Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Pedig kell hozzá még sebesség jeladó, másik olajgomba és a 26 pines csatlakozó.

Volt már ilyenről szó itt: http://www.opelforum.hu/topic/16-elektromos/?p=936092

Egy levelezésből kedvcsinálónak vagy elrettentésnek: :D

"Nem tudom működik-e egyáltalán a kijelződ és van-e benne az a két izzó, ami az LCD-t világítja meg? Ha másképpen nem, akkor akár 1 izzóval is érdemes kipróbálni mielőtt sokat költenél rá (1x az egyik 1x a másik foglalatba téve teszteléskor), hogyha rákötöd a pozitívot és a testet ill. bekötöd az LCD- megvilágító izzókat, akkor működik-e a műszeregység?

Ehhez egyszer testre (-) kell kötni a 26 pines csati 9-es 10-es és 11-es lábait.

Másodszor pozitívra kell kötni a 26 pines csati 5-ös és 15-ös lábait.

Ezeket érdemes a teszt erejéig egybe kötni és az akku megfelelő pólusaihoz érinteni. Ekkor világítani fog az LCD és lefut a teszt, ami minden piktogramot bekapcsol az LCD-n, a középső kijelzőn először megjelenik a 125 vagy 127, utána pedig 288 és visszaáll nullára.

Ha nincs meg az LCD-hez az izzó, akkor pl. a Láng-tól ez a cikkszám az. (már ez sem filléres dolog)

Első körben eddig kellene eljutni, és hogy a kis kapcsoló két állásában mit mutat teszteléskor a kijelző.

A sebesség jeladó bekötéséhez, oda kell vinni a testet (barna) és a pluszt (fekete) és vissza kell hozni a sebességjelet (piros/kék) 26 pines csati 21-es lábára.

Az olajgombától az egyik vezeték most is megvan és dugós, ezt kell majd bekötni a 26 pines csati 22-es lábára (kék/zöld) A másik vezetéket az be kell majd húzni, ezt kell majd az olajgomba másik lábára kötni (ez lesz anyával rögzítve) és a 26 pines csati 12-es lábára kötni (kék/sárga lenne eredetileg)

Nem akarlak elkeseríteni, de csak az az olajgomba jó, amelyikre 17e.Ft-os árat írnak azon az oldalon (calibra olajgomba). Közben találtam olcsóbbat is. Körül kell nézni bontóban is ha van rá lehetőséged.

A sebesség jeladót a váltón a bowden helyére kell majd betekerni, és vinni kell neki 3 vezetéket, egy gyújtás+, egy test, és egy sebességjel. A sebességjelet kell majd bekötni a 26 pines csati 21-es lábára."

Ha minden megvan utána érdemes nekiállni, mert a mostani két csatit teljesen át kell pinezni (csak az egyik marad meg és egészen más bekötéssel mint most) ill. a 26 pines csatira kell bekötni ami oda való. Ezt a külföldi oldalak alapján lehet megcsinálni (kadett digi ill. astra kmó bekötése), de ez onnan kiolvasható.

Egyébként a vezetékszínek a kadettben és az astrában egyeznek, azzal nincs gond. ;) (kivéve, a nagyon fiatal lengyel astrákat)

Üdv!

Látom nagyon értesz ezekhez az órákhoz. Én egy vectra a kijelzovel kapcsolatban kérnek segitseget. Astra f -be menne bele 1994-es. Le tudnád írni ezt az órát is hogyan kell tesztelni és átalakítani? És hogy milyen külön jeladót kell beszerezni hozzá ami nincs az astrában?

Köszönöm!

Módosítva : Ferrry11
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Látom nagyon értesz ezekhez az órákhoz. Én egy vectra a kijelzovel kapcsolatban kérnek segitseget. Astra f -be menne bele 1994-es. Le tudnád írni ezt az órát is hogyan kell tesztelni és átalakítani? És hogy milyen külön jeladót kell beszerezni hozzá ami nincs az astrában?

Köszönöm!

Ha a vectra a 2000 lcd-ről beszélünk, azon nem tudom melyik pin micsoda, de a lényeg biztos ugyanaz. Ugyanazok a jeladók kellenek hozzá és össze kell kötögetni a megfelelő madzagokat. :D

Ha én szeretnék ilyen lcd-t bekötni, akkor itt nézelődnék: ;)

http://www.lcd-cockpit.de/LCD-Cockpit/LCD_Schaltplane/lcd_schaltplane.html

http://www.mitsu-freunde-bw.de/gallery/pics/Tschippi/Mein%20Kleiner/Umbau%20Auf%20Vectra%20Lcd%20Tacho.pdf

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mostanában lemerülget az akksim(nincs egy éves), tettem bele ilyen mérő kütyüt azért hogy figyelgessem mikor mennyi a töltés. ha nincs felkapcsolva semmi, akkor 14.9-8 körül van, ahogy kapcsolgatom fel egyre megy lejjebb, 12.6 körülig,(itt már refi, ventillátor 3as-on, ablakfűtés megy) ez így ebben a formában mennyire normális?

Szét akartam szedni a generátort, de ott elakadtam hogy nem jött le a szíjtárcsa, így is kicsit meggyaláztam, jobban már nem akartam... aztán olvastam utána hogy előbb szét kel szedni utána lejön az ha a tengelyt fogom meg. Úgyhogy nemsikerült megnézzem milyen fesszabályzó kellene hozzá, sem a csapágyak számát. erre lennék kíváncsi tudna-e segíteni ebben valaki?Ilyen a generátorom, (Delco Remy).

Amikor levettem a generátort, minden sarut ami rámegy megcsiszoltam, azoknál tuti faca a kontakt. az önindítóhoz még nem volt hangulat, de az lessz a következő mozzanat. Van ennek a generátornak a hátán egy kis fekete bizbasz, na az micsoda?az lenne a fesszab.? Mert olyat webshopban nem láttam.

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

Ütögetésre elindult az első alkalommal, de 10 perc út után megálltam a szerviznél > csere. (Ütögetés indítózás KÖZBEN.)

A második eset ütögetésre se indult el, az egy éves (se) pumpa volt > garis csere lett belőle.

Én szerintem többször is hagytam teljesen kiürülni a tankot, azzal nem használtam neki túl sokat.

Elvileg, ha ráadod a gyújtást és valaki fülel leszedett tanksapkánál, akkor 2-3 mp-re indul a pumpa, majd le is áll - ha nem, akkor tényleg beszart.

A relének szerintem csak 2-t kéne kattannia indítózásnál, be és ki. Nem? Ha tovább kattog, akkor nem az van, hogy kevés a delej az indításhoz (aksihalál)? Csak kérdezem.

Keress rá az AC pumpára itt a fórumban, írtak itt már sok érdekeset (pl. hogy sziszegve jár mielőtt behal, onnan tudod hogy valamikor baj lesz).

A tanksapka nem volt ugyan leszedve, de én semmit sem hallottam.

Igen, a relé csak kettőt kattant, be és ki.

A sziszegés az lehet, hogy megvolt, apám arra panaszkodott, hogy valami zizegett hátul az utolsó 3-4 napban, de nem tudta megmondani, hogy mi. Erősebben hallotta, amikor a pótkeréknél keresgélt.

Közben megtörtént a javítás. Hétfőn jött a tréler az autóért, délelőtt elvitte szervizbe (Csergő). Megnézték az árakat, utángyártott benzin szivattyú tizen valamennyi, gyári 50e körül. De azt mondták, ajánlják a 16 szelepes motorhoz a gyárit, mert az 4bar nyomással tolja a benzint, az utángyártott csak 3-mal. És hosszabb élettartamot jósolnak neki. Otthagytuk az autót, eljöttünk.

Nem sokkal később jött a telefon, hogy a gyanú beigazolódott, az AC pumpa nem teszi a dolgát. Vizsgával együtt másnapra megvolt a csere. 39e volt az AC pumpa kedvezménnyel, 50e összesen munkadíjjal + belső szűrővel, tömítéssel, benzincsővel.

Harmadnap apám tapasztalt egy olyat -merthogy övé az autó-, hogy csak hosszabb indítózásra indít a motor, még melegen is. Előtte azonnal indult mindig. Ma megnézte a motorteret járó motornál, és annál a szelepnél szemből nézve bal fent folyott a benzin. Nem is ott látszott, hanem alatta. Visszavitte, ránéztek, mondták, hogy szerencsés esetben csak valami kosz került a szelephez légtelenítés közben. Megtisztították, és már jó is lett. Még kupakot is tettek rá, mert az nem volt rajta az autó 9 évvel ezelőtti vásárlása óta.

Szóval minden jó, ha jó a vége.

Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mostanában lemerülget az akksim(nincs egy éves), tettem bele ilyen mérő kütyüt azért hogy figyelgessem mikor mennyi a töltés. ha nincs felkapcsolva semmi, akkor 14.9-8 körül van, ahogy kapcsolgatom fel egyre megy lejjebb, 12.6 körülig,(itt már refi, ventillátor 3as-on, ablakfűtés megy) ez így ebben a formában mennyire normális?

Szét akartam szedni a generátort, de ott elakadtam hogy nem jött le a szíjtárcsa, így is kicsit meggyaláztam, jobban már nem akartam... aztán olvastam utána hogy előbb szét kel szedni utána lejön az ha a tengelyt fogom meg. Úgyhogy nemsikerült megnézzem milyen fesszabályzó kellene hozzá, sem a csapágyak számát. erre lennék kíváncsi tudna-e segíteni ebben valaki?Ilyen a generátorom, (Delco Remy).

Amikor levettem a generátort, minden sarut ami rámegy megcsiszoltam, azoknál tuti faca a kontakt. az önindítóhoz még nem volt hangulat, de az lessz a következő mozzanat. Van ennek a generátornak a hátán egy kis fekete bizbasz, na az micsoda?az lenne a fesszab.? Mert olyat webshopban nem láttam.

Nekem is lemegy ahogy kapcsolgatom be a fogyasztókat, olyan 15 Voltról indul, és le tudom vinni 12 alá is, ha bekapcsolgatok mindent . Mivel így működik az autó mióta nálam van, szerintem ez így jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lemegy ahogy kapcsolgatom be a fogyasztókat, olyan 15 Voltról indul, és le tudom vinni 12 alá is, ha bekapcsolgatok mindent . Mivel így működik az autó mióta nálam van, szerintem ez így jó.

akkor csak az akksi lessz a gyenge láncszem, de ettöl függetlenűl szeretném rendberakni a generátort :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
F astrában gondolom sokaknak van BC-je, sokan építettek be maguknak is. Ma vásároltam egy BC szettet, asztalon összekötöttem egy opel gyári (Blaupunkt CAR 300) rádióval és hőmérő szenzorral próbaképpen. Minden össze lett kötve rajz és leírás alapján is ellenőriztem, kivéve a fogyasztásjel és az ECU nincs összekötve vele. Működik is az egész, de van egy két érdekes dolog:
-Ha tápot adok a BC és a rádiónak és a rádió ki van kapcsolva a BC háttérvilágítása nem alszik el automatikusan, hanem világít a végtelenségig.
-Ha bekapcsolom a rádiót a rádió adót, vagy a frekvenciát csak akkor írja ki ha megnyomom az S gombot, majd el is tűnik, ha folyamatosan nyomom az S gombot akkor folyamatosan látható.
- Az S gombot nyomogatva csak a rádióból ír ki adatokat, a hőmérsékletet nem mutatja.
Ez gondolom nem normális, üzemszerű működés, valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
F astrában gondolom sokaknak van BC-je, sokan építettek be maguknak is. Ma vásároltam egy BC szettet, asztalon összekötöttem egy opel gyári (Blaupunkt CAR 300) rádióval és hőmérő szenzorral próbaképpen. Minden össze lett kötve rajz és leírás alapján is ellenőriztem, kivéve a fogyasztásjel és az ECU nincs összekötve vele. Működik is az egész, de van egy két érdekes dolog:
-Ha tápot adok a BC és a rádiónak és a rádió ki van kapcsolva a BC háttérvilágítása nem alszik el automatikusan, hanem világít a végtelenségig.
-Ha bekapcsolom a rádiót a rádió adót, vagy a frekvenciát csak akkor írja ki ha megnyomom az S gombot, majd el is tűnik, ha folyamatosan nyomom az S gombot akkor folyamatosan látható.
- Az S gombot nyomogatva csak a rádióból ír ki adatokat, a hőmérsékletet nem mutatja.
Ez gondolom nem normális, üzemszerű működés, valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm!

Nézd át még egyszer a bekötéseket, valamit elkötöttél. Az R és S gomb is a karon testet kapcsol.

Gondolom van rajzod, de ez megbízható forrás: http://taylor.hu/astra/MID/MID-Einbau.pdf

Van 3 barna-fehér vezeték ami a BC 9, 10, 11-es pinjein van (a linkelt rajzon különböző színnel van jelölve, de én többet is láttam már egyforma színű vezetékkel), és megy a rádióhoz. Ezeket könnyű összekeverni és ha rosszul vannak bekötve, akkor nem mutatja a BC a rádiót. :icon1: ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is lemegy ahogy kapcsolgatom be a fogyasztókat, olyan 15 Voltról indul, és le tudom vinni 12 alá is, ha bekapcsolgatok mindent . Mivel így működik az autó mióta nálam van, szerintem ez így jó.

A rekordot én tartom: 11,6V. Csak be kell kapcsolnom a két ülésfűtést. :D 100A-es generátorral! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
F astrában gondolom sokaknak van BC-je, sokan építettek be maguknak is. Ma vásároltam egy BC szettet, asztalon összekötöttem egy opel gyári (Blaupunkt CAR 300) rádióval és hőmérő szenzorral próbaképpen. Minden össze lett kötve rajz és leírás alapján is ellenőriztem, kivéve a fogyasztásjel és az ECU nincs összekötve vele. Működik is az egész, de van egy két érdekes dolog:
-Ha tápot adok a BC és a rádiónak és a rádió ki van kapcsolva a BC háttérvilágítása nem alszik el automatikusan, hanem világít a végtelenségig.
-Ha bekapcsolom a rádiót a rádió adót, vagy a frekvenciát csak akkor írja ki ha megnyomom az S gombot, majd el is tűnik, ha folyamatosan nyomom az S gombot akkor folyamatosan látható.
- Az S gombot nyomogatva csak a rádióból ír ki adatokat, a hőmérsékletet nem mutatja.
Ez gondolom nem normális, üzemszerű működés, valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm!

Ott valami el van kötve. Alapból a rádiót vagy a kazetta módot kell mutatnia a BC-nek és csak addig kell kiírnia pár másodpercig, hogy pl Aussentemp., amíg váltottál. Kikapcsolt rádiónál meg folyamatosan írja, hogy épp mit ír ki és nem a rádiót. Amúgy lehet felkapcsolt világítást érzékel, mert akkor is világítani kezd a BC háttérvilágítása és közben nem jelez ki semmit a kijelzőjén.

Ahogy Tiu is írta, oda kell figyelni a vezeték bekötésekre, főleg így, hogy házilag kötöd be próbakép. Ha egyből az autóba dugod rá, akkor tuti jó lesz. Persze a tápokat, testeket, hőmérséklet adót át kell kötni a nagy csatira a kicsiről, mert addig csak háttérvilágítás lesz felkapcsolt világításnál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

hali

Egy 98 as sedan F astrám van, megtudnátok nézni hogy nektek a csomag tartóba, egyrészt oldalt az antennánál a takarót levennétek, és ott az antenna nekem úgy néz ki, hogy jön az antenna kábel és ott van rajta ráerősítve egy kábel csatlakozó, valami fehér 3 pólosú féleség, annak kellene csatlakoznia valahova?

Másrészt ha a csomagtartó csukva van, és az ülést lehajtom, kellene világítania a csomagtartóban a lámpának? Nálam egy vezetéket ha mozgatok akkor felgyullad és lealszik a lámpa

Link to comment
Megosztás:

Ott valami el van kötve. Alapból a rádiót vagy a kazetta módot kell mutatnia a BC-nek és csak addig kell kiírnia pár másodpercig, hogy pl Aussentemp., amíg váltottál. Kikapcsolt rádiónál meg folyamatosan írja, hogy épp mit ír ki és nem a rádiót. Amúgy lehet felkapcsolt világítást érzékel, mert akkor is világítani kezd a BC háttérvilágítása és közben nem jelez ki semmit a kijelzőjén.

Ahogy Tiu is írta, oda kell figyelni a vezeték bekötésekre, főleg így, hogy házilag kötöd be próbakép. Ha egyből az autóba dugod rá, akkor tuti jó lesz. Persze a tápokat, testeket, hőmérséklet adót át kell kötni a nagy csatira a kicsiről, mert addig csak háttérvilágítás lesz felkapcsolt világításnál.

Köszönöm a választ!

Nem volt elkötve semmi.

Ma beszereltem a BC-t autóba, lépésről, lépésre az Opelforumos leírás alapján, + néztem a gyári bekötési rajzot is.

Szépen rákötöttem az ECU-ra és a műszerfalra is. Aztán jött a próba, sajnos nem úgy működik ahogy kellene.

Rádugtam a csatikat, beállítottam az órát, aztán vártam vártam, de még akár 10perc elteltével sem kapcsol le a háttér világítása. Aztán gyújtást adtam neki, elindul a kijelzés, majd írja a hibakódokat:

- 168

- 171

- 122

Ezek a hibakódok. Ennyit tud jelenleg a készülék :-(

Egy videó róla: https://picasaweb.google.com/107021858181315526733/OpelAstraF1616V#6121283504405294290

Valakinek valami ötlet esetleg?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nézd át még egyszer a bekötéseket, valamit elkötöttél. Az R és S gomb is a karon testet kapcsol.

Gondolom van rajzod, de ez megbízható forrás: http://taylor.hu/astra/MID/MID-Einbau.pdf

Van 3 barna-fehér vezeték ami a BC 9, 10, 11-es pinjein van (a linkelt rajzon különböző színnel van jelölve, de én többet is láttam már egyforma színű vezetékkel), és megy a rádióhoz. Ezeket könnyű összekeverni és ha rosszul vannak bekötve, akkor nem mutatja a BC a rádiót. :icon1: ;)

Köszi a választ!

E leírás szerint (is) csináltam, előző hosszá szólásomban leírtam a hibát(kat).

Lehet esetleg valami olyan hogy a BC-n rossz a program, vagy hibás?

Az van ráírva, hogy C20Ne-hoz való program van a BC-n, működne a BC más motorvezérlővel is nem? Annyi hogy a fogyasztási érték nem lenne valós, vagy nem jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Nem volt elkötve semmi.

Ma beszereltem a BC-t autóba, lépésről, lépésre az Opelforumos leírás alapján, + néztem a gyári bekötési rajzot is.

Szépen rákötöttem az ECU-ra és a műszerfalra is. Aztán jött a próba, sajnos nem úgy működik ahogy kellene.

Rádugtam a csatikat, beállítottam az órát, aztán vártam vártam, de még akár 10perc elteltével sem kapcsol le a háttér világítása. Aztán gyújtást adtam neki, elindul a kijelzés, majd írja a hibakódokat:

- 168

- 171

- 122

Ezek a hibakódok. Ennyit tud jelenleg a készülék :-(

Egy videó róla: https://picasaweb.google.com/107021858181315526733/OpelAstraF1616V#6121283504405294290

Valakinek valami ötlet esetleg?

Előre is köszönöm!

A hibakódok:

168 TANK GAUGE VOLTAGE HIGH
171 OUTSIDE TEMP. SENSOR VOLTAGE HIGH
122 Bremslicht Sicherung Spannung niedrig
kicsivel bővebb leírás:
Valami kötés, vagy kontakt hiba lehet. Ha más program fut rajta akkor a fogyasztási adatok lennének csak rosszak.
Link to comment
Megosztás:

A hibakódok:

168 TANK GAUGE VOLTAGE HIGH
171 OUTSIDE TEMP. SENSOR VOLTAGE HIGH
122 Bremslicht Sicherung Spannung niedrig
kicsivel bővebb leírás:
Valami kötés, vagy kontakt hiba lehet. Ha más program fut rajta akkor a fogyasztási adatok lennének csak rosszak.

Köszönöm a válaszodat!

ATank és a hőmérő hibát kizárom mert a műszerfal jól mutatja az üzemanyag szintet, a TID kijelző pedig a hőmérsékletet mutatja.

Egyenlőre CC modulom nincs bekötve, az a cikk alapján le van testelve, sőt jelenleg minden szenzor le van testelve.

Elkötést is kizárom, többször átnéztem és nem a vezeték színekre hagyatkoztam, mert semmi köze nem volt a leíráshoz, úgy csipogtattam ki minden szálat.

Próbálok keresni Miskolc környékén valakit akinek van BC a kocsijában és meg kéne próbálni kicserélni próba erejéig.Köszönöm a válaszodat!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

E leírás szerint (is) csináltam, előző hosszá szólásomban leírtam a hibát(kat).

Lehet esetleg valami olyan hogy a BC-n rossz a program, vagy hibás?

Az van ráírva, hogy C20Ne-hoz való program van a BC-n, működne a BC más motorvezérlővel is nem? Annyi hogy a fogyasztási érték nem lenne valós, vagy nem jól gondolom?

Hali,

Gratula a rengeteg melóhoz amit a gépbe fektettél.

Én is a honlapon lévő leírás szerint csináltam a BC-t de van benne egy elírás .

Mégpedig azt írja hogy a fogyasztás jel az a 26-os csatlakozó 21-es lába de ugyanakkor a Diag csati bekötésénél is azt írja hogy kössük a 26-os csati 21-es lábára.

De ez így hibás mert a diag csati a 14-es láb

Én a fenti kiegészítéssel/javítással kötöttem be e BC-met és tökéletes működik

Nézd át a rajz is ezt igazolja .

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Gratula a rengeteg melóhoz amit a gépbe fektettél.

Én is a honlapon lévő leírás szerint csináltam a BC-t de van benne egy elírás .

Mégpedig azt írja hogy a fogyasztás jel az a 26-os csatlakozó 21-es lába de ugyanakkor a Diag csati bekötésénél is azt írja hogy kössük a 26-os csati 21-es lábára.

De ez így hibás mert a diag csati a 14-es láb

Én a fenti kiegészítéssel/javítással kötöttem be e BC-met és tökéletes működik

Nézd át a rajz is ezt igazolja .

Szia!

Köszönöm, igyekszem mindent megcsinálni a gépen! Bő egy éve van meg, azóta egy pár dolgot megoldottam rajta :-)

Tehát akkor a diagnosztikai csatit a 14-es lábra kell kötni? Van még egy a 15-ös is, az kel la tank térfogat állításához? Én is a 21-esre kötöttem a diagnosztikát....

Módosítva : zotya91
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm, igyekszem mindent megcsinálni a gépen! Bő egy éve van meg, azóta egy pár dolgot megoldottam rajta :-)

Tehát akkor a diagnosztikai csatit a 14-es lábra kell kötni? Van még egy a 15-ös is, az kel la tank térfogat állításához? Én is a 21-esre kötöttem a diagnosztikát....

Azt azért figyeld hogy milyen BC-d (csatlakozód ) van!!! OBD 1-hez vagy OBD 2-höz.

Ez az OBD 2-höz való rajz,

obd2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez az OBD 1 hez :

obd1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És igen a 15-ös a tankméret átállításához való.

Módosítva : tuccer
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.