Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Mantec! OILgarcha , olajmágus, olajszakértő az internetből!

Mirage sporttársunk IS szavakba véste a stílusod iránti nem tetszését, a picit sem gusztustalan idézgetésiddel kapcsolatban. Koma! Nem veszed észre , hogy nagyon birka üzemmódban adod elő magad? Te beteg vagy , hogy másban nem merül ki a fantasztikus hozzászólásod minthogy szavakat idézgetsz?

Korábbi hozzászólásomban is kérdeztem, de válasszal nem méltattál se engem sem a nagyérdemű forumtársakat, hogy autószerelőként ? év van mögötted vagy milyen szakmával büszkélkedhetsz, hogy osztasz itt mindenkit olaj témában. Ami nem lenne talán még elviselhetetlen, a stílusoddal ellentétben , ami egy leheletnyit slendrián!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sok ember számára!

Idézhetsz barátom!

Link to comment
Megosztás:

hogy autószerelőként ? év van mögötted vagy milyen szakmával büszkélkedhetsz, hogy osztasz itt mindenkit olaj témában.

Az autószerelőnek annyi köze van az olajokhoz mint az orvosnak a gyógyszerekhez... Egyik felírja mert azzal kell kezelni a betegséget, a másik beleönti mert az az előírás, amit előtte mérnökök és vegyészek meghatároztak, vizsgálták a tulajdonságokat és hatásokat akár molekuláris szinten... Szóval egyáltalán nem releváns a kérdésed... Azt pedig, hogy mivel foglalkozik nem kötelessége elárulni!

Link to comment
Megosztás:

T Zsolo!

" Mirage ..."

Említett topic felhasználó butaságokat írt, ezt közzé tettem. Ez fáj neki. Én ezt értem. Gondolat, tudás, érv, jobb ötlet híján próbálkozik, Ő is.

"... ..."

A sértegetés nem helyettesíti, pótolja a gondolatot, érvet, tudást. A figyelmes olvasónak még jobban kiemeli ennek hiányát.

"... válaszra sem méltattál ..."

És nem véletlenül.

"... milyen szakmával ..."

Semmi közöd hozzá.

"... osztasz ki mindenki ..."

Nem.

Csak azt "osztom ki", aki nagy butaságot ír.

Én inkább ismerethorizont tágításnak hívnám.

"... slendrián ..."

Nézz utána a szó jelentésének, mert rosszul használod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Zsolo!

" Mirage ..."

Említett topic felhasználó butaságokat írt, ezt közzé tettem. Ez fáj neki. Én ezt értem. Gondolat, tudás, érv, jobb ötlet híján próbálkozik, Ő is.

"... ..."

A sértegetés nem helyettesíti, pótolja a gondolatot, érvet, tudást. A figyelmes olvasónak még jobban kiemeli ennek hiányát.

"... válaszra sem méltattál ..."

És nem véletlenül.

"... milyen szakmával ..."

Semmi közöd hozzá.

"... osztasz ki mindenki ..."

Nem.

Csak azt "osztom ki", aki nagy butaságot ír.

Én inkább ismerethorizont tágításnak hívnám.

"... slendrián ..."

Nézz utána a szó jelentésének, mert rosszul használod.

Komolyan mondom, kedvellek... :D Nagy arc vagy.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Kis segítségre/infóra lenne szükségem.

10e km van az utolsó olajcsere óta a kocsiban.

Z14XEP motor, 230ezer van benne összesen és GM 5W-30 vagy 40 olaj. (nem emlékszem)

(amúgy a kocsi nem eszi az olajat)

Egy ideje csattogó hangot ad a motor, hidegen és melegen is.

Olvasva a neten sok helyen, a hidrotőkére írják ezt tipikusan.

Egyik ismerősöm azt javasolta cseréljek olajat, esetleg használjak valami jobb márkát.

A kérdésem annyi lenne, hogy valóban a hidrotőke lehet a ludas?

Illetve mi lenne szerintetek az ideális olaj nekem?

Plusz infó, hogy majdnem egy éve van LPG beszerelve.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

T Mr Smith!

"... cseréljek ..."

Motorolaj cserétől a csattogás elmúlását ne várd.

A hirotőkék csattogása a tönkremenetelt jelző hang. Csak a hidrotőkék cseréje szünteti meg.

"... lehet ..."

képességeinek hiányában azt tudom mondani/írni, ha a hidrotőkék irányából jön a csattogás, akkor lehet, hogy a hidrotőkék csattognak.

"... ideális olaj ..."

A hidrotőkék cseréje után:

Fuchs Titan Gt1 Pro Gas 5W-30

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Kis segítségre/infóra lenne szükségem.

10e km van az utolsó olajcsere óta a kocsiban.

Z14XEP motor, 230ezer van benne összesen és GM 5W-30 vagy 40 olaj. (nem emlékszem)

(amúgy a kocsi nem eszi az olajat)

Egy ideje csattogó hangot ad a motor, hidegen és melegen is.

Olvasva a neten sok helyen, a hidrotőkére írják ezt tipikusan.

Egyik ismerősöm azt javasolta cseréljek olajat, esetleg használjak valami jobb márkát.

A kérdésem annyi lenne, hogy valóban a hidrotőke lehet a ludas?

Illetve mi lenne szerintetek az ideális olaj nekem?

Plusz infó, hogy majdnem egy éve van LPG beszerelve.

Köszi!

Vezérműlánc mikor lett cserélve? Mert annak is van hangja, az is csattoghat, habár a hangot kellene hallani.

T Mr Smith!

"... cseréljek ..."

Motorolaj cserétől a csattogás elmúlását ne várd.

A hirotőkék csattogása a tönkremenetelt jelző hang. Csak a hidrotőkék cseréje szünteti meg.

"... lehet ..."

képességeinek hiányában azt tudom mondani/írni, ha a hidrotőkék irányából jön a csattogás, akkor lehet, hogy a hidrotőkék csattognak.

"... ideális olaj ..."

A hidrotőkék cseréje után:

Fuchs Titan Gt1 Pro Gas 5W-30

És miért pont Fuchs-ot ? :D

Link to comment
Megosztás:

T Mr Smith!

"... cseréljek ..."

Motorolaj cserétől a csattogás elmúlását ne várd.

A hirotőkék csattogása a tönkremenetelt jelző hang. Csak a hidrotőkék cseréje szünteti meg.

"... lehet ..."

képességeinek hiányában azt tudom mondani/írni, ha a hidrotőkék irányából jön a csattogás, akkor lehet, hogy a hidrotőkék csattognak.

"... ideális olaj ..."

A hidrotőkék cseréje után:

Fuchs Titan Gt1 Pro Gas 5W-30

Köszi a választ!

Én is arra gondoltam, hogy ki kellene cseréltetnem a hidrotőkéket is.

Ahogy néztem neten nem túl drágák.

Kerestem már gázos autóhoz való olajat de ezek szerint nem voltam elég alapos.

Remélem be lehet valahol szerezni.

Köszönöm!

T. imy

A vezérlés a szervizkönyv szerint (és szerintem is) eddig nem volt cserélve, pont ezért tervezem a cseréjét minél hamarabb.

A lánc szett mellé akkor beiktatok egy hidrotőke szettet is.

Van konkrét infó arról hogy mennyit mennek el a láncos motorok egy vezérléssel?

Találtam egy cikket egy ugyan ilyen g astra-ról amelyik 600ezret ment vezérlés csere nélkül.

Durva...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Én is arra gondoltam, hogy ki kellene cseréltetnem a hidrotőkéket is.

Ahogy néztem neten nem túl drágák.

Kerestem már gázos autóhoz való olajat de ezek szerint nem voltam elég alapos.

Remélem be lehet valahol szerezni.

Köszönöm!

T. imy

A vezérlés a szervizkönyv szerint (és szerintem is) eddig nem volt cserélve, pont ezért tervezem a cseréjét minél hamarabb.

A lánc szett mellé akkor beiktatok egy hidrotőke szettet is.

Van konkrét infó arról hogy mennyit mennek el a láncos motorok egy vezérléssel?

Találtam egy cikket egy ugyan ilyen g astra-ról amelyik 600ezret ment vezérlés csere nélkül.

Durva...

100-200e között.

A korábbi példányok kevesebbet, mert ott a láncfeszítő alul volt méretezve... Nekem szervizbe azt mondták, olyan 150e körül már kell rá számítani, de akkor majd úgyis hallom a hangján. Szerintem is cseréltesd már annyi km-nél, ha meg van bontva.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

" És miért pont Fuchs-ot ? "

Köszönöm a kérdést.

Eddig ez az egyetlen CNG / LPG-nek gyártott és GM Dexos 2-t teljesítő motorolaj.

És miért jobba CNG/LPG-re gyártott olaj? Ha nem azt tesz bele, akkor tönkremegy a motor?

Szerintem nem nagyon használ senki sem olyan olajat... Én sem...

Link to comment
Megosztás:

És miért jobba CNG/LPG-re gyártott olaj? Ha nem azt tesz bele, akkor tönkremegy a motor?

Szerintem nem nagyon használ senki sem olyan olajat... Én sem...

Minek használsz dexos2-t? Miért nem jó bármilyen 0/5/10W-30/40/50 olaj? Ha nem azt teszel bele, tönkremegy a motor? ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv újra itt a dühöngőben!! :hiya:

Az előzményekre pár pillantást vetve nem kívánok Mantec kolléga szintjére erszekedni és nem is erről a kritikán aluli stílusről, vagy róla kell, hogy szóljon ez a topic...sem. Lényegtelen. Nem kívánok személyeskedésekbe belemenni unatkozó trollokkal. :) És köszi, Tisztelt Zsolo, hogy csatlakoztál a véleményemhez, amivel nem kevesen egyet értenek több fórumon is. Továbbra is ismeretlenül megítél és lebutáz másokat, ami semmivel nem butább dolog, de ez is lényegtelen. ...ő ilyen, ez van. Embert a stílusáról... -_- Kellemes szinten maradást. :icon13:

A lényeg az, hogy megvettem és elégedetten használom a Mantec kolléga által annyira várva várt konkrétumot, amely gondolom szerinte nem létezik. Amúgy meg igen... :) Megvettem az Eurol Fluance DXS 5w30-as dexos2 specifikációjú olajat, amelyet pontosan annyiért vettem, amennyiért a GM olajat kaptam volna meg. Erről ennyit. És az említett és annyi vita tárgyát képező olajról továbbra is lebeszéltek ahol csak érdeklődtem. Vajon miért..? :smartass:

Szóval az olaj tökéletes, a betöltése óta mentem vele bő 1500 km-t és semmi fogyasztás...a motor simán, könnyen, csendesen teszi a dolgát vele és kifogástalannak tűnik...de bővebbet majd később. Ennél fogok maradni. :icon13:

Szóval további pezsgést és kellemes tavaszvárást :icon1: minden normális Márkatársnak!

Üdv! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

T. Mantec

Neked lehet, hogy annyi, amennyit írtál......én kerek 6.500 Ft.-ért vettem Újpalotán egy olajszaküzletben. (gugli :rolleyes: ) Nekem EZ konkrétum. Az, hogy neked nem az, azzal én nem tudok mit kezdeni. És ez a folyékony konkrétum már dolgozik a motoromban...aki meg 10 Ft-on szőrszálhasogat....azzal valami gond van...az unatkozók és gyengék mentsvára az oktalan kekeckedés. :icon13:

Vannak emberek, akik abban sem hisznek, ami az orruk előtt van...de hát mit csináljunk? A világ nem lehet tökéletes...igaz? :smartass:

Én már továbbléptem...Te is megpihenhetsz ez ügyben belenyugodva abba, hogy nem tudsz mindent. Nem kell ezen vergődni...ne is haragudj. :D

Ez egy jóféle Holland olaj, ami jelenleg azért kapható ilyen nyomott áron, mert nálunk nemrég óta vezetik be a piacra...de kint rég ismert márka. Nem......nem igazán az a harckocsiolaj vagy kenőzsír... :P

Én is találkoztam anno ezzel a márkával kint Németo.-ban, de akkor még nem volt saját autóm, így ilyen gondjaim sem.

Na......most már bezzeg van. :icon13:

ÉN olajügyekben végeztem azt hiszem...már megvan az autómnak ideális kenőanyag és akkor is maradok ennél, ha később esetleg valamivel drágább lesz......mert: ez - nekem - jó. :icon13:

..bizonyos márkáknál pedig biztosan jobb... :D

Na további kellemeset mindenkinek... :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Megvettem az Eurol Fluance DXS 5w30-as dexos2 specifikációjú olajat, amelyet pontosan annyiért vettem, amennyiért a GM olajat kaptam volna meg. Erről ennyit. És az említett és annyi vita tárgyát képező olajról továbbra is lebeszéltek ahol csak érdeklődtem. Vajon miért..? :smartass:

1., szerintem erről az olajról sem tudsz egy szikrányival sem többet, mint másról. Itt nagyon pontos teszt eredményekre gondolok, nem az olajboltos egyéni véleményére, ami lesza...k.

2., "millió" olyan olaj van, ami megkapta a szükséges tanúsítványt, ezekből már bármilyet választhatsz, vagy kérheted az olajboltos véleményét :P Az igazi persze az lenne, ha a boltos adott meghibásodás esetén vállalná a teljes javítási költséget (merthogy az ő szakvéleménye alapján lett beletöltve), akkor már lehet, hogy semmilyen vélemény nem lenne egyetlen termékről sem :excl: Szóval, nekem papolhat bármelyik boltos, amíg nem ő állja a cechet adott esetben, addig semmit/sem sokat nem ér a szava.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.