Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

A szervízkönyv szerint az enyémbe is 10W-40-est tettek.Nem tudom miért szeretik ezt a szervizek,gondolom jóval olcsóbb mint az 5W-s.Most 5W-30-at raktam bele.1000 km-t mentem eddig vele,de még ott van az olaj a nívón ahol volt.

Sokkal olcsóbb, sokkal. Lehet nem ártana az előbbi kollégának kipróbálni a 5W30 dexos2 opel olajat....

Link to comment
Megosztás:

T imy!

"... dexos2 opel ..."

GM az.

T mantec!

Nem mindegy? Tudja mire gondolok... És akkor az összes alkatrészboltnál rosszul van bekategorizálva?

Akkor reklamálj máshol is:

http://autoalkatreszbolt.hu/opel-5w-30-dexos2-long-life-5-l

http://cromax.hu/index.php?page=shop.kategoria&option=com_virtuemart&Itemid=26&limitstart=0&kereso_modell=48&kereso_marka=Opel&category_id=151670686

Link to comment
Megosztás:

Spórolni akartam a legutóbbi olajcserekor, úgyhogy GM olajat tettem bele. Hatalmas hiba volt!

Most van benne 3-4e km, de olyan a hangja indítás után pár másodpercig, mint fater zsigulijának.

Nem értem, hogy azoknak akik mindig ezzel járnak hogy nem csinál ilyet!

nem valami más a problémád??

az astrába is végig az volt... a vekibe is az van...

hibátlan :)

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek olyan sok féle olaj van én nem igazodok ki ezen.Most akarom lecserélni hogy milyen volt benne nem tudom Z14XE motor milyent rakjak bele?Castrol? Ahonnan rendelnék ott nincs GM olaj(10e felett nincs sz.díj :)).,ha az jó is lenne.

Köszi!

Én ugyanezen motorhoz valószínűleg Valvoline Synpower 5W40-et veszem. Tudom, hogy "csak" GM-LL-B-025 minősítése van, de nem longlife olajat keresek, így megfelelő.

Link to comment
Megosztás:

Inkább gurulj be a csergőbe sztem...

Én ezt használom, kizártnak tartom, hogy hamis termékük legyen (illetve akkor Csergő sem jobb,mint más):

http://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=151670686&flypage=shop.flypage&product_id=187597&option=com_virtuemart&Itemid=26

Második éve ilyen olajjal gurul az autó, előtte márkaszervíz megkínálta Castrol Magnatec 10w-40-el. Oda nem járok azóta sem,más meg nincs a városban,becsődöltek. Így tehát nem igen lesz több márkaszervizes pecsétem, de a verda persze mindent magkap ezután is.

Link to comment
Megosztás:

A szentendrein meg a maglódin sem remote tankolsz gondolom :)

Szerintem klubos kedvezménnyel lehet hogy jobban jársz a csergőben, de fene tudja...

Szombaton suli után járok ott (este 6) félévente 4x, plusz vizsgákkor. ;) Szóval akkor csergő már nincs. :(

Link to comment
Megosztás:

Pedig én is GM olajat akarok bele tenni legközelebb (cromaxból, az megbízható?)

A napokban voltam az egyik bp-i Cromaxban, az ott készleten lévő GM olajok közül csak a dpf-es 5w30-on volt hologramos matrica. A sima 5w30on, 5w40-en, 10w40-en nem volt. Ettől függetlenül lehetnek eredetiek, ráadásul már nem a cirill betűs kannában adják.

Link to comment
Megosztás:

A napokban voltam az egyik bp-i Cromaxban, az ott készleten lévő GM olajok közül csak a dpf-es 5w30-on volt hologramos matrica. A sima 5w30on, 5w40-en, 10w40-en nem volt. Ettől függetlenül lehetnek eredetiek, ráadásul már nem a cirill betűs kannában adják.

Én a közeli autós boltban sem láttam matricát a 10W40-esen, Cromax honlapján (tudom a kép csak illusztráció, de saját készítésű fotóknak tűnnek), Formula3000 honlapján ciril betűs ez az olaj, Veszprémben az Opel Marsalnál pedig hologramos matricás. Talán adott készlet/kiadás kérdése csak az egész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.