Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Szerintem nekem a fogyás sajnos nem a szivárgásból ered, mert az autó alatt illetve a karter védőn nincsen olaj. A váltó olaj szintemet pedig megnézetem.

A baj, hogy szerviz 4+ ban csak ez a két féle olaj van... Majd rákérdezek mit ajánlanak.

Ez az oldali, asszem a vezető oldal. És a főtengely alján valami.:

Szerintem ez féltengely szimering.

Amikor nekem cserélték gariban, mondták, hogy az astrák a bal oldalit eszik meg, sokat cserélnek...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nekem a fogyás sajnos nem a szivárgásból ered, mert az autó alatt illetve a karter védőn nincsen olaj. A váltó olaj szintemet pedig megnézetem.

A baj, hogy szerviz 4+ ban csak ez a két féle olaj van... Majd rákérdezek mit ajánlanak.

Ez az oldali, asszem a vezető oldal. És a főtengely alján valami.:

Szia!

A kép alapján nekem úgy tűnik ez az utas oldali féltengelynél folyik,persze javítsatok ki ha nem így van..:rolleyes:

Lehet,hogy a féltengely szimering adta meg magát?

Link to comment
Megosztás:

Tiszta hülye vagyok, de nem emlékszem melyik oldal. De mint megtudtam itt a váltó olaj folyik... A hirtelen előjött olaj fogyásomnak lehet az autópálya volt az oka? Most decemberben mentem 600km-t pályán, és ugye akkor kicsit magasabb fordulaton mentem. De hát kb 300-at 130-al, a többit pedig 115-el....

Link to comment
Megosztás:

Tiszta hülye vagyok, de nem emlékszem melyik oldal. De mint megtudtam itt a váltó olaj folyik... A hirtelen előjött olaj fogyásomnak lehet az autópálya volt az oka? Most decemberben mentem 600km-t pályán, és ugye akkor kicsit magasabb fordulaton mentem. De hát kb 300-at 130-al, a többit pedig 115-el....

Evidens...

Link to comment
Megosztás:

Tiszta hülye vagyok, de nem emlékszem melyik oldal. De mint megtudtam itt a váltó olaj folyik... A hirtelen előjött olaj fogyásomnak lehet az autópálya volt az oka? Most decemberben mentem 600km-t pályán, és ugye akkor kicsit magasabb fordulaton mentem. De hát kb 300-at 130-al, a többit pedig 115-el....

Hűtő víz fogyásod megállt November-December óta?

Link to comment
Megosztás:

Igen szerencsére. A közép vonal alatt van fél centivel, és ott stabilan áll. Ha rátöltök egy picit akkor is lemegy eddig, de ez alá nem. ...

Olaj viszont fogyott.

Lehet,hogy tényleg az autópályázás miatt fogyott az olajad?...Sajna nem értek hozzá,de bízzunk benne,hogy nem komoly dologról van szó.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

azt hát :)

nekem nem kell attól jobb ;)

Én is majd arra állok át, de még van 3l edgem. :(

Mennyit mész egy cserével. Én évente, azaz 18-20e km-enként cserélem.

Még az elején 15e-ként cserélgettem, de ha télre jött volna ki, akkor korában, vagy később kellett. Ezért álltam rá arra. Ha 30e-et kibírna, akkor 20e-et simán ki kell bírnia.

Link to comment
Megosztás:

Én is majd arra állok át, de még van 3l edgem. :(

Mennyit mész egy cserével. Én évente, azaz 18-20e km-enként cserélem.

Még az elején 15e-ként cserélgettem, de ha télre jött volna ki, akkor korában, vagy később kellett. Ezért álltam rá arra. Ha 30e-et kibírna, akkor 20e-et simán ki kell bírnia.

az én elmélet...

tél beállta előtt és tél után...

ez kb 10-15e...

occó és jó :)

Link to comment
Megosztás:

én nem nézem mennyit megyek vele...

tél előtt a friss olaatj megkapja oszt csókolom.. :)

meglehet kövezni ,de az én autóm én így szeretem :)

Nem is mondtam, hogy baj. ;)

Lehet megkövezni engem is, de tavasszal majd a sohanemkellcserélnifagyállót is kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.