Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

20 perce, zotya975 írta:

Ha kp-záras akkor ki lehet nyitni madzaggal, mert a zármotor fellöki, nem kell sokat húzni. 

Jó lesz az..de ha jól látom akkor én mégiscsak fordítva szereltem be. 

Azért biztosabb az a saját kulcsával. :-)

Most azon őrjöngök hova játszottam el a zsugorcsöveket... direkt vettem egy kazallal.:confused:

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Róóóbi írta:

Azért biztosabb az a saját kulcsával. :-)

Most azon őrjöngök hova játszottam el a zsugorcsöveket... direkt vettem egy kazallal.:confused:

Én szálban szoktam venni, talán egy méter hosszút, sose értem hová használok el annyit, de elfogy, gondolom a kocsiba. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Én szálban szoktam venni, talán egy méter hosszút, sose értem hová használok el annyit, de elfogy, gondolom a kocsiba. 

Nagy nehezen kaptam készletet, ami kellett benne volt, 3-50mm-ig. Na de, készen van. Kicsit szívás volt behúzni a kábelt de megoldottam. Középen kaptak közös testet szemes saruval. Pluszt meg ugye az utastér lámpától kapnak.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Róóóbi írta:

Ebay tele van vele. Ilyennel akarom a mennyezetit, a kapaszkodókat meg a csomagteret is.

 

 

 

Jól néznek ki, mindíg kitalálnak valamit, én leragadtam a szalagnál. Maradt pát méter RGB-m szerintem bekötöm a csomagtér panel mellé, a rolósinek alá két oldalra. mert most csak hentereg a pincében. 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

Jól néznek ki, mindíg kitalálnak valamit, én leragadtam a szalagnál. Maradt pát méter RGB-m szerintem bekötöm a csomagtér panel mellé, a rolósinek alá két oldalra. mert most csak hentereg a pincében. 

Azért ennyire hardcore-ban nem nyomom. Azért jobb a panel mint a szalag, mert így nem látszanak a ledek ami nekem fontos. Szalag matt bura alatt az igazi de ez most így jó lett. Ráadásul első ledezésem. Nem tudom mennyit hoznak majd a kapaszkodók, de szerintem a hátsó ülések fölé is mehetne még mennyezeti lámpa. Ha más nem a Kadettba, mert oda nem jók az Astra-féle kapaszkodók.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Róóóbi írta:

Azért ennyire hardcore-ban nem nyomom. Azért jobb a panel mint a szalag, mert így nem látszanak a ledek ami nekem fontos. Szalag matt bura alatt az igazi de ez most így jó lett. Ráadásul első ledezésem. Nem tudom mennyit hoznak majd a kapaszkodók, de szerintem a hátsó ülések fölé is mehetne még mennyezeti lámpa. Ha más nem a Kadettba, mert oda nem jók az Astra-féle kapaszkodók.

Sima szalag is elég sok fényt ad, szerintem a panel még többet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Nemrég óta vagyok Astra tulajdonos (2001 Classic) Az autó elejét kicsit megtörték Depo utángyártott fényszórók kerültek bele, eredetileg elekromos lámpák voltak benne.. Ha veszek állítómotort bele lehet szerelni Depo fényszorókba? Előre is köszönöm 1f609.png

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Petiurfi írta:

Sziasztok!
Nemrég óta vagyok Astra tulajdonos (2001 Classic) Az autó elejét kicsit megtörték Depo utángyártott fényszórók kerültek bele, eredetileg elekromos lámpák voltak benne.. Ha veszek állítómotort bele lehet szerelni Depo fényszorókba? Előre is köszönöm 1f609.png

Meg kell nézni, mert nem minden manuálisba lehet motort tenni, ja és persze a motorok sem mind egyformák. 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Petiurfi írta:

Sziasztok!
Nemrég óta vagyok Astra tulajdonos (2001 Classic) Az autó elejét kicsit megtörték Depo utángyártott fényszórók kerültek bele, eredetileg elekromos lámpák voltak benne.. Ha veszek állítómotort bele lehet szerelni Depo fényszorókba? Előre is köszönöm 1f609.png

 

22 perce, Róóóbi írta:

Meg kell nézni, mert nem minden manuálisba lehet motort tenni, ja és persze a motorok sem mind egyformák. 

Ha jól látom kivehető a kézi tekerő, meg kell nézni milyen motor passzol bele:

2758304-20180204-STr44n.jpg

Link to comment
Megosztás:

6 órája, wookie írta:

Azokat a lámpákat jobb kéz bal váll módszerrel le kell cserélni egy gyárira.

Annyira rossz minőségűek? Nekem is most kell cserélnem, ráadásul motorosat kell találnom. A gyárin és a bontottan kívül mi jöhet még számításba?

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

32 perce, kacs írta:

Annyira rossz minőségűek? Nekem is most kell cserélnem, ráadásul motorosat kell találnom. A gyárin és a bontottan kívül mi jöhet még számításba?

Depo, TYC, Silti feketelistás sz@rok. Én konkrétan a vetített képet nem tudtam korrigálni, szétestek a vonalak, pacás volt a fénye. Carello, Valeo, Bosch. Minden más csak félmegoldás.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Róóóbi írta:

Depo, TYC, Silti feketelistás sz@rok. Én konkrétan a vetített képet nem tudtam korrigálni, szétestek a vonalak, pacás volt a fénye. Carello, Valeo, Bosch. Minden más csak félmegoldás.

Az általad preferált márkák újonnan  elég húzós áron vannak, így marad a jó minőségű bontott. Nekem a Valeo lett csere érett beázás/párásodás miatt. Konkrétan teljesen eltűnt a foncsor az alsó vízszintes felületen :-((

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Petiurfi írta:

Köszönöm a válaszokat lámpaügyileg :icon13: Szerintem akkor nem szenvedek vele, keresek bontott elektromosat mert az új kicsit borsos :excl:

Én speciel a Carello-ra esküszök, eddig azzal voltam a leginkább elégedett. Bontottan 3-7ezer körül van darabja állapottól magasságállítástól függően. Meg ugye a before/after facelift sem mindegy.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem 4 lábas irányjelző relét, felhúztam egy szálat a műszerfalba, és a vonóhorgos jelzőm állandóan világít halványan. Ha működtetem az irányjelzőt, felváltva villog az irányjelzővel.  Azt olvastam, hogy valaki ugyanígy felvitt egy szálat, és rendesen működött neki, nekem miért világíthat folyamatosan? Ide is be kellene építeni valamilyen ellenállást? Esetleg a led visszajelző ellenállása jó lenne a sima rizsszem égőhöz? Vagy más elektronika kell hozzá?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 04. at 18:33, Róóóbi írta:

Ha már lámpák: maholnap installálom:

19d73das-960.jpg

Nem saját kép de ugyanez.

Hella 2DA 007 428-001

És elkészült, fennakadások nélkül fél óra alatt be lehet szerelni.

20180206_172520.md.jpg

20180206_172424.md.jpg

20180206_172503.md.jpg

Szükséges szerszámok: T25 (ha jól tévedek) thorx a csomagtérajtó burkolatához, hüvelykujj köröm a csavartakarókhoz. :-)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Róóóbi írta:

És elkészült, fennakadások nélkül fél óra alatt be lehet szerelni.

20180206_172520.md.jpg

20180206_172424.md.jpg

20180206_172503.md.jpg

Szükséges szerszámok: T25 (ha jól tévedek) thorx a csomagtérajtó burkolatához, hüvelykujj köröm a csavartakarókhoz. :-)

Jól néz ki, nekem is volt ilyen, de amikor a nyári nap megsütötte az üveget, hajlamos volt lekéredzkedni. Ezért inkább olyanra váltottam (szofita izzós), amelynek konzolja van.  

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kacs írta:

Jól néz ki, nekem is volt ilyen, de amikor a nyári nap megsütötte az üveget, hajlamos volt lekéredzkedni. Ezért inkább olyanra váltottam (szofita izzós), amelynek konzolja van.  

Azért vette ezt a hellát, mert nekünk két autón 17 éve nem akar leesni, de még egy izzó se égett ki benne. :D 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.