Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Nem eletstratégia, csupán kiváncsiság. Egyébként nem gondolom, hogy egy garantáltan 170.000-et futott motor nagygenerálos lenne, főleg, hogy a mérhető paraméterei is megfelelőek. Sokan inkább a tervezett laza illesztés (urban legend?) számlájára írják. Egyébként mondtam olyat, h létezik folyékony autószerelő?

Nem "urban legend" kategória ez, még az Opel szerviz/szalon is felvállalja a jelenséget. Szerintük (2 szalonnal/szervizzel vagyok "kapcsolatban"), 100k km felett már beleférhet a normál fogyasztásba akár az 1 liter/1000 km is... Tudod, véleményem szerint ez olyan dolog, mint az autó fogyasztása: sokan nem vállalják a valóságot, mert hát milyen dolog az meg mit szólnak hozzá mások... Az Ecotec motorok eszik az olajat. Biztosan van kivétel is, de általánosságban igaz és tény.

Egy olyan jellemzőkkel bíró motort mint amilyet felvázoltál, vétek lenne szétszedni. Pláne, hogy az olajfogyasztás a gyári értéken belül van.

Link to comment
Megosztás:

@Alex75: ha még mindig ugyanazt tudja az az autó mint cirka másfél hónapja amikor volt alkalmam vezetni, akkor sztem se borítsd szét a motorját, teljesen vállalható az most is. Nem füstöl, nem erőtlen, nem fogyaszt sokat... ahogy mondani szokták: ez nem szar, ez ilyen. :D

Abszolút olyan, semmi változás... :) Egyáltalán nem terveztem megbontani, mint ahogy írtad, ez ilyen, elfogadtam, csak furcsa volt a családban előforduló többi Opel után. Konkrétan az én Svájcból behozott, óra szerint 280.000-et futott (ebből 100-at én tettem bele) x20xev-m is megelégszik 1, max 1,5L olajjal egy periódus (10000km) alatt, pedig nem csak alapjárat közelében használom... :icon1:

T Mantec!

Az autó 145.000km-ig az ajánlott futás (15000km) után megkapta az olajcserét, szakszervízben, papír szerint dexos2 olajjal, tehát innen nézve sem mondhatni elhanyagolt autónak. Másrészt ennél a motornál (z16xe) illetve az elődjénél (x16xe) némiképp többször fordul elő olajfogyással kapcsolatos felvetés, mint a többi motornál, ez még itt a fórumon is nyomon követhető, akár G, akár F Astráról beszélünk. Ez is bizonyára csak véletlen lehet... :)

Továbbra is szívesen meghallgatnám, milyen karbantartásról írtál, ami elmaradása miatt íly mértékű az olajfogyás.

Link to comment
Megosztás:

Abszolút olyan, semmi változás... :) Egyáltalán nem terveztem megbontani, mint ahogy írtad, ez ilyen, elfogadtam, csak furcsa volt a családban előforduló többi Opel után. Konkrétan az én Svájcból behozott, óra szerint 280.000-et futott (ebből 100-at én tettem bele) x20xev-m is megelégszik 1, max 1,5L olajjal egy periódus (10000km) alatt, pedig nem csak alapjárat közelében használom... :icon1:

T Mantec!

Az autó 145.000km-ig az ajánlott futás (15000km) után megkapta az olajcserét, szakszervízben, papír szerint dexos2 olajjal, tehát innen nézve sem mondhatni elhanyagolt autónak. Másrészt ennél a motornál (z16xe) illetve az elődjénél (x16xe) némiképp többször fordul elő olajfogyással kapcsolatos felvetés, mint a többi motornál, ez még itt a fórumon is nyomon követhető, akár G, akár F Astráról beszélünk. Ez is bizonyára csak véletlen lehet... :)

Továbbra is szívesen meghallgatnám, milyen karbantartásról írtál, ami elmaradása miatt íly mértékű az olajfogyás.

Biztos ki kellett volna szedned egészben a motort és a kezedben fogni. Ezt hanyagolja el mindenki és ezért eszi sok embernél az olajat. Karban tartás :omg:

Viszont, hogy ne csak idiótaságot írjak, nálunk egy 2008-as Z14XEP 5w30-as castrol magnatec-et evett. Itt is megvolt a majd 1 L kb. 1000 km-en. Cserélve lett edge 0w30-ra és most nem fogy belőle... Ennyit arról, hogy hű vastagabb olaj kell bele...

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan az én Svájcból behozott, óra szerint 280.000-et futott (ebből 100-at én tettem bele) x20xev-m is megelégszik 1, max 1,5L olajjal egy periódus (10000km) alatt, pedig nem csak alapjárat közelében használom... :icon1:

Nekem sem fogy több 1liternél, a km. óra 215-ezernél jár, de kereskedőtől vettem, akármennyi lehet. Magnatec C3 van benne. Igaz, én is 10 -ezrenként cserélek olajat.

Link to comment
Megosztás:

Biztos ki kellett volna szedned egészben a motort és a kezedben fogni. Ezt hanyagolja el mindenki és ezért eszi sok embernél az olajat. Karban tartás :omg:

Viszont, hogy ne csak idiótaságot írjak, nálunk egy 2008-as Z14XEP 5w30-as castrol magnatec-et evett. Itt is megvolt a majd 1 L kb. 1000 km-en. Cserélve lett edge 0w30-ra és most nem fogy belőle... Ennyit arról, hogy hű vastagabb olaj kell bele...

Nekem sem fogyott a 0-30-as Edge-ből, de most a GM-es 5W-30-ból csipegetett már 5dl-t (~12e km alatt)... De maradok a GM-nél, max ha nagyon nekiállja enni, akkor visszatérek a drágább, de jobb olajra.

Link to comment
Megosztás:

T kacsa7!

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott Edge 0W-30 motorolaja semmilyen GM (opel) követelményt nem teljesít, ezért GM (Opel) motorba nem való.

Az említett konszern, említett márkanevén az aktuális GM (Opel) követelményt (GM Dexos 2) teljesítő motorolajok:
Castrol Edge Fst 5W-40,
Castrol Magnatec C3 5W-40.

"... vastagság ..."

A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ennyire nincs. Sőt, valamiért kezdem azt hinni, hogy a tudása is csak guglis, vagy legalábbis erősen elméleti... :)

Na végre valaki már aki észreveszi, hogy ez a MANTEC fiúnak annyi köze van az olajokhoz és az autó motorjához mint a kutyámnak. Azt többször megfigyeltem már, mikor érdemi választ kellene adjon amit nem az interneten talált okosságain kívűl kellene alátámasztania, hanem esetleg a saját tapasztalataival akkor befogja a száját. Mint pl a Te kérdésedre ALEX75.

Ő az a tipikus kis ˇmeggyőzőˇemberke akitől egy két forumozó elájúl, hogy micsoda tudással rendelkezik a motorolajok terén, de igazából mást nem tud mint az idézeteit. Lehet itt sokan nem tudnak érdemit hozzá szólni, de nem is akarnak a legokosabbnak tűnni, mint az olajmágusunk. Aki vissza néz ebben a topikban , nem egy nem kettő emberke tett fel neki komolyabb kérdéseket, vagy egy kisebb vitába került vele, ahol esetleg az illető nagyobb tapasztalattal rendelkezett Mint az Oilgarcha :) :) intenetes tudása. Ekkor a kisbarátunk csendben marad.

Kérnélek Kedves Mantec olajdoktor, hogy válaszolj Alex 75 kérdésére. Mivel jómagam is érintett vagyok Alex által feltett kérdés témájában , ezért rendkívűl kiváncsi lennék a "szakmai, meggyőző" válaszodra!

Link to comment
Megosztás:

Na végre valaki már aki észreveszi, hogy ez a MANTEC fiúnak annyi köze van az olajokhoz és az autó motorjához mint a kutyámnak. Azt többször megfigyeltem már, mikor érdemi választ kellene adjon amit nem az interneten talált okosságain kívűl kellene alátámasztania, hanem esetleg a saját tapasztalataival akkor befogja a száját. Mint pl a Te kérdésedre ALEX75.

Ő az a tipikus kis ˇmeggyőzőˇemberke akitől egy két forumozó elájúl, hogy micsoda tudással rendelkezik a motorolajok terén, de igazából mást nem tud mint az idézeteit. Lehet itt sokan nem tudnak érdemit hozzá szólni, de nem is akarnak a legokosabbnak tűnni, mint az olajmágusunk. Aki vissza néz ebben a topikban , nem egy nem kettő emberke tett fel neki komolyabb kérdéseket, vagy egy kisebb vitába került vele, ahol esetleg az illető nagyobb tapasztalattal rendelkezett Mint az Oilgarcha :) :) intenetes tudása. Ekkor a kisbarátunk csendben marad.

Kérnélek Kedves Mantec olajdoktor, hogy válaszolj Alex 75 kérdésére. Mivel jómagam is érintett vagyok Alex által feltett kérdés témájában , ezért rendkívűl kiváncsi lennék a "szakmai, meggyőző" válaszodra!

:icon13: :hehe:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Én egy-két általános kérdést dobnék fel:

- Kinek-mennyi olajat fogyaszt az autója (motorkód)?

- Ki-milyen olajat használ? (Ha fogyasztja, akkor melyiket csipegeti kevésbé?)

Szép estét mindenkinek!

Üdv,

J

szia

x1.6xel sok város, rövidtávok 2-5km, 2l-2,5l10000km.tökmindegy milyen probáltam q8,castrol.gm,

gm jó az ára ,ennél maradtam.ha hosszú távokon használom kevés a hideg motorüzem akkor 1l- le tudok faragni a 10000km alatt

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Én egy-két általános kérdést dobnék fel:

- Kinek-mennyi olajat fogyaszt az autója (motorkód)?

- Ki-milyen olajat használ? (Ha fogyasztja, akkor melyiket csipegeti kevésbé?)

Szép estét mindenkinek!

Üdv,

J

Nekem most 13e km alatt GM 5W-30-ból a Z14XEP 111e km-el megevett 2-3dl-t.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.