Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Vagyis, ha jól sejtem, akkor a generátoron a diódahídnak engednie kell áramot az aksi felé, viszont fordítva nem szabad semmit. Nekem pedig ez lehet a baj és ezért szívja le az aksit? Mekkora ellenállást kell mérnem? Mennyibe kerül a diódahíd? (kb.) Mert néha tapasztaltam, hogy nagyon halványan szokott világítani a töltésvisszajelző! (nagyon ritkán) A diódahidat házilag ki lehet cserélni?

Ahogy FPepe írta, mérj rá a generátor töltő csonkjára (csavarra) úgy, hogy a vezetéket lekötöd róla. Erre azért van szükség, mert innen kap feszültséget a kocsi hálózata is, tehát azt le kell választani amikor ellenállást mérsz. Nyilván végtelen ellenállást kell mérned a test irányába, ha jó a generátorod egyenirányítója.

Link to comment
Megosztás:

Csak a diódahídért sokallok 20-at.

A Vaterán komplett generátort kapni 10-15 körül.

Nekem 23 volt a komplett felújítás de ez tartalmazott egy komplett állórészt, csapágyakat, fesszabályozót, és

csúszógyűrűket..

Mondjuk, a villamosságis trehány munkáját is, de az más tészta.

Link to comment
Megosztás:

Hú... :rolleyes: Akkor holnap leszedem és szétnézek, milyen áron lehet venni bontottat, vagy újat! Köszi a segítséget!

Ha bepánikoltál, próbáld meg megtudni árulnak-e felújítottat a környékeden. Leadod a régit, felteszed az újat. Általában egyenértékű az újjal, és garanciális.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem mutat semmit a műszer, akkor rotty az egyenirányítónak? Tegyük fel, hogy mutat valamit a műszer, de a probléma még mindig fentáll! Akkor mi a helyzet?

Mi az, hogy nem mutat semmit? Ohm mérés állásban --- ? Ezt kellene látnod ha jó. Ha zárlatos, akkor valamilyen szám jelenik meg.

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy nem mutat semmit? Ohm mérés állásban --- ? Ezt kellene látnod ha jó. Ha zárlatos, akkor valamilyen szám jelenik meg.

OK! Holnap megnézem, és szerintem megyek felújítottat nézni! Itt Nyíregyen van egy pár hely, ahol árulnak felújított generátort. Kíváncsi leszek, hogy a régit mennyiért számolják be.

Link to comment
Megosztás:

OK! Holnap megnézem, és szerintem megyek felújítottat nézni! Itt Nyíregyen van egy pár hely, ahol árulnak felújított generátort. Kíváncsi leszek, hogy a régit mennyiért számolják be.

Lehetőleg dieseles generátort szerezz, arról lehet megismerni, hogy egyel több csatlakozása van, mint a benzinesnek, tehát egy vastag és 2 vékony csatlakozása van. Nincs sok jelentősége, de ha egyszer szeretnél fordszámmérős műszeregységet (már ha most is nem az van), az onnan kapja a jelet.

Link to comment
Megosztás:

Lehetőleg dieseles generátort szerezz, arról lehet megismerni, hogy egyel több csatlakozása van, mint a benzinesnek, tehát egy vastag és 2 vékony csatlakozása van. Nincs sok jelentősége, de ha egyszer szeretnél fordszámmérős műszeregységet (már ha most is nem az van), az onnan kapja a jelet.

Tudom, én is dieseles generátorra gondoltam. Köszi a segítséget! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tesómnak is tegnapelőtt cserélték a diódahidat a Kadettjében. (1,5 turbodiesel ISUZU)

20 ezer forint volt csak az alkatrész.

Hogy házilag kilehet-e cserélni azt nemtom mert egy haverunk csinálta otthon de ő autóvillamosságszerelő mester.

20 ezer ???? :rolleyes:

Szerintem kicsit sok volt annyiért.

Csak a diódahídért sokallok 20-at.

A Vaterán komplett generátort kapni 10-15 körül.

Nekem 23 volt a komplett felújítás de ez tartalmazott egy komplett állórészt, csapágyakat, fesszabályozót, és

csúszógyűrűket..

Mondjuk, a villamosságis trehány munkáját is, de az más tészta.

Mivel az isuzuban rajta van a vákumpumpa is elég nagy szopás javítani,de a hitachi és a bosch generátorhoz sajnos ennyi a diódasor,ha meghal.Reális az ár.

Nekem anno 8E-ből megállt a delco felújítása,bár én magam csináltam.(csapágyak,fesszabályozó)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Eladósorba került a gépezet és a gyári rádiót(CAR300) szeretném visszatenni bele. Igen ám, de még véletlenül sem működik bármit csinálok vele. A legnagyobb gondom, hogy be sem tudom kapcsolni, tehát mintha áramot sem kapna. Én azt hittem a kódolással fogok többet szívni, de álmomban sem gondoltam, hogy már itt elakadok.

Valaki tudna valami tanácsot adni merre nézzek szét?

Kábelek, csatik állapota jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Eladósorba került a gépezet és a gyári rádiót(CAR300) szeretném visszatenni bele. Igen ám, de még véletlenül sem működik bármit csinálok vele. A legnagyobb gondom, hogy be sem tudom kapcsolni, tehát mintha áramot sem kapna. Én azt hittem a kódolással fogok többet szívni, de álmomban sem gondoltam, hogy már itt elakadok.

Valaki tudna valami tanácsot adni merre nézzek szét?

Kábelek, csatik állapota jó.

Ha eddig másmilyen rádió volt a gyári rádió csatijára dugva, akkor lehet, hogy meg lett cserélve két vezeték a csatiban, mivel az Opel rádiók bekötése más, mint a szabvány. Ha gyújtáson van a kocsi, akkor sincs semmi életjele a rádiónak?

Link to comment
Megosztás:

Ha eddig másmilyen rádió volt a gyári rádió csatijára dugva, akkor lehet, hogy meg lett cserélve két vezeték a csatiban, mivel az Opel rádiók bekötése más, mint a szabvány. Ha gyújtáson van a kocsi, akkor sincs semmi életjele a rádiónak?

Igen egy Kenwood 5031 került bele rögtön a vásárlás után. Ott a boltban ki is cserélték, de én nem emléxek semmi komolyabb műveletre csak a kivételre és az új berakására. Elképzelhető, hogy valamit azért csak bűvészkedett az illető csak én voltam vak.

Amúgy semmi életjel nincs. Egyből ráadtam a gyújtást, mert ki is akartam egyből kódolni, de semmi.

Közben átnéztem és van egy átkötés beljebb a kábelkötegen. Egy sárga vezeték át lett kötve a mellette futó piros kábel mellé pluszba, de hiába cserélem meg nem történik semmi.

Link to comment
Megosztás:

Igen egy Kenwood 5031 került bele rögtön a vásárlás után. Ott a boltban ki is cserélték, de én nem emléxek semmi komolyabb műveletre csak a kivételre és az új berakására. Elképzelhető, hogy valamit azért csak bűvészkedett az illető csak én voltam vak.

Amúgy semmi életjel nincs. Egyből ráadtam a gyújtást, mert ki is akartam egyből kódolni, de semmi.

Közben átnéztem és van egy átkötés beljebb a kábelkötegen. Egy sárga vezeték át lett kötve a mellette futó piros kábel mellé pluszba, de hiába cserélem meg nem történik semmi.

Míg el nem felejtem: a Kenwood rádióba gondolom csak 2db 8-pólusú csati ment gondolom (vagy egyben vannak a csatik 2x8 pólussal), de az Opel rádióba egy 3. 8-pólusú is kell a kijelzőhöz. Ha ez a 3. nincs bedugva, akkor nem megy a kijelző, így azt sem látod, ha kódot kér.

Link to comment
Megosztás:

Igen egy Kenwood 5031 került bele rögtön a vásárlás után. Ott a boltban ki is cserélték, de én nem emléxek semmi komolyabb műveletre csak a kivételre és az új berakására. Elképzelhető, hogy valamit azért csak bűvészkedett az illető csak én voltam vak.

Amúgy semmi életjel nincs. Egyből ráadtam a gyújtást, mert ki is akartam egyből kódolni, de semmi.

Közben átnéztem és van egy átkötés beljebb a kábelkötegen. Egy sárga vezeték át lett kötve a mellette futó piros kábel mellé pluszba, de hiába cserélem meg nem történik semmi.

Keresd meg honnan lett átkötve..(nem tudom hogy érted az át van kötve dolgot. de ha valahol el van vágva és hozá van kötve a piroshoz, akkor a levágott sárgához kösd vissza sárgát..)

Már nem emlékszem pontosan, hogy melyik melyik volt, de az egyik az állandó 12volt, a másik meg az a szál, amin csak akkor van delej, ha rajta van a gyújtás..(illetve (I)=ACC állásban van)

Ha van egy multimétered könnyen ki lehet mérni..

Egyébként ha össze van kötve a sárga-piros, hogy cserélted meg? B)

Míg el nem felejtem: a Kenwood rádióba gondolom csak 2db 8-pólusú csati ment gondolom (vagy egyben vannak a csatik 2x8 pólussal), de az Opel rádióba egy 3. 8-pólusú is kell a kijelzőhöz. Ha ez a 3. nincs bedugva, akkor nem megy a kijelző, így azt sem látod, ha kódot kér.

Ha a gyári csati, akkor egybe van a három.. legalábbis nálam úgy volt,van...

De ez esetben magán a magnón csak kellene világítania valaminek.. gomb villágítás talán..

Link to comment
Megosztás:

Keresd meg honnan lett átkötve..(nem tudom hogy érted az át van kötve dolgot. de ha valahol el van vágva és hozá van kötve a piroshoz, akkor a levágott sárgához kösd vissza sárgát..)

Már nem emlékszem pontosan, hogy melyik melyik volt, de az egyik az állandó 12volt, a másik meg az a szál, amin csak akkor van delej, ha rajta van a gyújtás..(illetve (I)=ACC állásban van)

Ha van egy multimétered könnyen ki lehet mérni..

Egyébként ha össze van kötve a sárga-piros, hogy cserélted meg? B)

Ha a gyári csati, akkor egybe van a három.. legalábbis nálam úgy volt,van...

De ez esetben magán a magnón csak kellene világítania valaminek.. gomb villágítás talán..

Közben megoldódott a rejtély: a gyári 3-szintes csatiba be volt dugva egy átalakító kábel a Kenwoodhoz, azt kell csak kihúzni onnan, és a 3-as csati mehet a rádióba.

Link to comment
Megosztás:

Jaja annyira rövid a gyári kábel, hogy alig ér ki a középkonzol széléig, én meg elég ritkán turkáltam itt és fel sem merült bennem, hogy átalakítóval van megtoldva ott hátul B)

Most már ezt is tudom.

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! ico_respect.gif

Link to comment
Megosztás:

nekem is így volt anno B)

meg még most is :blush:

denemsokáig csak jöjjöna jóidő, ujrakábelezem az egészet, idegesít, hogy minen indítás után lekapcsola cd...

a hátsó hangszórók így isuj kábelen vannak, sőt az elsők is, de azok cserések lesznek, dea tápkábel még gyári...így is alig fér el szóval kikerül majd az átalakító, és a gyári kábetl meg jó mélyre dugom mjad ;) és egy másik csatlakozót rakoka cdbe, és vastagabb tápot illetve hangszórókábeleket kap majd

Link to comment
Megosztás:

nekem is így volt anno B)

meg még most is :D

denemsokáig csak jöjjöna jóidő, ujrakábelezem az egészet, idegesít, hogy minen indítás után lekapcsola cd...

a hátsó hangszórók így isuj kábelen vannak, sőt az elsők is, de azok cserések lesznek, dea tápkábel még gyári...így is alig fér el szóval kikerül majd az átalakító, és a gyári kábetl meg jó mélyre dugom mjad ;) és egy másik csatlakozót rakoka cdbe, és vastagabb tápot illetve hangszórókábeleket kap majd

Irígylem az energiádat! :blush:

Link to comment
Megosztás:

hát, elmondom azt is hozzá, hogy egy éve kigondoltam ezt, de megvalósítás még igencsak várat magára.

sokminden mással vagyok még így, pl köépkonzol festése simára siszolás után.... meghát a bödön is csak tervezgetve vagyon B)

sok szempontból viszont én is irigyellek ;)

Link to comment
Megosztás:

hát, elmondom azt is hozzá, hogy egy éve kigondoltam ezt, de megvalósítás még igencsak várat magára.

sokminden mással vagyok még így, pl köépkonzol festése simára siszolás után.... meghát a bödön is csak tervezgetve vagyon B)

sok szempontból viszont én is irigyellek :blush:

Mit kell tervezgetni a bödönt? Duncosüveg van, szivacs van, egy két csődarab meg idom is csak kallódik vhol, oszt hajrá! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.