Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Elég sokmindentől függhet milyen olajat tennék bele,de nem olyan nagy hiba még a 10w40,persze valami jobbféle és nem bicajláncra való. :D

Most lebuktál, te vagy az olajdoki :D

Már kitárgyaltuk itt párszor hogy melyik G-s motorba milyen való és milyen nem, de pl ez után már csak kíváncsiságból olvastam tovább: "A G Astrához, ahogy a

szervizkönyv is írja, még használható "sima" A3/B3 minőségű olaj is" ^_^ - az enyim pl nem ezt írja, és asszem a kérdezőé sem, oda is írta az elején :D

Link to comment
Megosztás:

A Tied más motorkódú, abba jó a 10W40.

Tudtommal a GM a Z-s motorkódtól (2001-es modellév, 2000 őszétől) vezette be a longlife olajcsere ciklust, amit a 10W40-es olajok egyike sem teljesít. Az más dolog, hogy az eleinte kiadott kézikönyvekben még benne van a 10W40 is, de ennek inkább (nyomda)költség csökkentési oka van, mint műszaki (szerintem). Vagy akkor, hogy is van ez? uhuhu, mantec?

Link to comment
Megosztás:

T PGA!

Igen, a motorkódtól (Z) függ a motorolaj előírás (GM-LL-A-025), és nem a karosszéria változattól (G, H, J).

De mindig jönnek fórumlakók - nekik készült a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt téma - de jönnek és mondják:

- a szervizkönyvben ezt pecsételték Németországban,

- ez van leírva a szervizkönyvben,

- szomszéd mondta,

- márkaszerviz mondta,

- 10 éve ezt használja és semmi baja a motornak,

- szerelő mondta

- Olajdoktor mondta,

- nem érdekli a gyártóművi olajelőírás.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A fuchs oil honlapján ezt írják

A GM DEXOS 2 előírás általános követelményei:

  • Teljesen szintetikus (Group III - PAO – Poly Alfa Olefin) alapolaj

Szevasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5w-30-as (Dexos 2) olaj teljesen szintetikus-e?

A flakonon csak az van, hogy prémium motor olaj, nincs feltüntetve, hogy fél, -vagy teljesen szintetikus.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5w-30-as (Dexos 2) olaj teljesen szintetikus-e?

A flakonon csak az van, hogy prémium motor olaj, nincs feltüntetve, hogy fél, -vagy teljesen szintetikus.

Üdv!

Én is az előbbi oldalt idéztem volna, iletve az olajporton teljesen szintetikusként említik.

Augusztusban töltöttem ilyen olajat az autóba miután hosszasan utánaolvasgattam a dolgoknak ( Z14XEP 2 éves Astra Caravan )

Azóta egy hosszabb ,igaz nehezebb úton járt ( Pécs környéke ), ahol számomra nagyon jó fogyasztást produkált, ( 677 km-- 41,5 l )kíváncsian várom a rövid távokat.

Ezzel kapcsolatban kérdezném is, hogy ez egyáltalán betudható-e ez valamilyen mértékben az olajnak?

Viszont míg a márkaszervizes olajcsere után 1 éven át nem csökkent az olaszint, itt már kb. 2 decit utánatöltöttem cirka 1000 km. után.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én is az előbbi oldalt idéztem volna, iletve az olajporton teljesen szintetikusként említik.

Augusztusban töltöttem ilyen olajat az autóba miután hosszasan utánaolvasgattam a dolgoknak ( Z14XEP 2 éves Astra Caravan )

Azóta egy hosszabb ,igaz nehezebb úton járt ( Pécs környéke ), ahol számomra nagyon jó fogyasztást produkált, ( 677 km-- 41,5 l )kíváncsian várom a rövid távokat.

Ezzel kapcsolatban kérdezném is, hogy ez egyáltalán betudható-e ez valamilyen mértékben az olajnak?

Viszont míg a márkaszervizes olajcsere után 1 éven át nem csökkent az olaszint, itt már kb. 2 decit utánatöltöttem cirka 1000 km. után.

Kösz a válaszokat, a Neten én is láttam mit írnak, ezért vettem meg. Utána figyeltem csak,hogy a legtöbb oldalon nem is ennek a képe van fenn, hanem más GT1-es olajoké a flakonon meg csak annyi van, hogy "prémium motor olaj", nem mint a többi Fuchs GT1-es olajnak, hogy "prémium szintetikus motor olaj". Te meg aztán különösen megvigasztaltál az olajfogyasztással, az enyém is 2 éves, 14700km-el. Eddig a Mobil1 Protection Formula 0w 40-el egy milliméternyit sem csípett le az olajszintből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményeteket, tanácsotokat szeretném kikérni. Az Astrámba most szeretnék olajat cseréltetni, eddig márka szervizbe hordtam ott GM 10W-40-es olajat raktak bele,egy alkalommal Castrol Powertech 10W-40-t is. A autóban 110000km van, éves szinten kb 8000km-t megyek vele legtöbbször nagyon rövid utakon (6 km). Kérdésem milyen olajat rakjak bele - 10W-40 vagy rakhatok bele 5W-30-at. A szervizkönyve szerint az előző tulajnál raktak bele 5W-40-es olajat is.

Az autó 2001-es, 1.6 16V (Z16XE) motorkódú.

Olaj márkát is javasolhatnátok a tapasztalatok alapján. Főleg 10W-40-hez mert az 5W-30-hoz már találtam javaslatokat itt a fórumban.

5W-30:

  1. Fuchs Titan GT1
  2. Valvoline Synpower
  3. Shell Helix Ultra AG

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv

Tibcsyke

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Még lenne két kérdésem.

110000km-t futott motorba is beleraknátok az 5W-30-as olajat?

Ha 5W-30 akkor a két alábbi márka közül melyiket választanátok!!

  1. Valvoline Synpower 5W-30
  2. Shell Helix Ultra AG 5W-30

Vagy más márkájú olajat raknátok bele??! Melyiket?

Üdv

Tibcsyke

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumozók.Olyan kérdésem lenne hozzátok ,hogy mennyi olaj kell egy Y20DTH 16V 2003 G Asrtába.Nem a motorba hanem a váltóba és a szervó pumpába ja és a fék olaj.írja meg valaki légyszi.köszi heló

Váltóba: gyári váltó olaj

Szervóba: autómata váltó gyári olaja

Fékolaj: bármilyen DOT 4 vagy DOT 5.1-es olaj jó

Link to comment
Megosztás:

Váltóba: gyári váltó olaj

Szervóba: autómata váltó gyári olaja

Fékolaj: bármilyen DOT 4 vagy DOT 5.1-es olaj jó

no, és akkor ha most beletöltötte a szervoba ezt az olajat, akkor adjál neki egy bontós telefonszámot is, mert abba a piros szervo/váltóolajtól a szervopumpa megáll.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Még lenne két kérdésem.

110000km-t futott motorba is beleraknátok az 5W-30-as olajat?

Ha 5W-30 akkor a két alábbi márka közül melyiket választanátok!!

  1. Valvoline Synpower 5W-30
  2. Shell Helix Ultra AG 5W-30

Vagy más márkájú olajat raknátok bele??! Melyiket?

Üdv

Tibcsyke

bele. ha nem eszi vészesen akkor bele. opel 5w30 at neki <_<

Link to comment
Megosztás:

Most hogy már tudod milyet kell beleönteni, az eredeti kérdésedre is megkapod a választ.

A kezelési könyv szerint

váltóolaj: 1,8 liter

szervoolaj: hengeres tartály 0,7 liter, szögletes tartály 1,1 liter

fék folyadék: kb 1 liter a teljes feltöltési mennyiség, de nem szokták az egészet kicserélni.

Sziasztok fórumozók.Olyan kérdésem lenne hozzátok ,hogy mennyi olaj kell egy Y20DTH 16V 2003 G Asrtába.Nem a motorba hanem a váltóba és a szervó pumpába ja és a fék olaj.írja meg valaki légyszi.köszi heló
Link to comment
Megosztás:

Most hogy már tudod milyet kell beleönteni, az eredeti kérdésedre is megkapod a választ.

A kezelési könyv szerint

váltóolaj: 1,8 liter

szervoolaj: hengeres tartály 0,7 liter, szögletes tartály 1,1 liter

fék folyadék: kb 1 liter a teljes feltöltési mennyiség, de nem szokták az egészet kicserélni.

Köszi szépen válaszodat ,már annyit kerestem utána,de meg érte :( .Na de ,hogy milyet az még nem világos ,de az még odébb van <_< :wacko:

Link to comment
Megosztás:

És neked mennyit eszik meg belőle?? <_<

Bizonyos határig nem tragédia, ha eszik egy kis olajat, 100%-os tömítettségű motor nincs. Itt a topikban van valahol egy link is, ahol elég jól össze van foglalva az ezzel kapcsolatos kérdéskör, olvasgass vissza.

Egy biztos, olajfogyasztás csökkentési célból való viszkozitás-variálással nem lehet hosszú távon jót tenni a motorral (én már megtapasztaltam).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.