Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Néha nekem is gondol egyet és visszahúz, illetve kulcsos felhúzásnál van hogy megáll a vége előtt 5 centivel, aztán ha úgy tartom akkor befejezi.

Ez a visszahúzás a "becsípés-gátló" funkció szokott lenni (habár kinek 5 cm-s a nyaka/feje :P)... és ha nagyobb terhelést (szorulást) észlel olyankor kell(ene) csinálja. De csak felemelés közben... úgy magától nem kellene :-(

Link to comment
Megosztás:

Ez a visszahúzás a "becsípés-gátló" funkció szokott lenni (habár kinek 5 cm-s a nyaka/feje :P)... és ha nagyobb terhelést (szorulást) észlel olyankor kell(ene) csinálja. De csak felemelés közben... úgy magától nem kellene :-(

Nekem akkor csinált ilyet, mikor még állítottam be a síneket. Ha jól be van lőve a kárpit felőli két csavarral rögzített vízszintes sín, akkor nem szorul meg. Jó móka belőni, de utána nem fog visszanyitni. A kézinek a gyári beállítása pl abszolút nem jó az elektromoshoz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor csinált ilyet, mikor még állítottam be a síneket. Ha jól be van lőve a kárpit felőli két csavarral rögzített vízszintes sín, akkor nem szorul meg. Jó móka belőni, de utána nem fog visszanyitni. A kézinek a gyári beállítása pl abszolút nem jó az elektromoshoz.

Bocsánat, hol is van ez a sín? Mert nekem is visszanyílik néha. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ez a visszahúzás a "becsípés-gátló" funkció szokott lenni (habár kinek 5 cm-s a nyaka/feje :P)... és ha nagyobb terhelést (szorulást) észlel olyankor kell(ene) csinálja. De csak felemelés közben... úgy magától nem kellene :-(

Igen, de a becsípésgátló nem csak az utolsó öt centin működik, meg eléggé ritkán, és random módon csinálja, szorulni meg nem szorul. Ez is egy olyan fantom hiba, mint ahogy a központi záram, hogy évente egyszer gondol egyet, és lezár, pl vasárnap is mikor bnőm becsukta a jobb egyet, erre az autó meg lezárt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sikeresen túl vagyok az első két elektromos ablakemelő beszerelésén és a két elektromos tükörén.

Mindent rajz szerint bekötöttem és tökéletesen működik.

Viszont észrevettem egy "funkciót " vagy " hibát" amit nem értek.

Na az a helyzet hogy minden normális az ablakok fel és le mennek a gombok szerint, majd gondol egyet a vezető oldali ablak és ha fel akarom emelni akkor teljesen felmegy majd azonnal lemegy úgy hogy vagy csak 5 cm látszik ki az ablakból. Próbáltam lefelé az ok de ha felhúzom akkor irányt vált és vissza le. Lehúztam az ajtócsatlakozót majd vissza és újratanítottam akkor jó lett.

A probléma normál vezetés közben jött elő, nem volt közben semmi különös dolog.

Valaki találkozott már ilyennel??

Légterelöd van-é? Én mikor saru levétel van utánna, minddig fent is, lent is nyomom a gombott 5secig, mikor már elérte a végét.

Link to comment
Megosztás:

És ez az 5s mire jó ? Mert nekem felső holt ponton kattog mint az állat, pedig jó helyen van a sin mert nem ugrik ki az ablak a gumik közül.

tanítani, enyim nem kattog se lent se fent, mondjuk az enyém becsp.gátlos is, de sztem az autoatának se kéne, max a sima mezei motorosnak. bár sztem annak is simán be kéne szorulnia mechanikailag, ez a kattogás olyan mintha nyalná el a fogaskerekeit. Persze gyári emelöknél, ha ugy. annál lehet ez normális....
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.