Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

On 2016. január 23. at 7:24, marton.csaba2 írta:

T trassher!

"... jól gondolom ..."

Jól.

Szerintem meg nem jól gondolja. Ez a zsír ásványi olaj alapú, amitől szétmálik, vagy megdagadhat a teflon/bonamid váltó kulissza. Csak szilikon vagy teflon zsír használata engedélyezett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, goose írta:

Megrendeltem az olajat és a szűrőket.

Végül a Mobil 5w 30- át rendeltem.

Még 1 kérdésem  lenne , hogy motoröblitolőt hasznaljak??

Ha jól rémlik, nincs 100k km a kocsidban. Ha nem volt elhanyagolva az olajcsere (ha a 10w40-et időben cserélték mindig), akkor nincs rá szükség (még az is előfordulhat, hogy többet árt). csak megbontás után lehetne látni, hogy van-e és ha van akkor mennyi az olajsár. Inkább arra kell figyelni, hogy a felhasználás módjához válaszd meg az intervallumot (én pl 70-80%-ban városi rövidtávozok, így max 10 havonta/kb 6000-7000km-ként cserélek kenőanyagot szűrőkkel).

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, medve75 írta:

Hali.Olvastam hogy a váltòolajat nem kell cserélni vagy örök ilyesmi.Nekem 270 ezer van benne.Ha mégis cserélném minek kell megfelelnie?pl:sae 75w90 api gl4/gl5 ls vagy inkább ne piszkáljam?köszi.

Köszönet a cikkszámokért...Teljesen felesleges pénzkidobás, ha műxik. Inkább ne nyúlj hozzá.

Vezérműlánc, vízpumpa, sebváltóolaj csak panasz esetén "babrálandó". 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

Két g astra, mindkettőben az olaj castrol edge Titanium fst 5w40-re cserélve, 2-3000 km után mindkettő hidrotőke bajos lett. Csattog, kelepel melegen.

Enyhén fogalmazva szomorú vagyok.

Akkor nekem még van pár ezer km-em:biggrin: kb 500 km-t tettem eddig bele ugyanilyen olajba:biggrin:

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Cs. Zoltán írta:

Két g astra, mindkettőben az olaj castrol edge Titanium fst 5w40-re cserélve, 2-3000 km után mindkettő hidrotőke bajos lett. Csattog, kelepel melegen.

Enyhén fogalmazva szomorú vagyok.

Biztos, hogy nem az olaj a ludas, én is ezt használom- nekem is csattogott a lánccseréig. Azóta sosem...., úgy tűnik a lánchoz is van köze a csattogásnak

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A lánc nyáron lett cserélve, onnan nem hallok rendellenes hangot.

Olajsaras a motor beltere, talán leoldott valamit, ami működés közben beszorul az olajjáratba. 

Csupán hihetetlen,  hogy két különböző autóval menetrendszerűen történik ugyanaz. Olajcsere előtt nem volt hangja, legfeljebb hidegen, rövid ideig.

Link to comment
Megosztás:

Még azt szeretném kérdezni,hogy erről az olajról mi a véleményetek http://olajshop.hu/eni-i-sint-ms-5w-30-4-l ,csak mert jó árban ,jó az autómba is mégsem ír róla itt szinte senki?  2 éve ezt  használom:http://olajshop.hu/mannol-o-e-m-for-chevrolet-opel5w-30-4-lmost vettem bele https://the-filtershop.com/spd/edgetitanium_5w40_4/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj olajat de nem merem beletenni  pont azért mert sokan írjátok hogy hamis lehet,inkább elsózom valakinek és vennék mást helyette mondjuk ilyen Eni-t .

Link to comment
Megosztás:

10 perce, medve75 írta:

Még azt szeretném kérdezni,hogy erről az olajról mi a véleményetek http://olajshop.hu/eni-i-sint-ms-5w-30-4-l ,csak mert jó árban ,jó az autómba is mégsem ír róla itt szinte senki?  2 éve ezt  használom:http://olajshop.hu/mannol-o-e-m-for-chevrolet-opel5w-30-4-lmost vettem bele https://the-filtershop.com/spd/edgetitanium_5w40_4/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj olajat de nem merem beletenni  pont azért mert sokan írjátok hogy hamis lehet,inkább elsózom valakinek és vennék mást helyette mondjuk ilyen Eni-t .

Hol vetted a Castrol-t? A filltershopnál? Én onnan vettem, az van az autómban 2-3 hónapja (már 2-3 éve csak ettől a shoptól veszek kenőanyagokat és szűrőket több autóhoz is, eddig semmivel nem volt gond). 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, medve75 írta:

Még azt szeretném kérdezni,hogy erről az olajról mi a véleményetek http://olajshop.hu/eni-i-sint-ms-5w-30-4-l ,csak mert jó árban ,jó az autómba is mégsem ír róla itt szinte senki?  2 éve ezt  használom:http://olajshop.hu/mannol-o-e-m-for-chevrolet-opel5w-30-4-lmost vettem bele https://the-filtershop.com/spd/edgetitanium_5w40_4/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj olajat de nem merem beletenni  pont azért mert sokan írjátok hogy hamis lehet,inkább elsózom valakinek és vennék mást helyette mondjuk ilyen Eni-t .

Nézd meg a castrol mintaboltot ott biztos hogy erdeti van, én is ott vettem és semmi baja a gépnek!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, medve75 írta:

Még azt szeretném kérdezni,hogy erről az olajról mi a véleményetek http://olajshop.hu/eni-i-sint-ms-5w-30-4-l ,csak mert jó árban ,jó az autómba is mégsem ír róla itt szinte senki?  2 éve ezt  használom:http://olajshop.hu/mannol-o-e-m-for-chevrolet-opel5w-30-4-lmost vettem bele https://the-filtershop.com/spd/edgetitanium_5w40_4/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj olajat de nem merem beletenni  pont azért mert sokan írjátok hogy hamis lehet,inkább elsózom valakinek és vennék mást helyette mondjuk ilyen Eni-t .

 

34 perce, morattila írta:

Nézd meg a castrol mintaboltot ott biztos hogy erdeti van, én is ott vettem és semmi baja a gépnek!

FilterABC.hu

Castrol tekintetében tutimegbízható bolt, eredeti olajjal. Már a 3. kanna Edge Titanium FST olajat veszem tőlük. Minden hologram, címke, zárófólia felirat a helyén. Garantáltan eredeti.

Tudtommal Magnatec inkább a hamisítók kedvence, azt többen veszik (kommerszebb), többet lehet fogni rajta.

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, peacetrang írta:

Akkor nekem még van pár ezer km-em:biggrin: kb 500 km-t tettem eddig bele ugyanilyen olajba:biggrin:

Én is kb. ennyit:) Bár én 4x már ugyanilyen olajat raktam bele.Nem kopog.Régebben csinálta néha,hogy hidegen kelepelt pár mp.ig de magától megszűnt a hang,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan olajcsere előtt állok.

Nem megyek annyira sokat a kocsival, évi 5-6000 km, inkább városban.

A kocsi 2004/1.4 Z14XE, jelenleg 227.000-km van benne.

Eni iSint 5w40 van benne, ezt rakták bele amikor megvettem.

Itt utána olvasgattam a hozzászólásokat.

Még nem tudom mi legyen, régebben a "Régi Swiftbe" mindig Eneos-t vettem, most is felé hajlok mert nem volt vele gondom.

Ezt néztem: ENEOS Premium Hyper 5W-40, nem tudom hányan használjátok itt, esetleg valami mást ajánlotok?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Lassan olajcsere előtt állok.

Nem megyek annyira sokat a kocsival, évi 5-6000 km, inkább városban.

A kocsi 2004/1.4 Z14XE, jelenleg 227.000-km van benne.

Eni iSint 5w40 van benne, ezt rakták bele amikor megvettem.

Itt utána olvasgattam a hozzászólásokat.

Még nem tudom mi legyen, régebben a "Régi Swiftbe" mindig Eneos-t vettem, most is felé hajlok mert nem volt vele gondom.

Ezt néztem: ENEOS Premium Hyper 5W-40, nem tudom hányan használjátok itt, esetleg valami mást ajánlotok?

Jó az Eneos:-) De a legjobb a Mobil1 Esp 0w40:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T OpelAtti!

"... valami mást ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Rászántam magam egy motoröblítésre és egy olajcserére.

Első megtapasztalásra, észrevehetően csendesebb, nyugodtabb a motorhang hidegindítást követően. Melegen a hidrotőke kelepelés sem jelentkezett eddig.  110 km/h- nál is alig hallható a motor. Röviden, ha így marad, akkor megérte.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! :hiya:
Adott egy Y17DT motorkódos autó, 212 ezer km-rel. Modellév 2001. Az autó szervizkönyve szerint fiatal korában, az első három évben 5W-40-es viszkozitású olaj lett beletöltve.

Jelenleg Mobil Super 3000 X1 5W-40 motorolaj van benne, már második csereperiódus óta. Olvasgattam sokat itt a fórumon erről az olaj témáról, és eléggé belezavarodtam. Ha jól értem, akkor az említett motorolaj nem rendelkezik semmilyen GM tanúsítvánnyal, csupán a Mobil állítja, hogy az olaj teljesíti a GM-LL-B-025-ös előírást. Csakhogy időközben jött ugye, a GM dexos2, mint tanúsítvány, ami visszafelé kompatibilis a GM-LL-A-025, és GM-LL-B-025 tanúsítványokkal. Bár, ahogy olvasom sokan fenntartásokkal kezelik ezt a, visszamenőleg kompatibilis dolgot. Ettől, most tekintsünk el, én úgyis szeretem betartani a gyári előírásokat. Idáig rendben vagyok.

A kérdésem az lenne, hogy ehhez a motorhoz milyen viszkozitású motorolajt ajánlotok? Ugye, mint említettem, most 5W-40-es van benne, ezt nem kell után tölteni úgy, hogy 10 ezer km-enként lecserélem. Viszont ahogy néztem, ha nem is az összes, de a GM dexos2 minősítésű olajok jelentős része 5W-30-as viszkozitással bír. A minap olvastam valahol, hogy egy xW-40-es olaj is a motorba kerülve, kb. 2 ezer km után gyakorlatilag egy xW-30-as olaj viszkozitásával fog bírni. Azért én ezt fenntartásokkal fogadom csak el. Van ennek valami valóságalapja? Azt is olvastam, hogy aki jellemzően sokat közlekedik városban, annak érdemes elgondolkodnia a 0W-s olajokon is. Ettől azért tartok rendesen, mert nem szeretném, hogy az autó komoly mértékben el kezdje enni az olajat. Meg hát ezért félek is a 5W-30-as olajtól is. Akkor inkább maradnék a jól bevált 5W-40-esnél.

Tehát sikerül eléggé összezavarni magam, és most már kb. négy különböző viszkozitású olaj is szóba került: 0W-30, 0W-40, 5W-30 és 5W-40.

Mit tanácsoltok, mik a tapasztalatok? Ha nem eszi az 5W-40-est, akkor mondjuk egy 5W-30-ast sem fog? 0W-s olajba érdemes belevágni, vagy inkább ne? Maradjon az 5W-40?

Link to comment
Megosztás:

12 perce, malark írta:

Sziasztok! :hiya:
Adott egy Y17DT motorkódos autó, 212 ezer km-rel. Modellév 2001. Az autó szervizkönyve szerint fiatal korában, az első három évben 5W-40-es viszkozitású olaj lett beletöltve.

Jelenleg Mobil Super 3000 X1 5W-40 motorolaj van benne, már második csereperiódus óta. Olvasgattam sokat itt a fórumon erről az olaj témáról, és eléggé belezavarodtam. Ha jól értem, akkor az említett motorolaj nem rendelkezik semmilyen GM tanúsítvánnyal, csupán a Mobil állítja, hogy az olaj teljesíti a GM-LL-B-025-ös előírást. Csakhogy időközben jött ugye, a GM dexos2, mint tanúsítvány, ami visszafelé kompatibilis a GM-LL-A-025, és GM-LL-B-025 tanúsítványokkal. Bár, ahogy olvasom sokan fenntartásokkal kezelik ezt a, visszamenőleg kompatibilis dolgot. Ettől, most tekintsünk el, én úgyis szeretem betartani a gyári előírásokat. Idáig rendben vagyok.

A kérdésem az lenne, hogy ehhez a motorhoz milyen viszkozitású motorolajt ajánlotok? Ugye, mint említettem, most 5W-40-es van benne, ezt nem kell után tölteni úgy, hogy 10 ezer km-enként lecserélem. Viszont ahogy néztem, ha nem is az összes, de a GM dexos2 minősítésű olajok jelentős része 5W-30-as viszkozitással bír. A minap olvastam valahol, hogy egy xW-40-es olaj is a motorba kerülve, kb. 2 ezer km után gyakorlatilag egy xW-30-as olaj viszkozitásával fog bírni. Azért én ezt fenntartásokkal fogadom csak el. Van ennek valami valóságalapja? Azt is olvastam, hogy aki jellemzően sokat közlekedik városban, annak érdemes elgondolkodnia a 0W-s olajokon is. Ettől azért tartok rendesen, mert nem szeretném, hogy az autó komoly mértékben el kezdje enni az olajat. Meg hát ezért félek is a 5W-30-as olajtól is. Akkor inkább maradnék a jól bevált 5W-40-esnél.

Tehát sikerül eléggé összezavarni magam, és most már kb. négy különböző viszkozitású olaj is szóba került: 0W-30, 0W-40, 5W-30 és 5W-40.

Mit tanácsoltok, mik a tapasztalatok? Ha nem eszi az 5W-40-est, akkor mondjuk egy 5W-30-ast sem fog? 0W-s olajba érdemes belevágni, vagy inkább ne? Maradjon az 5W-40?

Egyszerű a megoldás: Te dexos2 olajat szeretnél de 5w40-et.... Castrol Edge van 5w40 és rendelkezik dexos2 minősítéssel... Egyébként ha jól rémlik, a Mobil Super 3000 XE 5w30 kimondottan dieselhez fejlesztett (PDTdi-hez ajánlott) így nem hinném hogy a Te Astradhoz ne lenne jó....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Egyszerű a megoldás: Te dexos2 olajat szeretnél de 5w40-et.... Castrol Edge van 5w40 és rendelkezik dexos2 minősítéssel... Egyébként ha jól rémlik, a Mobil Super 3000 XE 5w30 kimondottan dieselhez fejlesztett (PDTdi-hez ajánlott) így nem hinném hogy a Te Astradhoz ne lenne jó....

Másik olajról beszélünk. Te az XE 5W-30-at mondod én meg az X1 5W-40-et.

Akkor azt mondod, maradjak inkább az 5W-40-nél? Castrol Edge és Magnatec közül melyiket ajánlanád? A Magnatecről azt írják, hogy jobban védi a motort. Ez igaz, vagy csak reklámfogás?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.