Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Az előírást illik betartani (sőt inkább muszáj), azon belül szerintem ha nem selejtes az adott anyag, nem lehet mellényúlni...

Nekem volt nem az előírásnak megfelelő olaj az autómban még az előző tulaj által... Pont Castrol Magnatec 10w-40... Na az nem volt valami bíztató... Hidegebb időszakban vettem észre (egyébként ami állítólag normális is lehet sok rövidtávnál) hogy az olajbetöltő nyílás környékén és a sapkán kb. 0,5cm vastag tejföl állagú olajpára lecsapódás volt... Inkább korábban elvittem lecseréltetni és mikor a szerelő leengedte azt mondta, hogy iszonyat volt az a trutyi ami lejött, milyen gagyi olaj volt benne... Azóta 5w-30 Gm-et használok, meg volt benne egyszer 5w-40 (Dexos2) Magnatec (ismerőstől ajándékba) és ez a jelenség szélsőséges körülmények között sem jött elő... Endy amúgy a te autódhoz még nem volt előírás a GM-ll-a meg a Dexos2 ettől független csak jót teszel neki ha ilyen olajakra váltasz, elsősorban pont a téli hidegindítások miatt jobb valami 5w-vel járni...;)

Az a rövidtávú használattól volt, de csak akkor amikor rövid távokon használom, igaz mostanában nem néztem, és az olaj magnatec 5W-40C3 volt. (fehér trutyi az olajbetöltőn)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megvettem a Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5w30 olajat.... és megütötte a fülemet egy kérdése az eladónak:

az astrádban már van részecskeszűrő?.....

Mondtam, hogy szerintem nincs, mire ő azt mondta, hogy nem érdekes, visszafelé úgyis kompatibilis.

Ez ugye azt jelenti, hogy azokhoz új kocsikhoz, amelyek már részecskeszűrővel jönne ki a szalagról csak ilyen olaj jó, a régebbiekbe (mint az enyém is) más is, de ez is tökéletes.

.... Erősítsetek meg... Köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

T woody1!

Ez ugye azt jelenti, hogy azokhoz új kocsikhoz, amelyek már részecskeszűrővel jönnek ki a szalagról csak ilyen GM Dexos 2-t teljesítő olaj jó, a régebbiekbe (mint az enyém tied is) más a GM-LL-B-025-t teljesítő is, de ez is tökéletes teljesíti a gyártóművi követelményeket.

Link to comment
Megosztás:

T woody1!

Ez ugye azt jelenti, hogy azokhoz új kocsikhoz, amelyek már részecskeszűrővel jönnek ki a szalagról csak ilyen GM Dexos 2-t teljesítő olaj jó, a régebbiekbe (mint az enyém tied is) más GM-LL-A-025, GM-LL-B-025-t teljesítő is, de ez is tökéletes teljesíti a gyártóművi követelményeket.

Már kíváncsi voltam a reagálásra. ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megvettem a Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5w30 olajat.... és megütötte a fülemet egy kérdése az eladónak:

az astrádban már van részecskeszűrő?.....

Mondtam, hogy szerintem nincs, mire ő azt mondta, hogy nem érdekes, visszafelé úgyis kompatibilis.

Ez ugye azt jelenti, hogy azokhoz új kocsikhoz, amelyek már részecskeszűrővel jönne ki a szalagról csak ilyen olaj jó, a régebbiekbe (mint az enyém is) más is, de ez is tökéletes.

.... Erősítsetek meg... Köszi ;)

Az eladó nagyon okos lehet, ha benzines autónál (meg G Astránál) részecskeszűrő felől érdeklődik... Jesszus...

Link to comment
Megosztás:

Én azért megköszönöm a választ mantec, mert információtartalommal bírt részemre.

Harmlevi, ugye ezzel azt akarod mondani, hogy részecskeszűrő csak dizel autóban van? Lehet, hogy azt hitte nekem is dizelem van.

Egyébként én azt hittem, hogy olyan olajat nem lehet dizelbe tenni, ami benzinesbe is jó és fordítva, ugynis láttam már olyan olajat, amelyre rá volt írva, hogy dizel.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Astra G 1.6 16v Z16XE motorba jó a Castrol Edge 10W-40,vagy tudtok jobbat?

Tapasztalatok?

Másik kérdés:

Kék Spuri a benyába,szerintetek használ?

Z-s motorokba csak jobbat lehet tenni,mint a 10W40! ;)

Inkább az 5W30 vagy 40-et kívánja,és persze ami szabvány szerint az Opelbe való!

Olvasgasd el a témáról szóló :hasznos infó olajos topikunkat!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Az előírást illik betartani (sőt inkább muszáj), azon belül szerintem ha nem selejtes az adott anyag, nem lehet mellényúlni...

Nekem volt nem az előírásnak megfelelő olaj az autómban még az előző tulaj által... Pont Castrol Magnatec 10w-40... Na az nem volt valami bíztató... Hidegebb időszakban vettem észre (egyébként ami állítólag normális is lehet sok rövidtávnál) hogy az olajbetöltő nyílás környékén és a sapkán kb. 0,5cm vastag tejföl állagú olajpára lecsapódás volt... Inkább korábban elvittem lecseréltetni és mikor a szerelő leengedte azt mondta, hogy iszonyat volt az a trutyi ami lejött, milyen gagyi olaj volt benne... Azóta 5w-30 Gm-et használok, meg volt benne egyszer 5w-40 (Dexos2) Magnatec (ismerőstől ajándékba) és ez a jelenség szélsőséges körülmények között sem jött elő... Endy amúgy a te autódhoz még nem volt előírás a GM-ll-a meg a Dexos2 ettől független csak jót teszel neki ha ilyen olajakra váltasz, elsősorban pont a téli hidegindítások miatt jobb valami 5w-vel járni...:lol:

Ma vettem észre én ís ezt a tejföl állagú anyagot az olajbetöltőnél de elég durván ujjnyi vastagon,az olaj ami benne van Castrol Magnatec 10W-40...

pedig sokat nem is járok vele városban,ez mennyire normális?

Jövö héten leveszem a szelepfedelet kitisztitom.Nyáron mikor cseréltem olajat,előtte Tescos olajjal járattam át tisztitás gyanánt lehet most az csapodik ki?

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem észre én ís ezt a tejföl állagú anyagot az olajbetöltőnél de elég durván ujjnyi vastagon,az olaj ami benne van Castrol Magnatec 10W-40...

pedig sokat nem is járok vele városban,ez mennyire normális?

Jövö héten leveszem a szelepfedelet kitisztitom.Nyáron mikor cseréltem olajat,előtte Tescos olajjal járattam át tisztitás gyanánt lehet most az csapodik ki?

Ez akkor jelentkezik, ha rövid távokon használod.

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem észre én ís ezt a tejföl állagú anyagot az olajbetöltőnél de elég durván ujjnyi vastagon,az olaj ami benne van Castrol Magnatec 10W-40...

pedig sokat nem is járok vele városban,ez mennyire normális?

Jövö héten leveszem a szelepfedelet kitisztitom.Nyáron mikor cseréltem olajat,előtte Tescos olajjal járattam át tisztitás gyanánt lehet most az csapodik ki?

Nem a város a lényeg, hanem a rövidtáv, relatíve sok hidegindítással. Talán el kellene kicsit vinni túrázni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem észre én ís ezt a tejföl állagú anyagot az olajbetöltőnél de elég durván ujjnyi vastagon,az olaj ami benne van Castrol Magnatec 10W-40...

pedig sokat nem is járok vele városban,ez mennyire normális?

Jövö héten leveszem a szelepfedelet kitisztitom.Nyáron mikor cseréltem olajat,előtte Tescos olajjal járattam át tisztitás gyanánt lehet most az csapodik ki?

Gondolom hasonló gyönyörben volt részed:

thumb-3045_4EDCB922.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem a város a lényeg, hanem a rövidtáv, relatíve sok hidegindítással. Talán el kellene kicsit vinni túrázni... :lol:

Ebben igazad van, de ez nekem csak a Castrol Magnatec 10w 40-nél jött elő (mondjuk az én autómba nem is való, még az előző tulajnál rakták bele 1 periódus idejére) , pedig azóta is általában ugyanolyan távokon használom az autót, csak váltottam GM Dexos2-re, meg egyszer volt benne 5w-40 Magnatec is, (ez is teljesíti a dexos2-t) azzal sem volt lecsapódás...

Gondolom hasonló gyönyörben volt részed: Kép

Pont így nézett ki...

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazad van, de ez nekem csak a Castrol Magnatec 10w 40-nél jött elő (mondjuk az én autómba nem is való, még az előző tulajnál rakták bele 1 periódus idejére) , pedig azóta is általában ugyanolyan távokon használom az autót, csak váltottam GM Dexos2-re, meg egyszer volt benne 5w-40 Magnatec is, (ez is teljesíti a dexos2-t) azzal sem volt lecsapódás...

Gondolom hasonló gyönyörben volt részed: Kép

Pont így nézett ki...

A tettes egy castrol 10W-40 olaj volt, szerencsére nem nálam... :lol:

Szóval jó a castrol reklámja, meg a marketinges duma, de nem egyedi a gond, és a cimbi szaküzletben vette az olajat, mert nem akart hamis vackot venni. B Corsa 1.2 és vidékről városba jár melózni, ami 20 km folyamatos út. A probléma után egyből lecserélte az olajat, szintén 10W-40 ment bele (Rowe), és azóta semmi trutyi.

Link to comment
Megosztás:

A tettes egy castrol 10W-40 olaj volt, szerencsére nem nálam... :lol:

Szóval jó a castrol reklámja, meg a marketinges duma, de nem egyedi a gond, és a cimbi szaküzletben vette az olajat, mert nem akart hamis vackot venni. B Corsa 1.2 és vidékről városba jár melózni, ami 20 km folyamatos út. A probléma után egyből lecserélte az olajat, szintén 10W-40 ment bele (Rowe), és azóta semmi trutyi.

Eddig nem használtam Castrolt az eddigi autoimba nem is volt ilyen jellegű gondom,pedig többet jártam rövidtávokon...

Kipucolom a szelepfedelet aztán meglátom újra előjön-e,ha igen olajcsere Castrol meg elfelejt

Egyébként nekem nem volt ennyire trutyis mint a képen

Link to comment
Megosztás:

Eddig nem használtam Castrolt az eddigi autoimba nem is volt ilyen jellegű gondom,pedig többet jártam rövidtávokon...

Kipucolom a szelepfedelet aztán meglátom újra előjön-e,ha igen olajcsere Castrol meg elfelejt

Egyébként nekem nem volt ennyire trutyis mint a képen

Akkor nekem is a Castrol miatt lehetett.

Tavasszal én is tapasztaltam hasonló jelenséget a nívópálca felső felén (guminál) és nem tudtam mire vélni.

Most GM olaj van benne és egyelőre nem tapasztaltam :lol:.

Link to comment
Megosztás:

Eddig nem használtam Castrolt az eddigi autoimba nem is volt ilyen jellegű gondom,pedig többet jártam rövidtávokon...

Kipucolom a szelepfedelet aztán meglátom újra előjön-e,ha igen olajcsere Castrol meg elfelejt

Egyébként nekem nem volt ennyire trutyis mint a képen

Ez is olyan, mint a szesz, kinek mi jön be. És a személyes tapasztalat többet ér, mint a "városi legendák". Persze vannak köztudottan hitvány olajak, de a márka önmagában még nem garancia semmire.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Páciens: 98' Astra G, X14XE, kb 250e km kb (müszeregység csere miatt kb...).

Nemrég vettük észre hogy sok az olajsár a motorban (ezek szerintaz előző gazdája "sokat foglalkozott vele") motormosást végzünk, és érdekelne milyen olajat érdemes tenni bele? Eddig GM 10W40, Castrol Magnatec 10W40, jelenleg Valvoline 10W40 van benne, eddig mindegyiket csipegette, és hidegben (gondolom tőke kopás miatt is) pár másodpercig csattog is.

Fuchs lapján is meg sok helyen 5W40 -et akarnak tetetni bele, de sokan azt mondják 5W40 az rossz választás, mert esetleg az elöregedett szimeringeken kinyomhatja és tönkre teheti.

Úgyhogy tanácstalanná váltam mit érdemes tenni bele...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.