Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Riasztót is szeretnék a gépembe :)

.-..de valami olcsót és jót :wink:

Tudom olyan nincs, vagy ritka. Segítsetek. Sok embernek van az ismerettségi körömben olcsó típusú, viszonylag sok dologra figyelő riasztja. Szerintetek azok mennyire megbízhatóak?

Tudtok típust ajánlani? Kinek mi vált be és mennyibe került?

Ezért a pénzért mit tud?

Link to comment
Megosztás:

Riasztót is szeretnék a gépembe :)

.-..de valami olcsót és jót :wink:

Tudom olyan nincs, vagy ritka. Segítsetek. Sok embernek van az ismerettségi körömben olcsó típusú, viszonylag sok dologra figyelő riasztja. Szerintetek azok mennyire megbízhatóak?

Tudtok típust ajánlani? Kinek mi vált be és mennyibe került?

Ezért a pénzért mit tud?

mi laser line riasztót forgalmaztunk, volt olcso is közötte, és egész jó volt. nem nagyon hibásodott meg...

olyan 20-as körül van az alaptipus...

az egy ajánlottt márka.

Link to comment
Megosztás:

mi laser line riasztót forgalmaztunk, volt olcso is közötte, és egész jó volt. nem nagyon hibásodott meg...

olyan 20-as körül van az alaptipus...

az egy ajánlottt márka.

Szóval a LASER LINe ezek szerint egy jó választás. Beszerelése mennyi?

Hol tudok ilyet venni?

Azt mondod, forgalmaztatok ilyet, már nem? Ajánlani tudsz helyet,ahol beszerezhető beszereléssel?

Az alap milyen modullal van szerelve? Miket tud?

Link to comment
Megosztás:

ezt a hátra szót nem nagyon értem.

az astra G ben nincs gyertyakábel. ott trafóhid van, ami minden gyertyához egy külön trafó tartozik egy alkatrészbe öntve.

olyan 40 az ára...

OK nem figyeltem melyiket idéztem... :o

Hátra elektromos ablakemelőre gondoltam :) Sorry :wink:

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a xenon izzókról általában,hogy hogyan viselkedik f astrában :?: Milyet érdemes venni és hol :?:

Fontos,hogy aranyozott legyen a vége :?:

Kéket szeretnék, amolyan audisat, de a lehető legfényesebben világítson.

Van ez valami hatással is a generátoromra, esetleg közvetve az aksimra?

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a xenon izzókról általában,hogy hogyan viselkedik f astrában :?: Milyet érdemes venni és hol :?:

Fontos,hogy aranyozott legyen a vége :?:

Kéket szeretnék, amolyan audisat, de a lehető legfényesebben világítson.

Van ez valami hatással is a generátoromra, esetleg közvetve az aksimra?

Az Eufab/Profilight Gold Line-ról beszélsz? 6 körül lehet kapni párját újonnan 5 év garanciával (XI. Fehérvári út 108-112.). Nekem az egyik kiszedéskor leszakadt róla a tompított szál, de gariban szó nélkül kicserélték :) . Nem igazi xenon, persze. Igazihoz elektronika kell és min 120 újonnan egy minőségibb (csak tompított :shock: ) szett (ami gond nélkül belemegy a mostani H4-es lámpabúrádba). Kéket meg ne akarj, mert semmit sem látsz majd :? , a zsaruk téged annál inkább :) . Inkább a hófehér :wink: .

Visszatérve: szép és jó fénye van, éjszaka nagyon süti :) . Talán csak esős időben nem teljesen okés, bár még nem találkoztam másik fajtával, ami olyankor jó (talán a sárgás fényűek). :idea: Az aranyozás a csatlakozás miatt jobb, az izzó fejénél meg talán több fényt vet a foncsorra, azaz az útra. Én ajánlom :arrow:

Link to comment
Megosztás:

Az Eufab/Profilight Gold Line-ról beszélsz? 6 körül lehet kapni párját újonnan 5 év garanciával (XI. Fehérvári út xx.). Nekem az egyik kiszedéskor leszakadt róla a tompított szál, de gariban szó nélkül kicserélték :) . Nem igazi xenon, persze. Igazihoz elektronika kell és min 120 újonnan egy minőségibb (csak tompított :shock: ) szett (ami gond nélkül belemegy a mostani H4-es lámpabúrádba). Kéket meg ne akarj, mert semmit sem látsz majd :? . Inkább a hófehér.

Visszatérve: szép és jó fénye van, éjszaka nagyon süti :) . Talán csak esős időben nem teljesen okés, bár még nem találkoztam másik fajtával, ami olyankor jó (talán a sárgás fényűek). :idea: Az aranyozás a csatlakozás miatt jobb, az izzó fejénél meg talán több fényt vet a foncsorra, azaz az útra. Én ajánlom :arrow:

Tehát az aranyozott jobb vételnek tűnik :?: :!: :?:

Kiköti a bolt, hogy szakszervízben legyen üzembe helyezve?

Tehát vacakolnak ilyennel egy ilyen egyszerű cserénél?

Link to comment
Megosztás:

Tehát az aranyozott jobb vételnek tűnik :?: :!: :?:

Kiköti a bolt, hogy szakszervízben legyen üzembe helyezve?

Tehát vacakolnak ilyennel egy ilyen egyszerű cserénél?

Te is ki tudod cserélni némi kézügyességgel :wink:

Lényeg, hogy egyforma legyen a két izzó (pl. nem halogén a balba, xenonmásolat a jobba :) ) és esetleg be kell állítani a fényszórómagasságokat este egy fallal szemben állva :wink:

Ja, van benne E betű, a rendőr sem kötözködhet :!:

Link to comment
Megosztás:

Te is ki tudod cserélni némi kézügyességgel :wink:

Lényeg, hogy egyforma legyen a két izzó (pl. nem halogén a balba, xenonmásolat a jobba :) ) és esetleg be kell állítani a fényszórómagasságokat este egy fallal szemben állva :wink:

Ja, van benne E betű, a rendőr sem kötözködhet :!:

A gyakorlati részekkel nem leszek bajban, csak a gari miatt kérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly ősszel ruháztam be egy ilyen aranyozott foglalatos 5 év garis xenonmásolatba. Akkor 5-6 ezer volt. Megvettem hazahoztam, és az első próbánal elfeketedett az egyik. Sárgábban világított mint a hagyományos. :) Visszavittem szó nélkül kicserélték. Az újat már helyben bepakoltam, sajnos két hete az egyik tompított része meghalt. Azóta még nem cseréltettem ki.

Konklúzió: Nekem a hagyományos izzóból igencsak sok fogyott, legalább 4-5 évente. Ha most azt nézzük hogy 5 évig nincs gond az izzócserével (anyagi szempontból) akkor már bőven megérte.

Színe: ha belenézel a lámpába nem sok különbséget fedezel fel, de ha rávilágítasz egy falra (garázsból kiállásnál lepődtem meg) akkor nagyon is látható a különbség.

Talán egy kicsit messzebbre és fényesebben is világít, de nem 50%-al ahogy azt hirdetik.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly ősszel ruháztam be egy ilyen aranyozott foglalatos 5 év garis xenonmásolatba. Akkor 5-6 ezer volt. Megvettem hazahoztam, és az első próbánal elfeketedett az egyik. Sárgábban világított mint a hagyományos. :) Visszavittem szó nélkül kicserélték. Az újat már helyben bepakoltam, sajnos két hete az egyik tompított része meghalt. Azóta még nem cseréltettem ki.

Konklúzió: Nekem a hagyományos izzóból igencsak sok fogyott, legalább 4-5 évente. Ha most azt nézzük hogy 5 évig nincs gond az izzócserével (anyagi szempontból) akkor már bőven megérte.

Színe: ha belenézel a lámpába nem sok különbséget fedezel fel, de ha rávilágítasz egy falra (garázsból kiállásnál lepődtem meg) akkor nagyon is látható a különbség.

Talán egy kicsit messzebbre és fényesebben is világít, de nem 50%-al ahogy azt hirdetik.

Értem, köszi az ifót :)

Valószínű, hogy beruházok egy ilyenbe én is, mert egyrészt nagyon tetszik, másrészt tényleg nem mindegy,hogy az ember mire és mennyit költ éves szinten.

Azért mindenképp idekívánkozik,hogy az én autóm nem "eszi" az izzókat. Tavaj szept. vettem meg és ami benne volt izzó, azóta is azzal járok és időnként ellenörzöm,hogy minden funkciója megy e.

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszi az ifót :)

Valószínű, hogy beruházok egy ilyenbe én is, mert egyrészt nagyon tetszik, másrészt tényleg nem mindegy,hogy az ember mire és mennyit költ éves szinten.

Azért mindenképp idekívánkozik,hogy az én autóm nem "eszi" az izzókat. Tavaj szept. vettem meg és ami benne volt izzó, azóta is azzal járok és időnként ellenörzöm,hogy minden funkciója megy e.

arra kell vigyázni, hogy az opel asztráknak ugy van megcsinálba az elektromos rendszere, hogy ha nagyobb teljesítményü izzót tesztek a gyári helyére, elolvadhat a müszerfal kábelköteg, és a világitás kapcsolo.

és ha ez megtörténik, akkor ez drága izzócsere lesz.....

csak 50/55 W at szabad beletenni.

Link to comment
Megosztás:

arra kell vigyázni, hogy az opel asztráknak ugy van megcsinálba az elektromos rendszere, hogy ha nagyobb teljesítményü izzót tesztek a gyári helyére, elolvadhat a müszerfal kábelköteg, és a világitás kapcsolo.

és ha ez megtörténik, akkor ez drága izzócsere lesz.....

csak 50/55 W at szabad beletenni.

Ezt jó hogy mondod, mert akkor erre odafigyelelk. Thanks :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem már lassan 5 éve van meg az autó, és azok az izzók

vannak elöl, amivel vettem. :) Jófajta Tungsramok. :o

A lámpatesteket már cseréltem, de az izzó visszament a régi. :)

Ja, egyébként most már majdnem 120E km-t teljesített nálam az ótó.

Na de ha sohsem kapcsold fel azt a kurv@ lámpát.... :)

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly ősszel ruháztam be egy ilyen aranyozott foglalatos 5 év garis xenonmásolatba. Akkor 5-6 ezer volt. Megvettem hazahoztam, és az első próbánal elfeketedett az egyik. Sárgábban világított mint a hagyományos. :) Visszavittem szó nélkül kicserélték. Az újat már helyben bepakoltam, sajnos két hete az egyik tompított része meghalt. Azóta még nem cseréltettem ki.

Konklúzió: Nekem a hagyományos izzóból igencsak sok fogyott, legalább 4-5 évente. Ha most azt nézzük hogy 5 évig nincs gond az izzócserével (anyagi szempontból) akkor már bőven megérte.

Színe: ha belenézel a lámpába nem sok különbséget fedezel fel, de ha rávilágítasz egy falra (garázsból kiállásnál lepődtem meg) akkor nagyon is látható a különbség.

Talán egy kicsit messzebbre és fényesebben is világít, de nem 50%-al ahogy azt hirdetik.

A "hagyományos izzókhoz" képest 50%, ezt pont nem tudom mit jelent (halogén v. a gömb alakú régi?). Lehet, hogy annyival hamarabb is égnek ki? :) Sok gagyira is ráírják (20-30-50% 2-5 eFt/pár), de ez télleg jobb. Pont ezért poén az 5 év. Ha ennyi idő alatt cserélsz a huplis utak miatt pl. 20db 300 Ft-os izzót, akkor pénzednél maradtál és 49,5894165843%-kal jobban lát6od azokat az úton megbúvó kátyúkat, amiktől leszakad az izzószál :)

Link to comment
Megosztás:

Én is vettem ilyen "növelt fényerejű" izzót. Pár hónap alatt kiégett mind a kettő... :? :evil:

Nyomás vele a PÜF-PAF-ba :!: Az a "hogyan égessük le megunkat" rovat (a'la mélykék76) :)

Ugyanilyet vettél v. hasonlót (pl.nindzsajelekkel a csomagoláson)? Én nyugodt vagyok a gari miatt, ha addíg meg nem szűnik a cég :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.