Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Dízelt kellett volna venned... :rolleyes: :D

Na persze. Nem nyomatékból akarok haladni... :D

Azttt, mondjad neki. Így is dízel néha... :D :D

Hja, ma is az volt, de tegnap azért szóltam neki, hogy nem 1500-nál kéne felváltani, hanem nyugodtan terelheti 3000-ig üzemmelegen. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát vagy a kopogásszenzor egység hibáját jelzi, vagy valóban a QDM-et. Nekem is dobta ezt a hibát a többi 1604 és 1602-es hibakódokkal együtt, mikor a motorgenerál után nem volt összedugva a kopogásérzékelő csatlakozója.

Itt van egy lista, hogy melyik ECU melyik motorfajtákba jók: http://www.aet-tenda...eraete-opel.php

Amúgy már én is jártam így. Egy X16SZR-es G Astra ECU-ját kellett volna kipróbálni az enyémben, mert az autószerelőm már nem tudta, hogy mi a rák baja van a kocsinak. Természetesen nem jött össze.

Viszont az ECU cserélvel, nem tudom, hogy az immobiliserrel lehetnek-e gondok. Mindenesetre én úgy mennék a bontóshoz, hogy az ECU már ki van bontva a kocsimban, lóg lefele így csak le kell szedni a csatikról és a másikakat rádugni. Ha az immo miatt nem panaszkodik és elindul, akkor valószínűleg az lesz a jó. Viszont ezt az immo-s dolgot valaki megerősíti vagy cáfolja remélem. Én úgy tudom, hogy az ECU tárolja a transzponder chipek kódjait, ergo, inkább elhoznám az ECUhoz tartozó kulcsokat is, meg talán az immokarikát.

Na. Voltam bontóban (azóta kb. 30 levelet váltottam különböző emberekkel, természetesen született 60 válasz, hogy csak az a jó, más is jó, a jó hajó jó vitorlája is jó, ha jó) és találtam bévekis x16xel ecut. Mondtam csórikámnak elvinném kipróbálni. Háde nincs hozzá immo. No para. ECU kicserél, indítanék, de nem. Kábel rádug, OP Com elindít, saját kulcsom megtanít, széles mosoly az arcra. (amíg nem indult be, nem hittem a dologban). De még mielőtt beröffentettem volna, kiolvastam a tárolt hibákat az "új" ECU-ból, szerencsére volt valami (15XX), azt töröltem. De indítás után egyből ott volt megint az 1640. Semmi más hiba nincs (a lefalazott EGR hibán kívül, 0400). Nagyon nem vakaródzik kábeleket méregetni, hogy hol lehet szakadás. Vagy már csak ez van hátra?

Egyébként elhoztam az ECU-t, 6e Ft volt.

Link to comment
Megosztás:

szevasztok!

97' F astrám felszerelt gyári központi záras. Egy kicsit megkopva a zár betét a söffőr felöli ajtónál és télen párás időben az anyós ülés felöli ajtó kp. zárja olykor megmakacsolja magát de átlagban szépen dolgozik.

Követve a kort arra gondoltam beszerelnék egy távirányitós központit, riasztó nem érdekel mert aki akarja úgyis felnyomja!

Most ez érdekelne engem hogy ez miből is állna és mennyiből és ha már lehet akkor már jó is legyen egy darabig.

A gyári központi vezérlőt(KIEKER) fel lehet használni vagy mindeképp új vezérlőre van szükség? Gondolok itt az ajtókban a motor egységekre stb.

köszönöm az információkat és a jótanácsokat előre is kedves ASTRA F hivők! :icon1:

pl.:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/biztonsagtechnika/lopasgatlo/taviranyitos_kozponti_zar_vezerlo_uj_kozpontizar_1619718470.html

Link to comment
Megosztás:

Tegnapról mára 7,5V-ra esett a fesz. Egyetlen nap alatt! És most nem volt beriasztva és még a rádióelőlapot is levettem. Ezek szerint ez nem számít...

Most töltőn van az akksi, aztán majd meglátjuk, mi lesz. Egyébként 4 éve vettem és 45 Ah-ás, eddig nem volt különösebb baja.

Az az akku halott! 10 volt alá esik, onnantól vége. Ha kiszámolod az 2 db cella halála, vagy zárlata. 1 cellával még töltögetéssel elviháncol, de 2 cella már halál. nálam 10.4-re ment le a fesz 2-3 nap alatt. Onnantól nem indult. Csere óta tökéletes! Azt hittem, hogy vlami szívja, de kiderült az akku magát merítette, mert a rövid zárral a többiből is kiszívta a naftát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég rossz környéken lakom ezért is fordulok hozzátok egy kérdéssel:

Be szeretnék kötni az F Astraba egy "lopásgátló kapcsolót" valami eldugott helyre, csak nem tudom melyik kábelre a legegyszerübb kötni? ECU-nál vagy motortérben valahova esetleg? Megszakításra gondoltam, nem rövidzárásra, nem akarok semmit tönkrevágni vele...

Petya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég rossz környéken lakom ezért is fordulok hozzátok egy kérdéssel:

Be szeretnék kötni az F Astraba egy "lopásgátló kapcsolót" valami eldugott helyre, csak nem tudom melyik kábelre a legegyszerübb kötni? ECU-nál vagy motortérben valahova esetleg? Megszakításra gondoltam, nem rövidzárásra, nem akarok semmit tönkrevágni vele...

Petya

Szerezz egy mtz áramtalanítót, és építsd be lábtérbe... Apám wartburgjánál kb egy órát szívtak anno, mire észrevették őket, és elkapták. Akku rajta volt, minden kóserül nézett ki, csak a kötsögök nem értették miért nem kap semmi mínuszt.... :) Ha mondjuk nem erre gondoltál, akkor a helyedben a gyújtótrafó vezetékét buherálnám meg, és a benzin relét. Beépítesz egy kapcsolót ami egy relét kapcsol, ami megszakítja az áramkört az ac relé, és a gyújtás felé. Ha nagyon vicces akarsz lenni, akkor ha nincsen első ködlámpád, akkor szerzel egy ködlámpa kapcsolót, és arra építesz rá. Hidd el trógerünk nem fogja a lámpát felnyomni addig, míg el nem indult a géppel... Ha viszont rejtegetni akarod, akkor úgy tedd, hogy valahol a biztonsági öv-kézifék környékére rejtsd el. Esetleg gyújtáskapcsoló felé, de mindenképpen úgy, hogy ne látszódjon, és ne kelljen hajolgatni, átnyúlni érte. Jó ötlet lehet, a zárható kesztyűtartó is, mert onnan kiveheted a bukszát, és nem feltűnő mozdulat. Ha tudnád én hogy oldottam meg, akkor bexarnál! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerezz egy mtz áramtalanítót, és építsd be lábtérbe... Apám wartburgjánál kb egy órát szívtak anno, mire észrevették őket, és elkapták. Akku rajta volt, minden kóserül nézett ki, csak a kötsögök nem értették miért nem kap semmi mínuszt.... :) Ha mondjuk nem erre gondoltál, akkor a helyedben a gyújtótrafó vezetékét buherálnám meg, és a benzin relét. Beépítesz egy kapcsolót ami egy relét kapcsol, ami megszakítja az áramkört az ac relé, és a gyújtás felé. Ha nagyon vicces akarsz lenni, akkor ha nincsen első ködlámpád, akkor szerzel egy ködlámpa kapcsolót, és arra építesz rá. Hidd el trógerünk nem fogja a lámpát felnyomni addig, míg el nem indult a géppel... Ha viszont rejtegetni akarod, akkor úgy tedd, hogy valahol a biztonsági öv-kézifék környékére rejtsd el. Esetleg gyújtáskapcsoló felé, de mindenképpen úgy, hogy ne látszódjon, és ne kelljen hajolgatni, átnyúlni érte. Jó ötlet lehet, a zárható kesztyűtartó is, mert onnan kiveheted a bukszát, és nem feltűnő mozdulat. Ha tudnád én hogy oldottam meg, akkor bexarnál! ;)

Gondoltam a box oldalába(aljába) tenni egy kis kapcsolót , csak lenyulok az ülés mellé senki nem veszi észre :) Ködlámpakapcsolóhelye foglalt a mélyládának :D Gyujtótrafónak a negatívat v. pozitívat gondoltad megszakításnak ? Nem lenne rossz ha megosztanád hogyan csináltad TE meg ;)

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam a box oldalába(aljába) tenni egy kis kapcsolót , csak lenyulok az ülés mellé senki nem veszi észre :) Ködlámpakapcsolóhelye foglalt a mélyládának :D Gyujtótrafónak a negatívat v. pozitívat gondoltad megszakításnak ? Nem lenne rossz ha megosztanád hogyan csináltad TE meg ;)

Jelszót, nőt, kocsit, alsógatyát nem osztunk meg! :D Annyit elárulok, hogy egy relét kell rákötni a gyújtásra úgy, hogy egy gombbal tudod behúzni, és amíg gyújtás van, addig a relé behúzva marad. Tulajdonképpen amint leállítod már aktív a rendszer. A gomb elhelyezését nem osztom meg, de olyan faxa, hogy soha nem jönne rá senki. A cél igazából az volt, hogy ha kiszedem se maradjon nyoma, és soha senki se találja meg. Ebből kifolyólag olyan helyet választottam, ami alá betéve nem kell soha félrenyúlni, nem látja senki, és nem igénytelen. :)

Link to comment
Megosztás:

Jelszót, nőt, kocsit, alsógatyát nem osztunk meg! :D Annyit elárulok, hogy egy relét kell rákötni a gyújtásra úgy, hogy egy gombbal tudod behúzni, és amíg gyújtás van, addig a relé behúzva marad. Tulajdonképpen amint leállítod már aktív a rendszer. A gomb elhelyezését nem osztom meg, de olyan faxa, hogy soha nem jönne rá senki. A cél igazából az volt, hogy ha kiszedem se maradjon nyoma, és soha senki se találja meg. Ebből kifolyólag olyan helyet választottam, ami alá betéve nem kell soha félrenyúlni, nem látja senki, és nem igénytelen. :)

Én egy sima kapcsolót kötöttem be az AC áramkörébe. Az indítómotor forgat, az AC relé kattan, csak a pumpa nem megy. Volt hogy kiment a fejemből és fél órát szereltem a kocsit mert nem indult... :D

Link to comment
Megosztás:

Én szomszédom ill a parkoló szomszédon rossz régi rozsdás ladását már többször el akarták lopni, motortérbe minden nap le fel húzott valami bigyót meg a vezetékek közöt is elrelytett valami plussz cuccot amit csak ő tudott hogy mit hova kell hogy indúljon a verda. Mesélte hogy volt már olyan hogy nem tudták beindítani és már a kötélen volt a kocsi mikor elkezdték őket kergetni mert vitték volna az egészet, máskor meg az utcán túrta két ember, de el tudtak futni. Ez kb 40-50ezres rozsdás zsiguli, kb fél éve viszont annak ellenére hogy valami spéci cuccot szerelt bele hogy ne tudják ellopni ennek ellenére ellopták. Valami piti kis k*csög akinek már majdnem hogy előre köszöntek a rendőrök mert minden héten bevitték valami lopásért. A bíróság megitélt neki 85ezer Ft-ot a legértékesebb nem a kocsi volt hanem a 2 gyerekülés. Nahh abból az összegből a rendőrök megitéltek 60ezret aztán nemtomki megitélt kevesebbet szóval a végén kapott kb 25ezret a lopott kocsiért. Amit persze később megtaláltak egy külterületi szőlősor között kipakolva belőle mindent amit csak tudtak és a kasztnit is már bontották. Szóval ha nagyon el akarják vinni akkor úgyis el fogják. Szerintem hiába van rajta bármilyen kapcsoló, beülnek kitúrják kötél rá és már viszik is. Sebességváltó zár lehet többet ér, bár az tény hogy drága. Csak azért írtam le hogy ha többször el akarnak lopni egy ilyen lepukkant ladát akkor egy jobb autót is elvisznek ha akarnak... sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék:Vettem és beszereltem távirányítós bicskakulcsos témát a vasamhoz, működik minden csak nem tudom hova kell kötni az index villogtatás funkciót.

Amúgy két biztis szál az övé.Remélem érthető voltam.(Carguard)

Az X6-os csatlakozóban a 6-os és a 7-es láb a bal ill. jobb oldali index.

SWWS (fekete-fehér) ill. SWGN (fekete-zöld) színű kábel, 0.75-ös vastagságú.

AZ X6 pedig a vezetőülés lábtérnél a burkolat mögött lévő nagy, soktűs csati.

Az 1991-es kapcsolási rajz alapján írtam ki, szerintem nem módosítottak ezen a részen később sem.

Mielőtt rákötöd, egy multiméterrel mérd azért ki, hogy passzol-e :)

Link to comment
Megosztás:

Az X6-os csatlakozóban a 6-os és a 7-es láb a bal ill. jobb oldali index.

SWWS (fekete-fehér) ill. SWGN (fekete-zöld) színű kábel, 0.75-ös vastagságú.

AZ X6 pedig a vezetőülés lábtérnél a burkolat mögött lévő nagy, soktűs csati.

Az 1991-es kapcsolási rajz alapján írtam ki, szerintem nem módosítottak ezen a részen később sem.

Mielőtt rákötöd, egy multiméterrel mérd azért ki, hogy passzol-e :)

Sajnos nem igaz. Elég sokat változott az a csatlakozó és a bekötései, ahogy jöttek az extrák.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék:Vettem és beszereltem távirányítós bicskakulcsos témát a vasamhoz, működik minden csak nem tudom hova kell kötni az index villogtatás funkciót.

Amúgy két biztis szál az övé.Remélem érthető voltam.(Carguard)

üdv

én 2 éve raktam be és az elekadásjelző mőgédugtam egy diodával és egy biztivel.

Link to comment
Megosztás:

Az X6-os csatlakozóban a 6-os és a 7-es láb a bal ill. jobb oldali index.

SWWS (fekete-fehér) ill. SWGN (fekete-zöld) színű kábel, 0.75-ös vastagságú.

AZ X6 pedig a vezetőülés lábtérnél a burkolat mögött lévő nagy, soktűs csati.

Az 1991-es kapcsolási rajz alapján írtam ki, szerintem nem módosítottak ezen a részen később sem.

Mielőtt rákötöd, egy multiméterrel mérd azért ki, hogy passzol-e :)

Köszi szépen holnap meglesem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég rossz környéken lakom ezért is fordulok hozzátok egy kérdéssel:

Be szeretnék kötni az F Astraba egy "lopásgátló kapcsolót" valami eldugott helyre, csak nem tudom melyik kábelre a legegyszerübb kötni? ECU-nál vagy motortérben valahova esetleg? Megszakításra gondoltam, nem rövidzárásra, nem akarok semmit tönkrevágni vele...

Petya

Szia!

Én régóta használok ilyet szinte minden automban volt, szerintem a rotor alatt lévő hall jeladó kábelét szakítds meg és az ülés alá tedd a kapcsolot az ülés állító mellé.

Egy ügyes tolvaj visz magával rotort... benzint egy kis colásüvegbe amivel ki tudja iktatni az ac pumpát is igy az üzemanyagot hiába zárod el. De a legjobb a hall jeladó testelése. Ja és az önindítót egy csavarhúzóval rövidre lehet zárni ügye...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék:Vettem és beszereltem távirányítós bicskakulcsos témát a vasamhoz, működik minden csak nem tudom hova kell kötni az index villogtatás funkciót.

Amúgy két biztis szál az övé.Remélem érthető voltam.(Carguard)

bal lábtérnél szürke csatlakozónál,fekete-szürke, illetve fekete-zöld zsinórok egymás mellett a bal, és jobb index. Azokra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Létezik olyan ablakemelő kapcsoló bal oldalra ( dupla ), amihez nem kell ajtókárpitot cserélnem? A lényeg, hogy a gyárilag kihagyott helyre beleférjen!

Helló! :icon1:

A vezetőoldali dupla kapcsoló legjobb tudomásom szerint csak a gyárilag ablakemelős kárpitba megy bele. Azt hiszem a fogantyúnál más az íve. Persze meg lehet próbálni bebarkácsolni a kimélyítés helyére, lehet, hogy sikerül.

Nekem úgy volt régebben megoldva, hogy vezetőoldalon is sima egyes kapcsoló volt és nem lehetett az utasoldalit mozgatni. Dupla kapcsolóm nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Helló! :icon1:

A vezetőoldali dupla kapcsoló legjobb tudomásom szerint csak a gyárilag ablakemelős kárpitba megy bele. Azt hiszem a fogantyúnál más az íve. Persze meg lehet próbálni bebarkácsolni a kimélyítés helyére, lehet, hogy sikerül.

Nekem úgy volt régebben megoldva, hogy vezetőoldalon is sima egyes kapcsoló volt és nem lehetett az utasoldalit mozgatni. Dupla kapcsolóm nem volt.

Most én is így kötöm! De be fogok szerezni egy másik kárpitot, s abba dupla kapcsolót teszek!

Amúgy egy szerelő ismerősöm szerint ezekhez az emelőkhöz kellene egy vezérlő modul is. Olyanod nincs véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.