Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

És miért? Miért zavar, főleg nappal? Vakít? Vagy mi a baj ezzel? Ne érts félre, én nem használom, mert nekem nincs, és eddig egyik autómon sem volt. De nem értem miért kell anyázni, ha valaki pl. nappal használja? Engem még éjjel sem zavar, ha jól van beállitva és nem vakit. A hátsó, az más téma. :icon1:

Pedig hidd el rohadt zavaró tud lenni, és vakít ha jól van beállítva akkor is. (nem mindegyik, de elég sok ilyen van)

Link to comment
Megosztás:

Nem győztél meg. :icon1: Ennyi erővel a tompított még jobban zavarhat. Vagy talán már anélkül is elég zavart vagy. :lurker: :devlish: :hehe:

Nem az zavar, hogy világít, hanem hogy sokan egy ilyen alapvető KRESZ szabályt nem ismernek. Városban tilos és kész. Nappal meg mi a fenének világít?

Az ilyenekre szoktam mondani, hogy "mivan bazzeg? nem látsz?" A nappal refizősökre is szintén. :D

Meg ha villogtatok neki, hogy kapcsolja már le a rohadt hátsó ködösét városban, mert kiég a szemem, nem is reagál rá.

Link to comment
Megosztás:

Pedig hidd el rohadt zavaró tud lenni, és vakít ha jól van beállítva akkor is. (nem mindegyik, de elég sok ilyen van)

Te meg hidd el, hogy én is közlekedek autóval. :D 27 éve, napi szinten, nem is keveset. De valahogy soha nem zavart még nappal, ha valaki ködlámpával jött szembe. Lehet hogy bennem van a hiba. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: ki szeretném cserélni a km óra egységemet. Nekem gyárilag nem fordulatszám mérős óra van benne, de szeretném 1 ford. mérősre cserélni. (94-es évjárat C16NZ motorkódos) Az lenne a konkrét kérdésem, hogy meg lehet-e oldani, és hogy kell-e hozzá valami fordulatszám jeladó az órához?? Esetleg amit a kérdésből kihagytam fontos dolgot, az is írjátok meg kérlek. Köszönöm előre is a válaszokat :D :D

Üdv nektek: *Jimmy*

Ilyen órát szeretnék bele:

http://aprod.hu/hirdetes/opel-astra-f-kilometerora-fordulatszammeros-IDkE5u.html

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: ki szeretném cserélni a km óra egységemet. Nekem gyárilag nem fordulatszám mérős óra van benne, de szeretném 1 ford. mérősre cserélni. (94-es évjárat C16NZ motorkódos) Az lenne a konkrét kérdésem, hogy meg lehet-e oldani, és hogy kell-e hozzá valami fordulatszám jeladó az órához?? Esetleg amit a kérdésből kihagytam fontos dolgot, az is írjátok meg kérlek. Köszönöm előre is a válaszokat :D :D

Üdv nektek: *Jimmy*

Ilyen órát szeretnék bele:

http://aprod.hu/hird...ros-IDkE5u.html

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1797

Parancsolj. Amint le is van írva, arra figyelj, hogy a W szám egyezen, 7ezerig legyen a fordszámmérő skálázva, 50 literig mérjen a benzinszintjelző, és 90-100-piros legyen a vízhőmérséklet skála.(Ha neked olyan, de elvileg olyannak kell lennie)

A többi le van írva a linken.

Link to comment
Megosztás:

Mert idiótaságra utal. :D

Mert nappal nincs is köd!

És különben is én is egy idióta vagyok, mert nappal is használom a ködlámpát amikor akkora köd van, hogy a következő szaggatott vonalat sem látni. Sőt lakott területen belül is... Mert van olyan.

Főleg azért vagyok egy idióta, mert szeretném ha a szembe jövő kivilágítatlan barom előbb vesz engem észre mint én őt.

Sőt idióta módon azt sem bánom, ha a mögöttem jövő (lakott területen belül is) 5 méterrel távolabbról is már észre veszi a világító 1 db hátsó ködlámpámat, mintha az nem világítana. Néha az nem árt, bár igaz, ritkán fordul elő, -eddig még soha- :D hogy ködben valaki "rámfusson".

Magánvéleményem az, hogy nappal ködben veszélyesebb autózni, mint éjjel.

Link to comment
Megosztás:

Mert nappal nincs is köd!

És különben is én is egy idióta vagyok, mert nappal is használom a ködlámpát amikor akkora köd van, hogy a következő szaggatott vonalat sem látni. Sőt lakott területen belül is... Mert van olyan.

Főleg azért vagyok egy idióta, mert szeretném ha a szembe jövő kivilágítatlan barom előbb vesz engem észre mint én őt.

Sőt idióta módon azt sem bánom, ha a mögöttem jövő (lakott területen belül is) 5 méterrel távolabbról is már észre veszi a világító 1 db hátsó ködlámpámat, mintha az nem világítana. Néha az nem árt, bár igaz, ritkán fordul elő, -eddig még soha- :D hogy ködben valaki "rámfusson".

Magánvéleményem az, hogy nappal ködben veszélyesebb autózni, mint éjjel.

Az elsők felkapcsolásával már két csíkot látsz? Nem hinném. Ha tejköd van nappal, akkor nyilván felnyomom a hátsót, az első meg nem sokat tesz hozzá, hogy mennyivel előbb látnak meg. Tejköd esetén meg úgyis óvatosabban vezet a normálisabbja.

Nade mikor épphogy annyi köd van, hogy a napba simán lehet nézni, de ellátni vagy 500 méterre, na akkor murvára felesleges és engem ez b*sz fel agyilag. Meghogy a kedves közlekedőtárs nem kapcsolja le a hátsót mikor mögé érek.

Az meg már egy külön állatfaj, akik rossz látási viszonyok mellett sem kapcsolnak semmilyen világítást.

Nappal sűrű ködben használt első ködlámpáknál annyi különbséget vettem észre, hogy nem 2 fénypont jelenik meg a semmiből, hanem négy. Nyilván feltűnőbb, de ugye illik odafigyelni vezetés közben így nem érhet meglepetés, ha csak két fénypontot látsz meg, nem négyet. :)

A magánvéleménnyel egyetértek, hogy a nappali tejköd esetén.

Link to comment
Megosztás:

Magánvéleményem az, hogy nappal ködben veszélyesebb autózni, mint éjjel.

Magánvéleményem, hogy a ködlámpa egy f@szság! :D

...ne gyere nekem a: nappal jobban látszom a ködben, éjjel jobban látok a ködben, kátyúkat jobban látom a sötétben dumával. Próbáltam, van a céges kocsiban, sosem kapcsolom fel, mert nem látom értelmét. A hátsónak látom értelmét ködben, de ha az első nincs beszerelve gyárilag, én tuti nem állnék neki berakni. :D

Link to comment
Megosztás:

Az elsők felkapcsolásával már két csíkot látsz? Nem hinném. Ha tejköd van nappal, akkor nyilván felnyomom a hátsót, az első meg nem sokat tesz hozzá, hogy mennyivel előbb látnak meg. Tejköd esetén meg úgyis óvatosabban vezet a normálisabbja.

Nade mikor épphogy annyi köd van, hogy a napba simán lehet nézni, de ellátni vagy 500 méterre, na akkor murvára felesleges és engem ez b*sz fel agyilag. Meghogy a kedves közlekedőtárs nem kapcsolja le a hátsót mikor mögé érek.

Az meg már egy külön állatfaj, akik rossz látási viszonyok mellett sem kapcsolnak semmilyen világítást.

Nappal sűrű ködben használt első ködlámpáknál annyi különbséget vettem észre, hogy nem 2 fénypont jelenik meg a semmiből, hanem négy. Nyilván feltűnőbb, de ugye illik odafigyelni vezetés közben így nem érhet meglepetés, ha csak két fénypontot látsz meg, nem négyet. :)

A magánvéleménnyel egyetértek, hogy a nappali tejköd esetén.

Nem, hanem egy csíkkal távolabbról vesz észre ENGEM a szemből jövő.

No és a kevésbé normálisabbja?

Link to comment
Megosztás:

EPk és daykiller kollegával is egyet értek.

J0hnny-nak meg:

talá nem a gyári öklömnyi kis fosokkal kell próbálkozni, meg az sem baj ha nem fehér, hanem sárga fényű a ködös. Rendes ködben ég és föld. Ja meg nem a földtől 30 centi magasan kellene lennie.

Én se hittem hogy ennyit számít, de sokkal jobb vele mint nélküle.

Link to comment
Megosztás:

EPk és daykiller kollegával is egyet értek.

J0hnny-nak meg:

talá nem a gyári öklömnyi kis fosokkal kell próbálkozni, meg az sem baj ha nem fehér, hanem sárga fényű a ködös. Rendes ködben ég és föld. Ja meg nem a földtől 30 centi magasan kellene lennie.

Én se hittem hogy ennyit számít, de sokkal jobb vele mint nélküle.

Egy szép orrú autón, amilyen az újabbak többsége, a tányérok rettentően elütnek, ráadásul a légellenállást, ezáltal a fogyasztást is indokolatlanul növelik az autózás idejének 99,8 %-ában.

A piacon ma kapható szinte összes típussal van tapasztalatom, de a ködlámpa valóban nem egy csoda. Este tán ér valamit, nappal semmiképp. De nyilván egyik ember másképp lát mint a másik, hiszen nem vagyunk biológiailag azonosak, így ezt parttalan vitának látom.

Link to comment
Megosztás:

Egy szép orrú autón, amilyen az újabbak többsége, a tányérok rettentően elütnek, ráadásul a légellenállást, ezáltal a fogyasztást is indokolatlanul növelik az autózás idejének 99,8 %-ában.

A piacon ma kapható szinte összes típussal van tapasztalatom, de a ködlámpa valóban nem egy csoda. Este tán ér valamit, nappal semmiképp. De nyilván egyik ember másképp lát mint a másik, hiszen nem vagyunk biológiailag azonosak, így ezt parttalan vitának látom.

Te, ez barna, piros, narancs vagy fekete drót?

:D

Link to comment
Megosztás:

Magánvéleményem, hogy a ködlámpa egy f@szság! :D

...ne gyere nekem a: nappal jobban látszom a ködben, éjjel jobban látok a ködben, kátyúkat jobban látom a sötétben dumával. Próbáltam, van a céges kocsiban, sosem kapcsolom fel, mert nem látom értelmét. A hátsónak látom értelmét ködben, de ha az első nincs beszerelve gyárilag, én tuti nem állnék neki berakni. :D

Megesküszöm. Sose megyek neked! :D Főleg ködben!

Én sem álltam neki, gyáribúl van.

Link to comment
Megosztás:

EPk és daykiller kollegával is egyet értek.

J0hnny-nak meg:

talá nem a gyári öklömnyi kis fosokkal kell próbálkozni, meg az sem baj ha nem fehér, hanem sárga fényű a ködös. Rendes ködben ég és föld. Ja meg nem a földtől 30 centi magasan kellene lennie.

Én se hittem hogy ennyit számít, de sokkal jobb vele mint nélküle.

Én is akartam ilyen ködöst mint ami neked van, de rendszeresen leszabom a lököst a padkákkal,az első parkoláskor letörném őket.... :D

De most akkor valaki mondjon már tutit, met én nagyon gondolkodom a ködlámpán, de most akkor jó vagy nem?!? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én is akartam ilyen ködöst mint ami neked van, de rendszeresen leszabom a lököst a padkákkal,az első parkoláskor letörném őket.... :D

De most akkor valaki mondjon már tutit, met én nagyon gondolkodom a ködlámpán, de most akkor jó vagy nem?!? :huh:

Csak a gyáriról tudok véleményt mondani: hasznos.

Astra_1_4G_a_gar_zs_el_tt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1471109064_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy hasznos, de az én is hallottam, hogy a F-eken, könnyen törik, nagyon a szélén vala

nekem nem gyári van, szar is, vagyis nem jó helyre világít, nem is használom

szerintetek, ha egy 60Ah akkuk, 55A generátorral használok tartósan, mehet vmelyiknek a kárára? nem találtam 70A a kocsimba

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy hasznos, de az én is hallottam, hogy a F-eken, könnyen törik, nagyon a szélén vala

nekem nem gyári van, szar is, vagyis nem jó helyre világít, nem is használom

szerintetek, ha egy 60Ah akkuk, 55A generátorral használok tartósan, mehet vmelyiknek a kárára? nem találtam 70A a kocsimba

Nem.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom jó helyre írom-e, mert végülis van benne elektromos, motor, de általános műszaki probléma is. Classic X14NZ-t hogy kell kivillogtatni? Láttam egy szép leírást, hogy az A és B pontot össze kell kötni, igenám, de nekem teljesen máshogy néz ki a diagnosztikai csatlakozóm, mint ami a képen van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.