Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Na akkor holnap jól át nézzem a vezetékeket.

Mondjuk a generátor felfogatásnál van egy kábel ami a motorral köti össze közvetlen a generátort az elég vékonynak tűnik.

Ilyen csatlakozos hozzá valo vezetékeket hol lehet beszerezni?

Mert én szívem szerint az összes kábelt ami az aksira megy lecserélném,pl generátor,önindító,test kábelek.

Mondjuk a motorteredről dobhatnál egy képet Az aksi körül,mert van egy olyan érzésem hogy nálam nem minden gyári.

Egy multiméterrel járó motornál és néhány nagyobb fogyasztót bekapcsolva (pl. világítás) mérj feszültséget a generátor fém háza és a motorblokk között. Ha ez néhány tized Voltnál több, akkor annak a testkábelnek az érintkező felületeit pucold meg.

Egyébként van olyan generátor, ami alapból is csak ennyit tud, pl. ha jól rémlik, a Hitachi generátor csak 13.5V körül tölt.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy multiméterrel járó motornál és néhány nagyobb fogyasztót bekapcsolva (pl. világítás) mérj feszültséget a generátor fém háza és a motorblokk között. Ha ez néhány tized Voltnál több, akkor annak a testkábelnek az érintkező felületeit pucold meg.

Egyébként van olyan generátor, ami alapból is csak ennyit tud, pl. ha jól rémlik, a Hitachi generátor csak 13.5V körül tölt.

 

Na át nézztem ,a generátor test kábel lehet a ludas.

A generátornál mértem feszt.ott meg van a 14,5 volt szépen.De ha már a blokkon mérem a testet már csak 13,4 volt-ot mutat mindenféle terhelés nélkül.

Az én astrámnál a generátor meg a motor egy kis kábelell van összekötve ami már nem is a legjobb állapotú.Csináltattok hozzá új kábeleket sarukal délután megyek értük.

Majd meg írom hogy változott-e valami.

Link to comment
Megosztás:

Na hát akor.

Csináltattam új kábelt a generátor meg a motor közé meg kicseréltem újra az a kábelt is ami a motoról adja a testett az aksira.Persze egy kicsit vastagabra mert ami rajta volt az elég vékony volt.

Most úgy állok hogy fogyasztók nélkül 14,6 volt a tőltés de ha mindent rá adok akkor sem megy le 14 volt alá.

Remélem most már jó lesz egy darabig. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Na hát akor.

Csináltattam új kábelt a generátor meg a motor közé meg kicseréltem újra az a kábelt is ami a motoról adja a testett az aksira.Persze egy kicsit vastagabra mert ami rajta volt az elég vékony volt.

Most úgy állok hogy fogyasztók nélkül 14,6 volt a tőltés de ha mindent rá adok akkor sem megy le 14 volt alá.

Remélem most már jó lesz egy darabig. :icon1:

 

Az elég jó, én le tudom vinni majdnem 13Voltig ha mindent bekapcsolok.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az is lehet, de az anyósoldalon ott végződik a gyári kp zár kiépítése nekem. De szerintem az több pines csati.

 

Gyári kpzár esetén, ha nincs hátsó elektromos ablak, akkor csak három érintkezős csati van hátul a kpzárnak. Ha van hátsó elektromos ablak gyárilag, akkor 9.

 

nekem az gyárilag benne van ammellet van ez a csati

 

Akkor az a hátsó kapaszkodóvilágítás. A vezetékszínek miatt is azt mondom hogy az. Barna test, piros fix 12V, hogy felkapcsolhasd bármikor, a szürke meg az ajtóknál lévő érintkezők vezetékszínei.

Link to comment
Megosztás:

Gyári kpzár esetén, ha nincs hátsó elektromos ablak, akkor csak három érintkezős csati van hátul a kpzárnak. Ha van hátsó elektromos ablak gyárilag, akkor 9.

 

 

Akkor az a hátsó kapaszkodóvilágítás. A vezetékszínek miatt is azt mondom hogy az. Barna test, piros fix 12V, hogy felkapcsolhasd bármikor, a szürke meg az ajtóknál lévő érintkezők vezetékszínei.

jaja megvan

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0600.jpg

E27 és E28 és az X84es csatit találtam meg

 

 

Link to comment
Megosztás:

Az milyen már, hogy egyik pillanatról a másikra elhalálozik a generátor.

Töltésem van. De csak alapjáraton. Emelt fordulaton szépen növekszik a feszültség. Akár 19 Voltig is... :(

Így nem merek vele még menni sem, mert az elektronikája nem bírná a tartós magas feszültséget...

Vehetek egy bontott generátort...

Link to comment
Megosztás:

Miért kéne generátort venni?

Besétálsz egy autósboltba és veszel/rendelsz bele való fesszabályzót. Ha nem egybe van a kefékkel, azokat is érdemes megnézni.

Az milyen már, hogy egyik pillanatról a másikra elhalálozik a generátor.

Töltésem van. De csak alapjáraton. Emelt fordulaton szépen növekszik a feszültség. Akár 19 Voltig is... :(

Így nem merek vele még menni sem, mert az elektronikája nem bírná a tartós magas feszültséget...

Vehetek egy bontott generátort...

 

Link to comment
Megosztás:

Miért kéne generátort venni?

Besétálsz egy autósboltba és veszel/rendelsz bele való fesszabályzót. Ha nem egybe van a kefékkel, azokat is érdemes megnézni.

 

Csak annyi miatt, hogy ez egy frankó Delco Remy generátor. Egybe épített diódahíd+fesz.szabályzó, ami 10000. Egy bontott generátor meg 8-10...

A mostani szabályzó 2 éve van benne. Ráadásul szombaton nem találok olyat, ahol azonnal tudnának adni, a kocsi meg kell, mert mennem kell. :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az egyik pillanatról másikra halt el. Egyszer leállítottam az autót,erre minden elkezdett világítani a műszerfalon. Szintén Delco Remy,de ebben nincs egyben a fesszab meg a dióda. Minden ki lett benne cserélve, végülis a 2200ft-os fesszab volt a szar.

 

Nem akarlak elszomorítani de 8-10 ért én még nem nagyon láttam bontott generátort. VIszont cserébe az is pont olyan szar lehet, illetve gondolhat egyet és beadja a kulcsot.

 

Nem tudom mennyit kell menned, de én a múltkor mikor leesett a generátor mert kiesett a csavar (máig nem értem hogy,azóta csavarrogzítőzöm) fogtam levettem a fenébe, hazamentem, este ráraktam a töltőt az akksira, majd úgy mentem be dolgozni. Aztán a cégnél kerestem hozzácsavart.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az egyik pillanatról másikra halt el. Egyszer leállítottam az autót,erre minden elkezdett világítani a műszerfalon. Szintén Delco Remy,de ebben nincs egyben a fesszab meg a dióda. Minden ki lett benne cserélve, végülis a 2200ft-os fesszab volt a szar.

 

Nem akarlak elszomorítani de 8-10 ért én még nem nagyon láttam bontott generátort. VIszont cserébe az is pont olyan szar lehet, illetve gondolhat egyet és beadja a kulcsot.

 

Nem tudom mennyit kell menned, de én a múltkor mikor leesett a generátor mert kiesett a csavar (máig nem értem hogy,azóta csavarrogzítőzöm) fogtam levettem a fenébe, hazamentem, este ráraktam a töltőt az akksira, majd úgy mentem be dolgozni. Aztán a cégnél kerestem hozzácsavart.

 

Benzines simán elmegy csak akkuval 50 kilómétert minimum főleg lámpa nélkül, diesel jóval többet. Ismerős ék jöttek egyszer úgy haza hogy cserélgették a két autóban az akkukat amelyiknek volt töltése az nyomatta fel a másikét , 40-50kilóméterenként átpakolták. Azt meg el sem mesélem, hogy egyszer úgy vontattunk hogy a hátsó autóba a kötél mellett vittünk hátra áramot a lámpáknak, mert nem volt benne akku. :D

Link to comment
Megosztás:

BátyámDebrecenből jött hazaéjszaka töltés nélkül Gyulára. :) DE én is 70km-re járok dolgozni,bár nekem még az akksim is nagy.

 

Egyébként nem hülyeség, én akarok csinálni egy lámpaszettet amit a vonóhorogra tudok dugni ha vontatok, ami hátramegy. (amcsiknál ez alap,de németeknél is láttam már rá példát, bár jellemzően a lopósautók használják) Ha kutyázik az ember, akkor pláne jól jön.

Link to comment
Megosztás:

BátyámDebrecenből jött hazaéjszaka töltés nélkül Gyulára. :) DE én is 70km-re járok dolgozni,bár nekem még az akksim is nagy.

 

Egyébként nem hülyeség, én akarok csinálni egy lámpaszettet amit a vonóhorogra tudok dugni ha vontatok, ami hátramegy. (amcsiknál ez alap,de németeknél is láttam már rá példát, bár jellemzően a lopósautók használják) Ha kutyázik az ember, akkor pláne jól jön.

 

Olyat látta, hogy lakóautó mögé volt kötve egy kiskocsi mint egy utánfutó, fordult a kereke és égtek a lámpái. Először csak néztem hogy mi a carért mászik a seggére 1 méterre, aztán látom nem ül benne senki. :D Na asszem délután kibányászom az anyósoldali küszöbburkolat alól azt a fölös kábelkorbácsot.

 

Link to comment
Megosztás:

Csak annyi miatt, hogy ez egy frankó Delco Remy generátor. Egybe épített diódahíd+fesz.szabályzó, ami 10000. Egy bontott generátor meg 8-10...

A mostani szabályzó 2 éve van benne. Ráadásul szombaton nem találok olyat, ahol azonnal tudnának adni, a kocsi meg kell, mert mennem kell. :(

Nekem is az van, a legrégebbi. Szerélhető az sztem. 

Enyém ilyen:

http://s570.photobucket.com/user/paul_spencer_photo/media/astraalternator.jpg.html

Link to comment
Megosztás:

Nekiálltam a kocsi porszívózni amiből az lett, hogy elkezdtem kibontani az általam feleslegesnek ítélt kábeleket a kocsiból. Jó móka volt, mert olyan kábelt is kivágtam ami a hangot adta a hangszóróknak az ajtóban. :D Megzavartak a színek, a bajonettzáras csatiban színváltás van, és mivel például az ajtóban sárgát már nem láttam azt hittem nem kell, hát tévedtem. Szerencsére volt vagy fél centi helyem ahol vissza tudtam forrasztani.

1974709-20150912-6hbyi4.jpg

Ez lenne a gyári kp zár vezérlő csatija?

1974710-20150912-DAqTAQ.jpg

Ez meg a hátsó világítós kapaszkodóké a B oszlop aljában?

1974711-20150912-1JtXea.jpg

Az utastérben egyenlőre csak a küszöbig húztam vissza a kábeleket, ugye átmennek az ülések alatt, ott egyenlőre megvannak. Nem is értem minek kerüli meg a  fél autót a hangszóró kábel amikor egyből mehetne a rádiótól a műszerfal mögött? Az ajtóban még káosz van, be sem tudtam menni a boltba az asszonyt kint vártam ,mert félig le volt húzva az üveg a kapcsoló meg otthon maradt a kárpittal együtt. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Nekiálltam a kocsi porszívózni amiből az lett, hogy elkezdtem kibontani az általam feleslegesnek ítélt kábeleket a kocsiból. Jó móka volt, mert olyan kábelt is kivágtam ami a hangot adta a hangszóróknak az ajtóban. :D Megzavartak a színek, a bajonettzáras csatiban színváltás van, és mivel például az ajtóban sárgát már nem láttam azt hittem nem kell, hát tévedtem. Szerencsére volt vagy fél centi helyem ahol vissza tudtam forrasztani.

 

Ez lenne a gyári kp zár vezérlő csatija?

 

Ez meg a hátsó világítós kapaszkodóké a B oszlop aljában?

 

Az utastérben egyenlőre csak a küszöbig húztam vissza a kábeleket, ugye átmennek az ülések alatt, ott egyenlőre megvannak. Nem is értem minek kerüli meg a  fél autót a hangszóró kábel amikor egyből mehetne a rádiótól a műszerfal mögött? Az ajtóban még káosz van, be sem tudtam menni a boltba az asszonyt kint vártam ,mert félig le volt húzva az üveg a kapcsoló meg otthon maradt a kárpittal együtt. :omg:

Az utolsó képen a gyári kp zár csatija van. A világítós kapaszkodóé négyzet alakú inkább.

Link to comment
Megosztás:

Nekiálltam a kocsi porszívózni amiből az lett, hogy elkezdtem kibontani az általam feleslegesnek ítélt kábeleket a kocsiból. Jó móka volt, mert olyan kábelt is kivágtam ami a hangot adta a hangszóróknak az ajtóban. :D Megzavartak a színek, a bajonettzáras csatiban színváltás van, és mivel például az ajtóban sárgát már nem láttam azt hittem nem kell, hát tévedtem. Szerencsére volt vagy fél centi helyem ahol vissza tudtam forrasztani.

 

Ez lenne a gyári kp zár vezérlő csatija?

 

Ez meg a hátsó világítós kapaszkodóké a B oszlop aljában?

 

Az utastérben egyenlőre csak a küszöbig húztam vissza a kábeleket, ugye átmennek az ülések alatt, ott egyenlőre megvannak. Nem is értem minek kerüli meg a  fél autót a hangszóró kábel amikor egyből mehetne a rádiótól a műszerfal mögött? Az ajtóban még káosz van, be sem tudtam menni a boltba az asszonyt kint vártam ,mert félig le volt húzva az üveg a kapcsoló meg otthon maradt a kárpittal együtt. :omg:

 

 

Az utolsó képen a gyári kp zár csatija van. A világítós kapaszkodóé négyzet alakú inkább.

 

Jaja én is pont most láttam, az uccsó a kp.zár, az oszlop világítás az 6os csati amiben 3 van bakötve.

Link to comment
Megosztás:

Nekiálltam a kocsi porszívózni amiből az lett, hogy elkezdtem kibontani az általam feleslegesnek ítélt kábeleket a kocsiból. Jó móka volt, mert olyan kábelt is kivágtam ami a hangot adta a hangszóróknak az ajtóban. :D Megzavartak a színek, a bajonettzáras csatiban színváltás van, és mivel például az ajtóban sárgát már nem láttam azt hittem nem kell, hát tévedtem. Szerencsére volt vagy fél centi helyem ahol vissza tudtam forrasztani.

 

Ez lenne a gyári kp zár vezérlő csatija?

 

Ez meg a hátsó világítós kapaszkodóké a B oszlop aljában?

 

Az utastérben egyenlőre csak a küszöbig húztam vissza a kábeleket, ugye átmennek az ülések alatt, ott egyenlőre megvannak. Nem is értem minek kerüli meg a  fél autót a hangszóró kábel amikor egyből mehetne a rádiótól a műszerfal mögött? Az ajtóban még káosz van, be sem tudtam menni a boltba az asszonyt kint vártam ,mert félig le volt húzva az üveg a kapcsoló meg otthon maradt a kárpittal együtt. :omg:

 

Igen.

 

Nem. Ez a hátsó ajtók kpzár csatlakozója.

 

Link to comment
Megosztás:

Nekiálltam a kocsi porszívózni amiből az lett, hogy elkezdtem kibontani az általam feleslegesnek ítélt kábeleket a kocsiból. Jó móka volt, mert olyan kábelt is kivágtam ami a hangot adta a hangszóróknak az ajtóban. :D Megzavartak a színek, a bajonettzáras csatiban színváltás van, és mivel például az ajtóban sárgát már nem láttam azt hittem nem kell, hát tévedtem. Szerencsére volt vagy fél centi helyem ahol vissza tudtam forrasztani.

 

Ez lenne a gyári kp zár vezérlő csatija?

 

Ez meg a hátsó világítós kapaszkodóké a B oszlop aljában?

 

Az utastérben egyenlőre csak a küszöbig húztam vissza a kábeleket, ugye átmennek az ülések alatt, ott egyenlőre megvannak. Nem is értem minek kerüli meg a  fél autót a hangszóró kábel amikor egyből mehetne a rádiótól a műszerfal mögött? Az ajtóban még káosz van, be sem tudtam menni a boltba az asszonyt kint vártam ,mert félig le volt húzva az üveg a kapcsoló meg otthon maradt a kárpittal együtt. :omg:

 

Azért mert az első ajtóknak külön kötegük van,ami átmegy az ülések alatt, és az a oszlopnál csatlakozik a rádió kötegére. Kp-i zárasnál, villanyablakosaknálm, ülésfütéseseknél ezek a kábelek is ebben mennek. Így volt egyszerűbb.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert az első ajtóknak külön kötegük van,ami átmegy az ülések alatt, és az a oszlopnál csatlakozik a rádió kötegére. Kp-i zárasnál, villanyablakosaknálm, ülésfütéseseknél ezek a kábelek is ebben mennek. Így volt egyszerűbb.

 

Pontosabban van motortér köteg, ami nem egyenlő a motor kötegével, aztán van a műszerfalköteg, ami a biztosítéktáblától direktbe megy bizonyos helyekre és van a hátsó köteg, ami a bal A oszlop aljában van csatlakozó formájában. Az "A" oszloptól van hátsó rész, tehát az a köteg. Az úgy egybe, minden. Hangszórók, kpzár, ülésfűtés, elektromos tükrök és ablakok stb. Műszerfal köteg pl a BC is. Motortér köteg az AC relé. Vannak furcsaságok, de valóban így logikusabb.

 

EPC-ben van is erről remek robbantott ábra, hogy melyik hogy fut az bódéban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.