Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hello! Olyan emberek véleményét várnám, aki már cseréltek fényszórókat kifejezetten abból a célból, hogy jobban lássanak este. (tiszta búra, jó foncsor.....) Vagy ha esetleg már szedte szét valaki a lámpákat, hogy kitisztítsa belülről akkor miket tapasztalt (van-e értelme, lehet-e javítani a foncsor esetleges rossza állapotán...). Tudom, hogy nagyon aprócska és jelentéktelen dolog ez, de nekem mániám az, hogy lássak és mivel a xenont nem szeretik ilyen autóban ezért maradnék a gyárihoz hasonlító felállásban <_<

Link to comment
Megosztás:

Hello! Olyan emberek véleményét várnám, aki már cseréltek fényszórókat kifejezetten abból a célból, hogy jobban lássanak este. (tiszta búra, jó foncsor.....) Vagy ha esetleg már szedte szét valaki a lámpákat, hogy kitisztítsa belülről akkor miket tapasztalt (van-e értelme, lehet-e javítani a foncsor esetleges rossza állapotán...). Tudom, hogy nagyon aprócska és jelentéktelen dolog ez, de nekem mániám az, hogy lássak és mivel a xenont nem szeretik ilyen autóban ezért maradnék a gyárihoz hasonlító felállásban :angry:

Próbáltad már a Tungsram/GE, egyéb megalight plusszos izzókat? <_<

Link to comment
Megosztás:

Hello! Olyan emberek véleményét várnám, aki már cseréltek fényszórókat kifejezetten abból a célból, hogy jobban lássanak este. (tiszta búra, jó foncsor.....) Vagy ha esetleg már szedte szét valaki a lámpákat, hogy kitisztítsa belülről akkor miket tapasztalt (van-e értelme, lehet-e javítani a foncsor esetleges rossza állapotán...). Tudom, hogy nagyon aprócska és jelentéktelen dolog ez, de nekem mániám az, hogy lássak és mivel a xenont nem szeretik ilyen autóban ezért maradnék a gyárihoz hasonlító felállásban :angry:

Egy jó Carello-Megalight párosnál többet nem tehetsz <_<

Csatlakozom! Múlt héten hegesztettem be 1 pár megalight +60-ast és elég meglepő a különbség.

Én pedig váltottam +60-asról +90-re. Odab.szós :P

Link to comment
Megosztás:

Újra km óra, találtam eggyet, aminek a számlapja meg van bomolva, de azt az enyémből tudnám cserélni és ezen már van útjeladó.

De GSI (2.0 8V, c20ne) motorból származik, fog ez nekem működni az 1,4-es 8 szelepes C14NZ motorommal?

Erre az órra gondoltam

Elvileg igen,de ez csak tipp.Én úgy tudtam,hogy 2.0 motorok 8000 ford. és 240 km/h -ig vannak skálázva. (vagy csak a c20xe ?)

Úgy tudom,hogy a W számra kell figyelni és a skálázásra.Az általad linkelten mondjuk nem látszik a w szám.<_<

EZT nézted már pl. ? Nincs olyan leharcolt kinézete. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Elvileg igen,de ez csak tipp.Én úgy tudtam,hogy 2.0 motorok 8000 ford. és 240 km/h -ig vannak skálázva. (vagy csak a c20xe ?)

Úgy tudom,hogy a W számra kell figyelni és a skálázásra.Az általad linkelten mondjuk nem látszik a w szám.<_<

EZT nézted már pl. ? Nincs olyan leharcolt kinézete. :angry:

Már ezt néztem, nem akaródzik kiadni azt a plussz 2500at csupán.

A mutatót lehet kalibrálni tapasztalattal, elég pontosan... A háttere azért nem zavar mivel az enyémet áttenném bele, így az is megoldva...

Várok még hátha valaki tud biztosat mondani hogy működne e vele nekem?!

Link to comment
Megosztás:

Már ezt néztem, nem akaródzik kiadni azt a plussz 2500at csupán.

A mutatót lehet kalibrálni tapasztalattal, elég pontosan... A háttere azért nem zavar mivel az enyémet áttenném bele, így az is megoldva...

Várok még hátha valaki tud biztosat mondani hogy működne e vele nekem?!

Szerintem is menne vele, de hogy nem GSI óra, az is fix! <_< Sima astra fordulatszámmérős óra. ilyen volt a C16NZ-be is! :angry:

Tudtommal ilyen a GSI óra. 8000-ig skálázva, és 280 Km/h

Bocsi, ilyen is van! Tacho für Astra F GSI 16V (240 Km/H)

Ez is 240-es óra GSI

Link to comment
Megosztás:

Újra km óra, találtam eggyet, aminek a számlapja meg van bomolva, de azt az enyémből tudnám cserélni és ezen már van útjeladó.

De GSI (2.0 8V, c20ne) motorból származik, fog ez nekem működni az 1,4-es 8 szelepes C14NZ motorommal?

Erre az órra gondoltam

Neked meddig van skálázva a vízhőfok? Ha csak 100-at ír rajta, akkor abból megint csak a gubanc lesz, kivéve ha cserélsz vízhőfok jeladót is... (én amikor eladtam a fordulatszámmérős órámat, adtam azt is hozzá)

Link to comment
Megosztás:

Neked meddig van skálázva a vízhőfok? Ha csak 100-at ír rajta, akkor abból megint csak a gubanc lesz, kivéve ha cserélsz vízhőfok jeladót is... (én amikor eladtam a fordulatszámmérős órámat, adtam azt is hozzá)

Burmm, nem nekem 90-100 között van skálázva. Nem csak egyszerűen más értéket fog mutatni? Hibákódként kifogja dobni?

Link to comment
Megosztás:

Burmm, nem nekem 90-100 között van skálázva. Nem csak egyszerűen más értéket fog mutatni? Hibákódként kifogja dobni?

Azt azért nem... Csak nem fog valós értéket mutatni...

Akkor biztos ilyened van. Szerintem találnál olyan ford.mérőset is, ami 100-as skálázású.

De persze ez a te dolgod! <_<

Például itt van ez! 5000-ért!

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad már a Tungsram/GE, egyéb megalight plusszos izzókat? <_<

Csatlakozom! Múlt héten hegesztettem be 1 pár megalight +60-ast és elég meglepő a különbség.

Egy jó Carello-Megalight párosnál többet nem tehetsz :angry:

Én pedig váltottam +60-asról +90-re. Odab.szós :P

Osram Night Breaker Plus van benne, úgyhogy az izzó problémáját már megoldottam, bár a múltkor mellém állt egy srác egy másik astrával abban meg megalight volt és mintha tényleg jobban világítana, de lehet hogy már csak belebeszélem.... szal ezért gondoltam, hogy megkérdezem a lámpacserés dolgot. Láttam 16000Ft/pár áron, meg ugye a Carello pl. amiből egy is többe kerül néhol. Hát kösz a válaszokat, sokkal nem lettem okosabb, de ezt ne vegyétek rossz néven, csak egyszerűen úgy látszik, hogy már mindenre gondoltam :P Reméltem hátha van valakinek valami forradalmi ötlete. kösz még egyszer. ágyő

Link to comment
Megosztás:

Osram Night Breaker Plus van benne, úgyhogy az izzó problémáját már megoldottam, bár a múltkor mellém állt egy srác egy másik astrával abban meg megalight volt és mintha tényleg jobban világítana, de lehet hogy már csak belebeszélem.... szal ezért gondoltam, hogy megkérdezem a lámpacserés dolgot. Láttam 16000Ft/pár áron, meg ugye a Carello pl. amiből egy is többe kerül néhol. Hát kösz a válaszokat, sokkal nem lettem okosabb, de ezt ne vegyétek rossz néven, csak egyszerűen úgy látszik, hogy már mindenre gondoltam :P Reméltem hátha van valakinek valami forradalmi ötlete. kösz még egyszer. ágyő

Ráadásul az Osram nem bír sokat. Egy évet se szokott bírni. Tungsram legalább egy évet bír. Enyémben 2009 októbere óta van tungsram megalight +90%. <_< Ja és gyári Carellokkal. :angry: Olyan nincs, hogy nem látok éjszaka. Ködlámpában is már megalight +90% van.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok illózióromboló lenni, én kb. 2 hónapja vettem Megalight-et, igaz H7-est, és 2 hét után besz@rtak..

Befeketedtek, kicsapódott az üveg felső falára a wolfram..

Valaki azt írta a fórumon, kevés volt a gáz bennük.

Ráadásul az Osram nem bír sokat. Egy évet se szokott bírni. Tungsram legalább egy évet bír. Enyémben 2009 októbere óta van tungsram megalight +90%. <_< Ja és gyári Carellokkal. :angry: Olyan nincs, hogy nem látok éjszaka. Ködlámpában is már megalight +90% van.
Link to comment
Megosztás:

Nem akarok illózióromboló lenni, én kb. 2 hónapja vettem Megalight-et, igaz H7-est, és 2 hét után besz@rtak..

Befeketedtek, kicsapódott az üveg felső falára a wolfram..

Valaki azt írta a fórumon, kevés volt a gáz bennük.

Ha megvan a számla alig ha van olyan hely ahol ne vetetném viszza...

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok illózióromboló lenni, én kb. 2 hónapja vettem Megalight-et, igaz H7-est, és 2 hét után besz@rtak..

Befeketedtek, kicsapódott az üveg felső falára a wolfram..

Valaki azt írta a fórumon, kevés volt a gáz bennük.

Ez sajnos előfordul. Nekem jó tapasztalataim vannak, de azért már betáraztam még egy pár megalight-tal.

Link to comment
Megosztás:

Osram Night Breaker Plus van benne, úgyhogy az izzó problémáját már megoldottam, bár a múltkor mellém állt egy srác egy másik astrával abban meg megalight volt és mintha tényleg jobban világítana, de lehet hogy már csak belebeszélem.... szal ezért gondoltam, hogy megkérdezem a lámpacserés dolgot. Láttam 16000Ft/pár áron, meg ugye a Carello pl. amiből egy is többe kerül néhol. Hát kösz a válaszokat, sokkal nem lettem okosabb, de ezt ne vegyétek rossz néven, csak egyszerűen úgy látszik, hogy már mindenre gondoltam :angry: Reméltem hátha van valakinek valami forradalmi ötlete. kösz még egyszer. ágyő

Igen. Meg is vettem. Odaadom 10-ért, nem érdekel? <_<

Link to comment
Megosztás:

Próbálkoztam, de azzal fogadtak égőre semmiféle garancia sincs.

Szóval, 4-5 ezret így kidobni az ablakon az durva.

Milyen boltban vetted merre?

Holnap beszélek anyámmal mit mond erre, ő OBI-ban dolgozik, sokan nem tudják, és ez nem si reklám <_< de náluk minden izzóra ártól függetlenül 6 hónap csere, ha kiégne!

De nemrégen beszéltünk ilyesmiről vele, hogy smint vannak ezek a dolgok, holnap megkérdezem!

Link to comment
Megosztás:

Igen. Meg is vettem. Odaadom 10-ért, nem érdekel? <_<

10/jobb és 10/ bal? vagy 10/pár? :angry: Miért akarod eladni? Mégse érte meg megvenni? :P Van egyébként különbség az olcsó, nem igazán márkás és a drágább (Carello, Valeo-->ilyen van most benne) között? Pl. az occón a foncsor tökre megy pár hónap v. év alatt?

Link to comment
Megosztás:

10/jobb és 10/ bal? vagy 10/pár? :P Miért akarod eladni? Mégse érte meg megvenni? :P Van egyébként különbség az olcsó, nem igazán márkás és a drágább (Carello, Valeo-->ilyen van most benne) között? Pl. az occón a foncsor tökre megy pár hónap v. év alatt?

Van egy apró különbség. A Carello-Valeo (a Bosch kimaradt, az is gyjó) példányokkal lehet látni, a többi meg ócó. Fél éves a fényszóró amiről beszélek, zsír új állapotú, semmi gond a foncsorozással, csak egy rakás sz.r a fényszórása. A rendes lámpáknak van egy vetítési képe, falra világítva egy elég jól látható megtört vonalat vetít föl, ezeknek az ócóknak egy homályos paca a "képe". A rendes lámpáknak szellőztetése van, alsó-felső szellőztetőkkel,amik átvezetik rajta a levegőt, hogy ne párásodjon. Ezeknél már örömteli dolog, ha az izzó stabilan megáll a foglalatban, nem hogy még szellőztetőket tegyenek rá. :angry: A foglalatról jut eszembe... a Valeonak egy külön műanyag betétes foglalata van, amiben az izzó 3 kinyúló lába stabilan benne van, és utána egy 2 ponton rögzülő, másik oldalt zsanéros fém fület hajtasz rá. A Depoban semmi különálló foglalat rész nincs, magából a fonycsor tölcséres végéből van kivágva 3 helyen akkora darab, hogy az izzó lábai beleférjenek, aztán egy egyik oldalt beakasztós, egy füllel rögzülős kis szutyok tartja az egészet. Ha lesz időm lefényképezem, hogy is kell ezt elképzelni. Senki nem mondta hogy megérte megvenni, de ha törik, és nincs pénz másikra, akkor evvan.

Egymás mellett tartva egy Valeot, és egy Depot, elég komoly különbséget lehet észrevenni. Kb olyan, mint amikor egy márkás ketyere mellé leteszel egy kínai piacos koppintást. Pofára olyasmi, de ha megfogod, és körbenézed, ordít róla hogy köze nincs hozzá <_<

Most én is Depoval járok, mert eltörtem a jobbos Valeomat (a másikat meg ma délután adtam el) Megalightal használható, látni vele, de a Valeo egy klasszissal szebben világított, ugyan azokkal az izzókkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.