Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

ha már extra hangszórok...

Astra F karaván (1997) hátsó AJTÓKBA (nem csomagtér) szerelnék legalább 1-1 csipogót, mivel a csomagtérajtókban levők eléggé lefojtódnak már kevés csomagtól is.

1) gyarilag volt-e valaha tervezve hely/bekötés?

2) van-e hely egy 10 v 16 cm-s hangszórónak?

3) honnan lehetne megcsapolni/átkötni a hátsó hangosokat (csak baloldalt mennek hátra a drótók?)

tudom, szedjem le a karpitozást és meglátom... de ilyen-olyan extra szerelések (elektromos ablakemelő, riasztó LED-ek, küszöb/figyelmeztető világítás) miatt már 3 hete nincs "burkolat" elől... és a család már így is nyűgől :D

PS: az X31 X34 csatlakozókat már kiívűrlől fújom... a hátsó ajtóknál hol vannak a csatik? (ban/ben?)

Link to comment
Megosztás:

Astra F karaván (1997) hátsó AJTÓKBA (nem csomagtér) szerelnék legalább 1-1 csipogót, mivel a csomagtérajtókban levők eléggé lefojtódnak már kevés csomagtól is.

1) gyarilag volt-e valaha tervezve hely/bekötés?

2) van-e hely egy 10 v 16 cm-s hangszórónak?

3) honnan lehetne megcsapolni/átkötni a hátsó hangosokat (csak baloldalt mennek hátra a drótók?)

tudom, szedjem le a karpitozást és meglátom... de ilyen-olyan extra szerelések (elektromos ablakemelő, riasztó LED-ek, küszöb/figyelmeztető világítás) miatt már 3 hete nincs "burkolat" elől... és a család már így is nyűgől :D

PS: az X31 X34 csatlakozókat már kiívűrlől fújom... a hátsó ajtóknál hol vannak a csatik? (ban/ben?)

A bal oldali hátsó lámpa mögött, a kis müa fedél alatt :icon4:

Link to comment
Megosztás:

A bal oldali hátsó lámpa mögött, a kis müa fedél alatt :D

jjójó...

valahol elöbbre? B oszlop környékén?

a csatlakozó rajzokon (miket találtam) az X33, X36- os dugók (hátsó ajtókhoz) csak három "lábúak", mig a hátsó ablakemelős rajzokon 5 pin/drót van (kell is annyi)... van valakinek újabb csatlakozó-lábkiosztásos (1994 utáni) dokumentációja? ... és ezek a csatolók végülis az ajtóban vagy a kasztniban vannak?

nekem csak símán kijön a gumi-cső a B oszlopból és bemegy az ajtóba...

Link to comment
Megosztás:

jjójó...

valahol elöbbre? B oszlop környékén?

a csatlakozó rajzokon (miket találtam) az X33, X36- os dugók (hátsó ajtókhoz) csak három "lábúak", mig a hátsó ablakemelős rajzokon 5 pin/drót van (kell is annyi)... van valakinek újabb csatlakozó-lábkiosztásos (1994 utáni) dokumentációja? ... és ezek a csatolók végülis az ajtóban vagy a kasztniban vannak?

nekem csak símán kijön a gumi-cső a B oszlopból és bemegy az ajtóba...

A bal oldali küszöb burkolat alatt mennek hátra. Csatlakozó csak hátul van a lámpa mögött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztosan volt már róla szó, de megkérdezném, hogy a sedan F astraban gyárilag tényleg nincs kialakítva hátul hangszórónak hely?

Egyáltalán a kábelezés hátra megy-e valameddig, vagy egészen a fejegységtől kellene hátravinni?

Illetve még az érdekelne, hogy ellőre hány cm-es illetve hátra hány cm-es hangszórókat szoktatok betenni?

Előre is köszi a választ!

ha gondolod volna még nekem két jó állapotú gyári hangszóróm előre, feleslegesen cseréltem csak azért h ha a hátsó új (utólag raktam be) akkor az első is új legyen... ugye ez egybe van öntve a beépítőgyűrűjével :D

Link to comment
Megosztás:

ha gondolod volna még nekem két jó állapotú gyári hangszóróm előre, feleslegesen cseréltem csak azért h ha a hátsó új (utólag raktam be) akkor az első is új legyen... ugye ez egybe van öntve a beépítőgyűrűjével :D

Köszi.

Igazából az enyém sem lett használva az elmúlt 6-7 évben, így újnak mondható.

Kifejezetten a hátsó sugárzók hiánya aggaszt, ezt kellene orvosolnom záros határidőn belül.

:-)

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná mondani, hogy a kapcsolási rajzon 124-es és 129-es pozícióban szereplő R19-es ellenállás hány ohmos? Ez az az ellenállás, ami a kétfokozatú hűtőventilátornál a kisebbik fokozathoz kell.

Lehet, hogy pótolnom kell. Hol van ez helyileg a kocsiban? Bontva van esetleg valakinek? :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná mondani, hogy a kapcsolási rajzon 124-es és 129-es pozícióban szereplő R19-es ellenállás hány ohmos? Ez az az ellenállás, ami a kétfokozatú hűtőventilátornál a kisebbik fokozathoz kell.

Lehet, hogy pótolnom kell. Hol van ez helyileg a kocsiban? Bontva van esetleg valakinek? :icon4:

Az értékét nem tudom,de én a hűtőmaszk mögött a függőleges merevítőn találtam meg :D

Link to comment
Megosztás:

Fejegységemhez kaptam csatlakozókat nem rég lecseréltem, mindent szépen tökéletesen amihez kellet összekötöttem.

Eddig nem működött, egyszer véletlen hozzá értem bekapcsolt kb. egy hétig volt jó. Aztán most újra átnéztem mindenhol kap feszültséget

és a csatlakozóvégén is meg van aminek meg kell lennie, gondoltam, hogy a lejátszónak van e baja, de rádugtam a gyárit és az se kapcsolt be.

Valakinek nincs valami ötlete, hogy mi a lehet a gond?

nekem ugyan ez volt. a biztosíték nem érintkezett.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy multival rá tudnál mérni?

Mert ha ez csak egy sima ellenállás, akkor ha meg van az értéke, veszek egyet valamelyik elektromos boltban.

Háááát, nem szívesen. :icon4: Ne érts félre, nem genyóságból, csak a maszkom már nem nagyon áll a helyzet magaslatán, a fülei letörésközeli állapotúak. Kötegelővel van fixálva, hogy ne hagyjam el, de megpróbálom a kedvedért. :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná mondani, hogy a kapcsolási rajzon 124-es és 129-es pozícióban szereplő R19-es ellenállás hány ohmos? Ez az az ellenállás, ami a kétfokozatú hűtőventilátornál a kisebbik fokozathoz kell.

Lehet, hogy pótolnom kell. Hol van ez helyileg a kocsiban? Bontva van esetleg valakinek? :D

Mik vannak még azon a kábelkötegen, amelyiken ez is van?

Csak azért kérdezem, mert én szívesen megmérem, csak sajna már kibontottam a vezetékelést az autóból teljesen, a könnyebb tárolhatóság miatt!

Vagy mutassatok egy képet, hogy hogyan is néz ki az az ellenállás! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Mik vannak még azon a kábelkötegen, amelyiken ez is van?

Csak azért kérdezem, mert én szívesen megmérem, csak sajna már kibontottam a vezetékelést az autóból teljesen, a könnyebb tárolhatóság miatt!

Vagy mutassatok egy képet, hogy hogyan is néz ki az az ellenállás! :D

Sajnos nem tudok képet mutatni. Csak a kapcsolási rajz alapján tudom, hogy ilyen ellenállás egyáltalán létezik. A hűtőventi kábelén kell lennie. Lehet, hogy egy műanyag csőszerű szigetelés alatt van. Legalábbis az ellenállásokat meg diódákat így szokták elrejteni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.