Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

köszi majd megnézem, de nem rémlik,h ott lenne valami még a 2 db sokpolúsú csatlakozó mellett még! Ha mégsincs ott,akkor bárhol lehet vhol a műszerfalban,vagy hová szokták tenni ezeket utolag?

A sokpólusú csati felett, felnézve látnod kell, ha a gyári van még.

Link to comment
Megosztás:

és még nem szivatott meg mondjuk míg zártad a garázst addig bezárta magát, vagy a szerelőd nem hívott fel,h kéne a pótkulcs külöben jó pár liter benzinnel leszel szegényebb, mire este odaérsz? :P

A garázst távirányítóval zárom :lol: Amugy ha elindítom mire kiállok a garázsból már régen bezárt, tehát ha ki kell szállnom akkor felhúzom a gombbal. Ezután már nem zár le csak ha újra leveszem majd visszaadom a gyújtást, szóval szivatni nem tud max akkor már nem zár le ha nem indítom újra (de ez az újraindítás úgyis megtörténik a gyerek óvodájánál mielőtt avárosi dzsungelbe bemegyek :lol: )

Szervízben meg szervíz állásba kapcsolom az egész riasztót és akkor kussban van és ha nem kutakodik a szerelő akkor fel sem tűnik neki, hogy egyáltalán van riasztó a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Óé, ha van rajtam kívül aki szereti megsütni a heréjét, akkor irány a teccó!

Merthogy ülésfütés cimszó alatt lévő mindössze 1700 magyar forintért megkapható :lol: Mondanom sem kell úgy vettem meg, nah kipróbáljuk és visszamegyek beváltom egy ingre, de nem!!! Nagyon jó meleget ad, sőt még sokat is szóval hamar ki is kellett kapcsolnom. Szerintem árához képest igényesen is van megvarva fekete, normálisan használva minimum 2-3 évet ki lehet vele húzni, ha bírja a fűtőszál akár többet is, anyiért sztem bőven megéri a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Már 2x is úgy jártam, hogy az index kirakásakor csak folyamatosan égett a visszajelző, mindegy melyik irányba tettem ki és csak úgy javult meg, hogy benyomtam a vészvillogót. Relé halódik, ugye?

egyik haveromnak a kettesgolfban vizes volt a megszakító, és pucolás után ment rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor zár ki, ha jár a motor, és be van csukva az ajtó.

A jobbak már csak az első vagy második fékre lépésnél zárnak be. Amint leveszed a gyújtást kinyit, ha meg te nyitod ki, akkor ismét csak fékre lépésnél zár le leközelebb, ha jár a motor.

Hali!

Már 2x is úgy jártam, hogy az index kirakásakor csak folyamatosan égett a visszajelző, mindegy melyik irányba tettem ki és csak úgy javult meg, hogy benyomtam a vészvillogót. Relé halódik, ugye?

Vagy a kapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Már 2x is úgy jártam, hogy az index kirakásakor csak folyamatosan égett a visszajelző, mindegy melyik irányba tettem ki és csak úgy javult meg, hogy benyomtam a vészvillogót. Relé halódik, ugye?

Kb. 4 hónappal ezelőtt nekem is pont ez volt a probléma hogy hol volt hol nem volt. Elmentem egy villamoságszakihoz, kicserélte benne az irányjelző automatát kb másfél perc alatt és azóta műxik!

Link to comment
Megosztás:

Óé, ha van rajtam kívül aki szereti megsütni a heréjét, akkor irány a teccó!

Merthogy ülésfütés cimszó alatt lévő mindössze 1700 magyar forintért megkapható :lol: Mondanom sem kell úgy vettem meg, nah kipróbáljuk és visszamegyek beváltom egy ingre, de nem!!! Nagyon jó meleget ad, sőt még sokat is szóval hamar ki is kellett kapcsolnom. Szerintem árához képest igényesen is van megvarva fekete, normálisan használva minimum 2-3 évet ki lehet vele húzni, ha bírja a fűtőszál akár többet is, anyiért sztem bőven megéri a dolog.

Ma vetted? Régóta van már polcon? Remélem kapok még belőle, bár ma már nem megyek mert hozzám 30km az a hely, ahol a legkissebb is számít!

Link to comment
Megosztás:

Vagy a bajuszkapcsoló.

attol szerintem nem fog világítani egyfolytán...az vagy kapcsol vagy nem, de hogy annak a hibájából állandóan világítana?

Hali!Kicseréltem 90/100W-osra az izzóimat!Nem sok különbséget tapasztaltam a gyárihoz képest!Kellene egyáltalán?

kellene elég sokat... de ha nem relézted be elképzelhető, hogy a gyári vezetékeken van akkora teljesítmény veszteség, hogy nincs meg a 90/100

Laci haverom a gyárit is berelézte, és állítása szerint a gyári izzók is sokkalerősebben világítottak neki relézéssel, mint azelőtt.

Link to comment
Megosztás:

attol szerintem nem fog világítani egyfolytán...az vagy kapcsol vagy nem, de hogy annak a hibájából állandóan világítana?

kellene elég sokat... de ha nem relézted be elképzelhető, hogy a gyári vezetékeken van akkora teljesítmény veszteség, hogy nincs meg a 90/100

Laci haverom a gyárit is berelézte, és állítása szerint a gyári izzók is sokkalerősebben világítottak neki relézéssel, mint azelőtt.

Jóvan, nem veszekszem inkább. Te szenvedtél 6 órán át az index kötögetéssel... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jóvan, nem veszekszem inkább. Te szenvedtél 6 órán át az index kötögetéssel... :lol:

oké

de akkor meséld el, hogy mi az a hiba, amit a bajuszkapcsolóban kell keresni, és ez okoz állandó indexvilágítást.

én úgygondolom, hogy ha a relé jó, akkor akármilyen állandó feszt kap, akkor az villogni fog...

de lehet tévedek, de akkor mond el, hogy tanuljunk mi is a tapasztalatodból.

egyébként nemtudom kistáska hogy állsz a kérdőjelekkel? :lol:

kérdeztem, gondoltam, elmondod miért :P

Link to comment
Megosztás:

oké

de akkor meséld el, hogy mi az a hiba, amit a bajuszkapcsolóban kell keresni, és ez okoz állandó indexvilágítást.

én úgygondolom, hogy ha a relé jó, akkor akármilyen állandó feszt kap, akkor az villogni fog...

de lehet tévedek, de akkor mond el, hogy tanuljunk mi is a tapasztalatodból.

egyébként nemtudom kistáska hogy állsz a kérdőjelekkel? :lol:

kérdeztem, gondoltam, elmondod miért :P

Azóta szerkesztettem ám a hsz-t és az elakadásjelző kapcsolóra gondoltam. :lol:

Bocsánatot kívánok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A jobbak már csak az első vagy második fékre lépésnél zárnak be. Amint leveszed a gyújtást kinyit, ha meg te nyitod ki, akkor ismét csak fékre lépésnél zár le leközelebb, ha jár a motor.

Maradjunk a másodiknál. Nem kevés időmbe telt, míg kikapcsoltam ezt a funkciót a riasztóból. Szerintem teljesen felesleges a sokat használt központi motorokat még azzal is terhelni, hogy elindulás után a második fékbelépésnél lezárjanak. Ha meg kiakar szállni pl. az utas , húzkodd a gombot vagy vedd le a gyújtást a nyitáshoz. Továbbmész és a második fékezéskor ismét lezár. Mondjuk ez a fékbelépés utáni lezárás pont azért van kitalálva, hogy ne zárja ki magát az ember az autóból...

Link to comment
Megosztás:

Jóvan, nem veszekszem inkább. Te szenvedtél 6 órán át az index kötögetéssel... :P

Eeez kemény :lol: :lol: nem semmi :P Legalább kész lett és jó is? :lol:

Akkor egy kis pucolásos-ránézéses-wuduzásos javítás, aztán ha nem jó csere. :lol:

Köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na központi téma. Én a gyárit nem ismerem, de a többi általában úgy működik, hogy mondjuk a 4 motorból 1 esetleg 2 5 vezetékes, a többi 2. A plussz 3 vezeték szolgál a nyitásér és a zárásért. Véleményem szerint vmely kettő pillanatnyi zárása esetén bezér a központi. és hasonlóképp nyit ki. Általában a vezeték színei megegyeznek minden motornál, így könnyen ki lehet deríteni, melyik az a 3 plussz vezeték az első ajtónál. Már kapcsoló kell, és kész.

Sok sikert a böngészéshez.

Link to comment
Megosztás:

Nos Uraim!

Az index-el kapcsolatban. Ha a relé halódik akkor is tud olyan felkapcsolod és csak világit nem villog dolgot produkálni. Beradag azt ámen. Volt már hozzá szerencsém. Igaz nem személykocsiban hanem buszban. :lol:

ez volt az alap hibafeltárási kiindulópont

ámen :lol:

Link to comment
Megosztás:

attol szerintem nem fog világítani egyfolytán...az vagy kapcsol vagy nem, de hogy annak a hibájából állandóan világítana?

kellene elég sokat... de ha nem relézted be elképzelhető, hogy a gyári vezetékeken van akkora teljesítmény veszteség, hogy nincs meg a 90/100

Laci haverom a gyárit is berelézte, és állítása szerint a gyári izzók is sokkalerősebben világítottak neki relézéssel, mint azelőtt.

Kicsit akkor ennek utánanézek,azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

esti autózás folyamán észrevettem, hogy parázslik a töltésvisszajelzőm. (épphogy csak látszik, de azért látszik)

az érdekes az, hogy egy idő után már nem, majd megint.....

általában alapjárat környékén figyeltem meg, nagyobb fordulaton elhalványul,elalszik.

próbálgattam, de az mindegy, hogy ven-e fogyasztó bekapcsolva vagy nem.

mi lehet a gond? :lol:

olvastam visszább, hogy vinni kéne másik test kábelt.

az vajon megoldás lenne?

valaki hozzáértő kérem szánjon meg pár jótanáccsal :lol:

holnap megnézem, nem-e lehet feszíteni a szíjon :P

Link to comment
Megosztás:

esti autózás folyamán észrevettem, hogy parázslik a töltésvisszajelzőm. (épphogy csak látszik, de azért látszik)

az érdekes az, hogy egy idő után már nem, majd megint.....

általában alapjárat környékén figyeltem meg, nagyobb fordulaton elhalványul,elalszik.

próbálgattam, de az mindegy, hogy ven-e fogyasztó bekapcsolva vagy nem.

mi lehet a gond? :lol:

olvastam visszább, hogy vinni kéne másik test kábelt.

az vajon megoldás lenne?

valaki hozzáértő kérem szánjon meg pár jótanáccsal :lol:

holnap megnézem, nem-e lehet feszíteni a szíjon :P

első körben mérd meg a töltőfeszt alapjáraton is

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.