Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Laci4 képéből ollóztam, és bekarikáztam amit én anno cseréltem.

Nos az alábbi alkatrészt leforrasztottam, elvittem az elektronikai boltba, és kértem egy jót.

Utána az újat a helyére raktam, kipróbáltam, örültem...

ellenlls1pp3.jpg

nem értem, hogy miért a hőbizti a rossz?

ez a kis kütyü nem úgy működik, hogy minden fokozatban egy másik ellenálláson megy át az áram, és az átfolyó arámerősség függvényében változik a fűtőmotor fordulata? mert ekkor számomra az volna a logikus, hogy ellenállás(ok) megy/mennek tönkre.

mindenesetre kicsrélem ezt a hőbiztit, de ha felkötnek se értem . . . :(

Link to comment
Megosztás:

szerintem az a hőbizti vagy alul van méretezve az ellenállás hőtűréséhez képest, vagy

rosszabb a szórása. ennyi :(

ezek szerint, ha jól értem, 1-es és 2-es fokozatban a legnagyobb a hőtermelése az ellenállásoknak (mivel itt esik rajtuk a legtöbb fesz), ezért zakkannak meg ebben a sorrendben a fokozatok

az ember mindig tanul valamit . . .

Link to comment
Megosztás:

Lehet anno nekem is csak az szállt el benne?! :P

Bár annyiból nem hinném, hogy nekem "csak" 1-2-es fokozat nem volt, a többi igen..

Ez meg gondolom az összessel van sorbakötve.. bevallom,nem néztem,vagy már nem emlékszem,hogy volt bekötve... :(

Mert ha igen, akkor ha ez murdel meg, akkor egy fokozat sincs, illetve csak a 4es, mert az asszem full tápfeszről megy...

Link to comment
Megosztás:

Lehet anno nekem is csak az szállt el benne?! :P

Bár annyiból nem hinném, hogy nekem "csak" 1-2-es fokozat nem volt, a többi igen..

Ez meg gondolom az összessel van sorbakötve.. bevallom,nem néztem,vagy már nem emlékszem,hogy volt bekötve... :(

Mert ha igen, akkor ha ez murdel meg, akkor egy fokozat sincs, illetve csak a 4es, mert az asszem full tápfeszről megy...

igazad lehet, de nekem csak 3 fokozatú.

v'azzeg! a végén még megúszom 300 Huf-ból! :cry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astrámba (F) elektromos tükörállítást szeretnék szerelni/ - tetni. Kérdésem, hogy a látható elemen kívül: kapcsoló az ajtóban , még mi kell, hogy működjön? Vezetékek stb. biztos, mennyi kell?

Kell-e külön biztosíték neki vagy relé?

Jók -e a mostani tükreim vagy át kell őket szerelni?

...ja és ha valakinek van 5lete , hol lehet ilyet szerezni, az szóljon?

És kb. mi a reális ára?

Köszi előre is ! ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.