Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Agresszív? Csak Te, meg a merci rugdosó spanod :) :wink:

hehe joban vagyunk! :)

halgatjuk a jo öreg német zenéket....feltünö jelenségek vagyunk az tuti!meg mi a nemiszervet képzel az a fiatal nemiszerv magárol!turáztatja a szaros merkádeszét! :shock:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emléxem, gyári első szett 50 körül mozog, de Uhuhu majd megmondja pontosan. :)

A Spal utángyártott úgy 20 körül van.

Ezekre jön a szerelés is még.

Ennyiree drága lenne?

...és akkor egy 5+1-es centrál gyári bontott mennyibe kerülhet :?: :oops:

...ugyanis azt is szeretnék beszereltetni a gépembe,amit természtesen a későbbiekben bővítek egy távos riasztóval.

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Azért gondoltam h. hozzászólok mert én mostanában sok ilyet szereltem (el. abl., Kp.zár, riasztó)..

Mondok neked árakat. Egy 4 ajtós Kp.zárat kb. 10pénzből vehetsz, (smc) igaz nem gyári de ez is nagyon tartós. (1 vezérlőegység, 2 vezérlős tolómotor az első ajtókba + 2 követőmotor a hátsó ajtókba + összes vezeték és szerelékanyag!!!)

Negativum h. a csomiba ohne zár, marad a kallantyú.

A Spal gyárt 2 féle ablakliftert, van egy normál ami gyorsabban és egy Deluxe ami erősebb és egy kicsit lassabban teker (kicsivel drágább). Szerintem ha jól szerelik be nem lesz hangos és ez is eléggé tartós.

A deluxe változat kapcsolókkal kb. 25-30 pénz ha magad szereled. (nekem évek óta kifogástalan)

Szerintem ezzel jobban jársz mint egy agyongyepált bontott ablakemelővel.

Egyszerű beszerelni ha van egy kis műszaki érzéked, leirást és szerelési utasitást is kapsz a szettekhez!! ..de én is tudok segiteni..

+5-6 pénzért lehet kapni vezérlőmodult is, amit ha riasztóval megvezérelsz, fel is tekeri neked. Igaz ezt inkább nem ajánlom az utólagos ablakemelőhöz.

Ha érdekel a dolog tudok mondani cimet v. tel. számot.

Link to comment
Megosztás:

Spal van Nekem is. Két éves, még bírja. Igaz kicsit lassú is, kicsit

hangos is, néha nyögvenyelős, de azért nem rossz. Ami pozitívum

benne: olyan kapcsolói vannak, mint a gyári, tehát tökéletesen bele

lehet passzintani a helyére.

A gyári bontottal szerintem azért kultúráltabb megoldás lenne, csak

azt nehéz találni 5ajtósba.

Link to comment
Megosztás:

Spal van Nekem is. Két éves, még bírja. Igaz kicsit lassú is, kicsit

hangos is, néha nyögvenyelős, de azért nem rossz. Ami pozitívum

benne: olyan kapcsolói vannak, mint a gyári, tehát tökéletesen bele

lehet passzintani a helyére.

A gyári bontottal szerintem azért kultúráltabb megoldás lenne, csak

azt nehéz találni 5ajtósba.

Van egy bontó, ahol az ötajtó + egyet akarták komletten 10 E ft-ért adni,de azt mondták,ahoz hogy működjön, nem elég beszerelnem, kellenek zárcserék is,mivel az enyémbeen valószínűleg nincs benne a kapcsoló. :oops:

...s ha ugye, ha egy zárat cserélek, cserélem a másikat is, illetve a tanksapkát is :)

Az meg ugye megint nem olcsó :)

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Azért gondoltam h. hozzászólok mert én mostanában sok ilyet szereltem (el. abl., Kp.zár, riasztó)..

Mondok neked árakat. Egy 4 ajtós Kp.zárat kb. 10pénzből vehetsz, (smc) igaz nem gyári de ez is nagyon tartós. (1 vezérlőegység, 2 vezérlős tolómotor az első ajtókba + 2 követőmotor a hátsó ajtókba + összes vezeték és szerelékanyag!!!)

Negativum h. a csomiba ohne zár, marad a kallantyú.

A Spal gyárt 2 féle ablakliftert, van egy normál ami gyorsabban és egy Deluxe ami erősebb és egy kicsit lassabban teker (kicsivel drágább). Szerintem ha jól szerelik be nem lesz hangos és ez is eléggé tartós.

A deluxe változat kapcsolókkal kb. 25-30 pénz ha magad szereled. (nekem évek óta kifogástalan)

Szerintem ezzel jobban jársz mint egy agyongyepált bontott ablakemelővel.

Egyszerű beszerelni ha van egy kis műszaki érzéked, leirást és szerelési utasitást is kapsz a szettekhez!! ..de én is tudok segiteni..

+5-6 pénzért lehet kapni vezérlőmodult is, amit ha riasztóval megvezérelsz, fel is tekeri neked. Igaz ezt inkább nem ajánlom az utólagos ablakemelőhöz.

Ha érdekel a dolog tudok mondani cimet v. tel. számot.

Érdekel, de előtte megkérdezném, hogy mire kell odafigyelnem egy központizár megvásárlása előtt :?: ...itt a bontott alkatrészre gondolok legfőképp.

Amit kapnék 10 E ft-ért, az egy 4 ajtós közp. zár + csom.tartó + tank külső fedél.

(Az autóm Caraván)

Link to comment
Megosztás:

10 pénzér nem is drága..

Nyilván fogsz kapni egy vezérlőt meg 6 Db. motort, ami rendkivül retkes állapotban lesz, már csak attól is piszkos leszel ha ránézel. :)

(jobb esetben kábelkorbácsot is csak max baráti alapon adnak hozzá)

..de ha már új zár, az húzós.

A központi zár olyan dolog amit folyamatosan használnak minden ki-beszállásnál és ha valami öregebb gépről szedik le, elég kétséges meddig lesz működőképes -általában erősen használt szokott lenni.. ..és a kábelek a legnagyobb macera, h. mit hova kössél és 2 km. kábelt kell majd venned, külön méretrevágni és normálisan felsaruzni.

Egyszer csináltam igy, többször nem fogom az tuti, jó nagy cumi. (hey, költő leszek :) )

Én inkább a 4 ajtóra venném az új szettet, az tuti évekig kiszolgál, és zárat sem kell cserélni (a kapcsoló a két első motorba van beépitve, bár nem tom h a gyárinál hogy is van pontosan)..

..abban a legnagyobb macera csak az h. szét kell szedni az összes ajtót, és átvezetni mindenhol a kész kábelköteget. Aztán csak egy állandó + - kell neki. (meg esetleg még a riasztóvezérlés)

Később ha mindenképp akarsz csomi és tankzárat megveheted külön az odavaló motorokat és rákötheted erre a meglévő rendszerre.

Bár a tankzár szart sem ér ha valaki benzint akar lopni, a kulcsos tanksapka biztosabb. A csomagtér meg nyilik belülröl is nem?

Nekem lefeszitették az egész tankajtómat egyszer (nyóc ker), de leszivni már nem tudták, mert épp megérkeztem :twisted:

Vicces vót ahogy sprintelt a két fürge "feka" a benzinlopó szopókával és a kannával :)

..a Damage már nem annyira :x

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek, ha légterelő van az első ablakokon az nem zavarja az el. ablakelelőt?

Ugyanis én is terbvezek beruházni ilyenbe, csak ez a kérdés nem tiszta!! :roll:

Miért zavarná :shock: :?:

Elvileg nem, mert soksok példát tudok rá mondani :wink:

Link to comment
Megosztás:

De annak horrorisztikus az ára asszem :) több 10e Ft ugy hallottam :)

én gyárit vettem az egynyócra, és 25 ezer forint vót.

de az utángyártott is tizen rgynéhány, és nemsok esetben bir 1 évet....

én a kadetton a 3 év alatt 3 garnitúrát használtam el utángyártottból....

Link to comment
Megosztás:

én gyárit vettem az egynyócra, és 25 ezer forint vót.

de az utángyártott is tizen rgynéhány, és nemsok esetben bir 1 évet....

én a kadetton a 3 év alatt 3 garnitúrát használtam el utángyártottból....

uhuhu!

Kb. mennyi idő alatt öregszenek el a gyáriak? Márkásabb utángyártott (champion) sem jó?

Link to comment
Megosztás:

uhuhu!

Kb. mennyi idő alatt öregszenek el a gyáriak? Márkásabb utángyártott (champion) sem jó?

én mikor lecseréltem az enyémet az még a gyári volt.

azaz 1994 11 havi gyártásu kábelek, sok százezer km futásteljesítménnyel.

én is jóminőségü utángyártottat tettem a kadettomba, és szar volt. 3 év 80.000 km alatt 3 garnitura, kábel....

én ezért döntöttem a gyári mellett....

Link to comment
Megosztás:

én mikor lecseréltem az enyémet az még a gyári volt.

azaz 1994 11 havi gyártásu kábelek, sok százezer km futásteljesítménnyel.

én is jóminőségü utángyártottat tettem a kadettomba, és szar volt. 3 év 80.000 km alatt 3 garnitura, kábel....

én ezért döntöttem a gyári mellett....

Értem már :roll:

Ezt a feelinget sajnos már átéltem, télen, szakadó esőben karácsonyfavilágítás a motortérben. Viszont a hangja, mint egy OFF impreza ON :)

Link to comment
Megosztás:

én gyárit vettem az egynyócra, és 25 ezer forint vót.

de az utángyártott is tizen rgynéhány, és nemsok esetben bir 1 évet....

én a kadetton a 3 év alatt 3 garnitúrát használtam el utángyártottból....

uhuhu G-hez gyári hátra mennyibe van? :? :?:

Link to comment
Megosztás:

10 pénzér nem is drága..

Nyilván fogsz kapni egy vezérlőt meg 6 Db. motort, ami rendkivül retkes állapotban lesz, már csak attól is piszkos leszel ha ránézel. ;)

(jobb esetben kábelkorbácsot is csak max baráti alapon adnak hozzá)

..de ha már új zár, az húzós.

A központi zár olyan dolog amit folyamatosan használnak minden ki-beszállásnál és ha valami öregebb gépről szedik le, elég kétséges meddig lesz működőképes -általában erősen használt szokott lenni.. ..és a kábelek a legnagyobb macera, h. mit hova kössél és 2 km. kábelt kell majd venned, külön méretrevágni és normálisan felsaruzni.

Egyszer csináltam igy, többször nem fogom az tuti, jó nagy cumi. (hey, költő leszek :D )

Én inkább a 4 ajtóra venném az új szettet, az tuti évekig kiszolgál, és zárat sem kell cserélni (a kapcsoló a két első motorba van beépitve, bár nem tom h a gyárinál hogy is van pontosan)..

..abban a legnagyobb macera csak az h. szét kell szedni az összes ajtót, és átvezetni mindenhol a kész kábelköteget. Aztán csak egy állandó + - kell neki. (meg esetleg még a riasztóvezérlés)

Később ha mindenképp akarsz csomi és tankzárat megveheted külön az odavaló motorokat és rákötheted erre a meglévő rendszerre.

Bár a tankzár szart sem ér ha valaki benzint akar lopni, a kulcsos tanksapka biztosabb. A csomagtér meg nyilik belülröl is nem?

Nekem lefeszitették az egész tankajtómat egyszer (nyóc ker), de leszivni már nem tudták, mert épp megérkeztem :twisted:

Vicces vót ahogy sprintelt a két fürge "feka" a benzinlopó szopókával és a kannával :D

..a Damage már nem annyira :x

....ismerősé a bontó, biztos, hogy nem _szna át. Persze fontos a körültekintés. ugyan olyan kocsiból jön ki,mint az enyém. Még a színe is ugyanaz. Műkösik, legalább is ezt mondja a srác. Én még nem próbáltam,mert hitegetni nem akarom,amíg nem megyek pénzel oda hozzá. Hála égnek, engem az a veszéj nem fenyeget,hogy kilopják az anyagot a tankból,mert DIESEL és ugyebár azt kicsit bajos lenne :) :)

....de felőlem tehet egy próbát, szívhatja kedvére :) :o :D

Természetesen komplett kábeelköteggel adja a srác, tehát csak be kell építeni. Azt meg,ha nem boldogulnék, vagy túl bonyás lenne, Szatmári Imi beteszi kb. 8 pénzért komletten garival. Így max. 20 E ft-be álna meg a komlett szett :P

Annyiért jó, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.