Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Én a téli felnijeimet foszforsavas rozsdamaróval lekezeltem, majd lemostam trisós vízzel és száradás után festettem le.

Ha egy telet kibír, akkor már jó.

Mondjuk a fékdobokat is hasonló módszerrel csináltam és ott még nagyon jól áll a festék. De még nem érte meg az első telet... :lol:

Én meg a téli felnijeimet homokfúvatom és utána festem le. 2500-ért lefújják darabját... Aztán már csak le kell festenem... A fék dobokat tavasszal festettem, drótkorongozás után. Semmi rozsdamarózás, csak portalanítás és már ment is rá a festék. Azóta is rajta van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vállalok lemezfelni festés: Előtte Közben Végeredmény

Ha szabad megtudni mi pézzé teszel ilyet?

Én is az idén veszek téli gumit sajna, és előtte ha már nincs is a felnin gumi gondoltam rendbe vágom, hogy remélhetőleg kibírja a gumit...

Másik érdekelne a véleményed erről a festékről;

http://auto-motor.vatera.hu/auto_motor_apo...1475439196.html

Konkrétan a problémám, a hátsó sárvédő ív pereme kezdett el pattogni a rozsdától, illetve a tankbeömlő belül, a motorháztető pereme stb. Szóval drótkoronggal fémig vissza akarom nyalni a rozsdát és a festéket és spray-s alapozó után ilyennel színre fújni.

Tartóssága érdekelne, vagy más megoldás amit otthon kitudnék vitelezni, mivel ez már nem az az autó amire költeni akarok... De állapotának romlását ha már megállítani nem tudom, de lehető legjobban le akarom lassítani.

(Előre láthatólag 3-4évet kellene kibírnia)

Segítséged előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ha szabad megtudni mi pézzé teszel ilyet?

Én is az idén veszek téli gumit sajna, és előtte ha már nincs is a felnin gumi gondoltam rendbe vágom, hogy remélhetőleg kibírja a gumit...

Másik érdekelne a véleményed erről a festékről;

http://auto-motor.vatera.hu/auto_motor_apo...1475439196.html

Konkrétan a problémám, a hátsó sárvédő ív pereme kezdett el pattogni a rozsdától, illetve a tankbeömlő belül, a motorháztető pereme stb. Szóval drótkoronggal fémig vissza akarom nyalni a rozsdát és a festéket és spray-s alapozó után ilyennel színre fújni.

Tartóssága érdekelne, vagy más megoldás amit otthon kitudnék vitelezni, mivel ez már nem az az autó amire költeni akarok... De állapotának romlását ha már megállítani nem tudom, de lehető legjobban le akarom lassítani.

(Előre láthatólag 3-4évet kellene kibírnia)

Segítséged előre is köszönöm!

4500 Forintért csinálom a fent említett festést.

A problémádra nagyon nehéz megfelelő választ adni.... Nagyon sokan keresnek fel ilyen kéréssel! Ez kb olyan mint az egyszeri lány, aki alig várja hogy a buliba az a három srác jól meg**nézze.... De a szüzességét nem akarja elveszíteni. Vagy a kecske is jól lakjon de a káposzta is megmaradjon!

Nem tudom érted e??

Mit jelent bővebben az hogy nem akarsz költeni rá? Ha 3-4 évet szeretnél a javításnak, akkor bizony bele kell nyúlnod a zsebedbe. Amit fent említettél meg lehet csinálni de nagyon ronda lesz.....

Mindegy... Tudom hogy a fényezés az utolsó amire költenek az emberek! Minden fontosabb....kell klíma, ledesítés, meg utólagos fordulatszámérő, villanyablak, szervó.... De a szétdűlt kasznira nincs pénz!! Persze vannak fontosabb dolgok a kasztninál, de nem ezek...(nem rád célzok, akinek nem inge.....)

No mindegy...úgyis csak falra hányt borsó....

A drótkorongot felejtsd el! Olyan karcokat teszel bele amit soha nem tüntetsz el! Tegyél egy lamellás korongot flexre, és csiszold le fémig a rozsdát. Ha megvan, valamilyen rozsdagátló alapozóval fújd le, száradás után gitteld le hogy egy magasságba legyen az épp felülettel. Több rétegbe gittelj, csiszolj gittelj, egyre finomabb papírral, míg nem teljesen sima nem lesz és a durva karcok eltűnnek. (azt már említettem, hogy a fényezők nem gittelnek, hanem kittelnek? Csak a szakzsargon hívja gittelésnek)

Ha teljesen sima, jöhet a szórógitt, vagy füller...Azért hogy a gitt ne szívja el a színt. Ha megszárad a füller, vizesen csiszold meg 800-as majd 1000-es vízpapírral, és mehet rá a bázis és a lakk....hogyha metál. Ha sima akril akkor értelem szerűen csak a szín. Azt mondanom se kell, hogy minden réteg és folyamat között portalanítás, zsírtalanítás.

Ha valamit kihagytam volna, nosza neki kérdezz rá bátran! :lol:

Link to comment
Megosztás:

4500 Forintért csinálom a fent említett festést.

A problémádra nagyon nehéz megfelelő választ adni.... Nagyon sokan keresnek fel ilyen kéréssel! Ez kb olyan mint az egyszeri lány, aki alig várja hogy a buliba az a három srác jól meg**nézze.... De a szüzességét nem akarja elveszíteni. Vagy a kecske is jól lakjon de a káposzta is megmaradjon!

Nem tudom érted e??

Mit jelent bővebben az hogy nem akarsz költeni rá? Ha 3-4 évet szeretnél a javításnak, akkor bizony bele kell nyúlnod a zsebedbe. Amit fent említettél meg lehet csinálni de nagyon ronda lesz.....

Mindegy... Tudom hogy a fényezés az utolsó amire költenek az emberek! Minden fontosabb....kell klíma, ledesítés, meg utólagos fordulatszámérő, villanyablak, szervó.... De a szétdűlt kasznira nincs pénz!! Persze vannak fontosabb dolgok a kasztninál, de nem ezek...(nem rád célzok, akinek nem inge.....)

No mindegy...úgyis csak falra hányt borsó....

A drótkorongot felejtsd el! Olyan karcokat teszel bele amit soha nem tüntetsz el! Tegyél egy lamellás korongot flexre, és csiszold le fémig a rozsdát. Ha megvan, valamilyen rozsdagátló alapozóval fújd le, száradás után gitteld le hogy egy magasságba legyen az épp felülettel. Több rétegbe gittelj, csiszolj gittelj, egyre finomabb papírral, míg nem teljesen sima nem lesz és a durva karcok eltűnnek. (azt már említettem, hogy a fényezők nem gittelnek, hanem kittelnek? Csak a szakzsargon hívja gittelésnek)

Ha teljesen sima, jöhet a szórógitt, vagy füller...Azért hogy a gitt ne szívja el a színt. Ha megszárad a füller, vizesen csiszold meg 800-as majd 1000-es vízpapírral, és mehet rá a bázis és a lakk....hogyha metál. Ha sima akril akkor értelem szerűen csak a szín. Azt mondanom se kell, hogy minden réteg és folyamat között portalanítás, zsírtalanítás.

Ha valamit kihagytam volna, nosza neki kérdezz rá bátran! :P

Tank-nyílás és környékét is vállalsz? :D

Link to comment
Megosztás:

Ááá ha rendesen ki van lakatolva, legalább 4-5 nap! Nem azért mert lusta vagyok, hanem mert van egy főállásom is! :D

Itt is bocsi a jonagy kimaradásért, mentségemre, tul vagyok egy költözésen. Amugy az előbbi kérdés volt mindig is a kedvencem! Ugyan nem akarok senkit megbántani, főleg nem az előttem kérdezőt.. De egyik nagy kedvencem volt mikor egy VW buszt hozott a kedves tulaj nem tul szépen kilakatolva (hogy finom legyek) majd a kérdés: Akkor holnap vagy holnapután legkésőbb jöhetek érte! Válasz: Jöhetsz, csak ugyanigy fog kinézni... És nem értette! Mégegyszer irom, nem báántésnak szántam, inkább egy történet a sok közül! Alex meg jókat mond, jókat ir, ha betartod, valóban szép is lehet az eredmény és kibirja azt a pár évet amt gondolsz!

Link to comment
Megosztás:

Itt is bocsi a jonagy kimaradásért, mentségemre, tul vagyok egy költözésen. Amugy az előbbi kérdés volt mindig is a kedvencem! Ugyan nem akarok senkit megbántani, főleg nem az előttem kérdezőt.. De egyik nagy kedvencem volt mikor egy VW buszt hozott a kedves tulaj nem tul szépen kilakatolva (hogy finom legyek) majd a kérdés: Akkor holnap vagy holnapután legkésőbb jöhetek érte! Válasz: Jöhetsz, csak ugyanigy fog kinézni... És nem értette! Mégegyszer irom, nem báántésnak szántam, inkább egy történet a sok közül! Alex meg jókat mond, jókat ir, ha betartod, valóban szép is lehet az eredmény és kibirja azt a pár évet amt gondolsz!

Ha nem lenne főállása, vagy ez lenne, akkor gondoltam beleférne két napba. Úgy még elvittem volna, (csak van Zircen panzió :P ) de így már sajna nem fér bele. Hacsak nem hétfő délelőttől péntek estig meg tudja csinálni... :D

Link to comment
Megosztás:

Itt is bocsi a jonagy kimaradásért, mentségemre, tul vagyok egy költözésen. Amugy az előbbi kérdés volt mindig is a kedvencem! Ugyan nem akarok senkit megbántani, főleg nem az előttem kérdezőt.. De egyik nagy kedvencem volt mikor egy VW buszt hozott a kedves tulaj nem tul szépen kilakatolva (hogy finom legyek) majd a kérdés: Akkor holnap vagy holnapután legkésőbb jöhetek érte! Válasz: Jöhetsz, csak ugyanigy fog kinézni... És nem értette! Mégegyszer irom, nem báántésnak szántam, inkább egy történet a sok közül! Alex meg jókat mond, jókat ir, ha betartod, valóban szép is lehet az eredmény és kibirja azt a pár évet amt gondolsz!

Köszi! :D

Amúgy járható útnak tartom, hogy inkább hozzák ide úgy ahogy a rozsda megette, és majd én elviszem lakatoshoz.... Sok kellemetlenségtől mentenénk meg egymást!

Ha nem lenne főállása, vagy ez lenne, akkor gondoltam beleférne két napba. Úgy még elvittem volna, (csak van Zircen panzió :P ) de így már sajna nem fér bele. Hacsak nem hétfő délelőttől péntek estig meg tudja csinálni... :D

Ezért is írtam, hogy tudok Győrtől 5Km-re egy remek fényezőt..... Nem figyelsz, nem fülelsz? :P Ha kell PÜ-be küldöm a nevét telefonszámát..... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :P

Amúgy járható útnak tartom, hogy inkább hozzák ide úgy ahogy a rozsda megette, és majd én elviszem lakatoshoz.... Sok kellemetlenségtől mentenénk meg egymást!

Ezért is írtam, hogy tudok Győrtől 5Km-re egy remek fényezőt..... Nem figyelsz, nem fülelsz? :D Ha kell PÜ-be küldöm a nevét telefonszámát..... :D

Zirc sincs nagyon messze. De ha nem akarod nem kell megcsinálni. :P

Link to comment
Megosztás:

Zirc sincs nagyon messze. De ha nem akarod nem kell megcsinálni. :D

A fenébe, lebuktam.... :P :)

Ha nem túl sürgős, jövőre júli első hétvégéjén Zircen 3-napos buli lesz, azalatt elkészülhet :D :P

Nem úgy volt hogy akkor lesz egy mini tali??

Milyen minőségben? A harmadik napon már tuti minden vonal egyenes lenne. :D

Még csak akkor lenne igazán egyenes :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A héten meghúzták a lökháritómat!A meghúzás nagy részét kézzel le tudtam dörzsölni!De maradtak karcok!Valamelyik kicsit mélyebb is!Színrefújt lökhárítóról van szó!És az lenne a kérdésem,hogy mivel tudom helyrehozni?Legalább ne lehessen annyira látni!

Előre is köszi!

Üdv.:zozo

Az mit takar bővebben, hogy kézzel le tudtad "dörzsölni"? :D :P Mutass egy képet róla....

Link to comment
Megosztás:

Az mit takar bővebben, hogy kézzel le tudtad "dörzsölni"? :D :P Mutass egy képet róla....

Szia Alex.

Meg tudnád mondani a kocsim színkódját? Egy fél tenyérnyi foltozás lesz rajta, a jobb küszöb hátsó vége. Van egy kasznis ismerős aki megcsinálja, és le is fujja. Szerencsére csak ennyi a bibi.

A csomagtérajtó az kuka lesz. Majd valamikor keresek bontóban ilyen színűt. Azt nem érdemes kasznizni. Az üveg bal alsó sarkánál már olyan, mintha el lenne törve. :P És alul a kéder alatt végig rügyezik.

Link to comment
Megosztás:

Szia Alex.

Meg tudnád mondani a kocsim színkódját? Egy fél tenyérnyi foltozás lesz rajta, a jobb küszöb hátsó vége. Van egy kasznis ismerős aki megcsinálja, és le is fujja. Szerencsére csak ennyi a bibi.

A csomagtérajtó az kuka lesz. Majd valamikor keresek bontóban ilyen színűt. Azt nem érdemes kasznizni. Az üveg bal alsó sarkánál már olyan, mintha el lenne törve. :D És alul a kéder alatt végig rügyezik.

Szeva Tiv barátom!

L146 :P Több árnyalat van, kártyázni kell ugye azt tudod....

Link to comment
Megosztás:

Az mit takar bővebben, hogy kézzel le tudtad "dörzsölni"? :D :P Mutass egy képet róla....

Bordó színű a verda mint ahogy a képen is látszik!És egy fekete színű autó húzta meg!És az én lökhárítómon fehér húzási nyomok vannak!És ezt a fehér húzást le tudtam törölni kézzel!Gondolom nem ment olyan mélyre!Mintha csak egy érintőt vett volna!

http://kepfeltoltes.hu/view/110930/F_nyk_p...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110930/F_nyk_p...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bordó színű a verda mint ahogy a képen is látszik!És egy fekete színű autó húzta meg!És az én lökhárítómon fehér húzási nyomok vannak!És ezt a fehér húzást le tudtam törölni kézzel!Gondolom nem ment olyan mélyre!Mintha csak egy érintőt vett volna!

http://kepfeltoltes.hu/view/110930/F_nyk_p...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110930/F_nyk_p...ltoltes.hu_.jpg

Szépen elrendezte...a fehér részek a lakk sérülése. Erős gépi polírozással lehet finomítani,(ez azt jelenti, hogy fényező, kellő szaktudással) eltüntetni teljesen, nem lehet....Csak ha újra tábla :D ! Mennyit csengetett aki meghúzta?

Link to comment
Megosztás:

Szépen elrendezte...a fehér részek a lakk sérülése. Erős gépi polírozással lehet finomítani,(ez azt jelenti, hogy fényező, kellő szaktudással) eltüntetni teljesen, nem lehet....Csak ha újra tábla :D ! Mennyit csengetett aki meghúzta?

Ez nem jó hír! :P Sajnos semennyit mert meglépet! :P A házunk elött húzta meg!Enyhén volt magas akkor a vérnyomásom!Fényezőhöz tuti nem tudom elvinni!Nincs rá annyim!Meg most első gátlót kell cserélnem!Itthon meg nincs gépem!Holnap meprobálom kézzel megpolírozni!Hátha sikerül valamit javítanom rajta!Azért köszi a tanácsot!

De mivel,hogy kézzel le tudtam úgy törölni igy nem olyan nagy a sérülés!Csak most nem tudok képet csinálni mert már sötét van!

De majd holnap reggel!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.