Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Esetleg nem tudja valaki, hogy Opel Astra F-be milyen méretű izzók kellenek a csomagtérbe, a kesztyűtartóba ill. a belső térbe?

Lusta vagyok most kimenni és lemérni. :icon10: Hideg van és esik is a hó. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Esetleg nem tudja valaki, hogy Opel Astra F-be milyen méretű izzók kellenek a csomagtérbe, a kesztyűtartóba ill. a belső térbe?

Lusta vagyok most kimenni és lemérni. :icon10: Hideg van és esik is a hó. :huh:

Ha az emlékeim nem csalnak 42-es, de ha 40-est veszel sincs gond, mert annyival beljebb lehet hajtani az érintkezőket. Láttam már 36-ost is bent. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Tudnátok nekem segíteni?1.4-es opel astra f-es autóm van.Néha nehezen indul,nincs fordulatszám,leáll,rángat.Csináltam gyertya cserét,benzinszürő cserét,átnéztem a vezetékeket.Egy opelos haverom azt mondta,hogy fötengely jeladó hiba lesz.Ezt hol találom,és kitudnám-e cserélni?

Csatlakozókat, gyújtókábeleket, rotort, érintkezőket nézd át, ha oxidálódott kicsit csiszold meg, nyugodtan nyomhatsz mindenhova egy pötty wd40-et.

Nekem is hasonlót produkál néha, a trafó mellett/alatt van a kis kerek csavarós, sok tűs érintkező, abból az egyik tű néha kicsúszik és nem érintkezik rendesen, pont ugyanilyet csinál.

Link to comment
Megosztás:

megadave és a többiek,

Szerinted/szerintetek ez méretre jó a csomagtérbe és a belső térbe is? Mármint szélességre. :icon1:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Úgy rémlik, hogy nincs körülötte semmi, amibe beleakadna. A világítós hátsó kapaszkodóba csak a keskeny megy bele, az biztos. Nem tudom, olyanod van-e. A többivel szerintem nem lesz gond.

Ettől majd lesz ám világosság odabent! :D

Link to comment
Megosztás:

A vezérlőrendszere nem az Omi rádióján keresztül működik? Használható önmagában is?

Ha teljes értékű Omi Bose-t akarsz az astrába, akkor kell a fej is hozzá és a külön erősítő. A külön erősítője hajtja az összes hangszórót, a fej csak feldolgoz és továbbít. Zoli csak a mélynyomó részt kötötte be a nem hozzá való fejjel, így is jó amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Ha teljes értékű Omi Bose-t akarsz az astrába, akkor kell a fej is hozzá és a külön erősítő. A külön erősítője hajtja az összes hangszórót, a fej csak feldolgoz és továbbít. Zoli csak a mélynyomó részt kötötte be a nem hozzá való fejjel, így is jó amúgy.

Benne van az erősítő is. :P

Link to comment
Megosztás:

Benne van az erősítő is. :P

Ragyogó hír, ha így szépen klappol, talál az F-es astrába... épp terveztem én is...

Hogy van felfogva? Berezeg?

Az xy fej-egységekből (pl. CAR 600) van "síma" kiadás (végfokkal, erősítővel) és van a BOSE kiadás, amiben csak előerősítő van (semmi más extrát nem tud...). Így ehhez jár külön ersősítő, amivel vannak meghajtva a külön BOSE hangfalak.

A csomagtérbe szerelhető mélynyomó nagyon piszkálja a fantáziámat...

De érdekelne, hogy a többi BOSE hangfal minősége mennyire múlja felül a gyári hangszórókat?

Zoli, tudod kicsit részletezni a hang-élményt? :D

2) Ha már témában vagyunk... Caravan-ba szerelt-e valaki a hátsó utastérbe valahova hangszórót (ajtóba, csipogó fejmagasságba, stb.)? Elhúzott kalaptartóval, vagy félig pakolt csomagtartóval a hátsó hangszórók sz*rt sem érnek :(

Link to comment
Megosztás:

Ragyogó hír, ha így szépen klappol, talál az F-es astrába... épp terveztem én is...

Hogy van felfogva? Berezeg?

Az xy fej-egységekből (pl. CAR 600) van "síma" kiadás (végfokkal, erősítővel) és van a BOSE kiadás, amiben csak előerősítő van (semmi más extrát nem tud...). Így ehhez jár külön ersősítő, amivel vannak meghajtva a külön BOSE hangfalak.

A csomagtérbe szerelhető mélynyomó nagyon piszkálja a fantáziámat...

De érdekelne, hogy a többi BOSE hangfal minősége mennyire múlja felül a gyári hangszórókat?

Zoli, tudod kicsit részletezni a hang-élményt? :D

2) Ha már témában vagyunk... Caravan-ba szerelt-e valaki a hátsó utastérbe valahova hangszórót (ajtóba, csipogó fejmagasságba, stb.)? Elhúzott kalaptartóval, vagy félig pakolt csomagtartóval a hátsó hangszórók sz*rt sem érnek :(

Klappol az elég erős túlzás. Részletes leírást nem fogok írni, mert az évek során bizonyos személyek kérés nélkül ezeket ellopták és feltették saját oldalukra engedély nélkül. Úgyhogy lehet újra feltalálni a spanyol viaszt. :)

A többi hangszórót nem cseréltem, mert nem férnek el. Ezt már leírtam. A hang jó, élvezhető.

Link to comment
Megosztás:

Klappol az elég erős túlzás. Részletes leírást nem fogok írni, mert az évek során bizonyos személyek kérés nélkül ezeket ellopták és feltették saját oldalukra engedély nélkül. Úgyhogy lehet újra feltalálni a spanyol viaszt. :)

A többi hangszórót nem cseréltem, mert nem férnek el. Ezt már leírtam. A hang jó, élvezhető.

Elképzelni nem tudom, hogy kire célzol. :D Ezért sem fogok én már leírást készíteni, sőt lehet töröltetem az eddigieket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég jártam erre, de most már nincs ötletem a hibával kapcsolatban ami fent áll! A lényeg, kéne nekem egy kapcsolási, vagy inkább ecu lábkiosztási rajz az 1,4 hez vagy ha az 1,6 ugyan az akkor ahhoz! Nincs se diag lámpám, se benzinem az injektor hídon, a relé jó, benzinpumpa szintén oké, de valamiért nem kap naftát a vas, csak nem tudom mit keressek a kiosztás nélkül.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég jártam erre, de most már nincs ötletem a hibával kapcsolatban ami fent áll! A lényeg, kéne nekem egy kapcsolási, vagy inkább ecu lábkiosztási rajz az 1,4 hez vagy ha az 1,6 ugyan az akkor ahhoz! Nincs se diag lámpám, se benzinem az injektor hídon, a relé jó, benzinpumpa szintén oké, de valamiért nem kap naftát a vas, csak nem tudom mit keressek a kiosztás nélkül.

Köszönöm előre is a segítséget!

Benzinszűrő?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lenne egy olyan problémám hogy kicseréltem a műszeregységet egy fordulatszámmérősre. W szám egyeik minden oké, csak már be volt szerelve mikor észrevettem hogy a vízhőfok visszajelző más ugyanis a gyári 100ig volt skálázva ez pedig 110-ig, és nem hiteles értéket mutat így. Mit lehet tenni hogy rendesen működjön így is a vízhőfok visszajelző? amúgy c14nz-ről van szó. köszi előre is. üdv.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lenne egy olyan problémám hogy kicseréltem a műszeregységet egy fordulatszámmérősre. W szám egyeik minden oké, csak már be volt szerelve mikor észrevettem hogy a vízhőfok visszajelző más ugyanis a gyári 100ig volt skálázva ez pedig 110-ig, és nem hiteles értéket mutat így. Mit lehet tenni hogy rendesen működjön így is a vízhőfok visszajelző? amúgy c14nz-ről van szó. köszi előre is. üdv.

Ki lehet cserélni, a jeladóját a műszerhez valóra.

Link to comment
Megosztás:

esetleg tippp vagy valami hogy honnan tudo beszerezni és hogy az autóban hol található a jeladó?

Beszerezni...unix, láng, bárdi vagy egyéb autóalkatrész boltba, ha azt mondják csak egyfajta van akkor ne ott vegyél mert nem értenek hozzá. A szívócsonkba van betekerve a vezérlés oldalán a szelepfedél mögött fellül, egy kábelsarú megy rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.