Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Kérlek segitsetek kozponti zar temaban.

Kerdes: Hogyan tudnam legegyszerubben potolni ezt a taviranyitot??

Lehet kapni tanítható távirányítókat kb. 4-5000 Ft áron, de ez csak akkor megoldás, ha nem ugrókódos (azt nem tudja megtanulni) én is ilyet használok....1 távirányítón van kapu...garázs...asszony autója...

Ha megmondod milyen encoder IC van benne lehet én is tudok segíteni (szétkapod és leolvasod az IC típusát)

.........

ha az ötödik ajtót is záratni akarod, akkor viszont lehet riasztó csere lesz, mert a központi egysége nem biztos, hogy 5 egységet tud kezelni...+motor az 5.ajtóba...ez a legdrágább verzió...

Miért kéne riasztót cserélni ha bővíteni akarja a központit? A gyárinál is a hátsó ajtók vezetékeire van kötve a csomiajtó és a tanksapi...

A központinak elvileg saját vezérlője van, a riasztó csak vezérli a modult nem hajtja!

Utángyártott kp moci meg van 1000 Ft-ért is, nem olyan nagy tétel....

Link to comment
Megosztás:

Nagyon drága dolog lehet egy garnitura kp zárat beszereznem és bele pattintani a Fótosba?

El.ablakot néztem bontott gyárit,de annyiért tekergetem kézzel.

1000 Ft a legolcsóbb kínai csoda kp moci. 1500-ért van normális is. Ajtónként 1 db + a vezérlő kb. 4-5000. Számold ki a végét....

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata manuális tetőablak elektromosra átépítésében?

Gyártották az Astrát villanyos tetővel is tudtommal. Legalábbis ilyen alkatrész hirdetést már láttam. Elvileg a két tető csak a motorban különbözik (van/nincs) vagy másban is?

Ha veszek egy meghajtó motort kapcsolókkal és a tetőpanelt akkor átalakítható?

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata manuális tetőablak elektromosra átépítésében?

Gyártották az Astrát villanyos tetővel is tudtommal. Legalábbis ilyen alkatrész hirdetést már láttam. Elvileg a két tető csak a motorban különbözik (van/nincs) vagy másban is?

Ha veszek egy meghajtó motort kapcsolókkal és a tetőpanelt akkor átalakítható?

Ha erre gondolsz akkor igen. :devlish:

Motor kell hozzá meg a panel kapcsolóstól....

Link to comment
Megosztás:

Így is van! :lol:

Már csak azt kéne tudni hogyan/honnan hozom fel a vezetéket a motorhoz... :devlish:

Van felesleges alkatrészed hozzá? :lol:

Elvileg fix táp a belső lámpánál van, testet találsz a tetőn, szerintem más nem kell, és ez a táp biztosított.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg fix táp a belső lámpánál van, testet találsz a tetőn, szerintem más nem kell, és ez a táp biztosított.

arról van e infód hogy G nél esetleg ugyanaz e a moci és a hajtómű rész, mint F nél? mármint az elektromosra gondolok és a kezelő rész+belső lámpa tartó rész

Link to comment
Megosztás:

Így is van! :lol:

Már csak azt kéne tudni hogyan/honnan hozom fel a vezetéket a motorhoz... :devlish:

Van felesleges alkatrészed hozzá? :lol:

Én külön vittem vezetéket az "A" oszlopban a komfort zárás miatt, de tényleg nem muszáj. Elvileg ott van hozzá minden helyben.

Van egy tekerőm, a hozzávaló panel meg néhány km vezetékem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni tanítható távirányítókat kb. 4-5000 Ft áron, de ez csak akkor megoldás, ha nem ugrókódos (azt nem tudja megtanulni) én is ilyet használok....1 távirányítón van kapu...garázs...asszony autója...

Ha megmondod milyen encoder IC van benne lehet én is tudok segíteni (szétkapod és leolvasod az IC típusát)

Előre is kösz a segitséget.

A nyákra annyi van irva, hogy TX3315 A1.5, remélem ez mond neked valamit...??

http://kepfeltoltes.hu/view/100509/DSC0341...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100509/DSC0342...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Előre is kösz a segitséget.

A nyákra annyi van irva, hogy TX3315 A1.5, remélem ez mond neked valamit...??

http://kepfeltoltes.hu/view/100509/DSC0341...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100509/DSC0342...ltoltes.hu_.jpg

Annak a kis fekete vacaknak a száma kéne ami a piros karikában van!

Bár ránézésre ez nem fix kódos, így a taníthatók kilőve.

Ha tudod milyen típusú riasztó van benne lehet venni távirányítót külön is.

Még egy lehetőség, hogy a két nyomógombot felcseréled benne (kiforrasztod őket és a jót teszed a rossz helyére)

Esetleg ha nagyon muszáj gyárthatok másik távot neked, de ha ehhez az ic-hez kell igazítani az sokba lesz, akkor egyszerűbb új riasztót betenni, 10000 Ft-ért már egész jókat lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

könnyű az olajkályhások élete , csak tankolnak és tankolnak ... :lol:

Télen meg izzítanak, és izzítanak, és izzítanak. :devlish:

Hajaj, de még hogy. De nem igaz, hogy nem veszed észre, ha kimarad egy henger.

Hát pedig ez elég feltűnő jelenség, úgy rázkódik majdnem kiesik a helyéről. Nekem csak egyszer volt, de egyből rájöttem, hogy miért olyan furcsa a hangja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.