Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

7 órája, zotya975 írta:

Van valami reális félelem abban ha rajtahagyott akkusaruval töltöm az autót? Ha nincs gyújtás nem kap áramot az ECU-sem és amennyire értek a töltőkhöz fizikailag nem tud nagyfesz átmenni az akkuba/autóba még hiba esetén sem. Már 6 éves az akkum és főleg télen hetente egyszer rátöltök, ha nem muszáj nem szedném le.

Különösebb nincsen.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Van valami reális félelem abban ha rajtahagyott akkusaruval töltöm az autót? Ha nincs gyújtás nem kap áramot az ECU-sem és amennyire értek a töltőkhöz fizikailag nem tud nagyfesz átmenni az akkuba/autóba még hiba esetén sem. Már 6 éves az akkum és főleg télen hetente egyszer rátöltök, ha nem muszáj nem szedném le.

Szóról szóra ugyanez van nálam is és pont két napja merült fel bennem ez a kérdés. Akkor levettem a sarukat, következőre nem fogom, mert én sem szeretem állandóan állítgatni a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, aholy írta:

Szerintem sem lehet gáz, indítani nem szabad úgy az tuti. Ami nem kaphat áramot az így sem kap. 

 

Szoktam én is így.

 

6 órája, daykiller írta:

Különösebb nincsen.

 

4 órája, kacs írta:

Szóról szóra ugyanez van nálam is és pont két napja merült fel bennem ez a kérdés. Akkor levettem a sarukat, következőre nem fogom, mert én sem szeretem állandóan állítgatni a dolgokat.

Kösz, ezt a választ szerettem volna hallani.:icon13::-)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 30. at 19:46, Kispotter írta:

Sziasztok. 
Mi az okozója a generátorban annak, hogy ha megy a kocsi ütemesen pulzál minden fény az autóban a fordulatszám fügvényében? Valamint a töltés jelzőm is parázslik a kezdetek óta. Szénkefe, fesz szabályzó új benne diódasor kimérve jónak bizonyult még egy fél éve kb. Akkor még nem volt pulzálás csak parázslás. Delco Remy 70A- es generátor. Egy autó szerelő ismim a nyakát tette rá hogy a diódasor a rossz.

Na sziasztok! 

Ma szétszedtem a generátort minden okés benne . Dióda segéd dióda jó mond. Tekercsek között 1 ohm van. Kefék újak. Gyúrükön sincs barázda. Fesz szabályzót nem tudtam mérni de fél éves. Összeraktam az óta hibátlan. Megjavult de fogalmam sincs mi baja volt. De legalább jó és nem kerül 20 ezrembe! :D

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Kispotter írta:

Na sziasztok! 

Ma szétszedtem a generátort minden okés benne . Dióda segéd dióda jó mond. Tekercsek között 1 ohm van. Kefék újak. Gyúrükön sincs barázda. Fesz szabályzót nem tudtam mérni de fél éves. Összeraktam az óta hibátlan. Megjavult de fogalmam sincs mi baja volt. De legalább jó és nem kerül 20 ezrembe! :D

Lehet hogy valahol nem volt jó a kontakt....amikor szétszedtem gondoltam lefestem szépre, egyből 2Voltal kevesebbet mértem rajta. Szét kellett szedni megint és lecsiszolni a festéket minden csavar alól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy valaki cserélt-e már műszerfal világítást?

Gondoltam hogy azt a csúnya sárgás színű izzókat kicserélem pirosra mert egy pár darab úgy is ki van égve.

Igazából az érdekelne hogy melyik fajta izzóból mennyi kell?

Előre is köszi a segítséget! ;)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Dani122 írta:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy valaki cserélt-e már műszerfal világítást?

Gondoltam hogy azt a csúnya sárgás színű izzókat kicserélem pirosra mert egy pár darab úgy is ki van égve.

Igazából az érdekelne hogy melyik fajta izzóból mennyi kell?

Előre is köszi a segítséget! ;)

A hivatalos neve:http://www.argep.hu/trend/B85D/B8-5D.html

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Dani122 írta:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy valaki cserélt-e már műszerfal világítást?

Gondoltam hogy azt a csúnya sárgás színű izzókat kicserélem pirosra mert egy pár darab úgy is ki van égve.

Igazából az érdekelne hogy melyik fajta izzóból mennyi kell?

Előre is köszi a segítséget! ;)

A műszeregység háttérvilágításáért 4db Zotya által linkelt izzó felel, továbbá minden egyes pictogrammért 1-1 ilyen. Ezek közül a check engine és a töltésjelző kivételével mindet lehet ledesíteni fehérrel.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cosso írta:

Sziasztok! Szerintetek ez jó szedánhoz? Mert a leírásban csak a kombit írja.

http://www.ebay.com/itm/2X-18-LED-License-Plate-Light-For-Vauxhall-Opel-Corsa-B-Astra-F-G-Vectra-Omega-/401176659543?hash=item5d67fe0657:g:EJQAAOSwM4xXberq&vxp=mtr 

A magyar oldalakon ugyanilyet ír szedánhoz, a 3X6 ledest.

 

Kombinál fent van két szögletes, a sedánnal egy van alul és ovális, tehát szerintem nem.

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Cosso írta:

Nem, 1 van alul (középen) és téglalap alakú, ezért kérdeztem.

Tehát megegyezik-e a kombiéval, vagy sem?  

https://www.aliexpress.com/item-img/Number-License-Plate-18-SMD-LED-Light-Bulbs-For-Vauxhall-Opel-Astra-H-04-2009-Free/32396804057.html?spm=2114.10010108.1000017.2.523VH4 ha kiszeded a lökösből ez passzol bele abba a műanyag keretbe.

Legalább is formára ilyen a 2 vége mint ahogy a linken látszik.

Módosítva : Gergőőő
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 15. at 18:59, Sike írta:

Szép estét.
Központi zár beszerelését tervezem, az ajtó átvezetőben jelenleg csak a hangszóró vezetékei vannak, de nem furkálnám szét. :)
Honnan és milyen néven lehet oda érintkezőket vásárolni? 

a bontóban mindegy milyet veszel, azt szét kell buherálni, akár a tok sérülésével is, a kiszedett pineket be tudod dugni az eredeti átvezetőbe, a színek persze nem fognak stimmel

mondjuk az ajtóba vehetsz teljes kábelköteget is(amibe van hang+közp.) és akkor csak kifűzöd a régit és be az újat azzal nem kell kinlódni

a karosszéria oldalán, azért nem sok hely van, de megoldható hogy beledugd a pineket

 

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én nem szarakodnék vele. Bontóból kb 10ért már el lehet hozni a komplett zárszettet, vezérlővel, kábelkötegekkel. Azt csak be kell tenni, és akkor minden gyári. És gyorsabban is megvan. 

 

MÁS:

Azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy a caravan tetőantennájában az erősítő, vagy csak zavarszűrő? 

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

2 órája, wookie írta:

Mondjuk én nem szarakodnék vele. Bontóból kb 10ért már el lehet hozni a komplett zárszettet, vezérlővel, kábelkötegekkel. Azt csak be kell tenni, és akkor minden gyári. És gyorsabban is megvan. 

 

MÁS:

Azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy a caravan tetőantennájában az erősítő, vagy csak zavarszűrő? 

Jelerősítő.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 15. at 18:59, Sike írta:

Szép estét.
Központi zár beszerelését tervezem, az ajtó átvezetőben jelenleg csak a hangszóró vezetékei vannak, de nem furkálnám szét. :)
Honnan és milyen néven lehet oda érintkezőket vásárolni? 

Én is ezt csináltam. Bontóbol hoztam csatikat egy kis vezetéket hagytam rajtuk és a pineket beleraktam. Jó sokáig legóztam az elején mire rájöttem csak az első ajtò 1 nap volt nekem a többit meg simán megcsináltam 1 nap alatt csomagteret is sikerült sokat kelett faragni mert az nem egyszerű univerzálissal de csak sikerült. Ja és az első ajtònála vezetőnél marha nehezen lehet hozzáférni az egy élmény az anyós az sima csak érdemes kivenni a kesztyűtartót a többi gyerekjáték :)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Kispotter írta:

Én is ezt csináltam. Bontóbol hoztam csatikat egy kis vezetéket hagytam rajtuk és a pineket beleraktam. Jó sokáig legóztam az elején mire rájöttem csak az első ajtò 1 nap volt nekem a többit meg simán megcsináltam 1 nap alatt csomagteret is sikerült sokat kelett faragni mert az nem egyszerű univerzálissal de csak sikerült. Ja és az első ajtònála vezetőnél marha nehezen lehet hozzáférni az egy élmény az anyós az sima csak érdemes kivenni a kesztyűtartót a többi gyerekjáték :)

Hogyan tudtad kiszedni a pineket a bontózott csatiból? Szétvágtad vagy valami kiszedővel? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.