Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy a 3/5 ajtós Astrákban hogy van megoldva a rádióantenna rögzítése a bal hátsó sárvédőben? Vettem antennát, de nem adtak hozzá semmi rögzítésre szolgáló dolgot. Az "Így csináld..."-ból kihámoztam annyit, hogy valamilyen szigetelt bilinccsel kéne kéne rögzíteni az ott levő lemezhez, de én nem kaptam az antennához bilincset, az eddigi antennáról meg ne is beszéljünk :) , az sem úgy volt rögzítve. Az a kérdés, hogy lehet-e ilyen bilincset külön kapni, és tényleg fontos-e hogy szigetelt legyen?

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy a 3/5 ajtós Astrákban hogy van megoldva a rádióantenna rögzítése a bal hátsó sárvédőben? Vettem antennát, de nem adtak hozzá semmi rögzítésre szolgáló dolgot. Az "Így csináld..."-ból kihámoztam annyit, hogy valamilyen szigetelt bilinccsel kéne kéne rögzíteni az ott levő lemezhez, de én nem kaptam az antennához bilincset, az eddigi antennáról meg ne is beszéljünk :) , az sem úgy volt rögzítve. Az a kérdés, hogy lehet-e ilyen bilincset külön kapni, és tényleg fontos-e hogy szigetelt legyen?

Én nem olyan régen cseréltem!

Egy egyszerü lemezből hajtott bilincs van ott,és nem kell szigetelni,mert így kap testet az antenna.

Egy M5-ös csavarral van a bilincs összehúzva és rögzitve a kasztnihoz!

Link to comment
Megosztás:

Én nem olyan régen cseréltem!

Egy egyszerü lemezből hajtott bilincs van ott,és nem kell szigetelni,mert így kap testet az antenna.

Egy M5-ös csavarral van a bilincs összehúzva és rögzitve a kasztnihoz!

Köszi, akkor megoldom egyszerűen a kérdést.

Egyébként tudod, mit felejtettünk el Kecskeméten? .... igen, igen, a rádiókiszedő kampókat :)

Ma azért kirángattam a rádiót a helyéről, de nem volt egyszerű, nem is 1 darabban sikerült, de azért még használható maradt.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni az Úraktól. Valkinek nincsen egy kapcsolási rajza a belső világítás kikapcsolási késleltetéséhez? Valahol láttam egy ujságban, de sehol sem találom, a forumban rákerestem de csak képet találtam a kütyüről. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni az Úraktól. Valkinek nincsen egy kapcsolási rajza a belső világítás kikapcsolási késleltetéséhez? Valahol láttam egy ujságban, de sehol sem találom, a forumban rákerestem de csak képet találtam a kütyüről. Előre is köszönöm.

Írj J0hnny Mnenomic-nak!

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni az Úraktól. Valkinek nincsen egy kapcsolási rajza a belső világítás kikapcsolási késleltetéséhez? Valahol láttam egy ujságban, de sehol sem találom, a forumban rákerestem de csak képet találtam a kütyüről. Előre is köszönöm.

ITT nézz körül!

Link to comment
Megosztás:

Hiszen mindent ott gyártanak manapság. :)

Ha tényleg GM-es a gyertya (fehér doboz, minimális jelzésekkel), akkor bízhatsz benne. ;)

Nekem első próbára Bosch van benne 7000 km óta, eddig jó. Szakik az NGK platinát-t javasolták. Kinek higgyek? Bár lehet, hogy a saját tapasztalat rögös útját fogom választani. Az is igaz, hogy ha egy gyertya mondjuk (állítás szerint) 90000 km-ig jó, de 4700/db- ba kerül már nem kérdés a kérdés. Ki invesztál gyertyába 18800 pézt amikor ilyen nagy a rizikója, Pl: Kitart-e addig a motor még, nem adom-e el, nem sérül -e meg az egyik, stb...?

Link to comment
Megosztás:

Ma bekerült a járgányba a két hátsó olvasólámpa, meg előlre a B vectra lámpa. Csak a hétvége ment rá. :) Kb 20 méter drótót huzigáltam bele, hogy működjön is, úgy, ahogy én szeretném. De kész. Holnap építem be a késleltetést, hála J0hnny -nak. Ma már nem volt lelki erőm megint szétszedni. Ezután már látni is fogom ha este ki kell hámozni a manókat a gyerekűlésből.

Link to comment
Megosztás:

Nekem első próbára Bosch van benne 7000 km óta, eddig jó.

Szerencséd van a bosch gyertyákkal, mert én eddig 3x próbálkoztam vele, de mindig az lett a vége, hogy 1 héten belül kiszórtam a teljes garnitúrát.

Még a kadettos időszakban fordult elő velem, hogy viszketett a pénz a zsebemben, meghát már futottak a gyertyák(bár tökéletesek voltak) min.80.000Km-t, és vettem bele egy belevaló bosch szettet.

Másnap hazatérve 3hengerem ment, rövid gyertyapipalekapkodás után meglett a bűnös,porcelánrepedés miatt belül áthúz, azt kidobtam. A következő napok szintén kitermelték a maguk cseréjét, és a hét végére visszakerült az összes régi gyertyám,és a gép ment rendben tovább.

1-2év elteltével, feledve a régi sztorit újra bevásároltam(én barom), az eredmény ugyanaz lett, csak 2hétig is eltartott a teljes visszacsere a régiekre. Aztán újabb 1-2év után mégegyszer megpróbáltam(gondolva, hogy az előbbiekben peches voltam), az eredmény nem változott, úgyhogy én megtanultam valamit....

Link to comment
Megosztás:

Ma bekerült a járgányba a két hátsó olvasólámpa, meg előlre a B vectra lámpa. Csak a hétvége ment rá. ;) Kb 20 méter drótót huzigáltam bele, hogy működjön is, úgy, ahogy én szeretném. De kész. Holnap építem be a késleltetést, hála J0hnny -nak. Ma már nem volt lelki erőm megint szétszedni. Ezután már látni is fogom ha este ki kell hámozni a manókat a gyerekűlésből.

Erről majd számolj be (esetleg fotót is :)), késleltetést én is szeretnék építeni bele. ;)

Üdv. ujjzol

Link to comment
Megosztás:

ne legyél már ilyen türelmetlen ;) ;)

amugy milyen dobozka? biztos otthagyott vmit a mikulás

nem a biztosítótáblára gondolsz?

Bocs a türelmetlenségeskedésemért ;) A biztosítótáblát ismerem :D belül van bal oldalon.fent a kar felett .Alá kell nézni a műszerfalnak :)

Valaki akinek megvan könyvformában az így csináld esetleg be tudná scannelni?Mert ami letölthető alig látszódik rajta valami :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja valaki mondani hogy ami a motorháztető felnyitó kar felett van egy kis doboz az micsoda?Relé?És ha relé akkor minek a reléje?Ha nem az akkor mi?Hol tudom ezt megnézni? :)

Kép esetleg? Vagy nincs ráírva vmi? De sztem is vmi utólagos kütyü.. bár nekem a risztót is eldugták a burkolat alá ;)

Link to comment
Megosztás:

Kép esetleg? Vagy nincs ráírva vmi? De sztem is vmi utólagos kütyü.. bár nekem a risztót is eldugták a burkolat alá ;)

MOst meg nem mondom de lehet ez is a burkolat alatt van csak hétvégén szereltem az elektromos ablakot szakadt volt a kábel,és azon a kis dobozon meg vannak a kábelek olvadva :)

És ezért szerettem volna tudni,de akkor nyilván a risztó mivel az nem is működik ;) De nincs hozzá keret hogy elvigyem megcsináltatni.Nem tudom mennyit kérhetnek el egy risztó átnézéséért ;)

Link to comment
Megosztás:

MOst meg nem mondom de lehet ez is a burkolat alatt van csak hétvégén szereltem az elektromos ablakot szakadt volt a kábel,és azon a kis dobozon meg vannak a kábelek olvadva :)

És ezért szerettem volna tudni,de akkor nyilván a risztó mivel az nem is működik ;) De nincs hozzá keret hogy elvigyem megcsináltatni.Nem tudom mennyit kérhetnek el egy risztó átnézéséért ;)

Háát ezt én se.. 2003ban voltam utoljára riasztósnál.. akkor egy full rendszer lett beépítve.. némi saját okossitás(ok)al :D

MOndjuk ha meg vannak olvadva a kábelek, az már nem túl jó hír... ;)

Link to comment
Megosztás:

Háát ezt én se.. 2003ban voltam utoljára riasztósnál.. akkor egy full rendszer lett beépítve.. némi saját okossitás(ok)al :D

MOndjuk ha meg vannak olvadva a kábelek, az már nem túl jó hír... :)

Ezen aggódtam én is ;) De egyelőre nincs pénzem hogy elvigyem ;) Meg időm se ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezen aggódtam én is :) De egyelőre nincs pénzem hogy elvigyem ;) Meg időm se ;)

Digi gép esetleg? hogy mégis mi a nyavaja az. meg hátha van vkinek tipus azonos riasztója.. már ha tényleg az..

illetve biztositékjaid? rendben vannak mind? mert ha olvadoztak a vezetékek, akkor ott biza folyt rendesen áram.. valszeg elfüstölte a biztijét(bár nekem van külön biztije is)

Ha meg még nem lötte le a saját biztijét, nem árt megnézni nem melegszenek-e még mindig azok a kábelek.. nehogy véletlen bajt csináljanak.. bár ez csak a legrosszabb lehetőség... csak engem mint elektromossághoz kicsit konyítő mukit, zavar és nyugtalanít ha valahol olvadt, olvadozó kábelt látok.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.