Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is kellene valami korrekt akksi, 54 Ah-s van most benn, de ezt kevésnek érzem sokszor.

Miben kevés? :D Szerintem teljesen elég, főleg üzem közben, bár nekem kicsit más a technika, de 54Ah-s akksival elég jól bírja. ^_^ Igaz a 120A-os generátor változtat a helyzeten.

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

még új vagyok és egy kis segítség kéne.

vettem egy F Astrát utángyártott első elektromos ablakemelőkkel pontosan ezzel a bekötéssel van megcsinálva:

http://www.ablakemelo.hu/pdf/astra_f.pdf

nem is sokára megfeküdtek az utángyártott kapcsolók ezért úgy döntöttem, hogy veszek egy kárpitot amiben benne van a gyári kapcsoló helye és 2 gyári kapcsolót.

a hétvégén nekiestem és a kárpitba szépen belefaragtam a tartó műanyagot minden stimm még szép is lett.

kiszedtem az utángyártott kapcsolókat gyáriakat beköt de az a jelenség hogy a vezető oldali meg sem mozdul csak az utas oldali a karfa kapcsolóról.

itt már jelentkezett annyi érdekesség az hogy az utas oldalról megmozdulni nem akar az utas oldali ablak, pedig a vezető oldali karfa kapcsolóról megy.

a gyári kapcsolók érintetlennek tünnek forrasztás szempotjából.

van valakinek valami ötlete mi lehet a gond vagy esetleg a gyári kapcsolókkal van valami trükk?

mindent kiméregettem elvileg minden stimm is, de működni még sem akar.

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

még új vagyok és egy kis segítség kéne.

vettem egy F Astrát utángyártott első elektromos ablakemelőkkel pontosan ezzel a bekötéssel van megcsinálva:

http://www.ablakemelo.hu/pdf/astra_f.pdf

nem is sokára megfeküdtek az utángyártott kapcsolók ezért úgy döntöttem, hogy veszek egy kárpitot amiben benne van a gyári kapcsoló helye és 2 gyári kapcsolót.

a hétvégén nekiestem és a kárpitba szépen belefaragtam a tartó műanyagot minden stimm még szép is lett.

kiszedtem az utángyártott kapcsolókat gyáriakat beköt de az a jelenség hogy a vezető oldali meg sem mozdul csak az utas oldali a karfa kapcsolóról.

itt már jelentkezett annyi érdekesség az hogy az utas oldalról megmozdulni nem akar az utas oldali ablak, pedig a vezető oldali karfa kapcsolóról megy.

a gyári kapcsolók érintetlennek tünnek forrasztás szempotjából.

van valakinek valami ötlete mi lehet a gond vagy esetleg a gyári kapcsolókkal van valami trükk?

mindent kiméregettem elvileg minden stimm is, de működni még sem akar.

Nekem is szokott ilyen lenni. Ilyenkor a kapcsoló tetejét lepattintom és az alatta lévő réz lamellákat wd40-el befújom, és utánna működik a kapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Gyári?

az az igazság, hogy nem opel, hanem haver fiat brava-ja lenne, gondoltam hátha mindegyiknél hasonlóan ki lehet iktatni valahogy, nem tudtam melyik témába írjam azért böktem be ide. nem ismeri fel a kulcsot, mester kulcs meg nincs hozzá, aztán csak a vészindítással lehet elindítani a gázpedál nyomogatásával egy 7 számjegyű kód asszem. csak így elég gáz azért.

Link to comment
Megosztás:

Gyári?

en is szeretnem kiiktatni az X14XE motorosban a gyari immo-t, mert 1503 hibat ir, nem indul, de a masik X14XE motorosba atrakva az ECU-t, a kulcs koruli elektronikat a kulcsban levo chippel be lehet inditani es hibatlanul megy.

gyujtas raadasakor nem villog a sarga hibajelzo (mint mikor lekotom kulcs korul az elektronikat)

a Haynes konyvben kapcsolasi rajzon talaltam egy zummogot, ami jelez 120km/h felett illetve ha az ov nincs becsatolva

a rajzon az 1170 pozicio, es H27 a jele, az autoban hol talalhato ez?

lehetseges atkotni az ablakemelot, hogy gyujtas levetele utan automatikusan felhuzza?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt egy problémám az autommal amit itt meg is kérdeztem a forumba.

Opel astra 1.4 X14XE kod

120-130 körül néha kigyulladta a check engine lámpa. Kiolvastam a hibakódot a következő volt

91399139913991

nem 12-vel kezdődik hanem 91-el. Azt irta valaki, hogy biztos más az elektronikája.

Ez elvileg lambda szonda volt azt irta valaki, hogy haldoklik, mentem vele tovább így. Ma viszont 70nél kigyulladt és nem aludt ki. Mentem kb. 120km-t autopályán, nem volt semmi gond, de folyamatosan világított.

Kiolvastam és a következő jött:915391539153.

nincs 91-el való lezárás. Most akkor mi a hibakód? Mi lehet a gond?

A klima egyébként nem működik, de úgy tudom, hogy ilyen hibánál ilyen extrákat letilthat.

Köszönöm

ui.: Az én csatlakozóm 16 pines.

Link to comment
Megosztás:

en is szeretnem kiiktatni az X14XE motorosban a gyari immo-t, mert 1503 hibat ir, nem indul, de a masik X14XE motorosba atrakva az ECU-t, a kulcs koruli elektronikat a kulcsban levo chippel be lehet inditani es hibatlanul megy.

gyujtas raadasakor nem villog a sarga hibajelzo (mint mikor lekotom kulcs korul az elektronikat)

a Haynes konyvben kapcsolasi rajzon talaltam egy zummogot, ami jelez 120km/h felett illetve ha az ov nincs becsatolva

a rajzon az 1170 pozicio, es H27 a jele, az autoban hol talalhato ez?

lehetseges atkotni az ablakemelot, hogy gyujtas levetele utan automatikusan felhuzza?

A rajz alján jelezve van, hogy csak Svédországban alkalmazták. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt egy problémám az autommal amit itt meg is kérdeztem a forumba.

Opel astra 1.4 X14XE kod

120-130 körül néha kigyulladta a check engine lámpa. Kiolvastam a hibakódot a következő volt

91399139913991

nem 12-vel kezdődik hanem 91-el. Azt irta valaki, hogy biztos más az elektronikája.

Ez elvileg lambda szonda volt azt irta valaki, hogy haldoklik, mentem vele tovább így. Ma viszont 70nél kigyulladt és nem aludt ki. Mentem kb. 120km-t autopályán, nem volt semmi gond, de folyamatosan világított.

Kiolvastam és a következő jött:915391539153.

nincs 91-el való lezárás. Most akkor mi a hibakód? Mi lehet a gond?

A klima egyébként nem működik, de úgy tudom, hogy ilyen hibánál ilyen extrákat letilthat.

Köszönöm

ui.: Az én csatlakozóm 16 pines.

Sziasztok ujra:)

Közben nézegettem a NET-en és rájöttem, hogy az enyém 4 kodos hibát villog. és a 9 az nem kilenc hanem 10 tehát 0

Igy 0153 lett a hibakód.

Ezen az oldalon megvannak 4 kodos hibák.

http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm#gm

Viszont 0153 nincs csaj ami a legközelebb van 0150 aminél a következő van:

Hs jól értelemezem ez lamda szonda.

Ha előző hibát is megnézem akkor nem 9139 hanem 0130 és az ugyanaz.

Akkor megnyugodhatok, hogy lamda szonda? ilyenkor csak az lehet rossz? Ugylátom egyébként, hogy a fogyasztás is rosszabb lesz (tegnap tankoltam még csak 150km mentem)

Link to comment
Megosztás:

Akkor megnyugodhatok, hogy lamda szonda? ilyenkor csak az lehet rossz? Ugylátom egyébként, hogy a fogyasztás is rosszabb lesz (tegnap tankoltam még csak 150km mentem)

Hát ennél egyértelműbben nem lehet a hibát kiszürni. :D

Csere vagy gyárira,vagy utángyári Bosch-ra. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hát ennél egyértelműbben nem lehet a hibát kiszürni. :D

Csere vagy gyárira,vagy utángyári Bosch-ra. ^_^

Sziasztok!

Sajnos (vagy szerencsére) megvan 400mV üzemmeleg motornál a lambda szondán.

Lehet esetleg motorhőfok mérő? Mert úgy tudom, hogy 70 fokos motor alatt nem foglalkozik az ECU a lambda szondával és emiatt is úgy láthatja mint ha rossz lenne?! Vagy hallottam még kopogásszenzor hibát is.

Az érdekesség az, hogy a lambda szonda hibájával egy időben keletkezett egy zárlat a szivargyújtó csatlakozóban ami miatt a biztosíték elszállt.

Ezt most megcsináltam. Ugyanúgy világit a motorkontroll lámpa.

Lehet ezzel összefüggésben? Lehet, hogy emiatt volt és a hibakód még benne van?

A klíma sem megy azóta. (amikor beindítom a sárga világít a venti beindul) Lehetséges, hogy az ECU biztonsági üzemmódja miatt tiltja a klímát.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos (vagy szerencsére) megvan 400mV üzemmeleg motornál a lambda szondán.

Lehet esetleg motorhőfok mérő? Mert úgy tudom, hogy 70 fokos motor alatt nem foglalkozik az ECU a lambda szondával és emiatt is úgy láthatja mint ha rossz lenne?! Vagy hallottam még kopogásszenzor hibát is.

Az érdekesség az, hogy a lambda szonda hibájával egy időben keletkezett egy zárlat a szivargyújtó csatlakozóban ami miatt a biztosíték elszállt.

Ezt most megcsináltam. Ugyanúgy világit a motorkontroll lámpa.

Lehet ezzel összefüggésben? Lehet, hogy emiatt volt és a hibakód még benne van?

A klíma sem megy azóta. (amikor beindítom a sárga világít a venti beindul) Lehetséges, hogy az ECU biztonsági üzemmódja miatt tiltja a klímát.

Köszi

Szia!

Motorhőfok jeladót meg lehet mérni házilag ellenállásával különböző hőmérsékleteken. Én is így zártam ki a lehetséges rosszalkodók közül :D

Nem tudom milyen motorod van, C14SE-n az a nagy fekete kocka alatt vannak, amiből jönnek ki a gyújtókábelek.

Remélem tudtam segíteni

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Motorhőfok jeladót meg lehet mérni házilag ellenállásával különböző hőmérsékleteken. Én is így zártam ki a lehetséges rosszalkodók közül ^_^

Nem tudom milyen motorod van, C14SE-n az a nagy fekete kocka alatt vannak, amiből jönnek ki a gyújtókábelek.

Remélem tudtam segíteni

Üdv

Gábor

Hello Gábor C14SE.

Van egy chiptuningos vezérlőegységem, és egy 276 fokos Dbilas sportvezérműtengelyem C14SE-hez eladó, ha érdekel! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.