Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Láttam vaterán. Nincs rajta kapcsoló. Nekem meg az lenne a fontos, hogy ki tudjam kapcsolni.

Nem tudom milyet láttál, de még két oldali olvasólámpa is van benne vagyis kapcsolható...legalábbis amit Karcsiéban láttam. :rolleyes: Majd ő tud pontosabbat is, nem szeretnék más dolgairól beszélni mert tényleg nem vagyok biztos a dolgokban.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem ezen csak a térképlámpákat lehet külön kapcsolgatni. A lámpa és a térképlámpa között az a 2 pálca a kapcsoló.

Megjegyzem 3500-ért elég lepra..... :rolleyes: nekem ilyet adtak 2-ért.

Tényleg elég ramatyul néz ki az a vaterás. A tiéd sokkal jobban mutat. Abban hogyan tudod kapcsolni? Vagy a tiedben sem kapcsolható a középső rész?

Link to comment
Megosztás:

Erre nem tud senki semmi megoldast... :rolleyes:

Új vagyok még, elolvastam pár ezzel a problémával kapcsolatos dolgot de nem találtamrá választ. Tegnap feltettem e kérdést rádiós topicban de nem keptem még választ Íme: Lenne egy érdekes problémám. Van egy 96-os Astrank, benne CAR 300-as rádióval. A kijelzőnek a háttérvilágílágítása nem volt okés , mert az egyik égő kiégett, ezért kicseréltem az égőt: kijező ki, égő ki új égő be, kijelző vissza. A következő hiba jött elő: eddig ha bekapcsoltam a rádiót gyújtás nélkül volt háttérvilágítás, most nincs ha ráadtam a gyújtást volt háttérvilágítás most nincs, ha felkapcsoltam a világítást-lámpákat volt világítás, az most is megvan. Vagyis ha bármit meg akarok nézni a kijelzőn, akkor fel kell hogy kapcsoljam a kocsi világítását... Újra kiszereltem a kijelzőt, kihúztam a vezetéket ami a kijelzőhöz ment, majd vissza beszerelés dátumállítás de a probléma továbbra is megvan. A gond szerintem az lehetett, hogy mikor kicseréltem a háttérvilágítás izzóit, akkor valahogy okozhattam egy rövidzárlatot-kis fogóval fogtam az izzót aminek két oldala nyitott, nem műanyaggal fedett. Én csak erre tudok gondolni. Szerintetek mi történhetett,lehet orvosolni vagy ilyen marad? egyébként mindent jól kijelez-idő, rádió info-külső hőmérsékletSegítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Új vagyok még, elolvastam pár ezzel a problémával kapcsolatos dolgot de nem találtamrá választ. Tegnap feltettem e kérdést rádiós topicban de nem keptem még választ Íme: Lenne egy érdekes problémám. Van egy 96-os Astrank, benne CAR 300-as rádióval. A kijelzőnek a háttérvilágílágítása nem volt okés , mert az egyik égő kiégett, ezért kicseréltem az égőt: kijező ki, égő ki új égő be, kijelző vissza. A következő hiba jött elő: eddig ha bekapcsoltam a rádiót gyújtás nélkül volt háttérvilágítás, most nincs ha ráadtam a gyújtást volt háttérvilágítás most nincs, ha felkapcsoltam a világítást-lámpákat volt világítás, az most is megvan. Vagyis ha bármit meg akarok nézni a kijelzőn, akkor fel kell hogy kapcsoljam a kocsi világítását... Újra kiszereltem a kijelzőt, kihúztam a vezetéket ami a kijelzőhöz ment, majd vissza beszerelés dátumállítás de a probléma továbbra is megvan. A gond szerintem az lehetett, hogy mikor kicseréltem a háttérvilágítás izzóit, akkor valahogy okozhattam egy rövidzárlatot-kis fogóval fogtam az izzót aminek két oldala nyitott, nem műanyaggal fedett. Én csak erre tudok gondolni. Szerintetek mi történhetett,lehet orvosolni vagy ilyen marad? egyébként mindent jól kijelez-idő, rádió info-külső hőmérsékletSegítségeteket előre is köszönöm

Biztosítékokat nézted már? F7 (10A)

Link to comment
Megosztás:

igen most is megneztem oket, ki is csreltem a felso sorban levo 7-es biztositoket ujra, habar jonak tunt, de a problema nme oldodott meg.

koszonom a gyors segitseget.

Nem vagyok biztos benne, hogy a felső sor 7-es dugója az ami neked kell. A fedél belsejében nézd meg inkább a kiosztást.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok biztos benne, hogy a felső sor 7-es dugója az ami neked kell. A fedél belsejében nézd meg inkább a kiosztást.

megnéztem az összes 10A-os biztosítékot, mind jó-összekötő vekony szál ép-laikus szemmel jonak tunnek...

Kis-egyszerű problemát akartam megoldani, autoszerelő nélkül és csinaltam belole egy nagyot :rolleyes: . Koszonom a segitseget. Ha felkapcsolom a radiot, gyujtas nelkul, akkor annak a hettervilagitasa- a gombok koruli resz az vilagit. Csak most latom mert este van.. De akijelzo tovabbra is sotet.

Link to comment
Megosztás:

megnéztem az összes 10A-os biztosítékot, mind jó-összekötő vekony szál ép-laikus szemmel jonak tunnek...

Kis-egyszerű problemát akartam megoldani, autoszerelő nélkül és csinaltam belole egy nagyot :rolleyes: . Koszonom a segitseget. Ha felkapcsolom a radiot, gyujtas nelkul, akkor annak a hettervilagitasa- a gombok koruli resz az vilagit. Csak most latom mert este van.. De akijelzo tovabbra is sotet.

Nézd át a kijelző csatijában a lábakat, lehet kontaktos valamelyik. Esetleg óvatosan feszítsd őket egy picit oldalra.

Link to comment
Megosztás:

szevasztok sorstársak

nyaralás közben, mikor máskor azt vettem észre hogy a kp.zár miután lezártam riasztóval kinyitja magát, második v harmadik lezárásra zárva maradt. ha éppen a kpzár jó volt a riasztó kezdett el visítani.levettem az aksisarut és utánna a riasztó meg sem mukkant,m ég csak nem is zárt. ki kellett vennem a kpzár biztiét hogy ne nyitogassa ki erdély közepén az ajtót.

nem tudjátok mi lehet a bibi?

Link to comment
Megosztás:

szevasztok sorstársak

nyaralás közben, mikor máskor azt vettem észre hogy a kp.zár miután lezártam riasztóval kinyitja magát, második v harmadik lezárásra zárva maradt. ha éppen a kpzár jó volt a riasztó kezdett el visítani.levettem az aksisarut és utánna a riasztó meg sem mukkant,m ég csak nem is zárt. ki kellett vennem a kpzár biztiét hogy ne nyitogassa ki erdély közepén az ajtót.

nem tudjátok mi lehet a bibi?

Én a bal első zármotor vezetékeit nézném át, mert ha ott (pl.: az ajtóátvezetőnél) vagy máshol, sérült-kopott a szigetelése, akkor simán lehet hogy oda ér ahova nem kéne és így kinyit. Mivel vezérlős, ezért pedig kinyitja a többit is.

Link to comment
Megosztás:

Erre nem tud senki semmi megoldast... :rolleyes:

Új vagyok még, elolvastam pár ezzel a problémával kapcsolatos dolgot de nem találtamrá választ. Tegnap feltettem e kérdést rádiós topicban de nem keptem még választ Íme: Lenne egy érdekes problémám. Van egy 96-os Astrank, benne CAR 300-as rádióval. A kijelzőnek a háttérvilágílágítása nem volt okés , mert az egyik égő kiégett, ezért kicseréltem az égőt: kijező ki, égő ki új égő be, kijelző vissza. A következő hiba jött elő: eddig ha bekapcsoltam a rádiót gyújtás nélkül volt háttérvilágítás, most nincs ha ráadtam a gyújtást volt háttérvilágítás most nincs, ha felkapcsoltam a világítást-lámpákat volt világítás, az most is megvan. Vagyis ha bármit meg akarok nézni a kijelzőn, akkor fel kell hogy kapcsoljam a kocsi világítását... Újra kiszereltem a kijelzőt, kihúztam a vezetéket ami a kijelzőhöz ment, majd vissza beszerelés dátumállítás de a probléma továbbra is megvan. A gond szerintem az lehetett, hogy mikor kicseréltem a háttérvilágítás izzóit, akkor valahogy okozhattam egy rövidzárlatot-kis fogóval fogtam az izzót aminek két oldala nyitott, nem műanyaggal fedett. Én csak erre tudok gondolni. Szerintetek mi történhetett,lehet orvosolni vagy ilyen marad? egyébként mindent jól kijelez-idő, rádió info-külső hőmérsékletSegítségeteket előre is köszönöm

Hali! Nekem is hasonló volt szerintem vedd ki és nézd meg a csatlakozó forrasztását. Ha leveszed a műanyag burkolatot amit kétoldalt 1-1 kis pöcök fog, be lehet látni a panel alá. Ha megmozgatod a tüskék körüli műanyagot szerintem valamelyik kis tüske mozogni fog.

Link to comment
Megosztás:

szevasztok sorstársak

nyaralás közben, mikor máskor azt vettem észre hogy a kp.zár miután lezártam riasztóval kinyitja magát, második v harmadik lezárásra zárva maradt. ha éppen a kpzár jó volt a riasztó kezdett el visítani.levettem az aksisarut és utánna a riasztó meg sem mukkant,m ég csak nem is zárt. ki kellett vennem a kpzár biztiét hogy ne nyitogassa ki erdély közepén az ajtót.

nem tudjátok mi lehet a bibi?

Nekem akkor csinált ilyeneket, amikor beázott. :rolleyes: A gumiátvezetők el voltak repedve, és belefolyt a víz (nagy esőknél), ott meg volt ahol toldott volt a vezeték (előző gazdi csinálhatta), és volt ahol a nyitogatástól meg egyszerűen elfáradt a drót, és megadta magát.

Érdemes átnézni az ajtóhajlatokban a vezetékeket! <_<

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kezd idegesíteni, hogy 220 körül nem ég a háttérvilágítás, meg a km mutató se épp látszik ha sötétben megyek (nincs gondolom rendesen visszanyomva a helyére), ezért szerintem én is lassan belevágok egy ledezésbe. Szeretném egyszer megcsinálni, és rendesen, üzembiztosra, hogy jó ideig ne kelljen hozzányúlni. Mi erre a legfájdalommentesebb módszer?

Régebben átböngésztem a fórumot ledezés témakörben, voltak nagyon szép megoldások, sok sok leddel, de nekem valami egyszerűbb kéne. Ha csak a gyári helyekre tennék ledeket, mennyire lenne foltos? Nincs ilyenről valakinek képe/tapasztalata?

Árulnak ilyent foglalatosban is?

Áramot honnan vesztek? Gondolom nem a vékony nyomtatott áramkörről, hanem a a kábelkötegről. Mondjuk akkor gyújtásra menne a világítása (vagy nem?), ami nagyon buli, csak megszokást igényel.

750 Ohmos ellenállás kell, azt olvastam, de ledből milyent tanácsoltok? (fehér kéne)

Minden led elég kell ellenállás?

5 mm-es Led jó lenne? 100 Ft-ért találtam neten darabját, ami kicsit soknak tűnik nekem. Vagy nem az?

Boltban 225-ért volt legolcsóbban izzó, ezért gondoltam, akkor már megcsinálom rendesen.

Megint jó sok mindent kérdeztem, de nézzétek el nekem :rolleyes:

Köszönöm a válaszokat.

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kezd idegesíteni, hogy 220 körül nem ég a háttérvilágítás, meg a km mutató se épp látszik ha sötétben megyek (nincs gondolom rendesen visszanyomva a helyére), ezért szerintem én is lassan belevágok egy ledezésbe. Szeretném egyszer megcsinálni, és rendesen, üzembiztosra, hogy jó ideig ne kelljen hozzányúlni. Mi erre a legfájdalommentesebb módszer?

Régebben átböngésztem a fórumot ledezés témakörben, voltak nagyon szép megoldások, sok sok leddel, de nekem valami egyszerűbb kéne. Ha csak a gyári helyekre tennék ledeket, mennyire lenne foltos? Nincs ilyenről valakinek képe/tapasztalata?

Árulnak ilyent foglalatosban is?

Áramot honnan vesztek? Gondolom nem a vékony nyomtatott áramkörről, hanem a a kábelkötegről. Mondjuk akkor gyújtásra menne a világítása (vagy nem?), ami nagyon buli, csak megszokást igényel.

750 Ohmos ellenállás kell, azt olvastam, de ledből milyent tanácsoltok? (fehér kéne)

Minden led elég kell ellenállás?

5 mm-es Led jó lenne? 100 Ft-ért találtam neten darabját, ami kicsit soknak tűnik nekem. Vagy nem az?

Boltban 225-ért volt legolcsóbban izzó, ezért gondoltam, akkor már megcsinálom rendesen.

Megint jó sok mindent kérdeztem, de nézzétek el nekem :rolleyes:

Köszönöm a válaszokat.

Üdv

Gábor

Nekem simán a gyári izzóhelyekre rakott ledjeim vannak, a izzófoglalatba forrasztottam bele a ledet, persze ellenállással. Így a legegyszerűbb, nem kell az áramot sehonnan szedni, és bármikor visszaalakítható. De kétségkívül nem ez hozza a legszebb eredményt. A ledeket innen vettem,katt., úgy vettem észre a sima led csiszolva jobb, mint a gyárilag fúrt, homorú fejű, szórt fényt adó.

397044.jpg

Ez olyan hirtelen fellángolás volt, majd egyszer ha nagyon unom magam, mondjuk télen, meg kell csinálni normálisan, van egy ford. szám nélküli műszeregységem azon tudok kísérletezni, bár kicsit máshogy dobja a fényt mint fordulatszámmérős. Jó lenne a a skálák kék vége kéken világítani, meg a mutatók más színnel stb. Most jó ez is.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kezd idegesíteni, hogy 220 körül nem ég a háttérvilágítás, meg a km mutató se épp látszik ha sötétben megyek (nincs gondolom rendesen visszanyomva a helyére), ezért szerintem én is lassan belevágok egy ledezésbe. Szeretném egyszer megcsinálni, és rendesen, üzembiztosra, hogy jó ideig ne kelljen hozzányúlni. Mi erre a legfájdalommentesebb módszer?

Régebben átböngésztem a fórumot ledezés témakörben, voltak nagyon szép megoldások, sok sok leddel, de nekem valami egyszerűbb kéne. Ha csak a gyári helyekre tennék ledeket, mennyire lenne foltos? Nincs ilyenről valakinek képe/tapasztalata?

Árulnak ilyent foglalatosban is?

Áramot honnan vesztek? Gondolom nem a vékony nyomtatott áramkörről, hanem a a kábelkötegről. Mondjuk akkor gyújtásra menne a világítása (vagy nem?), ami nagyon buli, csak megszokást igényel.

750 Ohmos ellenállás kell, azt olvastam, de ledből milyent tanácsoltok? (fehér kéne)

Minden led elég kell ellenállás?

5 mm-es Led jó lenne? 100 Ft-ért találtam neten darabját, ami kicsit soknak tűnik nekem. Vagy nem az?

Boltban 225-ért volt legolcsóbban izzó, ezért gondoltam, akkor már megcsinálom rendesen.

Megint jó sok mindent kérdeztem, de nézzétek el nekem :rolleyes:

Köszönöm a válaszokat.

Üdv

Gábor

Bármejik tuning boldban kapsz egyszerűledet műszer falbavalót kérsz .Nem ojan szép mint némeik társunké de egy szerű és nem hétköznapi .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.