Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

és folytatódik is :)

ezért kapok a pofámra ... de lefosom :)

adott egy x16xel amibe 10w40 való és azt is falja (jelen esetbe nem tudom milyen motorról van szó :) )

na most abba a mociba berak akárki egy 5wXX olajat ........

így korszerű meg amúgy modern...

csak a motor nem tud róla hogy neki milyen jó ez az olaj :)

szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Sokszor felmerül itt, hogy az ilyen és ilyen olajból ennyit és ennyit eszik, a másikból meg kevesebbet / többet. (Persze, a Castrol Magnatec 10W40 - az UNIVERZUM OLAJA - mindent megold... :ph34r: )

Halkan jegyzem meg, hogy az olajat nem azért töltjük az autóba, hogy leengedéskor ugyanannyit eresszünk le, hanem, hogy (jól) kenje a kenendőket.

Bizonyos motoroknál erre jó lehet a Szent Magnatec 10W40 is, újabb előírást követelő motoroknál meg nem.

Ha valaki belenéz a kiemelt olajtopikba, meg itt is nézelődik, észlelheti, hogy van választék bőven a GM minősített olajokból.

A szerelők, meg a szervizek (tisztelet a kivételnek) úgyis azt az olajat favorizálják mindenbe, ami éppen van nekik, és ez sok esetben köszönő viszonyban sincs azzal, ami szükséges lenne az adott motorhoz.

Link to comment
Megosztás:

Apa kezdőőődik :)

csicsó: ha haladni akarsz a korral akkor nem ezt teszed bele hanem az aktuálisan előírt (korszerűbb) olajat. Legközelebb próbálj ki egy dexos2-es 5w-set, bajt biztos nem csinálsz vele.

Mivel olajfogyasztást idáig nem vettem észre mióta megvettem az autót(5000km-t mentem vele) legközelebbi cserekor 5W-st dexos2-est fogok beletenni
Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"... ellenszere az autószerelő ..."

Arra lennék kíváncsi, hogy akkor miért írják a kézikönyvben a 0,6 l/1000 km-es olajfogyasztást normálisnak?

Ezek szerint, ha valakinek fél liter olaj elfogy 1000 km alatt akkor az a gyár szerint normális? Akkor miért kellene vinni autószerelőhöz?

Ha viszont autószerelőhöz kell vinni, akkor már 0,1 l/1000 km fogyásnál el kell vinni, hiszen jobb megelőzni a későbbi nagyobb bajt. Akkor miért enged 1000 kilométeren 0,6 l fogyást a gyár? (más gyártók néha ennél többet)

Honnan tudja egy laikus, hogy pl. a 0,3 l/1000 km fogyás az a normális fogyása az autónak (és ha megüdvözül sem tud kevesebb lenni bármilyen csoda-autószerelőhöz is vigye, mert ilyenre gyártották a nagy opel gyárban), vagy már az a kategória, amire figyelni kell és szerelőhöz kell vinni?

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"... ellenszere az autószerelő ..."

Arra lennék kíváncsi, hogy akkor miért írják a kézikönyvben a 0,6 l/1000 km-es olajfogyasztást normálisnak?

Ezek szerint, ha valakinek fél liter olaj elfogy 1000 km alatt akkor az a gyár szerint normális? Akkor miért kellene vinni autószerelőhöz?

Ha viszont autószerelőhöz kell vinni, akkor már 0,1 l/1000 km fogyásnál el kell vinni, hiszen jobb megelőzni a későbbi nagyobb bajt. Akkor miért enged 1000 kilométeren 0,6 l fogyást a gyár? (más gyártók néha ennél többet)

Honnan tudja egy laikus, hogy pl. a 0,3 l/1000 km fogyás az a normális fogyása az autónak (és ha megüdvözül sem tud kevesebb lenni bármilyen csoda-autószerelőhöz is vigye, mert ilyenre gyártották a nagy opel gyárban), vagy már az a kategória, amire figyelni kell és szerelőhöz kell vinni?

Van egy "Kezelési kézikönyv" minden autóhoz, melyben mindent leírnak úgy, hogy a sík hülye is megértse. Ha esetleg nincs, akkor beszerzi vagy letölti. Elfárad szinte bármelyik (nem csak márka) szervizbe és ott az adatbázisból egy köszönömért felvilágosítják. És még mindig ott a lehetőség, hogy ilyen fórumokon érdeklődjön, mint ez is.

Link to comment
Megosztás:

Van egy "Kezelési kézikönyv" minden autóhoz, melyben mindent leírnak úgy, hogy a sík hülye is megértse. Ha esetleg nincs, akkor beszerzi vagy letölti. Elfárad szinte bármelyik (nem csak márka) szervizbe és ott az adatbázisból egy köszönömért felvilágosítják. És még mindig ott a lehetőség, hogy ilyen fórumokon érdeklődjön, mint ez is.

Igen ám, de ki a sík hülye? :confused:

Aki a kezelési könyv szerint elvégeztet MINDEN kötelező karbantartást annak rendje és módja szerint? Ennek ellenére mérhető mennyiségben fogyik az olaja, szorul a szelepe...stb

Vagy az, aki lek@kálja a kezelési könyvet, beleönt olyan olajat a motorba, amilyet jónak gondol és több százezer km-n keresztül hibátlanul működik a gép. :icon11: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Igen ám, de ki a sík hülye? :confused:

Aki a kezelési könyv szerint elvégeztet MINDEN kötelező karbantartást annak rendje és módja szerint? Ennek ellenére mérhető mennyiségben fogyik az olaja, szorul a szelepe...stb

Vagy az, aki lek@kálja a kezelési könyvet, beleönt olyan olajat a motorba, amilyet jónak gondol és több százezer km-n keresztül hibátlanul működik a gép. :icon11: :wacko:

Az a user tartozik e kategóriába, aki nem érti meg, hogy nem számít hibának, ha a gyártóművi értéken belül (0.6 l/1000km) fogy az előírt paraméterű motorolaj, illetve ha egyáltalán nem fogy. A szelepszorulás más tészta. Tipikusan a rossz minőségű vagy elhasználódott motorolaj és/vagy a lerakódások okolhatók érte.

Ha valaki csak "jónak gondolt", de nem jó (értsd előírt minőségű) olajat használ az ne panaszkodjon és ne az Opelt szidja. Amennyiben elmegy vele hibátlanul több 100e km-t, menjen és adjon hálát a mennybélinek amiért ekkora malaca van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Úgy alakult hogy 15w40 került 70e. km-nél az 1,4 benzinesbe (most motorkódot nem tudok, 2007-es évjárat), persze nem teljes olajcsere, csak pótlás. Kérdésem komoly problémákat is okozhat-e ez? Azt már sikerült leszűrnöm hogy ez nem a legmegfelelőbb. Sajnos ehhez tudok csak ingyen hozzájutni :). Jobb lesz ha most azonnal leengedem, leszokom erről, vagy hamár eccer belement a vastagabb, ne váltsak vissza szintetikusra? Tudom időben kezdek tájékozódni :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Úgy alakult hogy 15w40 került 70e. km-nél az 1,4 benzinesbe (most motorkódot nem tudok, 2007-es évjárat), persze nem teljes olajcsere, csak pótlás. Kérdésem komoly problémákat is okozhat-e ez? Azt már sikerült leszűrnöm hogy ez nem a legmegfelelőbb. Sajnos ehhez tudok csak ingyen hozzájutni :). Jobb lesz ha most azonnal leengedem, leszokom erről, vagy hamár eccer belement a vastagabb, ne váltsak vissza szintetikusra? Tudom időben kezdek tájékozódni :D

:icon11: Cseréljed le mihamarabb, ha jót akarsz.

Link to comment
Megosztás:

Egy hosszabb-sietős pályázás holnap, és nem marad belőle egy csepp sem :evilgrin:. Azért leengedni nem fogom, csak negyed osztás a nívón ;) Köszi a gyors válaszokat!

Dobd ki belőle azt az olajat, mert nemsoká kelepelni fog. Akár ingyen van, akár nem.

Ennyi erővel én hajtóműolajat tennék bele, mert ahhoz jutok hozzá (80w90). :D

És a motorkódod z14xep.

Ott már olyan fogyás van, hogy akár hajtóműolaj is mehetne bele. Ez már túl lehet a 0.6 liter/1000km "normán". Negyed osztás a nívón = 0.25 liter.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok, és tök hülye :D 1.4 16V Club, 2003as, 170e km, Z14XE motor. Mit ajánlotok? :) Castrol Magnatec 5w40 C3-t néztem ki valami táblázatból, az ár nem (annyira) számít, csak rendesen ketyegjen. Vélemény, jobb ötlet (gazdaságosabb de megfelelő)?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, bár segíteni nem segítettél. Ezt én is megtaláltam, a kérdés nem igazán az volt, hogy milyen olajokat rakhatok a kocsiba, vagy mik rendelkeznek minősítéssel, hanem hogy ti mit ajánlotok az én kocsimba, ennyi kilométerrel, ilyen "öregen" (például olvastam, hogy új motorba, régebbibe más-más fajtát érdemes, stb).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.