ezek alapján nemigen mindegy mit teszek bele :P

Jelenlegi információim alapján azt saccolom SAE 75W80 API GL5 az előírás :P

Nem tudom mennyi kell bele, de szerintem ez jó lehet hozzá: https://cromax.hu/150000000-olajfolyadek/151670000-olaj/151670689-valtoolaj/187672-valtoolaj-opel

Link to comment
Megosztás:

Üdv Opel kollégák !

kicsit össze zavarodtam a sok olvasgatásba de a legjobbat szeretném a kocsinak .

Olaj csere lesz a kocsiba 9000km után mindig cserélem .

Opel Vectra b 1.6 8v !1997 289000 km .

Jelenleg 10w40 félszintetikus Stateoil van benne , előző tulaj rakta bele .ELőtte végig castrol volt . Kérdésem a következő , mehet bele szintetikus vagy felesleges ? 10w40 ? 5w40 ?

Ejj, az a jó kis 8 szelepes motor... Vigyázz is rá, mert az ilyen jó konstrukció az Opel háztáján is ritka. Abba a motorba egy jobb "nevű" 10w40 simán jó, de ha biztosra akarsz menni, akkor egy a jelenlegi GM előírást teljesítő (dexos2) 5w40-et (vagy 5w30-at) tehetsz bele. Ez "alá" nem kell menni...

mantec összefoglalta a választható kenőanyagokat teljesség igénye nélkül:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com

Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu

Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu

Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu

Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu

Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu

Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu

Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Link to comment
Megosztás:

Üdv Opel kollégák !

kicsit össze zavarodtam a sok olvasgatásba de a legjobbat szeretném a kocsinak .

Olaj csere lesz a kocsiba 9000km után mindig cserélem .

Opel Vectra b 1.6 8v !1997 289000 km .

Jelenleg 10w40 félszintetikus Stateoil van benne , előző tulaj rakta bele .ELőtte végig castrol volt . Kérdésem a következő , mehet bele szintetikus vagy felesleges ? 10w40 ? 5w40 ?

Ha nincs túl nagy étvágya olaj terén és minőségi olajat akarsz próbáld meg az 5W-40-et

lehet Mobil,Shell,Fuchs stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.