Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Jogos, nem tudjuk milyen a bódé...

Bocsi a kevés infóért....

Ferdehátú a kicsike egyszerű fapados X14NZ, a belső utastérben minden ajtóra működik a belső világítás és gyujtás nélkül is megy az elakadásjelző.

Megbontottam a bal oldalt, mert ahogyan láttam a világításról a piros kis vezeték megy előre. Szakadás szabad szemmel nem láttam, de a műszerfalig jutottam el és ott meguntam.....Mert a bal első ajtónál már két olyan piros kis vezetéket is találtam ami hátúl is van :)

Ha majd teszem be a központizárat jobban megbontom és hátha megtalálom a hibát.

Amúgy kimértem nem megy oda 12V, de a többi működik.

És köszönöm!

Módosítva : melafoto
Link to comment
Megosztás:

Ma pedig a ködösök kerültek bele.

Mondjuk ezt már tegnap elkezdtem, de a másodlagos levegő pumpa tartókerete útban volt. Ezért némi flexet kívánt, meg egy kis fekete festéket. Így csak ma tudtam befejezni.

Teljesen gyári bekötés relékkel, vagy külön kötöted be a ködzárótól?

Link to comment
Megosztás:

Teljesen gyári bekötés relékkel, vagy külön kötöted be a ködzárótól?

Csak a lámpákhoz kellett vezetéket húzni. De azt is az X4-es csatiba kötöttem, mert ott volt a műszerfal felőli vége. ahol minden ki volt építve, csak a reléket, meg a biztiket kellett betenni.

Link to comment
Megosztás:

Ma pedig a ködösök kerültek bele.

Mondjuk ezt már tegnap elkezdtem, de a másodlagos levegő pumpa tartókerete útban volt. Ezért némi flexet kívánt, meg egy kis fekete festéket. Így csak ma tudtam befejezni.

Én levett lökösnél csináltam a ködlámpát. Viszont a kábelezés saját tákolmány lett, nem gyári...

Hogyan állítottad be a lámpicsekeket? Mert nekem nem sokat dob ködben a projektor...lehet, hogy csak rosszul lett beállítva...

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Én levett lökösnél csináltam a ködlámpát. Viszont a kábelezés saját tákolmány lett, nem gyári...

Hogyan állítottad be a lámpicsekeket? Mert nekem nem sokat dob ködben a projektor...lehet, hogy csak rosszul lett beállítva...

Én is levettem. Be nem állítottam, majd ha lesz rá időm.

Link to comment
Megosztás:

Én levett lökösnél csináltam a ködlámpát. Viszont a kábelezés saját tákolmány lett, nem gyári...

Hogyan állítottad be a lámpicsekeket? Mert nekem nem sokat dob ködben a projektor...lehet, hogy csak rosszul lett beállítva...

Valójában a ködlámpa használatával van gond! Sokan nem tudják, hogy nem kiegészítő világítás, hanem helyettesítő. A helyes használata a ködben, vagy át nem látható esőben, havazásban értelmes. A lényege az, hogy az autó elé kb 5-10 méterre kell állítani, és lehetőleg a tompított vízszintes síkja alá. Ez azért fontos, mert ha tompítottal mész, akkor a ködpáráról visszaverődő fény elvakít, így valószínűleg sokkal később észleled a szembejövőt, és az előtted haladót is. Éppen ezért eredményesen csak akkor tudod használni, ha nem tompítottal mész, vagy refivel, hanem helyzetjelző+első ködlámpa. Helyzetjelző alatt ezért is lehet felkapcsolni, és a hátsót csak akkor, ha az első is ég. Ebben igazából nem az a lényeg, hogy egyből a ködön keresztül 20 km-t fogsz látni, hanem az, hogy önmagadat nem fogod elvakítani, ezzel kicsit növekszik az átláthatósága a ködnek, illetve mások is látni fognak Téged, mert a fényed megvan. Ha megnézed a ködlámpát a szembejövőnél pont ugyan úgy látod világítani, mint a helyzetjelzőt, nem előbb, nem később.

44§(4) bekezdése szerint „Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.“

Tehát inkább a helyettesítés a lényeg, ezzel a fényszóró általi vakság kiküszöbölése... Tehát ha rendőr hömbölög, hogy nem ég a tompított ködben ezt kell neki megmutatni! Helyettesítheti, ha a látási viszonyok indokolják.

Link to comment
Megosztás:

Ez az elég ritka hogy ennyire ki van kábelezve nem?

Annyira nem. Általában vagy totál nincs kiépítve vagy teljesen. Az hogy félig, az már ritkaság. Lehet cseréltek benne motortéri köteget. Az meg ugye az X4-es csatitól kezdődik. Mondjuk nem lepődök meg semmin, miután a fényszóró mosó beépítésénél megtaláltam a mosószivattyú csatlakozóját a motortérben és csak rá kellett dugnom, valamint be a relé és a bizti...

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem. Általában vagy totál nincs kiépítve vagy teljesen. Az hogy félig, az már ritkaság. Lehet cseréltek benne motortéri köteget. Az meg ugye az X4-es csatitól kezdődik. Mondjuk nem lepődök meg semmin, miután a fényszóró mosó beépítésénél megtaláltam a mosószivattyú csatlakozóját a motortérben és csak rá kellett dugnom, valamint be a relé és a bizti...

Olyannal már találkoztam, hogy pölö a tükörfűtés reléje be volt pinezve, de ezzel vége is volt a kábelezésnek. Nekem a lámpa magasság állítónak van ott az aljzata a csati mögött meg a lámpáknál a 3-pines csatik, de fingom sincs hogy működik-e mert csak kapcsolóm van motorok nincsenek.

Link to comment
Megosztás:

Olyannal már találkoztam, hogy pölö a tükörfűtés reléje be volt pinezve, de ezzel vége is volt a kábelezésnek. Nekem a lámpa magasság állítónak van ott az aljzata a csati mögött meg a lámpáknál a 3-pines csatik, de fingom sincs hogy működik-e mert csak kapcsolóm van motorok nincsenek.

Nekem is hasonlóan van. Biztitáblában benne a pin, le is megy a vezeték a bal lábtér csati egyik felébe, de nincs folytatva. Szinte minden extra így van. Ülésfűtés, 4 komfortos eablak stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 97-es X14XE Astrában hol van a klíma reléje? Mielőtt töltetni viszem átnézném az elektromos részét, csatlakozóit. Köszönöm! :-)

Szerintem a motortérben. tűzfalnál is van egy relé doboz, meg az akkunál is...

De csak gondolom, mert nekem nincs klímám, csak két majdnem üres relédoboz... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 97-es X14XE Astrában hol van a klíma reléje? Mielőtt töltetni viszem átnézném az elektromos részét, csatlakozóit. Köszönöm! :-)

Nem csak egy relé van, hanem több és mindegyik a biztitábla hátsó felében.

Ha már ellenőrzöl, akkor inkább a kettő nyomáskapcsoló csatiját nézd meg és a klímakompi csatlakozóját is. Nekem a kisnyomású nyomáskapcsoló érintkezői el voltak oxidálódva.

Jade ez amúgy gyári klímára vonatkozik. Utólagos klímást nem ismerem. Viszont a vezérlés az a biztitáblában van, a klímakompi is relén keresztül van kapcsolva, amit amúgy az ECU engedélyez, hogy működhessen. És hasonló variálások vannak és kereszttiltások. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonlóan van. Biztitáblában benne a pin, le is megy a vezeték a bal lábtér csati egyik felébe, de nincs folytatva. Szinte minden extra így van. Ülésfűtés, 4 komfortos eablak stb.

Hát nekem csak a lámpamagasság állító volt totál bekábelezve azon kívül semmi. Az ajtókba is csak a hangszorókhoz mentek eredetileg a kábelek. Ja meg van valami kábelkorbács ami a vezetőoldali B oszlopig megy, talán a gyári kp záré, de azt majd kihúzom belőle.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Szalag a nagyobb felületek mögé, a gyári izzók helyére pedig sima 5mm-es ledek, amik főképp a mutatókat világítják. Meg külön ellenállással van leágazva a 3 műszercsoport+alkoholos filces kezelés is kellett némelyik ledre. A kis műszerek és a kmóra számlapjáról viszont le kellett csiszolni a gyári maszkolást, mert sokat takart. Egy dolog van már csak hátra, hogy mindezt összehozzam a fényerőszabályozó potival. Ha saját felhasználásra ment volna, megcsináltam volna úgy, mint a Saabokban a night panel mód :D

Szép egyenletes fénye van, mi került bele szalag, vagy ledek?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Szalag a nagyobb felületek mögé, a gyári izzók helyére pedig sima 5mm-es ledek, amik főképp a mutatókat világítják. Meg külön ellenállással van leágazva a 3 műszercsoport+alkoholos filces kezelés is kellett némelyik ledre. A kis műszerek és a kmóra számlapjáról viszont le kellett csiszolni a gyári maszkolást, mert sokat takart. Egy dolog van már csak hátra, hogy mindezt összehozzam a fényerőszabályozó potival. Ha saját felhasználásra ment volna, megcsináltam volna úgy, mint a Saabokban a night panel mód :D

Nagyon rácuppantál a témára. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Szalag a nagyobb felületek mögé, a gyári izzók helyére pedig sima 5mm-es ledek, amik főképp a mutatókat világítják. Meg külön ellenállással van leágazva a 3 műszercsoport+alkoholos filces kezelés is kellett némelyik ledre. A kis műszerek és a kmóra számlapjáról viszont le kellett csiszolni a gyári maszkolást, mert sokat takart. Egy dolog van már csak hátra, hogy mindezt összehozzam a fényerőszabályozó potival. Ha saját felhasználásra ment volna, megcsináltam volna úgy, mint a Saabokban a night panel mód :D

Az a baj nagyon nem merem már bazirgálni, mert pár helyen kezd feljönni a fekete festék a számlapról. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ahoj!

Igaz vectra, de szerintem az astra is ugyanaz. Szóval adott a full comfortos villanyablak, mind a 4 fel-le automata, becsípésgátló, zárásra felhúzás. (ha elfordítva tartom a kulcsot)

Az a problema, hogy pár napja egyszercsak a bal hátsó zárásra nem megy fel. Egyébként hibátlanl működik, fel-le megy automatán, ill. a többi 3-at felhúzza.

Volt már valakinek ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.