Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Úgy értettem, hogy ha az üzemanyag szabályozó rendszerrel van a gond, akkor nem mondja meg a vezérlő konkrétan, hol a hiba. Egyedül a lambdát mondja meg, a többire nem tudja leszűkíteni. Ezt írták a totalcaron, legalábbis ahogy emléxek rá. Viszont ha nem így van, akkor lehet, hogy simán láma a szervíz? Nem tudják elolvasni a hibát? Vagy átverés esete forog fenn? Ezt utóbbit így azért nem hiszem.

Autodata CD-ről mit mondjak? Ez egy progi, szervizeknek, gyakoribb tipusok főbb műszaki paramétereivel, alkatrészek nevei, stb. az enyém angol nyelvű, de lehet hogy van magyar is, nemtom..

Link to comment
Megosztás:

Azt nem mondja meg, hogy elromlott/eltömődött az AC, vagy hogy

megmurdált egy befecsiszelep, de ahogy mondtad, az abnormális

benzin-levegő keveréket a lambdával tudja mérni, így abból következtethető.

Okos szervizes biztos kiszúrja ezeket a lambdaérték alapján.

Link to comment
Megosztás:

hogyan kell képet beilleszteni a szövegbe?

Feltöltöd a netre valahova és a linkjét beteszed az img jelek közé. Ha nem megy akkor próbálj meg idézni egy olyan hozzászólást amelyikben van kép és lesd el a teknikát :)

Arra azért vigyázz, hogy ne legyen nagy a mérete, ha nem tudod lecsökkenteni akkor küldd el Mélykéknek a kepoptimizalas@freemail.hu -ra.

Link to comment
Megosztás:

Feltöltöd a netre valahova és a linkjét beteszed az img jelek közé. Ha nem megy akkor próbálj meg idézni egy olyan hozzászólást amelyikben van kép és lesd el a teknikát :)

Arra azért vigyázz, hogy ne legyen nagy a mérete, ha nem tudod lecsökkenteni akkor küldd el Mélykéknek a kepoptimizalas@freemail.hu -ra.

Köszönöm, most próbálkozom. Ultraweb.

Link to comment
Megosztás:

Nos, nem tudom, sikerült-e a linkeskedés. A képet mindenestre nem tudtam a szépen egybeszerkesztett szövegből kibugászni, úgyhogy maradt az, hogy az egész szöveget képpel együtt föltettem, és most megkísérlem idelinkelni:[url=http://www.ultraweb.hu/admin/webftp/PHPFTP_main.php?phpftp_cmd=get&phpftp_file=Astra%20F%20középkonzol.doc] középkonzolhttp://' target="_blank">

Link to comment
Megosztás:

Fájlok elnevezése kapcsán pár javaslat :

- ne legyen benne nagybetű

- ne legyen benne ékezetes betű

- ne legyen benne "leütés", max alulvonás :arrow: _ :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tán tölds fel azt a doksit, amelyben szerepel a leírás :wink:

ui: ha elveszted a türelmed, akkor küldd el nekem, a már említett mail címre

Köszönöm. Elküldeném én, de nagyon zavar, hogy nem tudom megcsinálni. Az a dokumentum van feltöltve, amit akarok, az nem üres. Arra is mutat elvileg a link, aztán meg az történik, hogy amit megnyit, az egy [1] jelzéssel kiegészítet verzió, és az üres. Letöröltem, feltöltöttem mégegyszer, de nem. Mia szösz lehet a baja? Egyébként ezt a másolatot a vincseszteren hozza létre, a tárhelyen nem. Szal nem értem. Nincs ékezet a címben, se nagybetű, se szpész, és kevesebb mint 8 karakter. Felrobbanok.

Link to comment
Megosztás:

Na kérem, végül sikerült, bár az azért kellett hozzá, hogy előbb informatikusok kisebb csoportja magyarázza nekem, hogy hogy is van ez, aztán egyikük fintorogva magához ragadja a kezdeményezést, és bevégezze a munkát.

De végül: Hogyan kell égőt cserélni az F ASTRA középkonzoljában, illetve hogyan peckeljük ki az elakadásjelzőt címen közreadhatom művemet, melyet a fórum szakértőinek tanácsai és saját vérverejtékes tapasztalataim nyomán fogalmaztam egybe.

Íme:

Mehr Licht! (Goethe)

Jó szórakozást!

Link to comment
Megosztás:

A ventilátor és fűtéskapcsoló (középső tekerentyű) égőjét nem találtam meg (tehát azt, amelyik kihúzott állapotban kellene, hogy világítson). Ha valaki tudja, hogyan kell cserélni, szóljon!
Amikor megtaláltad a fehér részt a lebontott cucc alatt akkor megnézed a hátulját, lehúzod a csatit róla és ekkor könnyen kivehető az a fekete foglalat ami az égőket tartalmazza.

Ilyenkor már teljesen egyértelmü a középső izzó cseréje is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönjük szépen, jó kis leírás! :wink:

Én tartozom köszönettel, ha valaki tartozik, mert az itt kapott útmutatások nélkül aligha kezdtem volna neki a barkácsolásnak. A többi már csak hobbi. Kicsit grafomán vagyok...

És közben érdeklődővé léptem elő!!! Szép nap ez a mai.

Link to comment
Megosztás:

Amikor megtaláltad a fehér részt a lebontott cucc alatt akkor megnézed a hátulját, lehúzod a csatit róla és ekkor könnyen kivehető az a fekete foglalat ami az égőket tartalmazza.

Ilyenkor már teljesen egyértelmü a középső izzó cseréje is.

Aham. Kösz. Azt a fehér táblát nem mertem kihúzni, féltem, hogy valami bowdenek, meg csövek megharagszanak ott mögötte. De majd nekiugrok megint. Már rutin, minden héten legózok vele egyet.

Mégegyszer köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

...

De végül: Hogyan kell égőt cserélni az F ASTRA középkonzoljában, illetve hogyan peckeljük ki az elakadásjelzőt címen közreadhatom művemet, melyet a fórum szakértőinek tanácsai és saját vérverejtékes tapasztalataim nyomán fogalmaztam egybe.

...

Csak így tovább, majd én is írok egy ilyen tutort az én problémámról, ha megoldódott :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.