Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a Z14XEP motorkódú 2008-as G Astrámba milyen olajfilter kell, a rövidebb, vagy a hosszabb? MANN filtert szeretnék bele venni, de az ott megadott 19MA9235 motorszámot nem tudom értelmezni. Nekem 19RH5180 van írva, ez most akkor azt jelentené, hogy a 712-es filter, vagyis a rövidebb megy bele.

Jól gondolom?

Inkább gyárit, miért a MANN olcsóbb, vagy mi előnye van?

Soha többet nem gyárit. ;) :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van 1,5 liter GM 5w30 olajom tavalyról.Most vennék 2 litert, így megvan a 3,5 lityi.A kérdésem az lenne, hogy ezt így össze lehet önteni, nem?

Nem baj, hogy az egyik ilyen csomagolású GM 5W30 a másik meg másmilyen csomagolású GM 5W30,ha elvileg ugyanaz van benne.

Link to comment
Megosztás:

Van 1,5 liter GM 5w30 olajom tavalyról.Most vennék 2 litert, így megvan a 3,5 lityi.A kérdésem az lenne, hogy ezt így össze lehet önteni, nem?

Nem baj, hogy az egyik ilyen csomagolású GM 5W30 a másik meg másmilyen csomagolású GM 5W30,ha elvileg ugyanaz van benne.

Nem baj. Elvileg nekem is van egy liter maradékom, talán még ki sincs bontva. Nem jársz Tatabánya felé?

Link to comment
Megosztás:

Hello :)

Na jó régen nem voltam erre :)

Lenne egy gyors kérdésem, most viszem kocsit 60ezres időszakosra, mire lehet számítani? Szokott itt vmi nagyobb kiadás jellemzően lenni?

Ja hülye vagyok, azért ide írtam mert olajról akartam elsősorban kérdezni, szóval ennyi kmnél mit tesznek bele? 5w, 10w? Mert ha egy mód van rá vennék castrolt bele...

Link to comment
Megosztás:

Van 1,5 liter GM 5w30 olajom tavalyról.Most vennék 2 litert, így megvan a 3,5 lityi.A kérdésem az lenne, hogy ezt így össze lehet önteni, nem?

Nem baj, hogy az egyik ilyen csomagolású GM 5W30 a másik meg másmilyen csomagolású GM 5W30,ha elvileg ugyanaz van benne.

Én is mindig felhasználom a régebbi olajat, ha ugyanaz a típus... Így most a dexos2 GM-ből folyamatosan gyűlik, mindig megmarad 5-6dl....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mennyire biztonsagos a tescos castrol? Marmint honnan szerezhetik be? Erdelyben elek 30 kmre Mateszalkatol es gondoltam az ottani teszkoba veszem meg. Amit vettem it szerintem hamisitvany. 2000 km van meg az olajcsereig de megcsinalom most mig nincs olyan hideg. Nemreg toltottem utanna kb fel litert es azota sokkal surubben jon elo az egr problemam. 10w-40 van benne(elso olajcsere volt, nem tudtam mi kell bele) de 5w-40re akarom cserelni. Probaltam levakolni az egr-t de akkor is neha megragadt, rangatott es nem tartotta az alapjaratot. Amikor le volt vakolva es leszedtem, olyan volt mindha megizzadt volna, valahogy lecsapodot valami para.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mennyire biztonsagos a tescos castrol? Marmint honnan szerezhetik be? Erdelyben elek 30 kmre Mateszalkatol es gondoltam az ottani teszkoba veszem meg. Amit vettem it szerintem hamisitvany. 2000 km van meg az olajcsereig de megcsinalom most mig nincs olyan hideg. Nemreg toltottem utanna kb fel litert es azota sokkal surubben jon elo az egr problemam. 10w-40 van benne(elso olajcsere volt, nem tudtam mi kell bele) de 5w-40re akarom cserelni. Probaltam levakolni az egr-t de akkor is neha megragadt, rangatott es nem tartotta az alapjaratot. Amikor le volt vakolva es leszedtem, olyan volt mindha megizzadt volna, valahogy lecsapodot valami para.

Van ám élet a Castrol-galaxison túl is...

Link to comment
Megosztás:

T DM101!

"... rájöttem hogy fölösleges ..."

Mi volt a módszer?

Az volt a módszer, hogy nem lehetett semmit sem észrevenni a csili-vili olaj és a gyári között.Se fogyasztásban, se a motor hangján, se hideg időben.....Aztán meg úgy voltam vele, hogy a gyár csak jobban tudja, hogy mi kell a kocsinak.Meg aztán a 8 millás Opelbe is GM olajat tesznek nem?!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

100e, szervizre milyen viszkozitású olajat vigyek magammal? 5w30 vagy 5w40. Persze dexos2. 1,4 benzin. Most 5w30 Magnatec van benne, de lehet váltanék Edge-re. 5w40-re ha szerintetek érdemes feljebb menni a melegoldali viszkozitásban. Ja, és egy nagyon laikus kérdés, nem találom a gépkönyveben hogy a mennyi a gyártóművi előírás, olajcserére, 1év és ...hány ezer km.?

Köszi a válaszokat-.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy normál üzemi körülmények között ki lehet-e mutatni különbséget a 2 viszkozitási osztály használata között.

X-es motorral 15e km VAGY 1 év, Z-s motorokkal 30e km VAGY 1 év a csereperiódus.

Egyes vélekedések szerint az utóbbi érték (30e km) inkább marketing, mint műszakilag indokolható.

Ha sok a rövid, hideg üzem az autóval, akkor szerintem pláne...

Mindenesetre évente mindenképpen ajánlott a csere, kisebb futás esetén is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy normál üzemi körülmények között ki lehet-e mutatni különbséget a 2 viszkozitási osztály használata között.

X-es motorral 15e km VAGY 1 év, Z-s motorokkal 30e km VAGY 1 év a csereperiódus.

Egyes vélekedések szerint az utóbbi érték (30e km) inkább marketing, mint műszakilag indokolható.

Ha sok a rövid, hideg üzem az autóval, akkor szerintem pláne...

Mindenesetre évente mindenképpen ajánlott a csere, kisebb futás esetén is.

A lényeg, hogy 15e-nél többet nem nagyon szabad vele menni. Én 12-15e körül cserélem, mikor eszembe jut.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.