Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

3 órája, malark írta:

Sziasztok! :hiya:
Adott egy Y17DT motorkódos autó, 212 ezer km-rel. Modellév 2001. Az autó szervizkönyve szerint fiatal korában, az első három évben 5W-40-es viszkozitású olaj lett beletöltve..

Mit tanácsoltok, mik a tapasztalatok? Ha nem eszi az 5W-40-est, akkor mondjuk egy 5W-30-ast sem fog? 0W-s olajba érdemes belevágni, vagy inkább ne? Maradjon az 5W-40?

Maradhat az 5W-40, de nem árt ha tudja az olaj GM-LL-B-025-öt, a Dexos 2 meg felesleges, mert nincs Dpf az autóban, amúgy "véletlen" mentem mezei 10W-s GM olajjal 2x tízezret, de nem történt semmi.Most Alco Synth X 5W-40-et  tettem bele, ez tudja a szabványt és nem utolsósorban bagóért hozzájutok (5e/5l).

Link to comment
Megosztás:

3 órája, malark írta:

Másik olajról beszélünk. Te az XE 5W-30-at mondod én meg az X1 5W-40-et.

Akkor azt mondod, maradjak inkább az 5W-40-nél? Castrol Edge és Magnatec közül melyiket ajánlanád? A Magnatecről azt írják, hogy jobban védi a motort. Ez igaz, vagy csak reklámfogás?

Nem, nem beszélünk másról, értem hogy te most X1-et használsz de az nem dexos2-es ugyebár. Ezért ajánlottam az Mobil Super 3000 XE 5w30-at ami kifejezetten ajánlott dízelekbe. Nem kötelező dexos2 kenőanyagot használni (mint fentebb írja oggy), sőt prémium olajat/alkatrészt sem. Te tudod hogy mennyire akarod megkímélni a motorod ill. a belsejét tisztán tartani (sőt az egész rendszert kompletten: motor és kipufogó rendszer tisztasága). Te tudod, hogy akarsz-e tenni többet a motor tartósságáért/teljesítményéért jobb minőségű kenőanyag/alkatrészek használatával. Meg lehet venni a tesco-ban a legalja olajat is (mondjuk 5000-ért az 5 liter Total Classic 10w40-et meg a párszáz forintos szűrőket valahol), azzal is üzemelni fog, legfeljebb később lesznek majd problémák... Ez egy kicsit olyan (figyelem, hülye példa következik), mintha valaki mindig tescos parizeren meg kenyerén meg csapvízen élne amíg valaki más mindig megveszi az egészségesebb/jobb minőségű ételeket: mindkét élelmiszer "csomaggal" életben fog maradni az emberke és "üzemelni" is fog gond nélkül, csak az általános állapotuk évek múlva egészen másként fog kinézni (persze nem szentírás, csak esélyesebb hogy az alja minőségen tartott szervezet -rendszer- jobban kikészül/elhasználódik).  Ezt Te tudod eldönteni/ ezt Neked kell eldönteni. Én ezekből választanék be e a helyedben:

https://the-filtershop.com/spd/8100_X_clean_5w40_5L/MOTUL-8100-X-clean-5W40-5-L-motorolaj

https://the-filtershop.com/spd/SYNPOWER_XTREME_MST_C3_5W-40_5L/Valvoline-SynPower-Xtreme-MST-C3-5w40-5-Liter

https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_5_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-5-L

https://the-filtershop.com/spd/Castrol_EDGE_TI_FST_5W-40_4_L/Castrol-EDGE-Turbo-Diesel-Titanium-FST-5W-40-4-L-M

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Olyan sokat nem értek a motorolajokhoz, sőt semmit, ( kábé évente /10 ezer kilométerenként cserélem GM 10W40) de már rohadt kiváncsi voltam mi az a dexos2, így rákerestem.

"

Dexos 2 - már él az új Opel-GM motorolaj specifikáció Európában!

A General Motors elég hosszan kivárt, mielőtt hatályba léptette a 2010-es modellévtől kezdődően a legkorszerűbb Otto-és dízelmotor technika támaszotta kenési igényeknek - no meg a dízel részecskeszűrők védelmének - messzemenően megfelelő, csökkentett hamutartalmú motorolaj előírását, a dexos 2-t. A dexos 2 műszaki előírásai alapvetően az ACEA C3 teljesítményszint követelményszintjére épülnek, vagyis a dexos 2 nem ún. "low SAPS" (alacsony hamutartalmú), hanem "mid SAPS" (közepes hamutartalmú) motorolaj előírás."

Tehát ha jól értem a GM 2010-től léptette hatályba. Na most javítsatok ki ha tévednék, de itt nem sok 2010 utáni autó futkároz, ( sőt van aki az F astráknál is ezzel vagdalózik) szóval azért a biztonság kedvééért visszamenőleg is éljünk vele? A GM- nek 2010-ig jó volt az előző minősítés de nekünk már nem? :rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

T zotya975!

"....javítsatok ki ..."
Nincs mit.Tökéletes a leírásod.

A teljes képhez még hozzátartozik, hogy a GM visszavonta a GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 követelményeket.

Ami a piacon úgy jelenik meg, hogy nincs ilyen elfogadással rendelkező motorolaj, vagy az "elfogadással rendelkezik" rovatból a követelmények átkerültek a "motorolaj gyártója szerint a termék teljesíti a követelményt" rovatba.
Ami nem ugyanaz.

A műszaki haladás egyszerűen túllépett az elavult követelményeken.

 

"... 2010 utáni autó ..."
Ezekbe kötelező a GM dexos2 elfogadással rendelkező motorolaj.
Az Y motorkódtól a 2009-s modellév végéig gyártott korábbiakba  meg nemsokára nem lesz más.
 

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

1 óra, marton.csaba2 írta:

A teljes képhez még hozzátartozik, hogy a GM visszavonta a GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 követelményeket.

Ami a piacon úgy jelenik meg, hogy nincs ilyen elfogadással rendelkező motorolaj, vagy az "elfogadással rendelkezik" rovatból a követelmények átkerültek a "motorolaj gyártója szerint a termék teljesíti a követelményt" rovatba.
Ami nem ugyanaz.

Na pontosan ez az, amiért dexos2 minősítésű olajat keresek!

2 órája, zotya975 írta:

A GM- nek 2010-ig jó volt az előző minősítés de nekünk már nem? :rolleyes:

A dexos2 az visszamenőleg kompatibilis, mint írtam a korábbi szabványokkal. Tehát ezzel mellé nem lehet nyúlni. Ami teljesíti a dexos2-t az továbbra is teljesíti a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványt. Ahogy marton.csaba2 is írta, a GM ezeket a szabványokat visszavonta amikor létrehozta a dexos2-t. Ez meg ugye azt jelenti, hogy ha olyan olajat szeretnék használni, ami teljesíti a gyártó előírásait úgy, hogy azt a gyártó ténylegesen jóváhagyta, akkor dexos2 minőségű olajat kell beletölteni.

2 órája, Janó32 írta:

Nem, nem beszélünk másról, értem hogy te most X1-et használsz de az nem dexos2-es ugyebár. Ezért ajánlottam az Mobil Super 3000 XE 5w30-at ami kifejezetten ajánlott dízelekbe. Nem kötelező dexos2 kenőanyagot használni (mint fentebb írja oggy), sőt prémium olajat/alkatrészt sem. Te tudod hogy mennyire akarod megkímélni a motorod ill. a belsejét tisztán tartani (sőt az egész rendszert kompletten: motor és kipufogó rendszer tisztasága). Te tudod, hogy akarsz-e tenni többet a motor tartósságáért/teljesítményéért jobb minőségű kenőanyag/alkatrészek használatával.

Ez esetben elnézést kérek, félreértettelek.

Pont ezért kérdeztelek meg titeket, mert nektek már jóval több tapasztalatok van ezzel az autóval. Nekem mindösszesen ez lesz a negyedik olajcserém az autón, tehát sok tapasztalatom nincsen. Egy dologban voltam biztos, amikor elkezdtem keresni, hogy dexos2 olajat szeretnék. Az egyetlen dolog, ami miatt aggódok, az az, hogy mennyit fogyasztana mondjuk egy 5W-30-as olajból. Puding próbája az evés, lehet, hogy ki kellene próbálnom. Ez esetben a kérdés az, hogy a 30-as olaj jobban védi e a motort, mint mondjuk a 40-es? Szeretem ezt az autó, és szeretném a tőlem telhető legjobb minőségű alkatrészekkel, folyadékokkal ellátni. Úgy vagyok vele, hogy a végén csak meghálálja.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, malark írta:

Na pontosan ez az, amiért dexos2 minősítésű olajat keresek!

A dexos2 az visszamenőleg kompatibilis, mint írtam a korábbi szabványokkal. Tehát ezzel mellé nem lehet nyúlni. Ami teljesíti a dexos2-t az továbbra is teljesíti a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványt. Ahogy marton.csaba2 is írta, a GM ezeket a szabványokat visszavonta amikor létrehozta a dexos2-t. Ez meg ugye azt jelenti, hogy ha olyan olajat szeretnék használni, ami teljesíti a gyártó előírásait úgy, hogy azt a gyártó ténylegesen jóváhagyta, akkor dexos2 minőségű olajat kell beletölteni.

Ez esetben elnézést kérek, félreértettelek.

Pont ezért kérdeztelek meg titeket, mert nektek már jóval több tapasztalatok van ezzel az autóval. Nekem mindösszesen ez lesz a negyedik olajcserém az autón, tehát sok tapasztalatom nincsen. Egy dologban voltam biztos, amikor elkezdtem keresni, hogy dexos2 olajat szeretnék. Az egyetlen dolog, ami miatt aggódok, az az, hogy mennyit fogyasztana mondjuk egy 5W-30-as olajból. Puding próbája az evés, lehet, hogy ki kellene próbálnom. Ez esetben a kérdés az, hogy a 30-as olaj jobban védi e a motort, mint mondjuk a 40-es? Szeretem ezt az autó, és szeretném a tőlem telhető legjobb minőségű alkatrészekkel, folyadékokkal ellátni. Úgy vagyok vele, hogy a végén csak meghálálja.

Ha félsz a 30-astól ne tegyél bele.

Ha bevált az 5W40, használj azt.

Castrol Edge Titanium FST 5W40-el szerintem nem lehet mellélőni.

Én 0W40 minőségben használom ugyanezt, elégedett vagyok. Harmadjára fog belemenni.

Mellesleg hasznos infó:

http://www.olajinfo.hu/motorolajok/17-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-1-resz

Link to comment
Megosztás:

15 órája, malark írta:

Na pontosan ez az, amiért dexos2 minősítésű olajat keresek!

A dexos2 az visszamenőleg kompatibilis, mint írtam a korábbi szabványokkal. Tehát ezzel mellé nem lehet nyúlni. Ami teljesíti a dexos2-t az továbbra is teljesíti a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványt. Ahogy marton.csaba2 is írta, a GM ezeket a szabványokat visszavonta amikor létrehozta a dexos2-t. Ez meg ugye azt jelenti, hogy ha olyan olajat szeretnék használni, ami teljesíti a gyártó előírásait úgy, hogy azt a gyártó ténylegesen jóváhagyta, akkor dexos2 minőségű olajat kell beletölteni.

Ez esetben elnézést kérek, félreértettelek.

Pont ezért kérdeztelek meg titeket, mert nektek már jóval több tapasztalatok van ezzel az autóval. Nekem mindösszesen ez lesz a negyedik olajcserém az autón, tehát sok tapasztalatom nincsen. Egy dologban voltam biztos, amikor elkezdtem keresni, hogy dexos2 olajat szeretnék. Az egyetlen dolog, ami miatt aggódok, az az, hogy mennyit fogyasztana mondjuk egy 5W-30-as olajból. Puding próbája az evés, lehet, hogy ki kellene próbálnom. Ez esetben a kérdés az, hogy a 30-as olaj jobban védi e a motort, mint mondjuk a 40-es? Szeretem ezt az autó, és szeretném a tőlem telhető legjobb minőségű alkatrészekkel, folyadékokkal ellátni. Úgy vagyok vele, hogy a végén csak meghálálja.

Ugyebár nekem benzines az autóm, de érdekességképen annyit tapasztalatból ki tudok jelenteni, hogy a mostani Castrol Edge Titanium FST 5w40-ből -mintha- több fogy(na) mint az előző Mobil Super 3000 XE 5w30-ból... Maradj bátran egy 5w40-nél, abból nem/sem lehet gond, ellenben a 10w40 már nem pálya... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 30. at 13:03, Janó32 írta:

Maradj bátran egy 5w40-nél, abból nem/sem lehet gond, ellenben a 10w40 már nem pálya... 

Rendben, köszönöm a tanácsot mindenkinek!

Akkor Castrol Edge Titanium FST Turbo Diesel 5W-40 lesz a kiválasztott. Megpróbálok mellé gyári szűrőket beszerezni. Van ismerősöm Opel márkakereskedésben, kíváncsi leszek tudja e jó áron adni ezt is. Cromaxon néztem, nem olyan nagy tragédia a normál ára sem a gyári szűrőknek, kivéve a pollenszűrőt... Érdemes belőle aktívszeneset venni? Nekem amióta megvan csak sima ment bele. Viszont időnként elég büdös lesz a levegő rendszer, ekkor szoktam tisztítani a klímát (bombával). Az aktívszenes ezt meg tudná oldani?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, malark írta:

Rendben, köszönöm a tanácsot mindenkinek!

Akkor Castrol Edge Titanium FST Turbo Diesel 5W-40 lesz a kiválasztott. Megpróbálok mellé gyári szűrőket beszerezni. Van ismerősöm Opel márkakereskedésben, kíváncsi leszek tudja e jó áron adni ezt is. Cromaxon néztem, nem olyan nagy tragédia a normál ára sem a gyári szűrőknek, kivéve a pollenszűrőt... Érdemes belőle aktívszeneset venni? Nekem amióta megvan csak sima ment bele. Viszont időnként elég büdös lesz a levegő rendszer, ekkor szoktam tisztítani a klímát (bombával). Az aktívszenes ezt meg tudná oldani?

Nem reklámozni akarom az adott oldalt (ahonnan a kenőanyagokat linkeltem), de ott találsz szűrőt több félét is (pl Vasco, Mahle vagy Mann-t, ami véleményem szerint azért van olyan jó mint a gyári), ráadásul az olaj+szűrő 10k Ft-nál több lesz így a szállítás is ingyen van. (Egyébként én tőlük veszek mindent több autóhoz is másfél éve, semmi gond nincs velük, a szállítási dő azonban legalább 3-4 munkanap)

Link to comment
Megosztás:

15 órája, malark írta:

Rendben, köszönöm a tanácsot mindenkinek!

Akkor Castrol Edge Titanium FST Turbo Diesel 5W-40 lesz a kiválasztott. Megpróbálok mellé gyári szűrőket beszerezni. Van ismerősöm Opel márkakereskedésben, kíváncsi leszek tudja e jó áron adni ezt is. Cromaxon néztem, nem olyan nagy tragédia a normál ára sem a gyári szűrőknek, kivéve a pollenszűrőt... Érdemes belőle aktívszeneset venni? Nekem amióta megvan csak sima ment bele. Viszont időnként elég büdös lesz a levegő rendszer, ekkor szoktam tisztítani a klímát (bombával). Az aktívszenes ezt meg tudná oldani?

Én most aktív szeneset vettem.
Amikor beraktam, frissen még volt egy olyan fura (nem rossz) tiszta szaga, amikor bekapcsoltam a levegő kerigetést.
A sima szűrőnél nem éreztem ilyet.
Nekem 1000Ft a sima, 1800Ft az aktív szenes (Kiak).
Ha nemis a szagok, de az egészségnek lehet hogy jobb, ha megszűri a levegőt, amit beszívsz.

Ha megy előttem egy dízel, sajnos ugyanúgy érzem a dízelszagot :P

Levegőszűrőben eddig Filtron most meg Hengst ment bele.
Olajszűrőben nekem a Champion nem vált be (de nekem más a motor, és benzines), a Hengst viszont olcsó és gyári minőség.
Soha többet nem veszek mást!

Sőt a Hengst gyári beszállító...

Benzinszűrőben eddig Filtront vettem...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

Nem reklámozni akarom az adott oldalt (ahonnan a kenőanyagokat linkeltem), de ott találsz szűrőt több félét is (pl Vasco, Mahle vagy Mann-t, ami véleményem szerint azért van olyan jó mint a gyári), ráadásul az olaj+szűrő 10k Ft-nál több lesz így a szállítás is ingyen van. (Egyébként én tőlük veszek mindent több autóhoz is másfél éve, semmi gond nincs velük, a szállítási dő azonban legalább 3-4 munkanap)

Rendben, köszönöm! Átnézem majd, hogy hogy jövök ki olcsóbban.

1 perc, outsider írta:

...a Hengst viszont olcsó és gyári minőség.
Soha többet nem veszek mást!

Sőt a Hengst gyári beszállító...

Igen, olvastam már itt a fórumon, hogy a Hengst-et sokan dicsérik. Akkor érdemes lenne Hengst-et venni mindenből, vagy csak olajszűrőből? Üzemanyagszűrőből találtam olyan forrást, ami azt írta, hogy a Filtron a beszállító, ez lehetséges? Vagy azon is gondolkoztam, hogy olaj-, és üzemanyagszűrőből csak gyárit, és levegő meg pollenszűrőből Armafiltet. Elvégre magyarok, és amiket írnak az alapján jó minőségűnek kellene, hogy legyen. Aztán a valóságban meg ki tudja. Eléggé alacsony árakon dolgoznak.

Szóval elég sok dolog átfutott az agyamon. Szerencsére még hátra van kb. 2 ezer km a cseréig, addig van időm végiggondolni alaposan. Annyi verziót kreáltam már én is itthon magamnak, hogy annak örülnék a legjobban, ha a haver a gyárit adná a legjobb áron. :-)

Link to comment
Megosztás:

10 perce, malark írta:

Rendben, köszönöm! Átnézem majd, hogy hogy jövök ki olcsóbban.

Igen, olvastam már itt a fórumon, hogy a Hengst-et sokan dicsérik. Akkor érdemes lenne Hengst-et venni mindenből, vagy csak olajszűrőből? Üzemanyagszűrőből találtam olyan forrást, ami azt írta, hogy a Filtron a beszállító, ez lehetséges? Vagy azon is gondolkoztam, hogy olaj-, és üzemanyagszűrőből csak gyárit, és levegő meg pollenszűrőből Armafiltet. Elvégre magyarok, és amiket írnak az alapján jó minőségűnek kellene, hogy legyen. Aztán a valóságban meg ki tudja. Eléggé alacsony árakon dolgoznak.

Szóval elég sok dolog átfutott az agyamon. Szerencsére még hátra van kb. 2 ezer km a cseréig, addig van időm végiggondolni alaposan. Annyi verziót kreáltam már én is itthon magamnak, hogy annak örülnék a legjobban, ha a haver a gyárit adná a legjobb áron. :-)

Én levegőszűrőből azért valamennyire 'márkásat' veszek ha lehet (Filtron, Hengst stb). Most épp a Hengst volt olcsóbb.

Az olajszűrőnél maradok a bevált Hengst-nél (630Ft!), nem kísérletezek.

Benzinszűrőből is azért valamennyire ragaszkodok hozzá hogy 'márkás' legyen, eddig Filtron volt a legolcsóbb. Ez egyébként 10E km-enként cserélem (30E az előírás, tehát nagy kárt talán nem okozok.)

Pollenszűrőből a legolcsóbbat veszem, az nekem a Kiak volt eddig. Teljesen jó, passzol a helyére, semmi gond nincsen vele (aktív szenes, vagy sima egyaránt).

Szerk.:

Én egyébként innen veszem az alkatrészeket. Olcsó áraik vannak, és 800 Ft körüli postaköltséggel dolgoznak.
Több alkatrész esetén eloszlik a pkg...

Olajat meg a filterABC.hu oldalon vettem eddig. Nekem általában 11k az olaj, szóval az már ingyen postás...
Viszont az ilyen echte olajos oldalakon szűrőkből nem nagyon van választék, vagy pedig drágák, úgyhogy azokat nem szeretek ilyen helyről rendelni...
Vagy az alkatreszek.hu, vagy helyben van cromax...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
51 perce, outsider írta:

Na.

Most nem volt 0W40 Edge Titanium FST a filterabc-ben, így most a filtershop-ból rendeltem, igaz 1000Ft-al drágább volt...

Remélem minden rendben lesz. Tegnap este el is ment a lóvé Paypalon.

Hát, ha ez megnyugtat esetleg, lassan két éve minden körülöttem lévő autó (SX4 1.5, Astra G 1.6, Astra G 1.2, Ignis 1.3, Zafira B 1.6) onnan kap minden folyadékot és szűrőt... Eddig semmi gond. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 19. at 11:52, Janó32 írta:

Hát, ha ez megnyugtat esetleg, lassan két éve minden körülöttem lévő autó (SX4 1.5, Astra G 1.6, Astra G 1.2, Ignis 1.3, Zafira B 1.6) onnan kap minden folyadékot és szűrőt... Eddig semmi gond. 

Hát nem valami gyorsak. :)

Ez a második nap és semmi visszajelzés.

Direkt azért fizettem Paypal-al, hogy a pénz azonnal ott legyen.

A FilterABC-től már megjött volna a cucc :)

Mondjuk speciel nem sürgős :cool:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Hát nem valami gyorsak. :)

Ez a második nap és semmi visszajelzés.

Direkt azért fizettem Paypal-al, hogy a pénz azonnal ott legyen.

A FilterABC-től már megjött volna a cucc :)

Mondjuk speciel nem sürgős :cool:

3-4 munkanap, de úgy rémlik ez az oldalon is fent van... :cool:

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 20. at 16:38, Janó32 írta:

3-4 munkanap, de úgy rémlik ez az oldalon is fent van... :cool:

Hétfőn este rendeltem tőlük, a Kovácsautó-tól is ugyanúgy (vízpumpa stb).

Filtershopnak ment Paypal-al a fizetés, az azonnal ott van.

Kovácséknák nem volt raktáron egyik cikk sem. Tegnap küldték a számlát, hogy megjött az áru.

Délben elutaltam a lóvét, ma reggel jött az sms/mail, hogy megérkezett az áru, tehát az utalásra gyakorlatilag másnap... :)

A filtershopnál pedig az olaj elvileg van raktáron...

Ezen még dolgozhatnának, ha szeretnének a piaci versenyben részt venni... :)

FilterABC-nél szintén úgy működik, amint megérkezett az utalás, másnapra (késői utalás esetén 1 nap csúszással) itt a cucc.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, outsider írta:

Hétfőn este rendeltem tőlük, a Kovácsautó-tól is ugyanúgy (vízpumpa stb).

Filtershopnak ment Paypal-al a fizetés, az azonnal ott van.

Kovácséknák nem volt raktáron egyik cikk sem. Tegnap küldték a számlát, hogy megjött az áru.

Délben elutaltam a lóvét, ma reggel jött az sms/mail, hogy megérkezett az áru, tehát az utalásra gyakorlatilag másnap... :)

A filtershopnál pedig az olaj elvileg van raktáron...

Ezen még dolgozhatnának, ha szeretnének a piaci versenyben részt venni... :)

FilterABC-nél szintén úgy működik, amint megérkezett az utalás, másnapra (késői utalás esetén 1 nap csúszással) itt a cucc.

Értem én hogy hétfőn este kifizetted, de ez feltételezem nem gyorsít a folyamaton ha hétfőn este nem dolgozik senki az adott cégnél... :cool: Tehát csütörtökre lett meg a Kovácsnál is, oda el kel menned érte? Vagy tegnap kaptad kézhez? Nézd meg az elnyert díjaikat (vásárlók szavazzák meg), szerintem nem kell a versenyképességeiken aggódniuk... Továbbá ingyenes a szállítás is (bár lehet h ez opció a többieknél is)... A szolgáltatás minőségét (versenyképességet) szerintem nem csak a szállítási határidő jellemezi: ha majd a többi említett cég nem tud kiszolgálni (mert mondjuk nem beszerezhető átmenetileg valami amit rendeltél), kíváncsi lennék miként reagálnák le. A filltershop felhívott egy ilyen esetben, hogy a futár indul a cuccal ha elfogadom hogy az x (belépő kategóriás) szűrő helyett az adott autóhoz való prémiumot adnának ua árban ha elfogadom... 

 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Janó32 írta:

Értem én hogy hétfőn este kifizetted, de ez feltételezem nem gyorsít a folyamaton ha hétfőn este nem dolgozik senki az adott cégnél... :cool: Tehát csütörtökre lett meg a Kovácsnál is, oda el kel menned érte? Vagy tegnap kaptad kézhez? Nézd meg az elnyert díjaikat (vásárlók szavazzák meg), szerintem nem kell a versenyképességeiken aggódniuk... Továbbá ingyenes a szállítás is (bár lehet h ez opció a többieknél is)... A szolgáltatás minőségét (versenyképességet) szerintem nem csak a szállítási határidő jellemezi: ha majd a többi említett cég nem tud kiszolgálni (mert mondjuk nem beszerezhető átmenetileg valami amit rendeltél), kíváncsi lennék miként reagálnák le. A filltershop felhívott egy ilyen esetben, hogy a futár indul a cuccal ha elfogadom hogy az x (belépő kategóriás) szűrő helyett az adott autóhoz való prémiumot adnának ua árban ha elfogadom... 

 

Mindegyik postai úton megy, postapontra (benzinkút, mert ott sorbanállás nélkül fel tudom venni 0-24-ben) futárral.

Nekem a FilterABC eddig olcsóbb, hatékonyabb, összességében szimpatikusabb. Ez van :)

Arra akartam kilyukadni, hogy egyidőben rendeltem a két cuccot (hétfő este 8 óra körül)

A Kovácsautónál nem is volt raktáron az adott két termékből egyik sem, de ma (péntek) délelőtt kézhezvehet(t)em (volna) az árut (ha nem dolgoznék így munka után megyek el érte.)
(A sarki OMV  benzikútra jön, kérhettem volna házhoz is, de mivel úgy sem vagyok otthon, úgyis a postára kéne menni érte :) )
Amint megjött a cucc a boltba (csütörtök) délben el is utaltam, és másnap (péntek) délelőtt itt is volt a cucc.

Az Filtershopból ugyanezen idő alatt még arról sem kaptam értesítést, hogy postára lenne adva az amúgy raktáron levő cucc.
Kíváncsi leszek mikor jön meg...

Sokat vásárolok netről, de ilyen komótos tempóval még nem találkoztam webshop esetén.
Nem ehhez szoktam hozzá... Biztos meg lehet szokni, de én nem ehhez vagyok szokva. :)
Volt, hogy szlovákiai nem autós hanem hangszerboltból is másnapra itt volt a rendelésem.

Az elérhetőséget tekintve, most megnéztem a Filtershopon is, Castrol Edge FST termékcsaládot tekintve a 4 literes kiszerelésben 12 termékből 7 van raktáron (az enyém pont ilyen)...

Ettől még lehet jó a bolt, de nekem eddig nem jobb. :)
Ez az én véleményem, nyilván nem kötelező vele egyetérteni. :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

Mindegyik postai úton megy, postapontra (benzinkút, mert ott sorbanállás nélkül fel tudom venni 0-24-ben) futárral.

Nekem a FilterABC eddig olcsóbb, hatékonyabb, összességében szimpatikusabb. Ez van :)

Arra akartam kilyukadni, hogy egyidőben rendeltem a két cuccot (hétfő este 8 óra körül)

A Kovácsautónál nem is volt raktáron az adott két termékből egyik sem, de ma (péntek) délelőtt kézhezvehet(t)em (volna) az árut (ha nem dolgoznék így munka után megyek el érte.)
(A sarki OMV  benzikútra jön, kérhettem volna házhoz is, de mivel úgy sem vagyok otthon, úgyis a postára kéne menni érte :) )
Amint megjött a cucc a boltba (csütörtök) délben el is utaltam, és másnap (péntek) délelőtt itt is volt a cucc.

Az Filtershopból ugyanezen idő alatt még arról sem kaptam értesítést, hogy postára lenne adva az amúgy raktáron levő cucc.
Kíváncsi leszek mikor jön meg...

Sokat vásárolok netről, de ilyen komótos tempóval még nem találkoztam webshop esetén.
Nem ehhez szoktam hozzá... Biztos meg lehet szokni, de én nem ehhez vagyok szokva. :)
Volt, hogy szlovákiai nem autós hanem hangszerboltból is másnapra itt volt a rendelésem.

Az elérhetőséget tekintve, most megnéztem a Filtershopon is, Castrol Edge FST termékcsaládot tekintve a 4 literes kiszerelésben 12 termékből 7 van raktáron (az enyém pont ilyen)...

Ettől még lehet jó a bolt, de nekem eddig nem jobb. :)
Ez az én véleményem, nyilván nem kötelező vele egyetérteni. :)

Esetedben valami gebasz van... Soha nem tartott 4 munkanapnál tovább egy rendelésem sem... Szerintem lépj oda az oldalra és az online chat fülön kérdezz rá... Én mindig melóhelyre rendelek (1 métert nem kell mennem a cuccokért sehová, odajön és áttesszük a kocsimba és ezzel nem kevés időt/pénzt megtakarítok), sosem volt olyan (lassan két év alatt, túl a 150k huf rendelési összegen=8 rendelés) hogy amit kedd estig megrendeltem azt ne kaptam volna meg max péntek délelőttig. Elvileg az elindításról ill majd a várható kézbesítésről is szokott sms érkezni, sőt a futár srác előtte fél órával rámcsörög hogy hozhatja-e a jelzett időre/helyszínre vagy mikor oké nekem... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Esetedben valami gebasz van... Soha nem tartott 4 munkanapnál tovább egy rendelésem sem... Szerintem lépj oda az oldalra és az online chat fülön kérdezz rá... Én mindig melóhelyre rendelek (1 métert nem kell mennem a cuccokért sehová, odajön és áttesszük a kocsimba és ezzel nem kevés időt/pénzt megtakarítok), sosem volt olyan (lassan két év alatt, túl a 150k huf rendelési összegen=8 rendelés) hogy amit kedd estig megrendeltem azt ne kaptam volna meg max péntek délelőttig. Elvileg az elindításról ill majd a várható kézbesítésről is szokott sms érkezni, sőt a futár srác előtte fél órával rámcsörög hogy hozhatja-e a jelzett időre/helyszínre vagy mikor oké nekem... 

Írtam nekik. Az válaszolta a fickó, hogy ők már átadták a futárnak, és azért több idő, mert pick-pack pontra kértem... De én arról se kaptam még se mailt, se sms-t, hogy feladták a csomagot.

Közben az előbb átvettem a vízpumpámat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.