Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

22 órája, tgabika76 írta:

Meg azért nem vagyok benne biztos hogy kifejezetten jót tenne mondjuk egy '57-es évjáratú Rekord Olympiának egy dexos2 minősítésű motorolaj... pedig elvileg visszafelé kompatibilisek, nem?:cool:

Nem is kell olyan messze menni...2010-ben vezették be a Dexos 2 minősítést ( én is tudok ám a neten keresgélni és okosságokat linkelni olajtémában sőt én a nevem arcom adom hozzá, és lehet velem normálisan kommunikálni.....:goofy:)  Az F-ekben a G-ben sőt szerintem a H-ban is ennél régebbi tervezésű motor van. Eddig jó volt neki, most egy új szabvány miatt már nem? 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

23 órája, marton.csaba2 írta:

T zotya975!

"... Nem így van ..."

Nem. Már régóta.
A GM kb 16 éve elszakadt a viszkozitási osztállyal definiált olajkövetelménytől.

T. Mantec!

De így van. Neked mondhatnak bármit, tényekkel alátámasztva, gyakorlati tapasztalattal, bizonyítékkal, tök mindegy csak hajtod a magadét mint egy kakukk már elnézést a kifejezésért erre mondják " fafej, szemellenzős".

Egy klasszikus -idézet ( nem tőlem) : Az az elmélet, melyet a gyakorlat nem támaszt alá az helytelen! 

Igaz, hogy az általad közzétett hozzászólások rengeteg részigazságot tartalmaznak - de az esetek többségében semmilyen segítséget nem adnak, értéket nem tesznek hozzá az adott témakörhöz. Ez van. 

Szépen összeollóztad a dexos2 olajokat!

Más. Egyáltalán G Astrád van?

(Vagy jártál már opel specifikus műhelyben?) Mi alapján gondolod, ehhez a témához csak kizárólag Te értesz? 

Egyébként semmi bajom Veled, csak arra kérlek szaktudásodat ne mások lealázására használd.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nem is kell olyan messze menni...2010-ben vezették be a Dexos 2 minősítést ( én is tudok ám a neten keresgélni és okosságokat linkelni olajtémában sőt én a nevem arcom adom hozzá, és lehet velem normálisan kommunikálni.....:goofy:)  Az F-ekben a G-ben sőt szerintem a H-ban is ennél régebbi tervezésű motor van. Eddig jó volt neki, most egy új szabvány miatt már nem? 

Pont erről beszéltem. A Z14XEP motor a H Astrákkal jelent meg asszem 2003 körül (nyilván maga a motorkonstrukció még korábbi), azaz semmi köze a dexos2- höz. Ha az akkori követelményeknek megfelelt az olaja, akkor 10 vagy akár 15 év után is meg kell. Ilyen nincs, hogy menet közben változik a követelmény-miközben maga a konstrukció nem változott.

A másik téves feltételezés hogy a " Z-s motoroktól kezdve" már " kell a dexos2". A "Z" jelzésnek semmi köze az olajhoz. Tehát ezt is hanyagolhatjuk.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nem is kell olyan messze menni...2010-ben vezették be a Dexos 2 minősítést ( én is tudok ám a neten keresgélni és okosságokat linkelni olajtémában sőt én a nevem arcom adom hozzá, és lehet velem normálisan kommunikálni.....:goofy:)  Az F-ekben a G-ben sőt szerintem a H-ban is ennél régebbi tervezésű motor van. Eddig jó volt neki, most egy új szabvány miatt már nem? 

 

19 perce, flali írta:

Pont erről beszéltem. A Z14XEP motor a H Astrákkal jelent meg asszem 2003 körül (nyilván maga a motorkonstrukció még korábbi), azaz semmi köze a dexos2- höz. Ha az akkori követelményeknek megfelelt az olaja, akkor 10 vagy akár 15 év után is meg kell. Ilyen nincs, hogy menet közben változik a követelmény-miközben maga a konstrukció nem változott.

A másik téves feltételezés hogy a " Z-s motoroktól kezdve" már " kell a dexos2". A "Z" jelzésnek semmi köze az olajhoz. Tehát ezt is hanyagolhatjuk.

Nem arról van szó, hogy a kenőanyag gyártó cégek két utat járhatnak 2010 után? Az egyik, hogy fejlesztenek a dexos2 spec-nek megfelelő kenőanyagot, GM jóváhagyást kapnak rá (licens no.) vagy nem foglalkoznak a GM elvárásaival és nem kapnak dexos2 minősítést. Tehát amióta dexos2 van (2010), vagy ilyet tudsz tenni az autódba ami megfelel a gyári előírásnak, vagy bármi mást ami nem, mert már nincs a piacon GM LL-nek gyártott (minősített) kenőanyag, csak a kenőanyag gyártó állítja a termékéről hogy -elvileg- tudja azt (de a GM már ezt nem vizsgálja/minősíti). Ennek megfelelően pl egy 2005-ös benzines G/H Astra kaphatott 2010-ig GM-LL-A-025 kenőanyagot mert létezett a piacon olyan, de 2010-től már csak a dexos2 van GM által minősítve. Ha találsz olyan kenőanyagot ami 2010 előtt a piacon volt és rendelkezett GM-LL minősítéssel, akkor gondolom az valóban nem szetségtörés, de 2016-ban ilyen kenőanyagot nehéz lesz találni változatlan formában. Amit találsz ilyen jelzéssel, azokat a gyártó jelenti ki egyoldalúan a termékéről, nem a GM adta hozzá az "áldását". De lehet hogy totál köd van a fejemben amiért lehet felelős hogy délelőtt túlkostolgattuk az idei pálinkafelhozatalt. Dexos ide-dexos oda, az idei barack verhetetlen lett. :icon13:  

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

46 perce, flali írta:

T. Mantec!

De így van. Neked mondhatnak bármit, tényekkel alátámasztva, gyakorlati tapasztalattal, bizonyítékkal, tök mindegy csak hajtod a magadét mint egy kakukk már elnézést a kifejezésért erre mondják " fafej, szemellenzős".

Egy klasszikus -idézet ( nem tőlem) : Az az elmélet, melyet a gyakorlat nem támaszt alá az helytelen! 

Igaz, hogy az általad közzétett hozzászólások rengeteg részigazságot tartalmaznak - de az esetek többségében semmilyen segítséget nem adnak, értéket nem tesznek hozzá az adott témakörhöz. Ez van. 

Szépen összeollóztad a dexos2 olajokat!

Más. Egyáltalán G Astrád van?

(Vagy jártál már opel specifikus műhelyben?) Mi alapján gondolod, ehhez a témához csak kizárólag Te értesz? 

Egyébként semmi bajom Veled, csak arra kérlek szaktudásodat ne mások lealázására használd.

 

Túlspliázod a dolgot.

Ő csak közölte mi a követelmény, túlgondoltad a szituációt.

De egyébként ma nem létezik más előírás, így annak megfelelő olaj se. Nem tudsz venni korábbi előírásnak megfelelő olajat.

Ez is egy tárgyilagos tény. :)

1 perc, Janó32 írta:

 

Nem arról van szó, hogy a kenőanyag gyártó cégek két utat járhatnak 2010 után? Az egyik, hogy fejlesztenek a dexos2 spec-nek megfelelő kenőanyagot, GM jóváhagyást kapnak rá (licens no.) vagy nem foglalkoznak a GM elvárásaival és nem kapnak dexos2 minősítést. Tehát amióta dexos2 van (2010), vagy ilyet tudsz tenni az autódba ami megfelel a gyári előírásnak, vagy bármi mást ami nem, mert már nincs a piacon GM LL-nek gyártott (minősített) kenőanyag, csak a kenőanyag gyártó állítja a termékéről hogy -elvileg- tudja azt (de a GM már ezt nem vizsgálja/minősíti). Ennek megfelelően pl egy 2005-ös benzines G/H Astra kaphatott 2010-ig GM-LL-A-025 kenőanyagot mert létezett a piacon olyan, de 2010-től már csak a dexos2 van GM által minősítve. Ha találsz olyan kenőanyagot ami 2010 előtt a piacon volt és rendelkezett GM-LL minősítéssel, akkor gondolom az valóban nem szetségtörés, de 2016-ban ilyen kenőanyagot nehéz lesz találni változatlan formában. Amit találsz ilyen jelzéssel, azokat a gyártó jelenti ki egyoldalúan a termékéről, nem a GM adta hozzá az "áldását". De lehet hogy totál köd van a fejemben amiért lehet felelős hogy délelőtt túlkostolgattuk az idei pálinkafelhozatalt. Dexos ide-dexos oda, az idei barack verhetetlen lett. :icon13:  

Erről van szó.

A vita egyébként innen is idult, nem arról volt szó, hogy jó-e a dexos2 a motornak. Nincs más, csak AZ, a mumus! :)

Link to comment
Megosztás:

A gyártói előírásról még annyi (csak hogy tulspilázzam): melyiket válasszam (választanátok) 1. Mobil 5w-40 (nem dexos2), de 8-10 ezer km csere, vagy 2. Mobil xe 3000 (dexos2) és longlife 30.000-km csere (esetemben a gyártó által elfogadott). Tényleg a többi csak rizsa.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, flali írta:

A gyártói előírásról még annyi (csak hogy tulspilázzam): melyiket válasszam (választanátok) 1. Mobil 5w-40 (nem dexos2), de 8-10 ezer km csere, vagy 2. Mobil xe 3000 (dexos2) és longlife 30.000-km csere (esetemben a gyártó által elfogadott). Tényleg a többi csak rizsa.

Mobil Super 3000 XE 5w30 1év vagy 10k km. Én így használom a kenőanyagokat. Nem hiszek a longlife intervallumban... Ellenben nem hinném h motorcsere lesz ha a Mobil valamelyik 5w40-ét teszed bele egy évre, de ez az én szubjektív véleményem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, marton.csaba2 írta:

T Urak!

Az Opel gépjárművek gyártójának - a GM-nek - az aktuális olajkövetelménye a GM dexos2.

Akinek van még sírni valója itt meghallgatják:
Opel Southeast Europe Autóforgalmazó Kft.
Cím: Budaörs, Szabadság út 117, 2040
Telefonszám: (23) 446 100

Ok. Ezt már régóta tudjuk, sokadszor, tőled. De valójában mi köze fenti gondolatsorokhoz. Kérdésre -válasz, érted????

Link to comment
Megosztás:

48 perce, flali írta:

Ok. Ezt már régóta tudjuk, sokadszor, tőled. De valójában mi köze fenti gondolatsorokhoz. Kérdésre -válasz, érted????

Ne bactasd nagyon, mert megsértődik és világgá megy. Minden faluban van egy bolond akik beszél össze-vissza. Alapvetően idegesítőek és nem lehet őket használni semmire, de ha már nem lennének nagyon unatkoznánk nélkülük. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

14 perce, marton.csaba2 írta:

T zotya975!

Értem a fájdalmadat, de ez a Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok topic,

Oda se neki..nyugodtan nyomasd tovább...:) 94-es c14nz-be GM 10W40 jó lesz? Megfelel az előírásnak? Az olajcsere óta csattog az egyik hidrotőkém, próbáljak meg valami mást? Hidrotőke tisztító folyadékot esetleg? Nem sokáig, csak indítás után úgy fél percig. Mit mondasz MESTER? :icon12::laugh:

Szerk: ja és az olajnyomás lámpa sem alszik el azonnal, csak úgy 5 másodpercel indítás után.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Oda se neki..nyugodtan nyomasd tovább...:) 94-es c14nz-be GM 10W40 jó lesz? Megfelel az előírásnak? Az olajcsere óta csattog az egyik hidrotőkém, próbáljak meg valami mást? Hidrotőke tisztító folyadékot esetleg? Nem sokáig, csak indítás után úgy fél percig. Mit mondasz MESTER? :icon12::laugh:

Szerk: ja és az olajnyomás lámpa sem alszik el azonnal, csak úgy 5 másodpercel indítás után.

Anno a c16nz-be csak 10w40-es Castrol Magnatec-et használtam. Sosem csattogott úgy a hidrotőke benne mint a G-ben a hightec kenőanyagokkal. Mondjuk az Öreg sosem látott garázst, a G már abban lakik és lehet h ez hangosítja fel a reggeli hangokat...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Janó32 írta:

Anno a c16nz-be csak 10w40-es Castrol Magnatec-et használtam. Sosem csattogott úgy a hidrotőke benne mint a G-ben a hightec kenőanyagokkal. Mondjuk az Öreg sosem látott garázst, a G már abban lakik és lehet h ez hangosítja fel a reggeli hangokat...

Igazából költői kérdés volt a MESTER-nek gondolom most lázasan bújja az adatbázisokat a frappáns és pontos válaszért.:)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Anno a c16nz-be csak 10w40-es Castrol Magnatec-et használtam. Sosem csattogott úgy a hidrotőke benne mint a G-ben a hightec kenőanyagokkal. Mondjuk az Öreg sosem látott garázst, a G már abban lakik és lehet h ez hangosítja fel a reggeli hangokat...

Az egy másik motor, más konstrukció.

19 órája, Janó32 írta:

Mobil Super 3000 XE 5w30 1év vagy 10k km. Én így használom a kenőanyagokat. Nem hiszek a longlife intervallumban... Ellenben nem hinném h motorcsere lesz ha a Mobil valamelyik 5w40-ét teszed bele egy évre, de ez az én szubjektív véleményem.

2. lehetőség, 10e km cserével...

De a döntés a tied, információ van elég.

Link to comment
Megosztás:

T ginola!

"... teljesíti ..."
Nem.

 

T ginola!

"... miért nem ..."

Csak két adat:
TBN szám (ASTM D 2896):
- A3/B4-12: >= 10 mg KOH/g
- C3-12: >= 6 mg KOH/g

Szulfát hamu tartalom (ASTM D874):
- A3/B4-12: >= 1,0 és <= 1,6 % m/m
- C3-12: <= 0,8 % m/m

A többi különbség megtalálását az érdeklődő, ambiciózus olvasókra bízom.

 

T ginola!

"... olajdoktor ..."

Nem először volt az úr (khm) alulinformált.

 

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, ginola írta:

Miért is nem?

Tehát C3-as olaj nem tölthető bele az autóba? Szakszervíz nem tudná milyen kell bele?

Közben ezt találtam:

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/2011/11/28/megszunt_a_tipus_mit_csinaljak/

A idézett totalcar-os cikknek a hozzászólások részében már javítja magát az olajdoki.

Másrészről az, hogy a márkaszervizek mit tudnak és mit nem az olaj terén... jól mutatja, hogy sok éven át, nem egy márkaszerviz 10W-s olajat rakott a xep motorba. Volt ahol a számlára is ezt írták, volt ahol nem... csak azt rakták bele.... és ha kérdőre vonták őket, akkor is szentül hitték az igazukat. Ezt a rossz szokást aztán majmolta több tulaj is. Szintén nagyon vehemensen védve az igazukat.Tele volt vele ez a topik is. Olvass csak vissza.

Másrészről, ha 15-30 ekm-es periódusú autót 10 ekm-enként viszel márkaszervizbe olajcserére, akkor esetenként még az is kevés, ha a márkaszerviz tudja, hogy mi kell bele, de inkább NEM RAK BELE SEMMIT... főleg női autóba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.