Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Thuby! Hogy állsz a lámpakapcsolóval? Nekem sikerölt összehozni a kisebbik rizsszemizzóval amit multkor belinkeltem.

kép 1

kép 2

Nem tudom mennyire látszik a képen be kelett iktatnom egy "segéd" drótót, mert egyrészt az izzó lába rövid, másrészt úgy vettem észre nem forrasztható anyagból van. Összekampoltam a dróttal és adtam nekije forrasztóónt. Végülis csak körbefollya az ón de úgy néz ki ez is elég. Az ízzó hosszabb mint az eredeti, de elfér, sőt még jobban is világítt, mert közelebb van az ikonhoz. A végén még egy kis csepp Ferobonddal megfogattam. Csak egy kicsivel, ha kell lehesen még cserélni. Mit is mondtál, hogy ne játszak a tekerőkarral? Ha nem mondod, meg se próbálltam volna! De igy.... :D

Link to comment
Megosztás:

szoktál használni forrasztó gyantát savat zsírt?

akkro lehet forradt voln az a vezeték, bárnem tuti, mert én szedtem már szét izzót, és annak a száljához se akart forradni, pedig gyárilag is forrasztva van, meg ha kiberheled az egészet fullra,akkor ki lehet olvasztani az eredeti szálat, és vezeték mehet helyette :D

én a ledeke igy raktam az OFF Wareszba ;)

Link to comment
Megosztás:

szoktál használni forrasztó gyantát savat zsírt?

akkro lehet forradt voln az a vezeték, bárnem tuti, mert én szedtem már szét izzót, és annak a száljához se akart forradni, pedig gyárilag is forrasztva van, meg ha kiberheled az egészet fullra,akkor ki lehet olvasztani az eredeti szálat, és vezeték mehet helyette ;)

én a ledeke igy raktam az OFF Wareszba :P

Ez olyan forrasztóón aminek a belsejébe van töltve a gyanta. De az izzó amit felhasználtam ha jól tudom olyan dugdosós :D foglalatba való. Vettem egy marékkal, mert sokkal olcsóbb mont a foglalatos bajonettzáras. Gondoltam kiba@ok a rendszerrel és majd a kiégett bajonettzárasba csak az ízzót cserélem. Nem jött össze mert nem tudtam hozzáforrasztani a kis fülekhez. Csináltam ugyan egyett simán csak beleszorítva de még nem próbálltam ki hogy mennyire hosszú életű igy. Ledesíteni majd akkor fogok ha nincs más a kocsin, mert ebként nekem is tetszik. :D Esetleg annyit megpróbálok, hogy egy kiégett ízzóra ráaplikálok megfelelő számú ledet sorbakötve, feszültségük szerint. Pl az első olvasólámpába.

Link to comment
Megosztás:

na azt ne tedd

gyenge a fénye és ellenállás kötelező hozzá

csodálatos módon nekem hátul van egy ledes megoldás ellenállás nélkül lassan egy éve, és 3 ledet tettem bele ebből egy kiégett, másik kettő világít, érdekessége, hogy sorba vannak kötve :D

Link to comment
Megosztás:

Az én kocsimban hátul mindkét oldalon van ködlámpa? Mert csak bal oldalon világít most. Nem kellene mindkét oldalt világítania? A motor leállításakor a BC kiírja, hogy hátsó lámpa. Gondolom azt akarja, hogy ki van égve. Vagy mi miatt írhatja ki ezt?

Féklámpák jók, tolatólámpák jók, helyzetjelzők jók, indexek jók. Csak a ködlámpa egy oldalas.

Link to comment
Megosztás:

én még nem láttam strába kétoldalon ködlámpát, csak Gabiéba meg az enyémben....

de mi is csináltuk, mert gyárilag nincsen csak jobboldalon.

Szerintem sincs gyárilag, de könnyű megcsinálni csak égőt cserélsz két ízzószálasra, meg a foglaltnál kell megberhelni vmi kis lemezzel, hogy kapjon áramot.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mit akarhat tőlem a BC?

Akkor a köd, az egy foglalatban van a hátsó világítással csak ahol a köd van, ott dupla szálas az izzó és persze +1 vezeték?

Valahogy úgy. Bontsd ki mindkét oldalt, nézd meg ködlámpa kapcsolásakor melyik világitt, és látni fogod a foglaltok közti külonbséget. Szerintem nem vészes beszerelni. Talán legegyszerübb a másik oldalról hozni egy tápot nekije.

Link to comment
Megosztás:

milyen két szálas?

ez sztem csak caravanban van így

nekem simán üresen van hagyva fogalat.

én bontóbol vettem egy lámpa panelt, kivettem belőle az ízzó aljára catlakozó lemezt betettem az enyémbe, és vittem nekia baloldalrol tápot.

ennyi

jah meg nekem fékre világítaz is :D

Gabi féle okosság.

Link to comment
Megosztás:

milyen két szálas?

ez sztem csak caravanban van így

nekem simán üresen van hagyva fogalat.

én bontóbol vettem egy lámpa panelt, kivettem belőle az ízzó aljára catlakozó lemezt betettem az enyémbe, és vittem nekia baloldalrol tápot.

ennyi

jah meg nekem fékre világítaz is ;)

Gabi féle okosság.

Bocsesz :D azt hittem csak a búra más!

Link to comment
Megosztás:

Thuby! Hogy állsz a lámpakapcsolóval? Nekem sikerölt összehozni a kisebbik rizsszemizzóval amit multkor belinkeltem.

kép 1

kép 2

Nem tudom mennyire látszik a képen be kelett iktatnom egy "segéd" drótót, mert egyrészt az izzó lába rövid, másrészt úgy vettem észre nem forrasztható anyagból van. Összekampoltam a dróttal és adtam nekije forrasztóónt. Végülis csak körbefollya az ón de úgy néz ki ez is elég. Az ízzó hosszabb mint az eredeti, de elfér, sőt még jobban is világítt, mert közelebb van az ikonhoz. A végén még egy kis csepp Ferobonddal megfogattam. Csak egy kicsivel, ha kell lehesen még cserélni. Mit is mondtál, hogy ne játszak a tekerőkarral? Ha nem mondod, meg se próbálltam volna! De igy.... :D

Jóreggelt mindenkinek ;)

Akkor most vihetem az enyémet is javításra? :P Én is próbálgattam bele azt a rizsszemizzót, ami a konzolba való, kb. annyira állt ki, mint neked, de féltem, hogy letekeri a kapcsoló műanyagja. Én a kis műanyag tok lefaragásán gondolkodtam, hogy elférjen. Lehet, hogy nekifutok mégegyszer akkor, ha már kellőképpen felébredtem. A pákámmal amúgy utoljára a lökhárítóm oldaltartó műanyagjait olvasztottam össze úgy emlékszem, úgyhogy lehet hogy előbb egy hegycsere kellene

Link to comment
Megosztás:

Jóreggelt mindenkinek :D

Akkor most vihetem az enyémet is javításra? ;) Én is próbálgattam bele azt a rizsszemizzót, ami a konzolba való, kb. annyira állt ki, mint neked, de féltem, hogy letekeri a kapcsoló műanyagja. Én a kis műanyag tok lefaragásán gondolkodtam, hogy elférjen. Lehet, hogy nekifutok mégegyszer akkor, ha már kellőképpen felébredtem. A pákámmal amúgy utoljára a lökhárítóm oldaltartó műanyagjait olvasztottam össze úgy emlékszem, úgyhogy lehet hogy előbb egy hegycsere kellene

Lehet venni ehez való izzót a belvárosban, egy hobbi elektrotechnikai boltban.

Link to comment
Megosztás:

Az én kocsimban hátul mindkét oldalon van ködlámpa? Mert csak bal oldalon világít most. Nem kellene mindkét oldalt világítania? A motor leállításakor a BC kiírja, hogy hátsó lámpa. Gondolom azt akarja, hogy ki van égve. Vagy mi miatt írhatja ki ezt?

Féklámpák jók, tolatólámpák jók, helyzetjelzők jók, indexek jók. Csak a ködlámpa egy oldalas.

Opeléknál, és a művelt Európában csak 1 db hátsó ködlámpa engedélyezett. Az más kérdés, hogy a szőrőstalpú Daciásoknál kettőt szereltek. Utálom is mint a szart, mert megvakít és semmi értelme. Sok kivagyi karácsonyfás azt képzeli ettől menőbb a kocsija aztán legtöbbször kalapban vezet!

Aztán van olyan kocsi is, ahol be van szerelve, mindkét oldalon, de csak 1 oldali van bekötve, gondolván a jobb és baloldali közlekedőkre. Hol mi van, úgy kötik. Ez nem jelenti azt, hogy be kell kötni mind a kettőt! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.