Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

"200 után már szinte alig moccant meg" ez a resz tetszik :D :icon13:azt gondoltad na most jonn meg az igazi papi :icon6:

de felvágósak vagyunk! te kérdezted én válaszoltam. nem mondtam egy szóval se, hogy ott még mennie kellene.

igazából az is meglepett, hogy ennyi a vége (óraszerint). Igen 10%-ot csal!

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki segíteni gps témában? Lesz a kocsiban riasztó, de szeretnék egy gps követőt is bele. Van-e valakinek tapasztalata ilyennel, hol és milyet érdemes venni, milyen árban van, stb. Jó lenne, ha lopásnál egy gsm modul hívna vagy smst küldene, és a gps infókat küldene telefonra vagy netre, hogy éppen hol a kocsi. Esetleg egyéb biztonsági javaslat?

Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki segíteni gps témában? Lesz a kocsiban riasztó, de szeretnék egy gps követőt is bele. Van-e valakinek tapasztalata ilyennel, hol és milyet érdemes venni, milyen árban van, stb. Jó lenne, ha lopásnál egy gsm modul hívna vagy smst küldene, és a gps infókat küldene telefonra vagy netre, hogy éppen hol a kocsi. Esetleg egyéb biztonsági javaslat?

Köszi :)

Váltózár! Defend lock márkát tudom ajánlani! :) Esztétikusan alakítják ki, nekem is ilyen van... :) nagyjából 45-50ezer ft

Többet ér mint az ilyen GPS-es telefonos cuccok, ezeket egy zsebben tartott házilag könnyen elkészíthető kütyüvel blokkolhatják, onnantól meg semmit nem ér, közben meg baromi drága...

Esetleg még a pajzs védelem ami nem rossz csak nagyon drága, meg az uv gravírozásnak lehet visszatartó ereje:)

Link to comment
Megosztás:

Váltózár! Defend lock márkát tudom ajánlani! :) Esztétikusan alakítják ki, nekem is ilyen van... :) nagyjából 45-50ezer ft

Többet ér mint az ilyen GPS-es telefonos cuccok, ezeket egy zsebben tartott házilag könnyen elkészíthető kütyüvel blokkolhatják, onnantól meg semmit nem ér, közben meg baromi drága...

Esetleg még a pajzs védelem ami nem rossz csak nagyon drága, meg az uv gravírozásnak lehet visszatartó ereje:)

Köszi :)

Igen, a mobil blokkolás az egy nagy hátrány, de nem gondoltam, hogy házilag is elkészíthető, azt hittem ez egy bonyolult dolog. Megnéztem ezt a pajzs védelmet, de nem igazán értem mi is ez? Az alap pajzs az a motorháztető zár? Úgy nézem, hogy a sokféle védelem együttes használata érne valamit, de az meg jópár 100 ezret kitehet :( Kár, hogy nen a sokkal drágább autókat lopják csak :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi :)

Igen, a mobil blokkolás az egy nagy hátrány, de nem gondoltam, hogy házilag is elkészíthető, azt hittem ez egy bonyolult dolog. Megnéztem ezt a pajzs védelmet, de nem igazán értem mi is ez? Az alap pajzs az a motorháztető zár? Úgy nézem, hogy a sokféle védelem együttes használata érne valamit, de az meg jópár 100 ezret kitehet :( Kár, hogy nen a sokkal drágább autókat lopják csak :D

http://www.aubiz.hu/ Ezért mondtam a váltózárat, meg Colinnal együtt az Uv gravírozást, amit linkeltem oldal ott a kettő kijön 65000ft-ból...:) Ez, kiegészülve a gyári technikával elég visszatartóerővel kell, hogy bírjon:)!

Link to comment
Megosztás:

http://www.aubiz.hu/ Ezért mondtam a váltózárat, meg Colinnal együtt az Uv gravírozást, amit linkeltem oldal ott a kettő kijön 65000ft-ból... :) Ez, kiegészülve a gyári technikával elég visszatartóerővel kell, hogy bírjon:)!

Akkor ez lesz :) Garancia elvesztését a váltózár beépítése nem okoz ugye? Nehogy "illetéktelen beavatkozás" néven elálljanak a garitól (ha pl pont a váltóval lenne gond).

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez lesz :) Garancia elvesztését a váltózár beépítése nem okoz ugye? Nehogy "illetéktelen beavatkozás" néven elálljanak a garitól (ha pl pont a váltóval lenne gond).

Nem, nem veszíted el, nekem is új kora óta van benne!:)

Márkaszervizben is szerelnek (én oda vinném) illetve van a defend lock váltózáraknak gyári cikkszáma is:)!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Akkor azt hiszem, hogy a pajzs védelmet belerakatom. Mellé kell-e (érdemes-e) még a váltózár, vagy a pajzs védelemmel ellátott kocsit úgysem tudják elvinni? Ha meg trélerezik, akkor mindegy mi és mennyi van benne.

Más:

Állófűtéssel valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Meglett tegnap az autó. Minden szép és jó :) 1 kérdés: nektek is van-e a bal oldali szellőző és a lámpakapcsoló közötti résben valami vezeték, végén vagy leddel (bár világítani eddig nem láttam), vagy érzékelővel? Az mi lehet?

A részecskeszűrő kb mennyi km-enként égeti ki magát?

Link to comment
Megosztás:

J-hez van valami okosság, mint mondjuk a H astránál a teszt mód előhívása? Mert ahhoz képest hogy dízel, elég hamar felmegy a vízhőfok mutató, arra lennék kíváncsi, vajon jól mérhet-e, vagy "programozott", hogy pl 75-100 között stabil 90et mutasson? Hallottam ilyet, csak azért kérdezem, mert úgy tudtam, hogy dízel lassan melegszik, de nekem 2-3 km aztán 90-nél van a mutató.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ahogy a többiek is írták, én is inkább a DefendLockot ajánlom, vagy a Pajzsot. A GPS-nek általában havidíja is van (4-8 ezer birodalmi váltó), és tényleg könnyen kiiktatható. Egy GPS blokkolót meg lehet venni legálisan egy boltban, vagy össze is lehet dobni, ezután szabad a pálya. Azért a váltózár mellé jó, ha van más védelmed is.

Én a kínaiaktól vettem "eredeti" :) GPS-es nyomkövetőt.

Csak egy prepaid-es kártya kell bele, ami kb. 2-2,5eFt/év.

Ha a kocsi ajtaját kinyitják, akkor már küldi az sms-t, távolról le lehet kérdezni az autó helyét, leállítani a motor-t, belehallgatni az utastérbe, stb.

Saját akksija van, amivel kb. 3-4 napig elvan.

Való igaz, hogy egy GSM blokkolóval hatástalanítható, de ekkor ők sem tudnak telefonálni, ha meg ezt a blokkolót kikapcsolják, abba a pillanatban küldi az sms-t az utolsó koordinátáról, amit 1 percenként megismétel, amit távolról ki lehet kapcsolni.

(amúgy nem tudom mennyire jellemző, hogy a tolvajok ilyen zavarókkal járnak)

Egymagában azonban tényleg kevés, de szerintem 25-töt megér, meg havonta azt a 200Ft-tot.

Amúgy az ebay.hu-n lőttem kb. 1 éve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Régi FAstrám van, vezérműszíjat kell cserélnem, és vele illik a feszítőt is cserélni. Ezt eddig 2-3 alkalommal így is tettem, de most hallottam, hogy a szíj és a feszítő mellett a vízpumpát is kell cserélni mindig. Ez tényleg így van, vagy csak túlbuzgó szerelővel találkoztam.Egyébként a vízpumpa a legutobbi , 3. szíjcserénél volt cserélve, és hát most annak semmi hibajelensége.....

Előre is köszi a választ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.