Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Kíváncsi leszek a fejleményekre, mert én is jártam így a benzinpumpával 2szer, és nekem is X14XE Caravanom van mellesleg.

És nálad végül mi lett a megoldás, hogy indult be?

Egyelőre megnéztük a relét, az kattog rendesen indítózásnál. A rövidzárat megcsináltuk a 30-87 -es pont között, de a szivattyút nem hallottuk, hogy csinálna valamit. Alábújtam, kalapáccsal kicsit megütögettem a szivattyú vázát, a csatlakozásokat megnéztem, de nem segített. Úgy tűnik marad a szerviz. Megírom, ha túlvagyunk az egészen.

Link to comment
Megosztás:

És nálad végül mi lett a megoldás, hogy indult be?

Egyelőre megnéztük a relét, az kattog rendesen indítózásnál. A rövidzárat megcsináltuk a 30-87 -es pont között, de a szivattyút nem hallottuk, hogy csinálna valamit. Alábújtam, kalapáccsal kicsit megütögettem a szivattyú vázát, a csatlakozásokat megnéztem, de nem segített. Úgy tűnik marad a szerviz. Megírom, ha túlvagyunk az egészen.

Ütögetésre elindult az első alkalommal, de 10 perc út után megálltam a szerviznél > csere. (Ütögetés indítózás KÖZBEN.)

A második eset ütögetésre se indult el, az egy éves (se) pumpa volt > garis csere lett belőle.

Én szerintem többször is hagytam teljesen kiürülni a tankot, azzal nem használtam neki túl sokat.

Elvileg, ha ráadod a gyújtást és valaki fülel leszedett tanksapkánál, akkor 2-3 mp-re indul a pumpa, majd le is áll - ha nem, akkor tényleg beszart.

A relének szerintem csak 2-t kéne kattannia indítózásnál, be és ki. Nem? Ha tovább kattog, akkor nem az van, hogy kevés a delej az indításhoz (aksihalál)? Csak kérdezem.

Keress rá az AC pumpára itt a fórumban, írtak itt már sok érdekeset (pl. hogy sziszegve jár mielőtt behal, onnan tudod hogy valamikor baj lesz).

Link to comment
Megosztás:

Ütögetésre elindult az első alkalommal, de 10 perc út után megálltam a szerviznél > csere. (Ütögetés indítózás KÖZBEN.)

A második eset ütögetésre se indult el, az egy éves (se) pumpa volt > garis csere lett belőle.

Én szerintem többször is hagytam teljesen kiürülni a tankot, azzal nem használtam neki túl sokat.

Elvileg, ha ráadod a gyújtást és valaki fülel leszedett tanksapkánál, akkor 2-3 mp-re indul a pumpa, majd le is áll - ha nem, akkor tényleg beszart.

A relének szerintem csak 2-t kéne kattannia indítózásnál, be és ki. Nem? Ha tovább kattog, akkor nem az van, hogy kevés a delej az indításhoz (aksihalál)? Csak kérdezem.

Keress rá az AC pumpára itt a fórumban, írtak itt már sok érdekeset (pl. hogy sziszegve jár mielőtt behal, onnan tudod hogy valamikor baj lesz).

Nem mindegyik vezérlő tölti fel előre benzinnel a rendszert. Pl az enyém sem. Sem a régi vezérlőm, sem a mostani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És nálad végül mi lett a megoldás, hogy indult be?

Egyelőre megnéztük a relét, az kattog rendesen indítózásnál. A rövidzárat megcsináltuk a 30-87 -es pont között, de a szivattyút nem hallottuk, hogy csinálna valamit. Alábújtam, kalapáccsal kicsit megütögettem a szivattyú vázát, a csatlakozásokat megnéztem, de nem segített. Úgy tűnik marad a szerviz. Megírom, ha túlvagyunk az egészen.

Én pl a biztosítékának a helyére kötöttem be sorban egy multimétert, árammérő állásban. Aztán indítózásnál a 6,5A-es áramfelvételt sokaltam, tehát bedöglött. 1A körüli áramerősséget kéne felvenni üzemszerűen.

Link to comment
Megosztás:

Ütögetésre elindult az első alkalommal, de 10 perc út után megálltam a szerviznél > csere. (Ütögetés indítózás KÖZBEN.)

A második eset ütögetésre se indult el, az egy éves (se) pumpa volt > garis csere lett belőle.

Én szerintem többször is hagytam teljesen kiürülni a tankot, azzal nem használtam neki túl sokat.

Elvileg, ha ráadod a gyújtást és valaki fülel leszedett tanksapkánál, akkor 2-3 mp-re indul a pumpa, majd le is áll - ha nem, akkor tényleg beszart.

A relének szerintem csak 2-t kéne kattannia indítózásnál, be és ki. Nem? Ha tovább kattog, akkor nem az van, hogy kevés a delej az indításhoz (aksihalál)? Csak kérdezem.

Keress rá az AC pumpára itt a fórumban, írtak itt már sok érdekeset (pl. hogy sziszegve jár mielőtt behal, onnan tudod hogy valamikor baj lesz).

Nem, mert az önindító áramfelvétele sokkal nagyobb mint a benzinpumpáé. Ha meg tudja forgatni a motort, akkor tudja pörgetni a pumpát is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De akkor ott más a pumpa és van benne visszacsapó szelep, nem? :icon14: :rolleyes:

Enyémben nincs, a pumpa meg 1.4-től 1.8-ig ugyanaz (központis esetén). Nem is mindegy, hogy leállítás után pár perccel indítom, vagy órákkal később. Előbbinél szinte azonnal röffen, utóbbinál meg azért kell indítózni sokat, ahhoz képest.

Amúgy spzoli mondta nekem anno, hogy az ő SZR-e vagy SE-je előre töltött. Amit adott vezérlőt, ez sem tölt előre. Bár már megrajzoltam erre a plusz elektronikát, hogy gyújtásra 3mp-ig kapcsolja a relét.

Link to comment
Megosztás:

Enyémben nincs, a pumpa meg 1.4-től 1.8-ig ugyanaz (központis esetén). Nem is mindegy, hogy leállítás után pár perccel indítom, vagy órákkal később. Előbbinél szinte azonnal röffen, utóbbinál meg azért kell indítózni sokat, ahhoz képest.

Amúgy spzoli mondta nekem anno, hogy az ő SZR-e vagy SE-je előre töltött. Amit adott vezérlőt, ez sem tölt előre. Bár már megrajzoltam erre a plusz elektronikát, hogy gyújtásra 3mp-ig kapcsolja a relét.

Hát aki nem vágja annyira a villanyt az megoldja egy nyomógombal manuálisan indítás előtt a feltöltést, de te faragjál bele valami elektronikát. :D

Sziasztok,

A manuális állítású fényszórót át lehet alakítani motoros állításúra? esetleg elég a manuális állítót kicserélni az állító motorra?

Üdv! Márkától függ, az egyikben fix a kézi tekerő a másikban átrakható, meg kell nézni a hátulját.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Feltenném itt is a kérdésem :icon1: <_<

1. Milyen időközönként kellene cserélni a gyújtáselosztó fedelet és a rotort? (X14NZ) Esetleg egyéb karbantartást igényel?
2. Honnan tudom eldönteni, hogy melyik típusú való az enyémbe? (Cromax-on talátam: Bosch, Lucas, "X típusú"-t is...)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Feltenném itt is a kérdésem :icon1: <_<

1. Milyen időközönként kellene cserélni a gyújtáselosztó fedelet és a rotort? (X14NZ) Esetleg egyéb karbantartást igényel?

2. Honnan tudom eldönteni, hogy melyik típusú való az enyémbe? (Cromax-on talátam: Bosch, Lucas, "X típusú"-t is...)

Köszönöm!

Üdv, hát ha belenézel és megvannak nagyjából a szegmensek a közepén a grafit rúd, és a kocsi is rendben működik akkor jó még úgy tudom nincs írva rá csereperiódus. Úgy rémlik a Bosch világos barna a Lucas meg fekete.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, hát ha belenézel és megvannak nagyjából a szegmensek a közepén a grafit rúd, és a kocsi is rendben működik akkor jó még úgy tudom nincxs írva rá csereperiódus. Úgy rémlik a Bosch világos barna a Lucas meg fekete.

Igazából egy-egy reggel előfordult, hogy 3 hengerezett indításkor, de hamar magához tért, ezért gondoltam, hogy az érintkezőket felcsiszolom kicsit, illetve megnézem a szervizkönyvbe mikor is volt cserélve (családba volt a kocsi előtte, szóval tutira valós ami benne van)...

Ez eddig oké, hogy a Lucas fekete, a Bosch világosbarnás, de mi ez az X-Típusú? Honnan lehet tudni melyik való az enyémbe?

Rászűrve a paraméterekre ezt találtam:

link

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Igazából egy-egy reggel előfordult, hogy 3 hengerezett indításkor, de hamar magához tért, ezért gondoltam, hogy az érintkezőket felcsiszolom kicsit, illetve megnézem a szervizkönyvbe mikor is volt cserélve (családba volt a kocsi előtte, szóval tutira valós ami benne van)...

Ez eddig oké, hogy a Lucas fekete, a Bosch világosbarnás, de mi ez az X-Típusú? Honnan lehet tudni melyik való az enyémbe?

Rászűrve a paraméterekre ezt találtam:

link

Köszönöm!

Ránézésre megállapítható, A Bosch narancssárga színű, és pattintós fülek tartják, a Lucas fekete, és 2 csavar tartja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igazából egy-egy reggel előfordult, hogy 3 hengerezett indításkor, de hamar magához tért, ezért gondoltam, hogy az érintkezőket felcsiszolom kicsit, illetve megnézem a szervizkönyvbe mikor is volt cserélve (családba volt a kocsi előtte, szóval tutira valós ami benne van)...

Ez eddig oké, hogy a Lucas fekete, a Bosch világosbarnás, de mi ez az X-Típusú? Honnan lehet tudni melyik való az enyémbe?

Rászűrve a paraméterekre ezt találtam:

link

Köszönöm!

3 hengerezni akkor is szokott amikor bepárásodik az elosztó belső része, és amíg ki nem szárad csak 3 henger jár. Nem tudom mit akar jelenteni az a X a leírásban , de szerintem neked ez kellene:https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600239-gyujtas-elosztofedel/142006-gyujtas-elosztofedel-opel-astra-f-corsa-b-1_2-1_4-bosch

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A manuális állítású fényszórót át lehet alakítani motoros állításúra? esetleg elég a manuális állítót kicserélni az állító motorra?

Vectrába én már jópárba belefaragtam a motort, boschba is, carelloba is, de astránál nem olyan egyszerű szétszedni a lámpát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem óhaj működni se a belső, se a csomagtér világításom. A kapcsolóknál van áram, igaz csak 4Volt.. De az izzók foglalatához mar semmi sem jut el. Mondtak olyat, hogy a bal első küszöbborítás alatt, illetve a vezetőülésnél a szőnyeg alatt vannak kis fémhüvellyel összeadva a drótok, ott szok elrohadni. De ott épek a csatlakozások. Tovább bontani vakra nem merem. Van valakinek ezzel tapasztalata? Köszönöm előre is. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem óhaj működni se a belső, se a csomagtér világításom. A kapcsolóknál van áram, igaz csak 4Volt.. De az izzók foglalatához mar semmi sem jut el. Mondtak olyat, hogy a bal első küszöbborítás alatt, illetve a vezetőülésnél a szőnyeg alatt vannak kis fémhüvellyel összeadva a drótok, ott szok elrohadni. De ott épek a csatlakozások. Tovább bontani vakra nem merem. Van valakinek ezzel tapasztalata? Köszönöm előre is. :)

Üdv...hát teljesen más kör a belső világítás és a csomagtéré. Minden lámpánál illetve előtte már a kapcsolóknál is fix 12Volnak kell lennie, a kapcsolóval testet kapcsolsz, illtve a világítás kapcsoló kihúzásával is. Így sem működik vagy csak ajtónyitásra nem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Volt pár gondom a gyújtással, de szerencsére megoldódott, már csak az van, hogy az új gyertyahézagot kéne beállítani. NGK 2 pólusút adtak motorkód alapján, és aztmondták lpg-hez ezt vigyem. Be is raktam, de néha rángatott és benzinen indítás után egy kis ideig egyenetlenül járt, de aztán kisimult és a minden. Mondtam a szerelőmnek, azt mondta hogy állítsam a hézagot 0,7mm-re. Meg is volt, szépen jár és nem is rángat, de mintha gyengébb lenne egy picit. A kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek mekkora kéne legyen a hézag? A dobozból kivéve 0,5 és 0,6 között voltak.

Link to comment
Megosztás:

Megnézem, a 20-ast piszkáltam, mintha az vonatkozna rá.

A 24-esen van a rádió, a kijelzője, stb..de az jó.

24-es biztin van a belső világítás.

Üdv!

Volt pár gondom a gyújtással, de szerencsére megoldódott, már csak az van, hogy az új gyertyahézagot kéne beállítani. NGK 2 pólusút adtak motorkód alapján, és aztmondták lpg-hez ezt vigyem. Be is raktam, de néha rángatott és benzinen indítás után egy kis ideig egyenetlenül járt, de aztán kisimult és ######a minden. Mondtam a szerelőmnek, azt mondta hogy állítsam a hézagot 0,7mm-re. Meg is volt, szépen jár és nem is rángat, de mintha gyengébb lenne egy picit. A kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek mekkora kéne legyen a hézag? A dobozból kivéve 0,5 és 0,6 között voltak.

A gyári érték 0.7-0.8- de ezt ugye benzinre írták.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.