Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Először is nézd meg hogy van e köteged kiépítve az autóban hozzá.

Ha van akkor semmi más dolgod mint régi tükröt leszedni újat felrakni és rádugni a csatira.

Meg kell bontani belül azt a 3szöget ami alatt a csipogó van és onnan már egyszerű a dolog.

A tükrök ára változik attól függően hogy 95 előtti v utáni.

Az utáni picit drágább de nem mérvadóan.

Szerintem 8-10e Ft körül kapsz egy párat bontva.

Újonnan a duplája kb.

A biztosítékra most nem emlékszem...

Jah igen, hát 2 db kapcsoló kelleni fog és ugye azt 'kartámlabetétestül' kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Én már találkoztam olyannal ahol meg volt a köteg de csak mókolás után derült ki, gondolom gyárilag volt benne aztán manuálisra lett cserélve.

2 kapcsolót javallok, egyet a söfőrnek egyet a Zutasnak :P

A kapcsolót meg ahova berakod ott vagy egy takarónak kell lennie azt kipattintani és oda a helyére a gombot.

De a söfőr oldalon már nem vagyok biztos benne hogy van e ott ilyen takaró, a G astránál tuti nincs és cserélni kell a kartámlabetétet. :(

A tükörhöz nincs benne egyik astrában sem a kábelköteg, amelyikben nincs gyárilag az

elektromos tükör, úgyhogy nem egyszerű a dolog...

Amúgy meg egy kapcsoló kell csak, és két tükör, plusz a kábelköteg, és akkor azzal már

lehet mókolni.

Link to comment
Megosztás:

Na erről kérek képet,mert én még olyan astrát nem láttam,amin a generátorszíjnak köze lett volna mocitartóbakhoz!

Pedig már pár motorteret láttam! :P

Astra F javítási kézikönyv 57es oldal. :(

8szelepes motorok 1992.08. óta

"Lazítsuk meg a jobb oldali motortartót és emeljük meg óvatosan a motort."

Link to comment
Megosztás:

Na erről kérek képet,mert én még olyan astrát nem láttam,amin a generátorszíjnak köze lett volna mocitartóbakhoz!

Pedig már pár motorteret láttam! :(

26854395.jpg

Ezen talán látszik valamennyire.. hoszbordás szijnál van igy.. simánál lehet nem..(no meg ez klímás is..)

Link to comment
Megosztás:

a szervósak vannak ugy, hogy a gen szijhoz le kell lazitani a tartóbakot.

egyik szerelőkollégámmal majdnem birokra mentünk, mikor kinyögte hogy szervos volt amiről hadovál :D

de ez még akkor is puha a rönőkhöz képest ;)

pár oldallal előbb valaki nemrég belinkelt egy komplett megoldást szépen képekkel illusztrálva

egyébként szét kell bontani, és ő smd ledet ragasztott a mutató mögé, és elég szép lett a végeredmény

kék alapon piros mutatók születtek

tükörhöz meg szerintem két kapcsoló kell, legalábbis ugy emlékszem a bömösből, egyikkel állítod a tükröt, másikkal kiválasztod meik tükör nem?? :( :P

ha mégse ugy akkr nézzétek el én csak azt irtam ami hirtelen beugrott a dologrol :cry:

Link to comment
Megosztás:

tükörhöz meg szerintem két kapcsoló kell, legalábbis ugy emlékszem a bömösből, egyikkel állítod a tükröt, másikkal kiválasztod meik tükör nem?? :( :P

ha mégse ugy akkr nézzétek el én csak azt irtam ami hirtelen beugrott a dologrol :cry:

Az egy kapcsolón belül van, nem erről volt szó :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.