Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Ma levettem kiváncsiságból az olajbeöntő sapkát,hogy megnézzem a "capuccinó" mennyiségét,ami az eddig eltelt 3 télen igen csak jelentős mennyiségű volt(10W-40 Castrol,majd Shell Helix olajjal) :smartass:

Idén 5W-40 Mobil 3000 X1 került bele és a capuccino mennyisége kb.negyedére csökkent,így a köv.cserekor is ez megy bele

A tapasztalataim más téren is jók ezzel az olajjal(a fogyás idáig kb.2dl/10 ezer km,csendesebb motor,előbb felépülő nyomás) :icon1:

Ajánlanám mindenkinek de Vigyázat!dexos2-t nem teljesíti <_< Arra ott az 5W-30 :D

Ezzel is szemeztem, szemezek. Egyébként, ha megnézed a motorolaj választó menüpontjuk is ezt (is) hozza ki. Ráadásul jó áron is van, ha jól emlékszem olyan 8400ft egy 5 literes csupor. Még van időm cseréig, tehát gondolkodom. :)

http://www.mobiloil.de/Germany-German-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

Módosítva : scream24
Link to comment
Megosztás:

Ma levettem kiváncsiságból az olajbeöntő sapkát,hogy megnézzem a "capuccinó" mennyiségét,ami az eddig eltelt 3 télen igen csak jelentős mennyiségű volt(10W-40 Castrol,majd Shell Helix olajjal) :smartass:

Idén 5W-40 Mobil 3000 X1 került bele és a capuccino mennyisége kb.negyedére csökkent,így a köv.cserekor is ez megy bele

A tapasztalataim más téren is jók ezzel az olajjal(a fogyás idáig kb.2dl/10 ezer km,csendesebb motor,előbb felépülő nyomás) :icon1:

Ajánlanám mindenkinek de Vigyázat!dexos2-t nem teljesíti <_< Arra ott az 5W-30 :D

Én a 0W40-es Mobil 1 ESP-n gondolkodom. Igaz nem olcsó, de évente csak egyszer cserélem.
Link to comment
Megosztás:

Ma levettem kiváncsiságból az olajbeöntő sapkát,hogy megnézzem a "capuccinó" mennyiségét,ami az eddig eltelt 3 télen igen csak jelentős mennyiségű volt(10W-40 Castrol,majd Shell Helix olajjal) :smartass:

Idén 5W-40 Mobil 3000 X1 került bele és a capuccino mennyisége kb.negyedére csökkent,így a köv.cserekor is ez megy bele

A tapasztalataim más téren is jók ezzel az olajjal(a fogyás idáig kb.2dl/10 ezer km,csendesebb motor,előbb felépülő nyomás) :icon1:

Ajánlanám mindenkinek de Vigyázat!dexos2-t nem teljesíti <_< Arra ott az 5W-30 :D

Az 5W-40 Mobil Super 3000 X1-et én is nagyon szerettem. Eddig mindig azt használtam, semmi rosz tapasztalatom nem volt vele. Igaz jelenleg már Castrol Edge 5W-40 van a szekrényemben olajcserére készülődve, mivel engem megetettek ezzel a Dexos 2 kultusszal, de a Mobil Super 3000 X1 olajat mindenkinek csak ajánlani tudom.

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretném elkiabálni, de -remélhetőleg nem csak- egyelőre elégedett vagyok a Mobil Super 3000 XE 5w30-as kenőanyaggal. Már tettem bele pár száz km-t, alakult úgy is hogy 3 napig kint állt a hidegben/hóban és nincs csattogás hidegindításkor, nyugodtabb és nem remegős alapjáraton (nem hinném hogy placebó hatás, több mint 10 napja van a kocsiban ez az olaj, még méz színű ráadásul). Ma mikor álltam ki a garázsból, akkor sem volt hangja indításkor, pedig a garázsban felerősödik minden zaj... Még asszonykától is kérdeztem (mert ő csukta a garázs ajtót), hogy tényleg nem volt hangja? Nem volt szerinte sem... A fogyást még nem tudom, "kíváncsian" várom...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Nekem már kb 350 km van a 0W40 Edge Titanium FST-ben.

170 km körül volt egy kis para/érdekes jelenség, megnéztem a nívót (reggel hidegen-hidegben, a parkolóban) és 1 csík hiányzott.

Ideges lettem... Később néhány km után, talán még nem üzem meleg állapotban (a víz hőfok nem volt még beállva) szintén megnéztem (az utcán, parkolóban), ugyanaz.

Aztán karácsonykor mentem faterhoz (40 km), és ott 3/4-1 óra állás után néztem meg, fullon volt...

A vízszint mindenhol jónak látszott, de nyilván nem járkálok vízmértékkel...

Itt a parkolóban attól függően, hogy hova állok, van különbség, de nem tartom számon melyik helynek mennyi a dőlése :P

Szerintetek melegen érdemes nézni, vagy hidegen?

Mennyit érdemes várni, amíg lecsorog? A könyvben talán 5 percet írnak, ennél azért valamivel többet szoktam.

Majd valamikor ránézek megint, de jó lenne egy fix terep...

Egyébként a korábbi észrevétel a hidrotőkékkel elmúlt, nagyobb hidegben (5 fok alatt) azért már hallatszik indításkor (néhány másodpercre).

De szerintem ez valamennyire törvényszerű.

Hidegen (hidegben) ment közben egyébként van hangja a motornak (a korábbi 5w40-el is legalább ilyen volt).

Alapjáraton szerintem csendesebb.

Kíváncsi lennék ez a "traktorhang" mitől van.

A középső dobomon van egy kis luk, nemtom ez okozhat-e ilyet.

De melegen már nincs akkora "motorhang", tehát nem gondolom, hogy a kipu...

Most ránéztem OPCOM-al, mentem egy kicsit, megnéztem hogy melegszik a víz.

Alapjáraton volt egy kis égéskimaradás (total misfire) olyan 10-15 secundumon keresztül, de menet közben semmi.

6 volt az értéke, ez még nem okoz hibakódot :P

Ez még az emelt alapjárat alatt volt, a víz is még csak 15-20 fok körül volt.

Megnéztem egy korábbi Livedata-t, ami hasonló intervallumot ölel fel, abban egy égés kimaradás sem volt :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem már kb 350 km van a 0W40 Edge Titanium FST-ben.

170 km körül volt egy kis para/érdekes jelenség, megnéztem a nívót (reggel hidegen-hidegben, a parkolóban) és 1 csík hiányzott.

Ideges lettem... Később néhány km után, talán még nem üzem meleg állapotban (a víz hőfok nem volt még beállva) szintén megnéztem (az utcán, parkolóban), ugyanaz.

Aztán karácsonykor mentem faterhoz (40 km), és ott 3/4-1 óra állás után néztem meg, fullon volt...

A vízszint mindenhol jónak látszott, de nyilván nem járkálok vízmértékkel...

Itt a parkolóban attól függően, hogy hova állok, van különbség, de nem tartom számon melyik helynek mennyi a dőlése :P

Szerintetek melegen érdemes nézni, vagy hidegen?

Mennyit érdemes várni, amíg lecsorog? A könyvben talán 5 percet írnak, ennél azért valamivel többet szoktam.

Majd valamikor ránézek megint, de jó lenne egy fix terep...

Egyébként a korábbi észrevétel a hidrotőkékkel elmúlt, nagyobb hidegben (5 fok alatt) azért már hallatszik indításkor (néhány másodpercre).

De szerintem ez valamennyire törvényszerű.

Hidegen (hidegben) ment közben egyébként van hangja a motornak (a korábbi 5w40-el is legalább ilyen volt).

Alapjáraton szerintem csendesebb.

Kíváncsi lennék ez a "traktorhang" mitől van.

A középső dobomon van egy kis luk, nemtom ez okozhat-e ilyet.

De melegen már nincs akkora "motorhang", tehát nem gondolom, hogy a kipu...

Most ránéztem OPCOM-al, mentem egy kicsit, megnéztem hogy melegszik a víz.

Alapjáraton volt egy kis égéskimaradás (total misfire) olyan 10-15 secundumon keresztül, de menet közben semmi.

6 volt az értéke, ez még nem okoz hibakódot :P

Ez még az emelt alapjárat alatt volt, a víz is még csak 15-20 fok körül volt.

Megnéztem egy korábbi Livedata-t, ami hasonló intervallumot ölel fel, abban egy égés kimaradás sem volt :P

Igen a könyv 5 percet ir. De szerintem ez olyan, mint a vérnyomás mérés, hasonló körülmények között, hasonló idő elteltével. szvsz, ha mindig reggel nézed meg, kb ugyan ott állva, akkor látható, hogy mi az ábra. De a hivatalos az az 5 perc. Én akkor szoktam nézni, persze nem stopperral mérem az időt. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretném elkiabálni, de -remélhetőleg nem csak- egyelőre elégedett vagyok a Mobil Super 3000 XE 5w30-as kenőanyaggal. Már tettem bele pár száz km-t, alakult úgy is hogy 3 napig kint állt a hidegben/hóban és nincs csattogás hidegindításkor, nyugodtabb és nem remegős alapjáraton (nem hinném hogy placebó hatás, több mint 10 napja van a kocsiban ez az olaj, még méz színű ráadásul). Ma mikor álltam ki a garázsból, akkor sem volt hangja indításkor, pedig a garázsban felerősödik minden zaj... Még asszonykától is kérdeztem (mert ő csukta a garázs ajtót), hogy tényleg nem volt hangja? Nem volt szerinte sem... A fogyást még nem tudom, "kíváncsian" várom...

Nekem a dieselben olajcsere után kb 800km-re rá már fekete lett az eneos... Igaz előtte mindig 30e km-enként cseréltek olajat, de az utolsó olajban csak 7e volt. Ha színeződik az a jó, a koszt megköti, nem engedi lekötni. ;)

Amúgy az opelnél fullig vagy még lehet picivel a nívó fölé töltötték az olajat... :omg: (5.5 az előírás,beleöntöttek 5.2l-t)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem a dieselben olajcsere után kb 800km-re rá már fekete lett az eneos... Igaz előtte mindig 30e km-enként cseréltek olajat, de az utolsó olajban csak 7e volt. Ha színeződik az a jó, a koszt megköti, nem engedi lekötni. ;)

Amúgy az opelnél fullig vagy még lehet picivel a nívó fölé töltötték az olajat... :omg: (5.5 az előírás,beleöntöttek 5.2l-t)

Azért 800km után fekete olaj nem annyira bizalomgerjesztő. Tény és való, hogy a jó olaj nem engedi lerakódni a retket. De egy idő után telítődik eme képessége. szvsz azért annyira nem örülnék a fekete olajnak 800km után.

Link to comment
Megosztás:

Azért 800km után fekete olaj nem annyira bizalomgerjesztő. Tény és való, hogy a jó olaj nem engedi lerakódni a retket. De egy idő után telítődik eme képessége. szvsz azért annyira nem örülnék a fekete olajnak 800km után.

Dízelnél normális.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a dieselben olajcsere után kb 800km-re rá már fekete lett az eneos... Igaz előtte mindig 30e km-enként cseréltek olajat, de az utolsó olajban csak 7e volt. Ha színeződik az a jó, a koszt megköti, nem engedi lekötni. ;)

Amúgy az opelnél fullig vagy még lehet picivel a nívó fölé töltötték az olajat... :omg: (5.5 az előírás,beleöntöttek 5.2l-t)

Diesel estében általában még 800km sem kell bele hogy fekete legyen, más világ mint a benzines. Amúgy nekem múlt novemberben egy délutánt és egy estét áztatták a motor fő alkatrészeit, tisztították az olajjáratokat is (gyűrű csere alkalmával, szelepszár szimeringezés is volt, minden tisztítottak ami bontásra került). Ennek megfelelően -gondolom- kevesebb lerakódás kellene hogy legyen a masinában, pláne hogy 2013 novemberben olajcsere a beavatkozás alkalmával, ezt februárban (950km után) csere (Magnatec C3 5w40), majd most decemberben megkapta az újabb cserét kb 7000km után (Mobil Super 3000 XE 5w30). Ezek után azért ráér még színeződni... :D

Link to comment
Megosztás:

Dízelnél normális.

Akkor megnyugodtam.

Diesel estében általában még 800km sem kell bele hogy fekete legyen, más világ mint a benzines. Amúgy nekem múlt novemberben egy délutánt és egy estét áztatták a motor fő alkatrészeit, tisztították az olajjáratokat is (gyűrű csere alkalmával, szelepszár szimeringezés is volt, minden tisztítottak ami bontásra került). Ennek megfelelően -gondolom- kevesebb lerakódás kellene hogy legyen a masinában, pláne hogy 2013 novemberben olajcsere a beavatkozás alkalmával, ezt februárban (950km után) csere (Magnatec C3 5w40), majd most decemberben megkapta az újabb cserét kb 7000km után (Mobil Super 3000 XE 5w30). Ezek után azért ráér még színeződni... :D

Hát igen, de ha sűrűbben cserélem majd gondolom tisztul majd a motor. Néztem, és itt nem tejfölös a beöntő nyílásom. :)

Amúgy esetleg olajba valami adalékot érdemes tenni leengedés előtt, vagy nem sokat ér, vagy inkább rosszat tesz neki?

Link to comment
Megosztás:

Akkor megnyugodtam.

Hát igen, de ha sűrűbben cserélem majd gondolom tisztul majd a motor. Néztem, és itt nem tejfölös a beöntő nyílásom. :)

Amúgy esetleg olajba valami adalékot érdemes tenni leengedés előtt, vagy nem sokat ér, vagy inkább rosszat tesz neki?

A céges Octavia-ban is full fekete az olaj, igaz nem tudom hány km volt benne, amikor néztük.

Kollégámnak szintén dízel Megane-ja van, azt mondta párszáz km után az is fekete: "a dízel ilyen"

Én most Wynn's Oil system cleanert tettem bele csere előtt.

Feltételeztem, hogy hamis olaj volt benne, ezért, egyébként nem tervezem a jövőben.

Megnéztem az összetevőket, 80%-a gázolaj :)

Ezért is mertem beletenni, gondoltam az sok kárt nem okoz...

Szerintem egy dízelnél attól még nem lesz világosabb az olaj, hogy mosod az olajrendszert...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Lassan eljön az olajcsere ideje.Eddig ment bele a dexos2.Továbbra is tegyem bele ezt az olajat vagy váltsak és legyen más fajta?105000km van benne.Válaszokat előre is köszönöm!

A dexos2 nem egy olajfajta,ez egy gyári előírás amit a motorba beletöltött olajnak teljesítenie kell

Tehát olyan motorolajat kell választanod.ami ezt az előírást teljesíti

Milyen volt benne idáig?

Link to comment
Megosztás:

csicsó, on 08 Jan 2015 - 6:42 PM, said:

A dexos2 nem egy olajfajta,ez egy gyári előírás amit a motorba beletöltött olajnak teljesítenie kell

Tehát olyan motorolajat kell választanod.ami ezt az előírást teljesíti

Milyen volt benne idáig?

Gondolom a GM Dexos 2 5W30 lesz az.

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP olajcsere előtt. Castrol EDGE Titanium FST 0W30 vagy 5W40? Néha van mögötte utánfutó (évi 8-10alkalom, 50km/alkalommal számolva). Hidegen nem, de melegen szeretem néha hajtani (90 helyett 100-110 körül járok, de néha felszalad 130ba :D ). Várom a tanácsokat!

Edge Titanium FST-ből van 0W40 is, ha az tényező tud lenni.

De ha eddig 30-ast használtál, akkor szerintem maradj annál.

Ez esetben 0W30-ra szavazok :)

Nekem még 600 km van a 0W40 Edge Titanium FST-ben.

Még nem releváns a tapasztalat...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.