Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

A kezelési útmutató (sajnos) nem releváns, mert nem a frissített információkat tartalmazza (nyomdaköltség, ugye). A szerelő bácsi meg azt az olajat favorizálja, ami van neki raktáron és el akarja adni...

Azért az ACEA A3(98)-at tudó olajoknál már vannak jobbak... Inkább egy jó olaj, mint valami drága, felesleges bizgentyű az autóra...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G 1.4 ecotecbe (Z14XE) szerintetek a köv három olaj közül melyiket vegyem? Ha jól tudom ennél a motornál még nem volt előírás se a GM-LL-A-025 se a GM-LL-B-025. Eddig mindig Castrol 10W-40 volt benne és nem ette, igaz mondjuk 40 ezer km van a kocsiban szóval eléggé megkíméltük. Csak mostanában elég sok rosszat hallok a castrolról, hogy hamisítják meg ilyesmi és ezért ez a repsol most felkeltette a figyelmemet.

Repsol Elite Injection

A GM konszern 1995-től folyamatosan vezette be ezt a jóváhagyást, amely elsősorban az olajfogyasztás csökkentése érdekében magas (3.5 mPas) HTHS értéket és rendkívül alacsony párolgási veszteséget ír elő. A benzinüzemű motorokban használható GM LL A-025 jóváhagyásnak SAE 0W-30-as és 0W-40-es, a dízelmotorokban használható GM LL B-025 jóváhagyásnak ezen túl a SAE 5W-40-es olajok felelhetnek meg.

Ezek (http://www.olajkereso.hu/alapismeretek.html) után mondhatom,hogy DE előírás volt a GM-LL-A-025 és a GM-LL-B-025.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hali!

Szerintetek 12e nagyon gyanús ár 4 liter Fuchs titan gt1 pro flex 5w30-ért?

Nézd, én a motorolajbolt.hu-n vásároltam 4x1L Mobil1 new life 0W40-et (GM LL-A 025-ös olaj) 10.200ft-ért.

2550pénz volt litere. Tavaly ugyanezt az olajat 4literes kiszerelésben akcióban vettem 16.500 helyett 13500ft-ért a homasitában.

Nem hiszem, hogy ezzel az olcsóbb olajjal bármi gond lenne...

Szerintem vagy olcsóbb a beszerzési forrásuk és/vagy kevesebb haszonnal dolgoznak, de így nagyobb tételben vásárolnak náluk, megéri. Nekik is. Nekem is. :D

Nem tudom te honnan szerzed, de nem hinném, hogy gond lenne vele. Ez a véleményem B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kollégám öccse BMW-ket szervizel, és hozott olajat amiket ezekbe raknak. Panolin 5w40. Ez jó lehet az Opelba is?

Utánanéztem, én csak a PANOLIN EXCLUSIVE GO 5W/30 olajat raknám bele, ha már ehhez ragaszkodsz, mert annak van GM-es jóváhagyása.

PANOLIN EXCLUSIVE GO 5W/30 - Synthetic light-running oil for all petrol and diesel engines (also with exhaust treatment systems) in all current Opel models. Extended oil-change intervals possible.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek 12e nagyon gyanús ár 4 liter Fuchs titan gt1 pro flex 5w30-ért?

Szerintem nagyon jó ár.

Ugyanezt az olajat használom én is.

Akkor hidaltam le, amikor a legolcsóbbnak vélt 16 ezres általad fent említett olajat beszereztem először 13 körül, majd másodjára 10.500-ért otthon.

Tudom, hogy nem kamu, megbízhatóak, de 12 ezer alatt sehol sem láttam még.

Egyébként most váltanál erre vagy már régóta ezt használod?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyon jó ár.

Ugyanezt az olajat használom én is.

Akkor hidaltam le, amikor a legolcsóbbnak vélt 16 ezres általad fent említett olajat beszereztem először 13 körül, majd másodjára 10.500-ért otthon.

Tudom, hogy nem kamu, megbízhatóak, de 12 ezer alatt sehol sem láttam még.

Egyébként most váltanál erre vagy már régóta ezt használod?

először ment bele, és 10e-ért vettem 4 litert :D

bár azóta mintha kicsit furcsa lenne a hangja gázadáskor az első pár mp-ben, minden fokozatban

Link to comment
Megosztás:

először ment bele, és 10e-ért vettem 4 litert :D

bár azóta mintha kicsit furcsa lenne a hangja gázadáskor az első pár mp-ben, minden fokozatban

Eddig milyet töltöttél bele ( márka, viszkozitás, stb. ) és mennyi időnként cserélted?

Pontosan milyen ez a hang?

Majdnem azt hittem dizellel nyomulsz, mire megláttam a motorkódodat. :D

Ha Vásárhelyen esetleg jársz én ott tudom ajánlani a Rébék olajkereskedést, ők hozzák nagyon jó áron a Fuchs Titan-t, én is onnan vettem.

Link to comment
Megosztás:

Eddig milyet töltöttél bele ( márka, viszkozitás, stb. ) és mennyi időnként cserélted?

Pontosan milyen ez a hang?

Majdnem azt hittem dizellel nyomulsz, mire megláttam a motorkódodat. :D

Ha Vásárhelyen esetleg jársz én ott tudom ajánlani a Rébék olajkereskedést, ők hozzák nagyon jó áron a Fuchs Titan-t, én is onnan vettem.

Castrol magnatec 10w40 (a cégnél mindenki azt hiszi, hogy jó bele)

Szigorúan 15e vagy alatta volt cserélve.

Szegeden a Kovácsnál vettem 10e-ért.

A hangot nehéz leírni, lehet hogy felveszem.

Link to comment
Megosztás:

Mi alapján válasszak pl a Castrol Edge 0W30 vagy Mobil1 New Life 0w40 között, tekintve hogy nem azonos a viszkozításuk?

Úgy is kérdezném, hogy eleve 30ast keressek, vagy 40est (amiből kevesebb a választék GM-LL-A-025 között)?

A Dexos2 a modern dízel motoroknak szükséges, vagy lényegesebben jobb olajok, mint a GM-LL-A-025-nak megfelelőek?

Megéri benzines Z16XE-be Dexos2 tenni, vagy tökéletes választás GM-LL-A-025 olaj is?

Mostanában keveset használom, többnyire rövidebb városi utakra.

Link to comment
Megosztás:

Guest Endy 1.6 8v
T törvényenkívüli!

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott GM (Opel) jóváhagyással rendekező motorolajai:

GM Dexos 2:

Castrol Magnatec C3 5W-40

Castrol Slx Professional B4 5W-30.

GM-LL-A-025, GM-LL-B025:

Castrol Edge 0W-30,

Castrol Slx Professional Longtec 0W-30.

Szent ég! Akkor én november óta jó úton haladok, hogy kifektessem a lovakat a c1.6nz-ből? Már amennyi még van a ménesből :D . Castrol Magnatec 10w40 A3B4.

Link to comment
Megosztás:

Castrol magnatec 10w40 (a cégnél mindenki azt hiszi, hogy jó bele)

Szigorúan 15e vagy alatta volt cserélve.

Szegeden a Kovácsnál vettem 10e-ért.

A hangot nehéz leírni, lehet hogy felveszem.

Nem jó bele, az tuti.

Használd a Fuchs-ot nyugodtan mondhatom, tutira jól jársz vele.

A hangra kíváncsi vagyok vedd fel valamivel és töltsd fel. :D

Link to comment
Megosztás:

T _Endy!

Az C16NZ motort 1991-1995 között gyártották Astra F és Vectra A karosszériákba.

Ez meg az Astra G topic.

Akkor ezt elnéztem. Bocs. :D

Én itt most elvesztettem a fonalat! :)

Endy! Eddig te állítottad, hogy Astra G van a tulajdonodban C16NZ motorral és motorkóddal a forgalmiban! És ennek tudatában vásároltad.

Akkor most mit néztél el :D

Link to comment
Megosztás:

Én itt most elvesztettem a fonalat! :D

Endy! Eddig te állítottad, hogy Astra G van a tulajdonodban C16NZ motorral és motorkóddal a forgalmiban! És ennek tudatában vásároltad.

Akkor most mit néztél el :D

Az utolsó szóig igaz. Segítséget vártam volna motorolajügyben, azt hittem az általam használt olaj jó választás volt. A segítség elmaradt. Ezért válaszoltam így.

Link to comment
Megosztás:

Én itt most elvesztettem a fonalat! :D

Endy! Eddig te állítottad, hogy Astra G van a tulajdonodban C16NZ motorral és motorkóddal a forgalmiban! És ennek tudatában vásároltad.

Akkor most mit néztél el :D

Én a nyolc szelep tudatában vettem, nem a c16nz tudatában.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.