Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

teljesen jól sikerült ez az gm dexos2 :lol:

Az öregnek is nagyon tetszik! Fuchs Titan 10W40et csipegette. Ebből meg 0 az olajfogyi! Annyi hogy picit gyöngyödzött az olaj a szelepfedél tömítésen, de vékonyan bepasztáztam, és tökéletes. Jah, és 201ezer km nél jár a számláló..:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan letelik a 15 ezres periódus és semmi bajom nincs vele, zsír olaj ez a Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5w30-as, ráadásul otthon meg tudtam szerezni 10.500.-ért amit az olajport.hu-n adnak 13.500-ért. :)

Pénz nem számít, minél olcsóbb legyen. :D

Mantec úr irányába lenne nekem is ugyanez a kérdésem a fenti olajjal felvetett dologgal kapcsolatban, továbbá az olajszűrőről érdeklődnék.

Az alkatrészeket az Ajtósi Dürer-en szoktam beszerezni a Müller Opel-nél, onnan lesz az olajszűrő is.

Gyárit érdemes venni ebben az esetben vagy elég az utángyártott is?

Az utángyártott elég bagatel összeg, megmondom őszintén túl olcsónak találom sacc/kb. 1300 Ft, a számlán szereplő cikkszáma: 0650300.---->ez van benne most is.

Lehet ennél jobbat is esetleg beszerezni vagy megelégedhetek ezzel is minőségileg?

Köszönöm előre is.

B.Ú.É.K. ALL

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan letelik a 15 ezres periódus és semmi bajom nincs vele, zsír olaj ez a Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5w30-as, ráadásul otthon meg tudtam szerezni 10.500.-ért amit az olajport.hu-n adnak 13.500-ért. :)

Pénz nem számít, minél olcsóbb legyen. :D

Mantec úr irányába lenne nekem is ugyanez a kérdésem a fenti olajjal felvetett dologgal kapcsolatban, továbbá az olajszűrőről érdeklődnék.

Az alkatrészeket az Ajtósi Dürer-en szoktam beszerezni a Müller Opel-nél, onnan lesz az olajszűrő is.

Gyárit érdemes venni ebben az esetben vagy elég az utángyártott is?

Az utángyártott elég bagatel összeg, megmondom őszintén túl olcsónak találom sacc/kb. 1300 Ft, a számlán szereplő cikkszáma: 0650300.---->ez van benne most is.

Lehet ennél jobbat is esetleg beszerezni vagy megelégedhetek ezzel is minőségileg?

Köszönöm előre is.

B.Ú.É.K. ALL

szűrőből gyárit

szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Gyári 5w30 Dexos2 es GM olaj milyen eljárással készül? Szintetikus, vagy ez sem az? Mostani olajcserekor ilyent tettem az autóba(6000ft volt az 5liter) és lekopogom, nagyon jól teljesít. Nem egy mai darab autóról beszélünk(1994 A Vectra X20XEV motorral) de 6000km van már az olajban, és nem fogy belőle)! :D

Nálam is nagyon jól muzsikál,párezer kilométert futott itt is,előtte magnatec 5w-40,majd legutóbb 10w-40 volt benne,de ezzel sokkal finomabban forog a motor,és én sem tapasztalok olajfogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is nagyon jól muzsikál,párezer kilométert futott itt is,előtte magnatec 5w-40,majd legutóbb 10w-40 volt benne,de ezzel sokkal finomabban forog a motor,és én sem tapasztalok olajfogyasztást.

Én is Magnatec 5W-40 est terveztem. De akkor fontolóra veszem a dolgot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

10W40 Castrol Magnatec ről (bedermed és sokat kell várni az olajnyomásra hidegen) cserélném olajat 5W30 ra (http://www.legtomegmero.eu/index.php?mode=adatlap&azon=583). kocsim G 98' x14xe.

Megvettem, de olvasgatom hogy valszeg rosszul tettem és 10W40 nél kisebb nem jó bele?

Én is ilyet szeretnék most venni. Igaz a 200 ezer km. már megvan az autóban, de szerintem nem olyan drága olaj, hogy egy próbát ne érjen meg. Ha nagyon eszi, akkor legközelebb 10W40-est kap. Évente úgyis cserélem, és csak 6-8 ezret megyek vele...

Link to comment
Megosztás:

Mókás :D

Tisztelt Olajdoktor!

A minap cseréltem az olajat a 2006-os Fiat Grande Puntoban. Sajnos az autóboltos rossz olajszűrőt rendelt nekem. Mire észrevettük hogy nem jó az olajszűrő, már leengedtük az olajat. Vasárnap este 9 óra volt. Sajnos az a megoldás maradt hogy visszatettük a használt olajszűrőt, és így töltöttük bele a friss olajat. Kérném a tanácsát, hogy mi lenne a legokosabb megoldás.

Esetleg elbuktam a 12 000 Ft-os olajat és újra csere? Meddig használhatom így az autót "károsodás" nélkül? Én 10 000 Km-enként cserélem egyébként az olajat, és Castrol Magnatech Diesel 5W40 B4 használok.

Kétségbeesetten várom mielőbbi válaszát.

Előre is köszönöm. Bence

Kedves Bence!

Sajnos igen, valóban elbukta az olajcserére fordított összeget. Szűrőcsere nélkül nyugodtan tekintheti úgy, mintha nem is lett volna cserélve az olaj, hiszen a szűrő által felfogott szennyeződések már gyakorlatilag olyan állapotba hozták az új olajat, mint amilyen a régi volt. Pánikra nincs ok, de az olajcserét meg kell ismételni.

Üdv,

Olajdoki

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ki mit ajánl a Z17DTL motorba (1.7 CDTi), Én a Castrol 10w-40 Diesel-e mellett döntöttem (110e km-nél) nem tudom az 5w-40et enné-e, de ezzel 10e km után is ott az olaj szint, ahol olajcserekor hagytam. Előre is Köszönöm!

3-éve locsolom a castrol 10w-40 magnatec-et, CDTI-motoromba......... nagyon elégedett vagyok! :D

Link to comment
Megosztás:

T Norbi Z17DTL!

A Castrol Magnatec Diesel 10W-40 B4 motorolaj nem rendelkezik GM (Opel) jóváhagyással.

Ezért GM (Opel) (Isuzu) motorba nem való.

A BP konszern GM (Opel) jóváhagyással rendelkező motorolajai:

GM-LL-B-025:

Castrol Edge 0W-30

GM Dexos 2:

Castrol SLX Professional B4 5W-30

A BP konszern ugyanez, de nem Castrol címkével forgalmazott - GM (Opel) jóváhagyással rendelkező - olajai:

GM-LL-B-025:

BP Visco 7000 M 0W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

Folyékony autószerelő nincs. Az olajfolyási/fogyási probléma megoldása nem a motorolaj feladata.

Link to comment
Megosztás:

T Chief!

A Te elégedettségedet és főleg a motorét tovább lehet fokozni a gyártóművi előírásokat teljesítő motorolajjal.

Nem kívántam beszállni a beszélgetésbe de ha már nekem is írtál, válaszolok :D ........gyári előírás??? Hmm! Gyár gondoskodik róla hogy a szervizeinek legyen munkája! A 30000km-es szervízciklus is "gyári előírás".....csak azzal nincs tisztába senki hogy 30000km a változó geometriájú turbónak kicsit sok! Meg mindennek! És amikor cserélni kell mert belesült az kormos olaj és megszorulnak a terelőlapátok akkor mindenki csak vakarózik!!!! Mindazok mellett már új korától csipegeti a 0w-30-at nemde?

Kihangsúlyozom saját véleményem és tapasztalatom!!!!!!! 10w-40 castrol......csere 10000km-ént!!!! Igen! 10000-km!!! Ez az ami jó az én motoromnak! Mert nincs olaj ami 15000km-nél többet elmegy!!!! Pláne dieselbe! 60000km-el vettem, azóta beleraktam+120.000km-t, és nincs gond! Tapasztalatból beszélek és nem csak bemásoltam a neten talált dolgokat!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kívántam beszállni a beszélgetésbe de ha már nekem is írtál, válaszolok :D ........gyári előírás??? Hmm! Gyár gondoskodik róla hogy a szervizeinek legyen munkája! A 30000km-es szervízciklus is "gyári előírás".....csak azzal nincs tisztába senki hogy 30000km a változó geometriájú turbónak kicsit sok! Meg mindennek! És amikor cserélni kell mert belesült az kormos olaj és megszorulnak a terelőlapátok akkor mindenki csak vakarózik!!!! Mindazok mellett már új korától csipegeti a 0w-30-at nemde?

Kihangsúlyozom saját véleményem és tapasztalatom!!!!!!! 10w-40 castrol......csere 10000km-ént!!!! Igen! 10000-km!!! Ez az ami jó az én motoromnak! Mert nincs olaj ami 15000km-nél többet elmegy!!!! Pláne dieselbe! 60000km-el vettem, azóta beleraktam+120.000km-t, és nincs gond! Tapasztalatból beszélek és nem csak bemásoltam a neten talált dolgokat!!!! :)

Hát Én kicsit óckodok ezektől a 0w- meg 5w- dolgoktól, de valószínűleg csak ismereteim hiánya miatt. A Magnatech 10w-40el annyi negatívumom van, higy indításkor 2-3mp-ig se jön meg az olajnyomás :S De szerintem ezekkel az olajakkal is úgy van az ember, mint a vadászatban a puskákkal. Mindenki arra esküszik, ami neki van... Mindenesetre köszönöm a segítségeteket! Fontolóra veszem a dolgot...

Link to comment
Megosztás:

T Chief!

" ... Gyár gondoskodik ... "

A motor fejlesztése során határozzák meg motorolajjal szemben támasztott követelményeket.

Te az előírásnál rosszabb minőségű (részszintetikus) olajat használsz. De az előírásnál gyakrabban cseréled.

Felesleges, elkerülhető kockázatot és költséget vállalva.

" ... nincs olaj ami ... "

A kor technikai színvonalán levő (HC, PAO, észter) motorolajok teljesítik ezt.

" ... csipeget ... "

A határozott hozzászólók megfogalmazásai alakulnak át "eszi a motor az olajat" hozzászólókká, amikor a motor "benyújtja a számlát" az eddig használt alkalmatlan olaj miatt. De olyan hozzászólással még soha nem találkoztam: ÉN rossz olajat használtam, ÉN tönkre tettem a motoromat. Ilyenkor mindig a motor, gyártó a hibás.

" ... és nincs gond "

Nem vitatom, hogy a Te felkészültségeddel, műszerezettségeddel, fejlesztési tapasztalatoddal nem érzékeled a problémát, de az attól még létezik.

Link to comment
Megosztás:

T Chief!

" ... Gyár gondoskodik ... "

A motor fejlesztése során határozzák meg motorolajjal szemben támasztott követelményeket.

Te az előírásnál rosszabb minőségű (részszintetikus) olajat használsz. De az előírásnál gyakrabban cseréled.

Felesleges, elkerülhető kockázatot és költséget vállalva.

" ... nincs olaj ami ... "

A kor technikai színvonalán levő (HC, PAO, észter) motorolajok teljesítik ezt.

" ... csipeget ... "

A határozott hozzászólók megfogalmazásai alakulnak át "eszi a motor az olajat" hozzászólókká, amikor a motor "benyújtja a számlát" az eddig használt alkalmatlan olaj miatt. De olyan hozzászólással még soha nem találkoztam: ÉN rossz olajat használtam, ÉN tönkre tettem a motoromat. Ilyenkor mindig a motor, gyártó a hibás.

" ... és nincs gond "

Nem vitatom, hogy a Te felkészültségeddel, műszerezettségeddel, fejlesztési tapasztalatoddal nem érzékeled a problémát, de az attól még létezik.

Tényleg kár vitáznunk! Nem érzékelem a problémát? Látom sokat olvasol, és hiszel a leírtaknak, ami nem feltétlen baj :D ......én szerelő vagyok......és a saját, és ismerős kollégák tapasztalataira hivatkozom.......... ez a probléma megvan más autógyártónál is, toyotába dolgoztam 9-évet, nem 1 blokkot cseréltünk garancia idő alatt 60-70-80e-km-nél olajfogyasztás miatt, de a vw-nél is megvan ez a jelenség, ki sem bírja következő olajcseréig.....megeszi :) .......de még sorolhatnám ......és garanciaidőn belül!!!! Gyár által előírt olajjal!

Abban igazad van hogy nem az olaj a felelős hogy eltűnik a motorból! De ha ennyit olvasol, gondolom akkor azt is tudod hogy a mostani motorok-autók, már nem olyan minőségiek mint néhány évvel ezelőtt. Sajnos az autógyárak is spórolnak, és egyre rosszabb autók gördülnek le a futószalagról. Bizonyos típusoknál nem is lehet javítani a blokkot mert a henger fala fémszórással van ellátva, ha megfúrod már el is tüntetted a kopóréteget.......De ez már más téma!!!!

Csak azért írtam le mert ilyet nem olvashatsz sehol :D .....De ha szerzel egy két ismerőst márkaszervizben.... nem értékesítőre gondolok....és beszélgetsz velük.... na akkor hallhatsz majd érdekes dolgokat! :) Feltéve ha elhiszed amit mondanak és nem csak a leírtakat :P

Link to comment
Megosztás:

Tényleg kár vitáznunk! Nem érzékelem a problémát? Látom sokat olvasol, és hiszel a leírtaknak, ami nem feltétlen baj :D ......én szerelő vagyok......és a saját, és ismerős kollégák tapasztalataira hivatkozom.......... ez a probléma megvan más autógyártónál is, toyotába dolgoztam 9-évet, nem 1 blokkot cseréltünk garancia idő alatt 60-70-80e-km-nél olajfogyasztás miatt, de a vw-nél is megvan ez a jelenség, ki sem bírja következő olajcseréig.....megeszi :) .......de még sorolhatnám ......és garanciaidőn belül!!!! Gyár által előírt olajjal!

Abban igazad van hogy nem az olaj a felelős hogy eltűnik a motorból! De ha ennyit olvasol, gondolom akkor azt is tudod hogy a mostani motorok-autók, már nem olyan minőségiek mint néhány évvel ezelőtt. Sajnos az autógyárak is spórolnak, és egyre rosszabb autók gördülnek le a futószalagról. Bizonyos típusoknál nem is lehet javítani a blokkot mert a henger fala fémszórással van ellátva, ha megfúrod már el is tüntetted a kopóréteget.......De ez már más téma!!!!

Csak azért írtam le mert ilyet nem olvashatsz sehol :D .....De ha szerzel egy két ismerőst márkaszervizben.... nem értékesítőre gondolok....és beszélgetsz velük.... na akkor hallhatsz majd érdekes dolgokat! :) Feltéve ha elhiszed amit mondanak és nem csak a leírtakat :P

Egy jó példát tudnék irni neked, ismerősömnek egy 2008 -as H Astrája vadonat újonan kivitt korában 1000km/1L gond nélkül elzabált... szétszették a motort márkaszervizbe és nemt udták megmondani mi a gond... kicserélték a motort.... eltelt 2 év... jelenség ugyan az... (minden alkalommal márkakereskedés cserélt olajat mindent) vissza tért a hiba... jelenleg áll a kocsi mert eltört a hajtókat a kocsiban mert nem figyelt a brutál olajfogyira.....

Link to comment
Megosztás:

Egy jó példát tudnék irni neked, ismerősömnek egy 2008 -as H Astrája vadonat újonan kivitt korában 1000km/1L gond nélkül elzabált... szétszették a motort márkaszervizbe és nemt udták megmondani mi a gond... kicserélték a motort.... eltelt 2 év... jelenség ugyan az... (minden alkalommal márkakereskedés cserélt olajat mindent) vissza tért a hiba... jelenleg áll a kocsi mert eltört a hajtókat a kocsiban mert nem figyelt a brutál olajfogyira.....

A H Astrákkal előítéleteim vannak... :D Vezérmű lánc csörömpölésre panaszkodik egyik ismerősöm->Service, csere-> kétszer megkergette, és az új lánc is csörömpöl, meg nekem egyébként se szimpatikus, de attól még lehet jó :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.