Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

B8,5D

És 1,2 vagy 2W-os? Mert mindkettőt lehet kapni autósboltokban ilyen foglalattal és tuti az eladó következő kérdése ez lesz. Én is most akarom kivenni a műszerfalat, mert egy ilyen égő nem világít és cserélném az összeset. A többi izzó (töltés, olajnyomás stb.) hány wattos? Mert az a "foglalat nélküli" típus is van 3 és 5 wattosban?

Link to comment
Megosztás:

És 1,2 vagy 2W-os? Mert mindkettőt lehet kapni autósboltokban ilyen foglalattal és tuti az eladó következő kérdése ez lesz. Én is most akarom kivenni a műszerfalat, mert egy ilyen égő nem világít és cserélném az összeset. A többi izzó (töltés, olajnyomás stb.) hány wattos? Mert az a "foglalat nélküli" típus is van 3 és 5 wattosban?

A foglalat nélküli amit én vettem az 12V, 1.2 W, de nem is kérdezték, csak ezt adták.

Link to comment
Megosztás:

A foglalat nélküli amit én vettem az 12V, 1.2 W, de nem is kérdezték, csak ezt adták.

Tescoban vettem középkonzolhoz 2.3W -os Ring rizsszemet. Azt tettem a BC-be, most már nem zavar, hogy halványul, ha ráteszem a világítást :D Többi helyre 1.2 W-os ment

Link to comment
Megosztás:

Opeléknál, és a művelt Európában csak 1 db hátsó ködlámpa engedélyezett. Az más kérdés, hogy a szőrőstalpú Daciásoknál kettőt szereltek. Utálom is mint a szart, mert megvakít és semmi értelme. Sok kivagyi karácsonyfás azt képzeli ettől menőbb a kocsija aztán legtöbbször kalapban vezet!

Aztán van olyan kocsi is, ahol be van szerelve, mindkét oldalon, de csak 1 oldali van bekötve, gondolván a jobb és baloldali közlekedőkre. Hol mi van, úgy kötik. Ez nem jelenti azt, hogy be kell kötni mind a kettőt! :D

Az engedélyezés tuti így van? Nekem mintha rémlene pár típus, ahol van mindkét oldalon. Eddig azt hittem sokan spórolósból nem raknak a másik oldalra, ahogy tolatót sem.

A rossz használat miatt meg nem a mindkétoldali bekötés a hibás, hanem a vezető.

Egyébként aki ilyesmiben gondolkozik számoljon azzal hogy a jobboldaliban nem lesz benne az a krómozott műanyag, ami benne van a baloldaliban és a fényerőt hivatott növelni. Ergo nem egyformán fog világítani és csúnya lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az engedélyezés tuti így van? Nekem mintha rémlene pár típus, ahol van mindkét oldalon. Eddig azt hittem sokan spórolósból nem raknak a másik oldalra, ahogy tolatót sem.

A rossz használat miatt meg nem a mindkétoldali bekötés a hibás, hanem a vezető.

Egyébként aki ilyesmiben gondolkozik számoljon azzal hogy a jobboldaliban nem lesz benne az a krómozott műanyag, ami benne van a baloldaliban és a fényerőt hivatott növelni. Ergo nem egyformán fog világítani és csúnya lesz. ;)

Mintha az enyémben is lenne mindkét oldalon :D .

Link to comment
Megosztás:

Az engedélyezés tuti így van? Nekem mintha rémlene pár típus, ahol van mindkét oldalon. Eddig azt hittem sokan spórolósból nem raknak a másik oldalra, ahogy tolatót sem.

A rossz használat miatt meg nem a mindkétoldali bekötés a hibás, hanem a vezető.

Egyébként aki ilyesmiben gondolkozik számoljon azzal hogy a jobboldaliban nem lesz benne az a krómozott műanyag, ami benne van a baloldaliban és a fényerőt hivatott növelni. Ergo nem egyformán fog világítani és csúnya lesz. :D

Az elmúlt 20 évben elég sokat autóztam Ny Európában, (Spanyolországtól Anglián át Svédországig) de soha nem láttam két hátsó ködlámpás autót, pedig ott aztán égetik a ködlámpát az autópályán rendesen még esőben is!

Link to comment
Megosztás:

bmw 524 td (cápa) abban is kettő van ha hajlandó világíta ;)

am még én se vágtam ki azt a fényterelőt...

de eddig még nem vettem észre mennyire tér el...

most már ugy is hamar sötétedik, meg barátnőm is tudja már melyik a fék :D

így lesz alkalmam megsasolni :P

Link to comment
Megosztás:

Egyébként aki ilyesmiben gondolkozik számoljon azzal hogy a jobboldaliban nem lesz benne az a krómozott műanyag, ami benne van a baloldaliban és a fényerőt hivatott növelni. Ergo nem egyformán fog világítani és csúnya lesz. ;)

És most megint előjön a CARAVAN ebben is jobb, mivel ott csak az ízzót kell cserélni kétszálasra, a tükröző felület mindkét oldalon egyforma! Meg persze be kell kötni. De nem azért írtam, hogy irigykedjetek! :D

Link to comment
Megosztás:

És olyan jól lehet vele szivatni a mögöttünk jövő szuzukist aki már majdcsak a vonóhorgunkra mászik fel üzemanyag spórolás céljából. :D

Király mikor 110-nél satuféket nyom a sügérje mert azt hiszi mi is fékezünk... ;) :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

És olyan jól lehet vele szivatni a mögöttünk jövő szuzukist aki már majdcsak a vonóhorgunkra mászik fel üzemanyag spórolás céljából. :D

Király mikor 110-nél satuféket nyom a sügérje mert azt hiszi mi is fékezünk... :P :D :D ;)

Ejnye-ejnye nem szép dolog ilyet csinálni! Mellesleg a KRESZ is tiltja! :D De azért jó hecc mi? :D

Link to comment
Megosztás:

Ejnye-ejnye nem szép dolog ilyet csinálni! Mellesleg a KRESZ is tiltja! :D De azért jó hecc mi? ;)

Inkább mint leszedje a lőköst, sajnos soktól kitelik mifelénk.

Há' még jóhogy! Az asszonypajti is mondta már, hogy bütyköljek már be neki egy kapcsolót az övébe mert neki is a hátsójára szoktak mászni. Majd valami felragasztható kapcsolót teszek be neki, annyira azért már vagyok féltékeny, hogy bárki mást is a hátsójára engedjek.

Link to comment
Megosztás:

Inkább mint leszedje a lőköst, sajnos soktól kitelik mifelénk.

Há' még jóhogy! Az asszonypajti is mondta már, hogy bütyköljek már be neki egy kapcsolót az övébe mert neki is a hátsójára szoktak mászni. Majd valami felragasztható kapcsolót teszek be neki, annyira azért már vagyok féltékeny, hogy bárki mást is a hátsójára engedjek.

Ez valami mánia lehet, én is észrevettem, főleg az idősebb korosztálynál, hogy mielőtt megelőz autózik két kilómétert a seg... fenekembe. A fiatalok általában kapásból előznek. Persze vannak kivételek. A multkor is egy 50 körüli úriember rámmászott faluba 50-nél. Villogattam a féklámpával semmi hatás, integettem hogy előzzön, az se tette, pedig akkor nem jött szembe senki. Meguntam, kiraktam az elakadásjelzőt, és félreálltam 100% szembeforgalomnál, meg se tudott kerülni. El volt lilulva a feje meg rikácsolt. Amikor elindulta kezdte elölről az egészet. A fene se érti az ilyet. De már megint OFF-olok. :D

Link to comment
Megosztás:

Az előző gépem meg olyannyira agyon volt kapcsolózva meg műszerezve mint a Taxi 2-ben a pözsó, ezt azért hagyom a leggyáribb dolgokkal illetve csak olyasmit teszek bele "extraként" ami esetleges átalakítást nem kíván bár speciel jól jönne 2 mély szivargyújtó foglalat amit a középbox hátuljába -pontosabban a kézifékkar és hátsó hamuzó közé tennék oldalról, hadd ne mondjam fűthető-masszírozó üléshuzatoknak és hűtőtáskának csak lusta voltam még beszerezni.

Link to comment
Megosztás:

Most este mentem egy kört az új rugókkal, és azt vettem észre hogy a kivilágított lámpakapcsolóban eléggé átszűrődik a fény a másik kettő ikonra is ami nincs éppen megvilágítva. Lehet széttszedem megint és megpróbálom meghosszabbítani a fényterelőt, vagy vmi hasonló.

Link to comment
Megosztás:

Most este mentem egy kört az új rugókkal, és azt vettem észre hogy a kivilágított lámpakapcsolóban eléggé átszűrődik a fény a másik kettő ikonra is ami nincs éppen megvilágítva. Lehet széttszedem megint és megpróbálom meghosszabbítani a fényterelőt, vagy vmi hasonló.

Ne szedd szét, az úgy van jól. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.