Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

12 órája, hosszug írta:

Sziasztok!

Mobil 1 ESP 0W-40 után váltok Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-40re, semmi gondom nem volt a Mobil 1-el ajánlom mindenkinek. Erről a Castrol olajról sem hallottam idáig rosszat, valakinek tapasztalata vele? 

Hol vettél Mobil 1 ESP 0W40-et?

Én csak literesben találok...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, bluemirage írta:

Kb. 1000 km-el korábban váltottam GM 5W-30-ról --> Mobil Super 3000 XE 5w30-ra. Az autó finomabb és halkabb, mint GM-el. 

De indításkor, hidegen semmi különbség nincs... inkább magasabb fordulaton, vezetés közben lett a motor kevésbé karcos hangú... egész finom hangja lett. Ha ez marad így, és 10 ekm alatt nem kell rátölteni, mert csak lemegy miniumumra, akkor maradok a Mobil Super-nél. Az itt olvasottak alapján akartam bele egy jobb olajat... szerintem megérte.

Alapjáraton, melegen továbbra is gyakori a halk kopogás, ami főleg az utastérben hallatszik jól. Ijesztően dízeles. De ennek tuti nem az olaj az oka... majd utána járok. A párom szinte iker tesós autóján szintén ugyanígy kopog a motor melegen. Abban GM és Castrol Magnatec 5W-30-as olaj van váltogatva... ő máshol szervizeli. Mindegy is.

------

Ez az idézet nagyon tetszett: :-)

"A magyarok valamiért a mai napig természetfeletti képességet tulajdonítanak a Castrol márkának, ez a vallásos hit alighanem a rendszerváltás előtti időkre vezethető vissza, amikor az ÁFOR-termékek mellett a Nyugatot képviselte a hazai autóversenyzők által előszeretettel használt brit márka. Ezzel együtt semmi bizonyíték nincs arra, hogy a Castrol tudna valamit, amit senki más nem."

Forrás: vezess.hu 

Magnatecből nincs 5W30-as!

http://www.castrol.com/hu_hu/hungary/products/cars/engine-oils/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec-product-range/castrol-magnatec.html

Az egy alap Castrol, nem érdemes tőle sokat váni. Sőt, mondhatni kommersz.

Bár még mindig jobb, mint a noname teszkós/stb olajok.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

Magnatecből nincs 5W30-as!

http://www.castrol.com/hu_hu/hungary/products/cars/engine-oils/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec-product-range/castrol-magnatec.html

Az egy alap Castrol, nem érdemes tőle sokat váni. Sőt, mondhatni kommersz.

Bár még mindig jobb, mint a noname teszkós/stb olajok.

:blush: Ezt tényleg az asszony intézi a fusi szerelővel és néha márkaszervizzel... Fejből írtam, hajnalban. :) De ránézve az oldalra, sötétzöld flakon van neki, az biztos. Így kizárásos alapon 5W-40-es Magnatec C3 és GM 5W-30 van benne váltogatva. De abban igazad van, hogy ha minden tulaj legalább ilyeneket töltene bele, akkor én is nyugodtabb szívvel vennék használt autót. Sok esetben sajnos osztályokkal rosszabbal vannak használva. Pl. a csendes gyilkos 10W-s (XEP-nél) vagy még rosszabb okosságokról nem is beszélve.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Biztos lerágott csont, de most sok év után felmerült bennem az ötlet, hogy minek fizetek 2x annyit, ha feléből kijöhet az olajcsere. 

Van 2 autó amibe cserélnék olajat. 
G -Astra  2000.évi, X14XE, ~270ekm-el.
B -Corsa 1996 C12NZ ~80ekm

Eddig a Castrol Magnatec 10W-40 4L-est vettem 8-10eFt értékben. 
Viszont most szemezek a gyári olajjal ami a 4L ~ 5000Ft, kb pont a fele. 

Szerintetek "öreg" sok km-es motorba menjen a gyári, vagy maradjon a Castrol? 

Pro/kontra jöhet .:) Köszi

Link to comment
Megosztás:

2 órája, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Biztos lerágott csont, de most sok év után felmerült bennem az ötlet, hogy minek fizetek 2x annyit, ha feléből kijöhet az olajcsere. 

Van 2 autó amibe cserélnék olajat. 
G -Astra  2000.évi, X14XE, ~270ekm-el.
B -Corsa 1996 C12NZ ~80ekm

Eddig a Castrol Magnatec 10W-40 4L-est vettem 8-10eFt értékben. 
Viszont most szemezek a gyári olajjal ami a 4L ~ 5000Ft, kb pont a fele. 

Szerintetek "öreg" sok km-es motorba menjen a gyári, vagy maradjon a Castrol? 

Pro/kontra jöhet .:) Köszi

C14NZ F-Astrában mindig(!) gyári GM olaj volt. 10W-40, ha jól emlékszem. Közel 300 ekm-el adtam el... Az olajfogyásom pont annyi volt, hogy bő 10 ekm alatt a max-ról lement a minimumra, tehát nem kellett utána töltenem. Szépen, csendesen tette a dolgát. Sárgás olajsár sem volt nekem a beöntőnyílás kupakján.

Ezeket a motorokat "örök élet" +1 napra tervezték. Van belőle jóval 500 ekm feletti valós futásteljesítményű az országban. Annyira primitív motor, hogy a gyári GM olaj teljesen jó bele, ha nincs extrém használat.

"extrém" = főleg télen rövid, és sok néhány km-es utak illetve akármikor tartós pályázás 140-el. Ilyen esetekben célszerű komolyabb motorvédelemben gondolkodni.

Az X12XE-vel nincs saját tapasztalat.

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 perce, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Biztos lerágott csont, de most sok év után felmerült bennem az ötlet, hogy minek fizetek 2x annyit, ha feléből kijöhet az olajcsere. 

Van 2 autó amibe cserélnék olajat. 
G -Astra  2000.évi, X14XE, ~270ekm-el.
B -Corsa 1996 C12NZ ~80ekm

Eddig a Castrol Magnatec 10W-40 4L-est vettem 8-10eFt értékben
Viszont most szemezek a gyári olajjal ami a 4L ~ 5000Ft, kb pont a fele. 

Szerintetek "öreg" sok km-es motorba menjen a gyári, vagy maradjon a Castrol? 

Pro/kontra jöhet .:) Köszi

Én mondjuk ~6e Ft-ért veszem -annak akinek kell- a 10w40-es Magnatec-et, de ez más kérdés.. Ha nem baj, nem kezdenék bele most a dexos2 mondókába, valószínűleg tudod miről van szó, hallani itt a topic-ban eleget róla. Mondjuk én inkább Castrol-t vennék mint GM kenőanyagot, de ez legyen az én hülyeségem. Mehet a Corsa-ba meg az Astra-ba is, a két kanna olaj meg a szűrők és bőven ingyen van a szállítás is: https://the-filtershop.com/spd/Castrol_Magnatec_10W-40_A3-B3_4_L/Castrol-Magnatec-10W-40-A3-B4-4-L-Motorolaj

Az Astra esetében elgondolkodnék ezen (ha mindenképen Magnatec hívő vagy): https://the-filtershop.com/spd/Castrol_Magnatec_5W-40_C3_4_L/Castrol-Magnatec-5W-40-C3-4-L-Motorolaj

 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Janó32 írta:

Én mondjuk ~6e Ft-ért veszem -annak akinek kell- a 10w40-es Magnatec-et, de ez más kérdés.. Ha nem baj, nem kezdenék bele most a dexos2 mondókába, valószínűleg tudod miről van szó, hallani itt a topic-ban eleget róla. Mondjuk én inkább Castrol-t vennék mint GM kenőanyagot, de ez legyen az én hülyeségem. Mehet a Corsa-ba meg az Astra-ba is, a két kanna olaj meg a szűrők és bőven ingyen van a szállítás is: https://the-filtershop.com/spd/Castrol_Magnatec_10W-40_A3-B3_4_L/Castrol-Magnatec-10W-40-A3-B4-4-L-Motorolaj

Az Astra esetében elgondolkodnék ezen (ha mindenképen Magnatec hívő vagy): https://the-filtershop.com/spd/Castrol_Magnatec_5W-40_C3_4_L/Castrol-Magnatec-5W-40-C3-4-L-Motorolaj

 

Köszi! A Castrol nekem is bevált, most csak kicsinyes anyagiak miatt gondolkoztam el egy pillanatra a váltáson. Meggyőztél, hogy maradjak a beváltnál. Csak nem értem, hogy lehet, hogy egyik boltban 10e, másikban 13e, harmadikban 8e stb a magnatec ára. :) Majdcsak nem átverés az olcsóbb. :)

Astra-ba, nem tudom miért jobb az 5w-s, nézegettem, csak ott is meggyőzött, hogy a 10-12ekm alatt után töltött 2-3dl miatt inkább mindkét autóba ugyan azt töltöm, így marad tartalék olajam. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, feel2006 írta:

Köszi! A Castrol nekem is bevált, most csak kicsinyes anyagiak miatt gondolkoztam el egy pillanatra a váltáson. Meggyőztél, hogy maradjak a beváltnál. Csak nem értem, hogy lehet, hogy egyik boltban 10e, másikban 13e, harmadikban 8e stb a magnatec ára. :) Majdcsak nem átverés az olcsóbb. :)

Astra-ba, nem tudom miért jobb az 5w-s, nézegettem, csak ott is meggyőzött, hogy a 10-12ekm alatt után töltött 2-3dl miatt inkább mindkét autóba ugyan azt töltöm, így marad tartalék olajam. 

 

 

Tudod, mindenki annyiért hirdeti/kínálja amennyiért akarja, majd a piac eldönti hogy hol veszi meg. A linkelt üzlettől vásárolok kenőanyagot és szűrőt -mindenhez- lassan 2 éve (pl. Castrol-t is), semmivel nem volt eddig gond pedig a fél rokonság és munkatársi körnek én veszek innen minden szükségest a cseréhez. Az 5w korszerűbb, hidegindításkor jobb (nagyobb védelem) a motornak, de sok minden másban is jobban teljeít (pl kevesebb lerakódás/tisztább motorüzem és sorolhatnám). 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 20. at 19:33, karesz1978 írta:

Csatlakozok! 

Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-40 nekem eddig a legjobb! Csak ajánlani tudom, jól teljesít, főleg ha NGK két pólusú gyertyát raksz bele/hozzá :-)

Nekem most lesz aktuális a csere hamarosan. Tavaly ilyenkor Eneos Premium Hyper 5w-30 ment bele, próbaképpen. Egy év alatt semmi különbséget nem vettem észre (persze laborom nincs hozzá) a gyári 5w-30 olajhoz képest, amit addig is használtam. Most újra a GM olaj megy bele. Lehet hogy 200e km használatnál mérhető lenne a kettő közötti különbség, de ezt nem tudom egyelőre sem cáfolni sem megerősíteni. Csomagban rendeltem a gyári olajat, olajszűrőt és armafilt pollenszűrőt. Nekem ez így bevált.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 15. at 23:13, Janó32 írta:

Kíváncsi vagyok mennyi marad az 1 literből... Szerelőm, kb a felét (kicsit több mint felét használta fel) visszaadta csere után... 

Hát, nekem most az van benne, de köv cserekor Mobil Super 3000 XE 5w30 megy bele. Előzőleg az volt benne, valahogy azt jobbnak tűnt, de nem tudom ész-érvvel alátámasztani hogy miért (halkabb talán/hamarabb elhallgatnak a hidrotőkék, kevesebb fogyott belőle)... 

Semmi... :-)

Azt mondja át szokta vele öblíteni a rendszert, kienged minden féknél egy keveset...

Hát nem tudom, folyadékokkal nem szoktam vele jól járni, vissza sosem kapok.

Hőtőfolyadékból is alig kaptam vissza, azzal is öblítgetett... :blink::doze:

Még jó, hogy a motorolajat én cserélem...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
2 órája, ginola írta:

Szerintem a márkaszervizek által használt gyári GM 5W-30-as szintű olaj lehet. De ezeknél általában csak jobbak vannak. 

Ha nem akarsz a motornak autópályán, hidegen stb. normális védelmet adni, vagy belátható időn belül eladod... akkor az említett Mannol teljesíti a gyári előírást, megfelelő a 16V-os astra G motorokhoz. Szóval csak megfelelő.

Castrol Edge vagy a korábban említett Mobil Super 3000 XE irányba elmozdulva már jobb védelmet kap a motor. Az elvileg kicsit rosszabb Castrol Magnatec esetén csak az 5W-40-esnek vannak dexos2 jóváhagyása. Én úgy gondolom, hogy bármelyik 3 ajánlottabb a kérdezett olajnál... 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.