Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T adamka368!

Gyártóművi olajkövetelmények idő sorrendben:

ACEA: B3, SAE 5W-30, 5W-40

GM-LL-B-025

GM Dexos 2

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge FST 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! :hiya:

Segítséget szeretnék kérni! Olajcsere előtt állok és nagyon nem vagyok tájékozott a témában. Az autóm 2001-es (z14xe), kb 120 ezer km. Szervízkönyv alapján az első pár évben 5w50-est tettek bele, azt hiszem 3-4 évig, azóta végig 10w40-est minden évben.Az olajat nem eszi egyébként. Milyet javasoltok most? (Márkában, viszkozitásban). Maradjak a 10w40-esnél? Eddig GM volt, esetleg valami jó márkát tudtok ajánlani?

Úgy olvastam, hogy 2001 előttieknél 10w40-es ajánlott, 2001 utániaknál 0W-30,0W-40,5w-30,5w40.

Ez meg pont 2001-es... :) Akkor? : :blink:

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :hiya:

Segítséget szeretnék kérni! Olajcsere előtt állok és nagyon nem vagyok tájékozott a témában. Az autóm 2001-es (z14xe), kb 120 ezer km. Szervízkönyv alapján az első pár évben 5w50-est tettek bele, azt hiszem 3-4 évig, azóta végig 10w40-est minden évben.Az olajat nem eszi egyébként. Milyet javasoltok most? (Márkában, viszkozitásban). Maradjak a 10w40-esnél? Eddig GM volt, esetleg valami jó márkát tudtok ajánlani?

Úgy olvastam, hogy 2001 előttieknél 10w40-es ajánlott, 2001 utániaknál 0W-30,0W-40,5w-30,5w40.

Ez meg pont 2001-es... :) Akkor? : :blink:

Köszi előre is!

Szia!

Ahány ember annyi féle...

Itt választhatsz: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1613

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget, szeretnék kérni tőletek. Szeretném megtudni hogy milyen zsírt használnak műanyagokhoz.

Az autóban is alkalmazzák pl: sebváltó kar töve a műanyag résznél, hideg-meleg levegő váltónál stb. Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná mondani hogy milyen típusú ez a fehér színű zsír ,és hol tudnám beszerezni.

Előre is köszönöm az infót: ketyere79

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ! Ahogy nézem a listát, nem is találok benne 10w40-es olajat. Ezek alapján szerinted váltsak az 5w30-ra? Vagy 5w40-re? Köszi előre is!

T Elfi!

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40,

Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ! Ahogy nézem a listát, nem is találok benne 10w40-es olajat. Ezek alapján szerinted váltsak az 5w30-ra? Vagy 5w40-re? Köszi előre is!

Pl. én ma rendeltem meg ezt, az ugyanolyan gépembe, mint a Tiéd:

http://www.alkatreszek.eu/shop/p/680/89/olaj-shop/motorolaj/5w30-szintetikus-4-liter/fuchs-5w-30-4l

dexos2-es, jó áron is van.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szeretném a segítségeteket kérni motorolaj választással kapcsolatban. Adott két Astra és azokhoz kellene olajat vásárolnom. Tehát:

1. Opel Astra Classic II 2005-ös Z14XE Ecotec motoros ehhez Castrol Magnatec 5w-40 C3 vagy Castrol Edge FST 5W-40 A3/B4-t néztem ki. (55.000km van a kocsiban)

2. Opel Astra Classic II 2007-es Z14XEP Twinport motoros ehhez Castrol Magnatec 5w-40 C3 vagy Castrol Edge FST 5W-40 A3/B4-t néztem ki. (95.000 km)

Eddig az elsőbe GM 10W-40-et raktam másikba meg GM 5W-30-at, de most jó áron lenne Castrol és ezért azt vennék bele.

A két castrol típus közül melyiket ajánlanátok inkább, mivel mindkettő teljesíti a gyártó szerint a dexos 2-es minősítést, csak ugye az edge a drágább és nem tudom mennyire érdemes több pénzt kiadni érte, annyival jobb lenne?

Mi a véleményetek ezek a típusok megfelelnek az előírásoknak?

Link to comment
Megosztás:

a számból vetted ki a szót :)

nekem továbbra sincs semmi bajom vele...

a vekibe is azt raktam :)

Ezen a Castrol olajos dolgon már én is átestem pár éve. Szinte már-már "vallás" egyeseknél, ám legyen !Még a kadettes (1.3S) időszakomban több fajta olajat is kipróbáltam, olcsót is,drágát is. Egyszer az Astra

is kapott EDGE 5W-30-at,de utána már csak GM olajat...Nem volt rossz a Castrol és nem rosszabb GM feliratú olaj sem. Használati értékben azonos olajért miért fizessünk mégegyszer annyit ?Sokaknál bevált, régóta elégedetten használjuk ! Egy jó minőséget miért cserélnénk egy hasonlóan jó de drágábbra ? Ha marad ez a minőség a "gyári olaj"-nál továbbra is ezt kapja mindkét járgányom. Több most nem részletezett érv , meg a tapasztalat: nálam ,nálad, másoknál azt mutatja.....Nincs miért váltani GM olajról másra. A döntés mindenkié ....Én ezt választottam,az autóim sem bánják !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.